TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

U zëvendësua nga Pioli, “Djajtë” përcjellin Giampaolon

Botasot - 10.10.2019

Në shtëpinë e Milan është moment përshëndetjesh e lamtumirash mes grupit të futbollisëve dhe ish-trajnerit Marco Giampaolo, tashmë të shkarkuar zyrtarisht nga kryesia e kuqezinjve.

Rikthehet nga dëmtimi 40 milionshi i Milanit

Albeu.com - 09.10.2019

Mattia Caldara është rikthyer në stërvitje te Milani pas një mungese të gjatë. Kjo është zbuluar nga llogaria e tij në Twitter e AC Milan, pasi ata publikuan disa fotografi nga stërvitja e parë e ...

“Është përgjegjësia e të gjithëve për këtë gjendje”, Boban: Mendojmë se Pioli është zgjedhja e duhur

Durres Lajm - 09.10.2019

Milani ka prezantuar trajnerin e ri ditën e sotme, teksa kanë vendosur që t’ia besojnë Stefano Piolit, drejtimin e skuadrës.Tekniku italian është prezantuar ditën e sotme në ambientet e klubit ...

Gazidis mesazh për tifozët: Shpëtuam Milanin nga Seria D, ngrihemi gradualisht

SuperSport - 09.10.2019

Milani ka prezantuar sot trajnerin e ri Stefano Pioli, i cili mori vendin e Marco Giampaolos, i shkarkuar pas vetëm 7 javësh kampionat, ndërsa Administratori i Deleguar i kuqezinjve, Ivan Gazidis ...

Prezantohet te Milan Stefano Pioli, trajneri që askush nuk e do

Top Channel - 09.10.2019

Në zbarkimin e tij në qendrën stërvitore nuk ishte asnjë tifoz për ta pritur, një nga rastet e rralla kur ndryshimet në stafin teknik të Milanit shihen me mosbesim e madje shoqërohen me kontestime.

ZYRTARE: AC Milan me trajner të ri

Portalb - 09.10.2019

Ai e merr Milan në një pozitë delikate, pasi pas 7 javësh kampionat ka 9 pikë dhe renditet në vendin e 13, transmeton Klan . Stefano Pioli është zgjedhur trajneri i ri i Milan, duke zëvendësuar Marco ...

E çuditshme: Tifozët e Milanit kërkojnë largimin e trajnerit të ri

Lajmi.net - 09.10.2019

53 vjeçari ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me skuadrën nga Serie A, duke zëvendësuar të shkarkuarin Marco Giampaolo. Giampaolo ka paguar çmimin për startin e dobët të sezonit me Milanin në Serie A, ...

Këta janë lojtarët që Pioli vlerëson shumë te Milani

Albeu.com - 09.10.2019

Stefano Pioli është emëruar trajner i Milanit pas një starti katastrof nga Marco Giampaolo. Ai sot nënshkroi kontratën me kuqezinjtë dhe tani puna e tij është ta nxjerrë skuadrën nga kjo krizë, ...

Stafi i Giampaolos nuk është shkarkuar i gjithi, Milani ka mbajtur në klub “legjendën”

Botasot - 09.10.2019

Marco Giampaolo u shkarkua ditën e djeshme nga posti i trajnerit të Milanit, me kuqezinjtë që ditën e sotme zyrtarizuan edhe zëvendësuesin, i cili është Stefano Pioli.

Gazidis: E shpëtuam Milanin nga falimentimi

Telegrafi - 09.10.2019

Ivan Gazidis ka siguruar tifozët se bordi i tij e shpëtoi Milanin nga falimentimi dhe se Stefano Pioli mund të forcojë lojtarët e rinj. Drejtori gjeneral nuk po bën punë edhe aq të madhe te ...

Pas emërimit të Piolit, Milani merr një super lajm

Zeri - 09.10.2019

Mattia Caldara është rikthyer nga lëndimi dhe i është bashkuar stërvitjes me ekipin gjatë ditës së sotme, transmeton zeri.info Trajneri i ri i Milanit, Stefano Pioli ka mbajtur sot stërvitjen e parë ...

Mos i humbisni: Pas zyrtarizmit të Piolit, "shpërthejnë" sërish memet (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.10.2019

Stefano Pioli u zyrtarizua ditën e sotme te Milani duke zëvendësuar të larguarin Gianpaolo, shkruan Albeu.com. Por fansat nuk e kanë pritur aspak mirë ardhjen e tij pasi e konsiderojnë trajner jo të ...

