TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ahmeti: BDI nuk i harron vlerat

Albeu.com - 12.10.2017

Në BDI kërkohen dhe respektohen vlerat , ajo më e rëndësishmja është se vlerat nuk harrohen, sepse janë nevojë dhe ndihmojnë komunitetin shqiptarë në Maqedoni , kështu u shpreh lideri i Bashkimit ...

Ahmeti e pranon se 15 vite ka qenë në opozitë, pas 5 viteve as që do ekzistojë në skenën politike! (VIDEO)

Almakos - 12.10.2017

Ali Ahmetit dhe BDI-së iu deshtën plotë 15 vite ekzistim në skenën politike, për kot!!! Ndonëse shqiptarët me optimizëm të madh pritën këtë subjekt politik, me kalimim e kohës akumulohej mllefi i ...

Ahmeti: Garanci për kandidatët tanë jam unë, qeveria dhe Parlamenti

Albeu.com - 12.10.2017

Po dëgjoj se kandidatët tanë po ngacmohen nga oponentët për të bëmat apo të mos bëmat e BDI-së. Unë do doja t’u them shokëve të mi, bashkëveprimtarëve të mi, duke filluar nga Teuta dhe të gjithë ju, ...

Ahmeti kritikon partitë shqiptare: Jemi në aleancë me LSDM-në

Almakos - 12.10.2017

Partitë oponente shqiptare kanë hy në film në filmave serial, dhe mendojnë se aq lehtë qeveriset”, ishin këto fjalët e kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, drejtuar të gjitha partive shqiptare.

Ahmeti e pranon se “s’ka guxu te luje bisht” para Gruevskit (VIDEO)

Almakos - 12.10.2017

Ali Ahmeti pranon me gojën e tij se sa i pafuqishëm ka qenë këto 15 vitet e kaluara përballë Nikolla Gruevskit të VMRO-së. Ai thotë se ka qenë “opozitë” në Qeveri, edhe pse 15 vite ka kërkuar votat e ...

Premtuan gjëra të mëdha, harruan problemet e vogla!!

Almakos - 12.10.2017

Premtimet e kanditatëve të komunavë, në vend, në fushatat e tyre, kanë qenë të hiperbollizuara. Ku në mandatin e tyre katër vjeçarë jo vetëm që nuk i kanë realizuar , ato që i kanë premtuar, por edhe ...

Ahmeti frikohet se do të bie nën 85 mijë vota, do t’i numërojë edhe votat e Shilegovit si të BDIsë?!

Lajm - 12.10.2017

Burime të afërta me udhëheqësinë e BDI-së kanë zbuluar shkakun se pse kryetari i BDI-së Ali Ahmeti i është futur rrezikut për të bë koalicion parazgjedhor me Lidhjen Social Demokrate të Maqedonisë.

Ahmeti: BDI nuk i harron vlerat

Alb Portali - 12.10.2017

Loading... Në BDI kërkohen dhe respektohen vlerat, ajo më e rëndësishmja është se vlerat nuk harrohen, sepse janë nevojë dhe ndihmojnë komunitetin shqiptarë në Maqedoni, tha lideri i Bashkimit ...

Ahmeti: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

Botasot - 12.10.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën.

Premtuan gjëra të mëdha, harruan problemet e vogla!!

Ina - 13.10.2017

Premtimet e kanditatëve të komunavë, në vend, në fushatat e tyre, kanë qenë të hiperbollizuara. Ku në mandatin e tyre katër vjeçarë jo vetëm që nuk i kanë realizuar , ato që i kanë premtuar, por edhe ...

Ahmeti frikohet se do të bie nën 85 mijë vota, do t’i numërojë edhe votat e Shilegovit si të BDI-së?!

Almakos - 12.10.2017

Burime të afërta me udhëheqësinë e BDI-së kanë zbuluar shkakun se pse kryetari i BDI-së Ali Ahmeti i është futur rrezikut për të bë koalicion parazgjedhor me Lidhjen Social Demokrate të Maqedonisë.

Ahmeti nga Kumanova: Erdha këtu për ti dhënë mbështetje të fortë listës së këshilltarëve të prirë nga ushtari i UÇK-së

Ina - 11.10.2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nga Kumanova theksoi se BDI nuk ka kandidat për kryetar në këtë komunë, por sipas tij, Kumanova është simbolikë shumë e madhe për të gjithë hapësirat shqiptare.

Shqiptarët i shkruajnë Ahmetit: Pse po punon kundër fitores shqiptare në Butel-Uskanën e Shkupit?

Lajm - 11.10.2017

“Shqiptarët do të triumfojnë në Butel, kurse ju do të koriteni më keq se në zgjedhjet e kaluara”, thuhet në këtë letër Aktivistë dhe intelektualë shqiptarë nga komuna e Butelit përmes një letre ...

Ja si u prit Ahmeti në Kumanovë (FOTO)

Ina - 11.10.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka vizituar sot qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje të parezervë Shtabit Komunal të Zgjedhjeve për realizimin e programit për këto ...

Ahmeti: Ndryshimi i kufijve të Kosovës do të kishte efekt domino

Koha.net - 11.10.2017

Deklaratat e zyrtarëve të lartë serbë për ridizajnim të kufijve në Kosovë, po shihen si të rrezikshme dhe me efekt domino për tërë Ballkanin Perëndimor.

