TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hetimi për Valdrin Pjetrin, prokuroria nis disa letër-porosi jashtë vendit

Gazeta Express - 14.08.2019

Kërkon informacione nga Italia dhe agjenci të sigurisë Pas nisjes së hetimeve për Valdrin Pjetrin me dyshimin se ka falsifikuar formularin e dekriminalizimit Prokuroria e Përgjithshme ka nisur disa ...

PD-ja e Shkodrës: Topalli vendosi Valdrin Pjetrin në poste drejtuese

Mapo - 14.08.2019

Jozefina Topalli sulmoi sot sërish Lulzim Bashën pikërisht në kohën kur PD-ja zbuloi të shkuarën kriminale të kandidatit të PS në Shkodër Valdrin Pjetri.

PD e Shkodrës: Valdrinin në politikë e promovoi Jozefina Topalli

BalkanWeb - 14.08.2019

SHKODER Partia Demokratike Dega Shkodër ka reaguar në lidhje me figurën e kryebashkiakut të zgjedhur të qytetit verior Valdrin Pjetri. PD e kryeqendrës së veriut bën me dije se Vladrin Pjetrin në ...

Skenarët e Shkodrës/ Ç’do bëjë PD dhe a do dekretojë Meta një datë të re?

Top Channel - 14.08.2019

Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e lidhur pashmangshmërisht ...

Akuzat për Pjetrin, Çlirim Gjata: Voltana Ademi ngelet në detyrë

BalkanWeb - 14.08.2019

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata deklaron se Voltana Ademi kryetarja e Bashkisë Shkodër do të mbetet në detyrë deri në ardhjen e kryetarit të ri të Bashkisë.

“Pse PD i ka pasur këta tipat si drejtues të lartë në Administratë?”/ Arian Galdini mesazh të fortë: Sulmi me ...

SOT - 14.08.2019

Dje, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi publikoi disa dokumente sipas tij kartela e nxjerrë nga kuestura e Firences, që tregon se kryebashkiaku i Shkodrës Valdrin Pjetri ka qenë dënuar ...

“Metës i erdhi rasti në dorë”, Fuga reagon për Pjetrin, sms Bashës

BalkanWeb - 14.08.2019

Akademiku i njohur, Artan Fuga, ka komentuar rastin e kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri, i akuzuar nga opozita si i dënuar në Itali për trafik droge.

Topalli reagon ndaj Bashës: Po fyen Shkodrën njëlloj si Rama

ABC News - 14.08.2019

Ish-nënkryetarja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli ka reaguar ashpër pas daljes në dritë të së shkuarës kriminale të kandidatit socialist në Shkodër, Valdrin Pjetri.

Shkëlqimi dhe rënia e Valdrin Pjetrit, “topi” i Shkodrës sërish në portën e Metës

ABC News - 14.08.2019

Institucionet shqiptare kanë nisur komunikimet me shtetin italian për të konfirmuar nëse Valdrin Pjetri ka qenë vërtetë i dënuar siç PD deklaron. Nëse kjo vërtetohet, atëherë Shkodra duhet të shkojë ...

Prokuroria kërkon informacion në Itali për Valdrin Pjetrin

ABC News - 14.08.2019

Prokuroria e Përgjithshme u ka nisur letërporosi autoriteteve italiane ku ka kërkuar informacion për kryetarin e zgjedhur të Bashkisë Shkodër Valdrin Pjetri.

Basha nuk ndalet, nxjerr emra të tjerë përveç Valdrin Pjetrit, ja kryebashkiakët socialistë të lidhur me krimin: Pjesë ...

SOT - 14.08.2019

Në një konferencë për shtyp, kreu i PD, Lulzim Basha deklaroi se Rama po përpiqet të shesë Valdrin Pjetrin. Basha e ka cilësuar këtë si propagandë, pasi siç theksoi kryedemokrati ishte vetë ai që e ...

Lista e Bashës: Kryebashkiakët e tjerë me të shkuar ose me lidhje kriminale

ABC News - 14.08.2019

“Rama po përpiqet me shpejtësi të lajë duart”. Kështu u shpreh kreu i demokratëve këtë të mërkurë në lidhje me rastin e kryebashkiakut të sapozgjedhur të Shkodrës, Valdrin Pjetri.

Basha: Rama e dinte kush ishte Valdrin Pjetri, por i duhej

RTSH - 14.08.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në një konferencë për mediat se “Kryeministri Edi Rama e shiti kandidatin socialist Valdin Pjetri, menjëherë pasi PD zbuloi dokumente ku ai pranonte ...