Milani prezantoi Piolin, si trajner i ri

Alsat - 09.10.2019

Pas largimit të Marko Xhampaollos, drejtuesit e Milanit reguan shpejtë dhe plotësuan vendin e zbrazët të stafit teknik me trajnerin Stefan Pioli. Rezultatet e dobëta kohëve të fundit ishin bazë e ...

Fjalët e para të Piolit si trajner i Milanit: Vij me entuziazëm dhe pasion, kritikat janë stimul për mua

Telegrafi - 09.10.2019

Trajneri i ri i Milanit, Stefano Pioli ka thënë se kritikat janë “një stimul shtesë” për të që të bëjë “gjëra të mëdha” dhe se ai do t’i përshtatet lojtarëve të Rossonerëve.

“Giampaolo dha gjithçka, ja ku u bazuam për Piolin!”

Botasot - 09.10.2019

Milani emëroi ditën e sotme trajnerin e ri, me Stefano Piolin që mori drejtimin e ekipit, duke zëvendësuar Marco Giampaolon. Lidhur me shkarkimin e këtij të fundit dhe emërimin e Piolit ka folur edhe ...

“9 trajnerë në 5 vitet e fundit”/ Pioli flet si trajner i Milanit: Më kontaktoi një nga klubet më prestigjioz në botë

Java News - 09.10.2019

Stefano Pioli është zyrtarisht një trajner i Milanit. Lajmi konfirmohet nga faqja zyrtare e klubit kuqezi, që i ka besuar ish-trajnerit të Fiorentinës, Interit dhe Lazios për dy vitet e ardhshme.

Pas zyrtarizimit të Piolit, flet Maldini: Ne menduam gjatë dhe firmosëm me një trajner të mirë

Albeu.com - 09.10.2019

Sot dhe zyrtarisht klubi i AC Milan ka zbuluar emrin e trajneri të ri. Stefano Pioli, i cili para se të marrë drejtimin e Milanit, ishte trajneri i Fiorentinës Kështu, Milani shkarkoi Giampaolon dje ...

Prezantohet Pioli: Gjykimet t’ia lëmë fushës, këtu për të çuar Milanin në Champions

SuperSport - 09.10.2019

Stefano Pioli është prezantuar zyrtarisht para mediave si trajneri i ri i Milanit. Pasi hodhi firmën mbi kontratën që do ta lidhë me kuqezinjtë për dy vitet e ardhshme ish trajneri i Lazios dhe ...

Milan prezanton Stefano Pioli: Kritikat e tifozëve më motivojnë…

BalkanWeb - 09.10.2019

Edhe më parë nuk kishte dyshime, por tani është zyrtare. Stefano Pioli merr drejtimin e Milanit, duke zëvendësuar në pankinë Marco Giampaolo të shkarkuar nga detyra pas paraqitjeve zhgënjyese në ...

ZYRTARE: Milan prezanton trajnerin e ri

Lajmi.net - 09.10.2019

“AC Milan njofton emërimin me efekt të menjëhershëm të Stefano Pioli si trajnerin e ri të ekipit të parë”, lexohet në një deklaratë të klubit, përcjell lajmi.net.

Zyrtare: Milani emëron Stefano Piolin në postin e trajnerit

Zeri - 09.10.2019

Milani edhe zyrtarisht e ka emëruar Stefano Piolin në krye të shtabit teknik të ‘Rossonerëve’ në një marrëveshje dy-vjeçare. Milani njofton se ka emëruar Stefano Piolin në postin e trajnerit”, thuhet ...

Pioli, trajner i ri i Milanit

Gazeta Express - 09.10.2019

Stefano Pioli është emëruar trajner i ri i Milanit. Ai ka nënshkruar kontratë dyvjeçare dhe do ta pasojë Marco Giampaolon, i cili u shkarkua mbrëmë. Ndërkohë, tifozët “Rossoneri” e kanë shprehur ...

Zyrtare, Pioli trajner i Milanit, sot zhvillon stërvitjen e parë

SuperSport - 09.10.2019

Stefano Pioli është zyrtarisht trajner i Milanit. 53-vjeçari ka firmosur në orët e mëngjesit kontratën 2-vjeçare me kuqezinjtë, nga e cila do të përfitojë rreth 2 milionë euro në sezon.

Zyrtare: Pioli, trajner i ri i Milanit

Telegrafi - 09.10.2019

Milani ka emëruar zyrtarisht ish-trajnerin e Fiorentinas, Interit dhe Lazios, Stefano Pioli, si trajner i tyre i ri në një marrëveshje dy-vjeçare. Rossonerët vendosën dje (e martë) për të shkarkuar ...

