TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aleatët e PD-së, kundër bojkotit; Mediu: Opozita të kthehet në Kuvend

Top Channel - 12.01.2019

Aleatët historikë të demokratëve nuk e mbështesin opsionin e rikthimit të bojkotit parlamentar. Qëndrimin kundër, kreu i republikanëve Fatmir Mediu pritet ta shprehë edhe në mbledhjen më të afërt të ...

Mediu: Vendi i opozitës në Kuvend

ABC News - 12.01.2019

Edi Paloka: Ne kishim deklaruar se ligji që ishte paraqitur si projektligj prej nesh për Vettingun e politikanëve do të kishte një rezultat pozitiv atëherë sigurisht që marrëdhënia jonë me ...

Fatmir Mediu: Ndryshimi i kufijve, vetëm agjendë ruse

Gazeta Tema - 12.01.2019

Ish- ministri i Mbrojtjes dhe kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu komentoi në A2 ngjarjet e fundit politike, veçanërisht shkaqet e mos emërimit të ministrit të Jashtëm Gent Cakaj.

Fatmir Mediu kundër Lulzim Bashës: Nuk ka ç’na duhet vetingu i politikës, të merret me të tjera gjëra dhe të mos na ...

Gazeta Tema - 12.01.2019

Aleatët e demokratëve nuk e mbështesin opsionin e rikthimit të bojkotit parlamentar. Qëndrimin kundër, kreu i republikanëve Fatmir Mediu pritet ta shprehë edhe në mbledhjen më të afërt të opozitës së ...

PD u rikthehet skenarëve destabilizues, Edi Paloka: Nuk ka më arsye të shkojmë në Kuvend

SOT - 11.01.2019

Më 21 janar pritet të nisë sesioni i ri parlamentar, por Partia Demokratike me shumë mundësi do të vijojë marrëdhënien e kushtëzuar me Parlamentin. Kjo është bërë e ditur ditën e djeshme nga ...

Paloka: Nuk ka rikthim në Kuvend

Mapo - 10.01.2019

Nisja e sesionit të ri parlamentar në 21 Janar do ta gjejë opozitën jashtë kuvendit. Ndonëse nuk ka një vendim përfundimtar, nënkryetari i demokratëve, Edi Paloka thotë se rrëzimi nga maxhoranca i ...

Mediu kundër Bashës për vettingun në politikë: Jo bojkotit të Parlamentit!

Java News - 12.01.2019

Aleatët e demokratëve nuk e mbështesin opsionin e rikthimit të bojkotit parlamentar. Qëndrimin kundër, kreu i republikanëve Fatmir Mediu pritet ta shprehë edhe në mbledhjen më të afërt të opozitës së ...