TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Liverpool – Chelsea luhet për 4.5 milionë euro

Zeri - 14.08.2019

Sonte fituesja e Ligës së Kampioneve, Liverpooli, dhe ajo e Ligës së Evropës, Chelsea, do të tentojnë të bëjnë të tyrin trofeun e Superkupës së Evropës, që pavarësisht se në praktikë është më pak i ...

Pronarët e bareve në Stamboll i presin me kënaqësi anglezët

Koha.net - 14.08.2019

Mbetja pa birra thjesht nuk është opsion për pronarët e bareve në Stamboll, ku Chelsea dhe Liverpooli do të përballen në ndeshjen për Superkupë të Evropës të mërkurën.

Frank Lampard optimist për ndeshjen kundër Liverpoolit, flet edhe për gjyqtaren femër

Zeri - 14.08.2019

Trajneri i Chelseat Frank Lampard është shprehur optimist për skuadrën e tij në prag të Superkupës së Evropës kundër Liverpoolit. Në Stamboll, Liverpooli do të përballet sonte me Chelsean në kuadër ...

Liverpool – Chelsea, formacionet e mundshme të Superkupës së Evropës

Telegrafi - 14.08.2019

Liverpooli dhe Chelsea do të ndeshen mes vete në Superkupën e Evropës, në finalen e parë angleze në histori të kësaj gare. Vodafone Arena është stadiumi i gjigantit turk, Besiktas, i cili do të presë ...

Jurgen Klopp me një deklaratë interesante para finales së Stambollit kundër Chelseat

Zeri - 14.08.2019

Superkupa e Evropës do t’i vë në fushë kundër njëra-tjetrës dy skuadra angleze, ku Liverpooli është kundërshtari i Chelseat në Stamboll. Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp është deklaruar para ...

Sot luhet finalja e Superkupës së Evropës, Liverpool përballet me Chelsea

Lajmi.net - 14.08.2019

Me fillim nga ora 21:00, në stadiumin e Besiktas, Liverpool dhe Chelsea do të përballen për finalen e Superkupës së Evropës, shkruan lajmi.net. Liverpool për këtë finale nuk do të mund të llogarisë ...

Klopp para Superkupës së Evropës: Askush nuk do ta harrojë ekipin e 2005-tës, por ne jemi shumë më të mirë

Telegrafi - 14.08.2019

Sonte në Stamboll do të zhvillohet një ndër ndeshjet më kryesore të klubeve sa i përket trofeve evropian. Liverpooli dhe Chelsea do të mundohen ta bëjnë për vete trofeun e Superkupës së Evropës, kur ...

Dita e finales së Stambollit mes Liverpoolit dhe Chelseat, Shaqiri me shokë synojnë 'pushtimin' e Evropës

Zeri - 14.08.2019

Superkupa e Evropës do t’i vë në fushë kundër njëra-tjetrës dy skuadra angleze, ku Liverpooli është kundërshtari i Chelseat në Stamboll. Liverpooli hyn në ndeshje si fitues i Ligës së Kampionëve që ...

Lampardit i mungon Hazardi: Nuk mund ta zëvendësojmë atë

Gazeta Express - 14.08.2019

Trajneri i Chelseat, Frank Lampard, beson se është pothuajse e pamundur të zëvendësohet anësori belg, Eden Hazard, me një tjetër individ. Eden Hazardi shkëlqeu për shtatë sezone në “Stamford Bridge”, ...

Lampard: Jam optimist, fitimi i Superkupës së Evropës do na rriste mentalitetin fitues

Telegrafi - 14.08.2019

Frank Lampard ka folur në konferencë për shtyp para takimit të Superkupës së Evropës mes Chelseat dhe Liverpoolit. Blutë dhe Reds do të ndeshen mes vete në Stamboll me fillim nga ora 21:00, ndërsa ...

Liverpool e Chelsea, sot synojnë trofeun e parë sezonal

Koha.net - 14.08.2019

Liverpooli do të përballet të mërkurën me Chelsean në ndeshjen e Superkupës së Evropës, ndërsa skuadrat angleze po synojnë të nisin stinorin me trofe të fituar.

Klopp paralajmëron Chelsean për ndeshjen e nesërme

Zeri - 13.08.2019

Nesër do të dorëzohet trofeu i parë zyrtar i sezonit. Në Stamboll do të diskutohet Superkupa e Evropës mes Liverpoolit, fitues i Ligës së Kampioneve, dhe Chelseat, kampiones së Ligës së Evropës që ...

Shaqiri shënon me ‘stil’ në stërvitje te Liverpool

Lajmi.net - 13.08.2019

Në Stamboll, të mërkurën me fillim nga ora 21:00, Liverpool dhe Chelsea do të takohen në skuadër të Superkupës së Evropës, shkruan lajmi.net. Në prag të kësaj ndeshje, në formë të mirë është shfaqur ...

Superkupën e Europës e drejton francezja Frappart, reagimi epik i Klopp

SuperSport - 13.08.2019

Sido që të përfundojë, Superkupa e Europës, Liverpool-Chelsea, do të hyjë në histori. Përballja mes dy ekipeve angleze do të jetë e para finale që do të gjykohet nga një femër, pikërisht nga ...

Mane para ndeshjes kundër Chelseat: Ai është me fat për ne

Botasot - 13.08.2019

Sulmuesi i Liverpool, Sadio Mane është optimist se “Të Kuqtë” do të triumfojnë përballë Chelseat në sfidën për Superkupën e Europës, duke bërë që Stambolli të vijojë të jetë një fushë me fat për ...

Lampard: Nuk e kam fituar kurrë Superkupën, por s'dua ta humbas për këtë arsye

Botasot - 13.08.2019

Pas debutimit zhgënjyes në Premier League në drejtim të Chelsea-t (humbje 4-0 ndaj Manchester United), Frank Lampard po përgatitet të udhëheqë ekipin e tij në Superkupën e Europës kundër Liverpool-it.

“Messi është lojtarë më i jashtëzakonshëm që kam parë”

Gazeta Express - 13.08.2019

Trajneri i ri i Chelsea, Frank Lampard është duke shikuar që të krijojë një skuadër që do të luajë si Barcelona, pasi që kjo skuadër gjithmonë ia ka bërë më të vështirë jetën atij Frank Lampard e ka ...

Lampard: Ky futbollist është më i jashtëzakonshmi

Lajmi.net - 13.08.2019

Ish mesfushori i Anglisë, ka pasur disa përballje me Lionel Messin, sa ishte lojtar i Chelsea. Këto përballje kanë qenë në kuadër të Ligës së Kampionëve, dhe viteve të fundit kanë qenë të shpeshta.

Chelsea pa futbollistin kryesor në finale kundër Liverpoolit

Lajmi.net - 13.08.2019

Të mërkurën në Stamboll, Liverpool dhe Chelsea do të takohen për të zhvilluar finalen e Superkupës së Evropës për sezonin 2018/2019. Skuadra e Chelsea, që në fundjavë u mposht 4:0 nga Manchester ...

Klop: Për të fituar Superkupën, duhet të jemi lakmitar

Alsat - 13.08.2019

Trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop ka folur para ndeshjes së Super Kupës së Evropës. Gjermani ka thënë se nëse dëshirojnë të fitojnë Super Kupën, duhet të jenë lakmitar.

Kloop: Për të fituar Superkupën e Evropës duhet të jemi lakmitar

Botasot - 13.08.2019

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Kloop ka folur para ndeshjes së superkupës e cila zhvillohet nesër. Gjermani ka thënë se nëse dëshirojnë të fitojnë Super Kupën, duhet të jenë lakmitar.

I pari i futbollit të Kosovës Agim Ademi merr pjesë në Superkupën mes Liverpoolit dhe Chelseat

Zeri - 13.08.2019

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, me ftesë të UEFA-s, ka udhëtuar sot në Stamboll, ku do të marrë pjesë në takimin e UEFA-s, përcjell Zëri.info. Gjithashtu ai do të jetë mysafir në ndeshjen e ...

Superkupa e Europës 4.5 milionë euro shpërblim. Do e arbitrojë një grua

Top Channel - 13.08.2019

Është një trofe që vlen 4.5 milionë euro dhe përball fitueset e dy kompeticioneve të UEFA-s, e për herë të parë në këtë nivel, do të arbitrojë një grua.

Lampard: Nuk ka arsyetime ndaj Liverpoolit

VeqSport - 13.08.2019

Trajneri i Chelseat, Frank Lampard i ka bërë me dije lojtarëve të tij se nuk mund të kenë arsyetime për finalen e nesërme ndaj Liverpoolit. ”Ndeshja në finale ndaj një skuadre të kualitetit të ...

“Mirror” ka zbuluar mesazhin e pronarëve të Liverpoolit

Botasot - 13.08.2019

“Mirror” ka zbuluar mesazhin e pronarëve të Liverpoolit për objektivin e këtij sezoni. Amerikani John Henry i ka kërkuar trajnerit gjerman Jurgen Klopp që këtë edicion prioritet të ketë Premier ...

Me shqiponjë në gjoks, tifozët e Liverpoolit nga Kosova arrijnë në Stamboll

Zeri - 13.08.2019

Liverpooli do të përballet me Chelsean nesër në kuadër të Superkupës së UEFA-s. Ndeshja mes fituesit të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës do të zhvillohet në Stamboll, shkruan Zëri.info.

Klopp para Superkupës së Evropës: Askush nuk do ta harrojë ekipin e 2005-tës, por ne jemi shumë më të mirë

Zhurnal - 14.08.2019

Sonte në Stamboll do të zhvillohet një ndër ndeshjet më kryesore të klubeve sa i përket trofeve evropian. Liverpooli dhe Chelsea do të mundohen ta bëjnë për vete trofeun e Superkupës së Evropës, kur ...

Lampard: Jam optimist, fitimi i Superkupës së Evropës do na rriste mentalitetin fitues

Zhurnal - 14.08.2019

Frank Lampard ka folur në konferencë për shtyp para takimit të Superkupës së Evropës mes Chelseat dhe Liverpoolit. Blutë dhe Reds do të ndeshen mes vete në Stamboll me fillim nga ora 21:00, ndërsa ...

Klopp paralajmëron skuadrën para Superkupës së Europës

Botasot - 13.08.2019

Liverpool-i, pas fitores bindëse 4-1 të marrë në javën e parë të Premier League kundër Norwich, duhet të përgatitet për Superkupën e Europës që do të luajë më 14 gusht kundër Chelsea-t në Stamboll.

‘Luiz humbje e madhe për Chelsean, Lampard duhet të jetë i kujdesshëm’

VeqSport - 12.08.2019

Ish futbollisti i Arsenalit tani analistë në Sky Sports, Paul Merson ka deklaruar se trajneri i Chelseat, Frank Lampard duhet të jetë më i kujdesshëm me zgjidhjet e tij.

Shaqiri shënon me ‘stil’ në stërvitje te Liverpool

Zeri - 13.08.2019

Liverpool është stërvitur për herë të fundit para finales së Superkupës së Evropës, që të mërkurën e zhvillon kundër Chelsea. Në Stamboll, të mërkurën me fillim nga ora 21:00, Liverpool dhe Chelsea ...

Superkupën e drejton një femër, Klopp: Do të sillem mirë, përndryshe nëna ime mërzitet

Botasot - 13.08.2019

Sido që të përfundojë ndeshja për Superkupën e Evropës, Liverpool-Chelsea, do të hyjë në histori. Përballja mes dy ekipeve angleze do të jetë e para finale që do të gjykohet nga një femër, pikërisht ...

Kloop: Për të fituar Superkupën e Evropës duhet të jemi lakmitar

Tetova Sot - 13.08.2019

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Kloop ka folur para ndeshjes së superkupës e cila zhvillohet nesër. Gjermani ka thënë se nëse dëshirojnë të fitojnë Super Kupën, duhet të jenë lakmitar.

Agim Ademi merr pjesë në Superkupën e Evropës

Botasot - 13.08.2019

Superkupa e Evropës pritet të zhvillohet nesër nga ora 21:00. E në këtë ndeshje takohen fituesi i Ligës së Kampionëve, Liverpool, dhe fituesi i Ligës së Evropës, Chelsea.