Zbulohen prapaskenat, ja pse Milani dështoi të merrte Spallettin

SuperSport - 09.10.2019

Dëshira e Milanit ishte të nënshkruante me Luciano Spallettin, por në pamundësi ish-trajneri i Interit të çlirohej nga kontrata me zikaltrit drejtuesit e “Djallit” ishin të detyruar të zgjidhnin ...

Milani prezanton trajnerin e ri, kontratë 2-vjeçare

Botasot - 09.10.2019

AC Milan ka konfirmuar trajnerin e ri të skuadrës. Stefano Pioli zyrtarisht ka marrë drejtimin e Milanit dhe ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me "Djallin".

Zyrtare/ Milani del kundër dëshirës së tifozëve, prezanton trajnerin interist

Gazeta Tema - 09.10.2019

Pak orë pasi Milani largoi nga drejtimi i skuadrës trajnerin Marko Xhampaolo, sot ka ardhur edhe zyrtarizimi i teknikut të ri. Ashtu siç edhe pritej, Stefano Pioli është zyrtarisht trajner i Milanit ...

Tifozët e Milanit dalin me deklaratë të fuqishme kundër klubit

Gazeta Express - 09.10.2019

Tifozët e Milanit e kanë publikuar një deklaratë në të cilën thonë se klubi është i dobët dhe sërish po dështon në arritjen e synimeve, pasi raportohet se trajneri i shkarkuar mbrëmë, Marco ...

Giampaolo i shkarkuar thyen rekord në Milan

Gazeta Express - 09.10.2019

Marco Giampaolo e ka thyer një rekord në Milan, duke zgjatur vetëm 111 ditë në pozitën e trajnerit të kuqezinjve, pasi dje u konfirmua shkarkimi i tij nga ai post.

Pioli pritet të bëhet trajneri i tetë që ka drejtuar Interin dhe Milanin

Telegrafi - 09.10.2019

Stefano Pioli do të bëhet trajneri i tetë që ka përfaqësuar si Milanin ashtu edhe Interin, pas emrave tjerë si Leonardo dhe Giovanni Trapattoni. Pioli do të emërohet trajner pas shkarkimit të Marco ...

Tifozët e Milanit reagojnë pas shkarkimit të Giampaolos, e kritikojnë ashpër klubin

Zeri - 08.10.2019

Tifozët ultras të Milanit kanë lëshuar një komunikatë ku thonë se klubi përsëri dështoi për të arritur objektivin e tij pasi e zëvendësoi Marco Giampaolon me Stefano Piolin, transmeton zeri.info ...

Milani, 9 trajnerë të ndryshmë gjatë 5 vjetëve

Gazeta Express - 08.10.2019

Që prej shkarkimit të Massimiliano Allegrit në janar të 2014-s, Milani i ka pasur plot tetë trajnerë të ndryshëm dhe Stefano Pioli do të bëhet trajneri i nëntë i kuqezinjve brenda kësaj periudhe.

Trajneri i ri i AC Milan mbërrin në Milano

Lajmi.net - 08.10.2019

‘Rossonerët’ në orët e mbrëmjes kanë ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Marco Giampaolo, pas ecurisë së dobët në Serie A. Mediet në Itali raportojnë se Stefano Pioli do të jetë trajner i ri i ...

Giampaolo largohet nga Milani me disa rekorde negative

Telegrafi - 08.10.2019

Marco Giampaolo është larguar si trajneri me periudhën më të shkurtër të menaxhimit të skuadrës në histori. Ish-trajneri i Empolit dhe Sampdorias, është shkarkuar sot nga detyra, me Stefano Pioli që ...

Zyrtare: Milani e shkarkon Giampaolon

Gazeta Express - 08.10.2019

Milani edhe zyrtarisht e ka shkarkuar trajnerin Marco Giampaolo dhe pritet ta zëvendësojë atë me ish-trajnerin e Interit dhe Sampdorias, Stefano Piolin.

Familja ime është interiste, besimi im zikaltër, trajneri i ri i Milanit xhindos tifozët!

Botasot - 08.10.2019

Sikur të mos mjaftonte emërimi dhe shkarkimi i Giampaolos, mundësia e pashfrytëzuar për të marrë Luciano Spallettin, tashmë tifozët e Milanit duhet të durojnë edhe një tjetër trajner që me Interin ka ...

Stefano Pioli do të ulet në pankinën e Milanit

Alsat - 08.10.2019

Stefano Pioli do të emërohet trajneri i ri Milanit, duke hyrë në një grup shumë të vogël trajnerësh që kanë drejtuar si kuqezinjtë, ashtu edhe rivalët e tyre zikaltër të Interit.