Basha akuza Ramës: Pjetrin e doje në Shkodër për të garantuar rrugët e trafikut

Top Channel - 14.08.2019

Kryeopozitari Lulzim Basha shprehet i bindur se kryeministri Edi Rama ishte tërësisht në dijeni të dënimit të Valdrin Pjetrit në Itali, por sërish e dërgoi në Shkodër për ta zgjedhur kryebashkiak.

Basha: Rama e dinte kush ishte Valdrin Pjetri

Alsat - 14.08.2019

Kryetari i PD-së Lulzim Basha doli në një deklaratë për median duke akuzuar kryeministrin Rama s e po përpiqet “të lajë duart” nga Valdrin Pjetri. I padenjë për Shkodrën është Edi Rama që po përpiqet ...

Rasti i Valdrinit: Besojeni, Rama prapë s’e ka ditur

Gazeta Tema - 14.08.2019

Nga Andi Bushati Sapo u bënë publike dokumentat e arrestimit të të përzgjedhurit të tij, Valdrin Pjetri, Edi Rama përzgjodhi mënyrën që tashmë është bërë bajat, atë të justifikimit.

Basha: Për Valdrinin, Rama i gatshëm të çonte Shkodrën në përplasje

Mapo - 14.08.2019

Lideri demokrat, Lulzim Basha një ditë pas zbulimit të skandalit të kandidatit të Shkodrës, tha se Edi Rama kërkon t’ua hedhë shqiptarëve duke thënë se “problemi i Valdrin Pjetrit është individual”.

Basha: Rama nuk mund t’i lajë duart me Valdrin Pjetrin

ABC News - 14.08.2019

Nuk i lë Partia Demokratike t’i ndajnë rrugët me një status në rrjetet sociale. Është vetë kryedemokrati Lulzim Basha që del në një deklaratë për media për ti thënë Kryeministrit Edi Rama që fajin e ...

‘Jo vetëm Pjetri’, Basha: Ja kryebashkiakët e PS të lidhur me krimin

BalkanWeb - 14.08.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zgjeruar “listën e zezë” të kryebashkiakëve socialistë të dalë nga votimet e 30 qershorit, që sipas tij, janë me të shkuar kriminale ose me lidhje aktuale ...

Basha: Si po përpiqet të lajë duart Rama me Valdrin Pjetrin

BalkanWeb - 14.08.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave ku ka folur sërish për Valdrin Pjetrin i dalë fitues në 30 qershor për të drejtuar bashkinë e Shkodrës duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se donte ...

I arrestuar në Itali për drogë, zbulohet hoteli luksoz i Valdrin Pjetrit në Tiranë

Gazeta Express - 14.08.2019

Valdrin Pjetri, fitues i votimeve mono-partiake për Bashkinë e Shkodrës, i cili mund të humbasë mandatin pa e marrë ende detyrën për shkak të problemeve kriminale në të shkuarën, në Itali, rezulton ...

Basha: Rama është i padenjë për qytetin e Shkodrës dhe gjithë Shqipërinë, duhet të iki. Ai shiti Valdrin Pjetrin

Gazeta Tema - 14.08.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Bashan deklaroi se kryeministri Edi Rama e shiti kandidatin socialist Valdin Pjetri, menjëherë pasi PD zbuloi dokumente ku ai pranonte fajësinë për trafik droge.

Fati i Pjetrit në pikëpyetje, Prokuroria në pritje të letërporosive nga Italia

Medial - 14.08.2019

Një dite pasi Partia Demokratike publikoi dokumentin, sipas te cilit Valdrin Pjetri, rezultonte i arrestuar dhe dënuar nga drejtësia italiane dhe ku kërkonte nisjen e hetimeve ndaj tij, Prokuroria ...

Inkriminimi i Pjetrit, Meta i larë me 13 Tetorin

Respublica - 14.08.2019

Problemet e Valdrin Pjetrit me letrat e dekriminalizimit, sëmundje në përgjigjësi e kësaj mazhorance me shumë gjasë do t’i ndërpresë rrugën talentit socialist të mbështetur nga Tom Doshi për të ...

Një mënyrë ligjore interpretimi mbi situatën e paqartë të çështjes “Pjetri”

Gazeta Tema - 14.08.2019

Nga Altin Ketro Me publikimin e një dokumenti jo zyrtar nga Parti Demokratike në lidhje me të kaluarën e largët të kryetarit të zgjedhur të bashkisë Shkodër, zotit Valdrin Pjetri, qenia e tij në këtë ...