Ahmeti: Historia nuk shkruhet pa mua

Almakos - 11.10.2017

“15 vite jam në Qeveri, por kam qenë opozitë”, kështu tha kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, para banorëve të Gostivarit ku partia e tij mbajti tubimin qëndror të së mërkurës në kuadër të zgjedhjeve ...

Ahmeti: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

Koha.net - 12.10.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën.

BDI e solli me zor Ali Ahmetin në Kumanovë (FOTO)

Lajm - 11.10.2017

Sadullah Duraku, nënkryetar i BDI-së dhe Ilir Saiti, shef i shtabit komunal- Kumanovë me forcat e fundit kanë arritur ta sjellin në qytet liderin e partisë, Ali Ahmeti, që humbi më së shumti në ...

Kumanova nuk e pranon Ahmetin në shesh, mban takim në shtabin e BDI-së

Lajm - 11.10.2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nga Kumanova theksoi se BDI nuk ka kandidat për kryetar në këtë komunë, por sipas tij, Kumanova është simbolikë shumë e madhe për të gjithë hapësirat shqiptare.

Shqiptarët i shkruajnë Ahmetit: Pse po punon kundër fitores shqiptare në Butel-Uskanën e Shkupit?

Almakos - 11.10.2017

“Shqiptarët do të triumfojnë në Butel, kurse ju do të koriteni më keq se në zgjedhjet e kaluara”, thuhet në këtë letër Aktivistë dhe intelektualë shqiptarë nga komuna e Butelit përmes një letre ...

Ahmeti në Kumanovë: BDI-ja e ktheu dinjitetin e shqiptarit në këto hapësira

Zhurnal - 11.10.2017

Ahmeti në Kumanovë: BDI-ja e ktheu dinjitetin e shqiptarit në këto hapësira Kumanovë, 11 tetor - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot vizitoi qytetin e Kumanovës për t’i ...

Ahmeti: Ndryshimi i kufijve të Kosovës me efekt domino

Botasot - 11.10.2017

Deklaratat e zyrtarëve të lartë serbë për ridizajnim të kufijve në Kosovë, po shihen si të rrezikshme dhe me efekt domino për tërë Ballkanin Perëndimor.

Ahmeti sërish me të njëjtin refren: Gjuha shqipe është zyrtarizuar (Video)

Almakos - 12.10.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën.

BDI e solli me zor Ali Ahmetin në Kumanovë

Almakos - 11.10.2017

Sadullah Duraku, nënkryetar i BDI-së dhe Ilir Saiti, shef i shtabit komunal- Kumanovë me forcat e fundit kanë arritur ta sjellin në qytet liderin e partisë, Ali Ahmeti, që humbi më së shumti në ...

Ahmeti në Kumanovë: BDI-ja e ktheu dinjitetin e shqiptarit në këto hapësira

Portalb - 11.10.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot vizitoi qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje të parezervë Shtabit Komunal të Zgjedhjeve për realizimin e programit për këto ...

Ahmeti: Ndryshimi i kufijve të Kosovës me efekt domino (VIDEO)

Almakos - 11.10.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në një intervistë për KosovaPress, thotë deklaratat e zyrtarëve të lartë serbë për ridizajnim të kufijve në Kosovë, shihen si të rrezikshme ...

Ahmeti: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

Telegrafi - 12.10.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën.

Ahmeti në Kumanovë: BDI-ja e ktheu dinjitetin e shqiptarit në këto hapësira

Almakos - 11.10.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot vizitoi qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje të parezervë Shtabit Komunal të Zgjedhjeve për realizimin e programit për këto ...

« Video » Ahmeti: Ndryshimi i kufijve të Kosovës me efekt domino

Zhurnal - 11.10.2017

« Video » Ahmeti: Ndryshimi i kufijve të Kosovës me efekt domino Shkup, 11 tetor - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në një intervistë për KosovaPress, thotë deklaratat e ...

(VIDEO) AHMETI: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

Alb Portali - 12.10.2017

Loading... Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën.

Ahmeti: Ndryshimi i kufijve të Kosovës me efekt domino

Albeu.com - 11.10.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti , në një intervistë për KosovaPress, thotë deklaratat e zyrtarëve të lartë serbë për ridizajnim të kufijve në Kosovë, shihen si të rrezikshme ...

​Ahmeti për Kosovapress: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

Idividi - 12.10.2017

Shkup, 12 tetor 2017 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën.

Ahmeti: Ndryshimi i kufijve të Kosovës me efekt domino (video)

Idividi - 12.10.2017

Shkup, 11 tetor 2017 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në një intervistë për KosovaPress, thotë deklaratat e zyrtarëve të lartë serbë për ridizajnim të kufijve në ...

Ahmeti sërish me të njëjtin refren: Gjuha shqipe është zyrtarizuar (Video)

Lajm - 12.10.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën.

"Pas 15 tetorit BDI do të jetë e para me numrin e komunave shqiptare që do t?i drejtojë"

Albeu.com - 12.10.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti , shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën.

Ahmeti: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

Antpress - 12.10.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën.