TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bahamas regjistron 2,500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

Evropaelire - 11.09.2019

Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar nga ...

17 për qind e popullsisë së Ishujve Bahamas kanë mbetur pa strehë

Gazeta Express - 11.09.2019

Patrick Joachin po pret në rresht në një stacion policor në kryeqytetin e Ishujve Bahamas, Nassau, duke shpresuar se do ta marrë një dokument që dëshmon se nuk ka të kaluar kriminale dhe të udhëtojë ...

Rëndohet bilanci, shkon në 50 numri i viktimave nga uragani “Dorian”

RTSH - 11.09.2019

Ka shkuar në 50 të vdekur bilanci i viktimave të uraganit “Dorian”, që javën e kaluar përshkoi ishujt Bahamas. Ekipet e kërkim-shpëtimit dhe zyrtarët vendas presin që numri të rritet ndjeshëm, pasi ...

Uragani “Dorian”, rëndohet bilanci i viktimave në ishujt Bahamas

ABC News - 10.09.2019

Ka shkuar në 50 të vdekur bilanci i viktimave të uraganit “Dorian”, që javën e kaluar përshkoi ishujt Bahamas. Ekipet e kërkim-shpëtimit dhe zyrtarët vendas presin që numri të rritet ndjeshëm, pasi ...

Uragani “Dorian”, rëndohet bilanci i viktimave në ishujt Bahamas

Medial - 11.09.2019

Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Trump: Jo kriminelëve nga Bahamasi

Botasot - 10.09.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump tha dje se të evakuarit nga Bahamas, që kërkojnë strehim në SHBA pas uraganit Dorian, kanë nevojë për dokumentacionin e duhur për të hyrë në vend, në kundërshtim me ...

Të mbijetuarit e uraganit luftojnë për të filluar një jetë të re në Bahamas

Botasot - 10.09.2019

Mijëra të mbijetuar nga uragani po grumbullojnë anije dhe aeroplanët në kryeqytetin e Bahamas, duke u përballur me nevojën për të filluar jetë të reja pas uraganit Dorian, por me shumë pak ide se si ...

Uragani Dorian mbërrin në brigjet e Kanadasë

Gazeta Express - 10.09.2019

Pas Ishujve Virgin dhe Bahame në oqeanin Atlantik, uragani Dorian, i cili goditi brigjet juglindore të SHBA-ve, u zhvendos në veri duke prekur bregdetin lindor të Kanadasë.

Bahamas regjistron 2,500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

BalkanWeb - 11.09.2019

Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar nga ...

Bahamas regjistron 2.500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

Alsat - 11.09.2019

Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar nga ...

Bahamas, rreth 2500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

Java News - 11.09.2019

Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar nga ...

17 për qind e popullsisë së Ishujve Bahamas kanë mbetur pa strehë

Botasot - 11.09.2019

Patrick Joachin po pret në rresht në një stacion policor në kryeqytetin e Ishujve Bahamas, Nassau, duke shpresuar se do ta marrë një dokument që dëshmon se nuk ka të kaluar kriminale dhe të udhëtojë ...

Uragani “Dorian”, rëndohet bilanci i viktimave në ishujt Bahamas

Zhurnal - 11.09.2019

Ka shkuar në 50 të vdekur bilanci i viktimave të uraganit “Dorian”, që javën e kaluar përshkoi ishujt Bahamas. Ekipet e kërkim-shpëtimit dhe zyrtarët vendas presin që numri të rritet ndjeshëm, pasi ...