Valdrin Pjetri dhe Altin Doda djemtë e baballarëve të pushtetshëm

Mapo - 14.08.2019

Më 27 Janar 2003 dy të rinj shqiptarë që kishin shkuar për studime në Firence të Italisë kapen duke trafikuar drogë. Ata janë Valdrin Pjetri dhe Altin Doda.

Rama merr një tjetër vendim për Valdrin Pjetrin

Gazeta Express - 14.08.2019

Pezullohet konstituimi i këshillit bashkiak të Shkodrës dhe betimi i kryetarit të ri të bashkisë, Valdrin Pjetri. Kjo vjen një ditë pasi Partia Demokratike publikoi dokumente të autoriteteve italiane ...

FOTO LAJM: PD e kalon kohën duke… luajtur Zynga Poker

Gazeta Tema - 14.08.2019

Partia Demokratike, ndryshe nga sa kishte premtuar, se do të protestonte këtë verë dhe nuk do lejonte marrjen e Bashkive nga PS, është në pushim të plotë.

Shkodra beteja e radhës Rama-Meta, ja si pritet të vijohet nëse shkarkohet Valdrin Pjetri, presidenti mund të mos ...

SOT - 14.08.2019

Shkodra pritet që të kthehet në betejën e radhës mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta. Dje kanë dalë fakte se Valdrin Pjetri është dënuar në Itali dhe këtë gjë e ka fshehur në ...

PROFILI: Kush është Valdrin Pjetri, njeriu me certifikatë “Sigurie”

Gazeta Tema - 14.08.2019

Emri i Valdrin Pjetrit si kandidat i Partisë Socialiste për Bashkinë e Shkodrës për zgjedhjet e 30 qershorit nuk ishte katapultimi i një njeriu pa përvojë dhe pa kontribute si punonjës dhe drejtues i ...

Vodhi pasurinë socialiste, kush është drejtori i dënuar në Shkodër

BalkanWeb - 14.08.2019

Në një kohë kur kryetari i ri i bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri është vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, e cila pretendon se ai është dënuar në Itali për drogë, një tjetër zyrtar rezulton ...

Edi Paloka: Edi Rama e shiti Valdrin Pjetrin, të njëjtin fat do kenë edhe zyrtarë të tjerë të PS

SOT - 14.08.2019

Ish deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka reagoi pas postimit të kryeministrit Edi Rama për Valdrin Pjetrin. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai deklaroi se Ramës kur i preken ...

Rasti i Valdrin Pjetrit, sprova e Metës për 13 Tetorin

Gazeta Tema - 14.08.2019

Një krizë e re politike po hapet me shpejtësi në kryeqendrën e Veriut. Nëse akuzat e Partisë Demokratike lidhur me dënimin e kryebashkiakut të ri të Shkodrës Valdrin Pjetri në Itali, do të rezultojnë ...

Dështimi i Valdrin Pjetrit është një (tjetër) dështim i partitokracisë

Gazeta Tema - 14.08.2019

Nga Skënder Minxhozi Hyjnë në politikë nga dera e pasme, çatia, gardhi apo bodrumi, e veçse kur i sheh të krekosen në rreshtin e parë pa u mbushur viti.

Vasili: Kryeministri i dy “i”-ve të dorëhiqet, përgjegjës për kandidimin e Valdrin Pjetrit

Botasot - 13.08.2019

Për nënkryetarin e LSI-si, Petrit Vasili, kryeministri Edi Rama është përgjegjës për kandidimin e Valdrin Pjetrit për kryetar bashkie të Shkodrës. Përmes një postimi në Facebook, Vasili shprehet se ...

Zëri i Amerikës konfirmoi dokumentet për Valdrin Pjetrin, reagon Bardh Spahia: Boll më! Asnjë hije dyshimi nuk...

SOT - 13.08.2019

Ish-deputeti Bardh Spahia ka reaguar pasi Zëri i Amerikës konfirmoi dokumentet që akuzojnë Valdrin Pjetrin. Përmes një statusi në ‘Facebook’, Spahia shprehet se shqiptarët nuk kanë pse durojnë Ramën ...

LSI: Maska është çjerrë, qeveria e zhytur në batakun e krimit e korrupsionit

Medial - 13.08.2019

Nënkryetarja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka hedhur akuza në drejtim të qeverisë në lidhje me çështjen e dekriminalizimit të kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri.

Mehmetaj: Edhe 1 herë që mund ta merrnin Shkodrën, vunë një trafikant

BalkanWeb - 13.08.2019

Ish-deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj, ka sulmuar ashpër qeverinë e Edi Ramës, teksa është ndalur tek akuzat ndaj kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetrit.