ZYRTARE: Milani shkarkon trajnerin Marco Giampaolo

Albeu.com - 08.10.2019

Milani ka shkarkuar nga posti i trajnerit, italianin Marco Giampaolo . Përmes faqes zyrtare, skuadra nga Serie A ka falënderuar trajnerin për kontributin e dhënë në këtë fillim të sezonit.

Milani shkarkon trajnerin

Botasot - 08.10.2019

Milani e ka shkarkuar edhe zyrtarisht Marco Giampaolo dhe pritet ta zëvendësojë atë me ish trajnerin e Fiorentinës dhe Interit, Stefano Pioli. “AC Milan njofton se e ka shkarkuar z.

Zyrtare: Milani largon Marco Giampaolon nga posti i trajnerit

Telegrafi - 08.10.2019

Milan e ka zyrtarizuar largimin e Marco Giampaolo, ndërsa vendin e tij pritet ta zë Stefano Pioli. Ka qenë vetë klubi që me anë të një komunikate e ka zyrtarizuar largimin e italianit që e mori ...

ZYRTARE: Milan shkarkon trajnerin

Lajmi.net - 08.10.2019

Skuadra e Milanit përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Marco Giampaolo. “Milan njofton se ka liruar Marco Giampaolon nga roli i tij si trajner i ekipit të ...

ZYRTARE: E prezantuan si strateg dhe gjeni, Milani shkarkon trajnerin me dy fjali!

Gazeta Tema - 08.10.2019

Milani ka shkarkuar zyrtarisht Marco Giampaolon pas 111 ditësh dhe pasi ky i fundit arriti të merrte vetëm 3 fitore (Brescia, Verona, Genoa) në 7 javët e para, ku u pësuan edhe katër humbje (Udinese, ...

Zyrtare: Milani shkarkon Giampaolon

Zeri - 08.10.2019

Milani ka zyrtarizuar shkarkimin e trajnerit Marco Giampaolo, transmeton zeri.info Ai pritet të zëvendësohet nga Stefano Pioli, raportojnë mediet italiane. “Milani njofton se ka liruar Z.

Milani shkarkon Giampaolon, gati zyrtarizimi i Piolit

SuperSport - 08.10.2019

Zyrtarizimi i Sefano Piolit në krye të Milanit mbetet çështje orësh, por më parë klubi kuqezi duhej të shkarkonte Marco Giampaolon. E bën më në fund nëpërmjet një komunikate të shkurtër për shtyp.

Tifozët e Milanit nuk e duan Piolin, kjo është arsyeja

Lajmi.net - 08.10.2019

Pioli është gati të zëvendësojë Marco Giampaolo si trajner i Milanit, dhe Gazzetta dello Sport vëren se ai do të fitojë vetëm 1 milion euro këtë sezon, me 1.5 milion të tjera që do fitohen sezonin ...

Zyrtare: Milani shkarkon Giampaolon

Koha.net - 08.10.2019

Milani ka njoftuar zyrtarisht shkarkimin e Marcio Giampaolos nga pozita e kryetrajnerit. Klubi ka falënderuar trajnerin duke i uruar fat për të ardhmen.

Dështon Spalleti, Milan takohet me këtë trajner

Lajmi.net - 08.10.2019

Milano është drejtuar te Pioli pasi Interi refuzoi të përmbushë kërkesat e Luciano Spalletti për shkëputjen e kontratës. Gazzetta dello Sport raportn se sinjalet janë pozitive midis klubit dhe ...

Zbulohet trajneri i ri i Milanit

Ina - 08.10.2019

Milani tani mund të shkojë për Stefano Pioli ose një trajner të huaj pasi pretendohet se Luciano Spalletti po i kërkon Interit dëmshpërblim për shkarkimin që i bëri në fund të sezonit të kaluar.

Milan pritet të shkarkojë sot Giampaolo-n, del në skenë një emër shumë i njohur

Albeu.com - 08.10.2019

Aventura e trajnerit Marco Giampaolo nuk ka zgjatur më shumë se 5 muaj te Milani . Kuqezinjte kanë shkarkuar nga detyra italianin. Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i njohur Fabrizio Romano.

Tifozët e Milanit kundër Piolit: S’e duam sërish një tifoz të Interit si trajner

Gazeta Express - 08.10.2019

Përderisa Stefano Pioli po bëhet gati për ta nënshkruar një kontratë dyvjeçare me Milanin, tifozët kuqezi janë të pakënaqur që sërish një tifoz i Interit do ta drejtojë skuadrën e tyre.