PD: Valdrin Pjetrin e emëroi Rama, lojës me larje duarsh i ka ardhur fundi

Medial - 13.08.2019

Pas qëndrimit të mbajtur nga ana e kryeministrit Edi Rama në lidhje me çështjen e dekriminalizimit të kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri ka reafuar PD.

Berisha: Ramës po i shtrëngohet laku, po shet edhe Olsi drogën për lëkurën e tij

Botasot - 13.08.2019

Ish- kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me deklaratën e bërë pak më parë të kryeministrit Rama lidhur me akuzat e PD-së ndaj Valdrin Pjetrit.

Leksioni I hidhur I Valdrinit, për ata që nuk besojnë tek dekriminalizimi

Gazeta Tema - 13.08.2019

Mero Baze Vladrin Pjetri është leksioni I fundit I hidhur I gjithë atyre që nuk e kanë kuptuar se ligji I dekriminalizimit është bërë për ti mbajtur larg politikës, të gjithë ata që përpiqen të ...

Zgjedhje të reja në Shkodër? Ish-deputeti e zbulon hapur qëndrimin zyrtar të LSI-së: Unë Valdrin Pjetrin e konsideroj ...

SOT - 13.08.2019

Ish-deputeti, Petrit Vasili i ftuar në studion e lajmeve të Fax News ka folur për aktualitetin politik duke hedhur akuza ndaj qeverisë. Vasili foli për zhvillimet më të fundit që kanë të bëjnë me ...

PD nxjerr letrat: Kryebashkiaku i Shkodrës i dënuar në Itali

VOA - 13.08.2019

Në Shqipëri Partia Demokratike publikoi sot dokumenta të autoriteteve italiane të cilat dëshmojnë se i zgjedhuri i Partisë socialiste për kryetar të Bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri, ka qenë i ...

Koço Kokëdhima: Valdrin Pjetri ishte drejtor edhe në kohën e Berishës, PD tani bën sikur harron

Gazeta Tema - 13.08.2019

Koço Kokëdhima ka reaguar për rastin e Valdrin Pjetrit. Ai thotë se ai nuk është vetëm i PS-së, por dhe PD-së, pasi ka qenë drejtor në kohën e qeverisjes së Berishës.

I dënuar me Valdrin Pjetrin edhe kreu i PS në njësinë 3 në Tiranë, kush është djali i ish- Ministrit shqiptar

Gazeta Express - 13.08.2019

Në dokumentet e publikuara prej Partisë Demokratike mbi ndalimin e Valtrin Pjetrit në Itali shfaqet dhe emri i Altin Dodës. Burimet e RTV Ora kanë bërë të ditur se bëhet fjalë për koordinatorin e PS ...

Berisha: Ramës po i shtrëngohet laku, po shet edhe vëllain e tij Olsin

Gazeta Tema - 13.08.2019

Sali Berisha shkruan se Ramës po i shtrëngohet laku në fyt dhe se deklarata për Valdrin Pjetrin, ishte edhe për vëllain e tij, Olsi Ramën. “ Edvin Mafia per lekuren e tij po shet Olsi Drogen! Miq, ...

“Të gjithë pas hekurave”, gazetari: Rama, përgjegjës për Pjetrin

BalkanWeb - 13.08.2019

Gazetari Erl Murati ka komentuar përplasjen më të fundit mes opozitës dhe mazhorancës, lidhur me akuzat ndaj kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri.

Reagimi i Ramës për Pjetrin, PD: I njëjti skenar si me Rroshin, Frrokun, Bushin…

RTSH - 13.08.2019

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit, Edi Rama, i cili tha se “PS-ja dhe Pjetri i kanë rrugët e ndara deri sa të zbardhet e vërteta ligjore mhbi të shkuarën e kryebashkiakut”.

Sa naiv zoti Rama!

Respublica - 13.08.2019

U desh publikimi i dokumentave për dënimin në Itali të Valdrin Pjetrit që kryeministri Edi Rama të reagonte lidhur me këtë rast. Në 3 postime rrjesht në tuiter zoti Rama lë të kuptohet se nuk ka ...

Rama e “përjashtoi”, reagon PD: Nuk i lan dot duart, Valdrin Pjetri nuk u bë vetë drejtor hipoteke e prefekt

Gazeta Express - 13.08.2019

Sekretari i Partisë Demokratike Gazment Bardhi i ka kthyer një përgjigje kryeministrit mbi çështjen e kryebashkiakut të zgjedhur të Shkodrës, i cili sipas dokumentave të publikuara nga PD rezulton të ...