TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Air Albania” fiton garën për emrin e stadiumit, kontrata firmoset të hënën

BalkanWeb - 09.11.2019

“Air Albania Stadium”, ky do të jetë emri i impiantit më modern të infrastrukturës sportive në vend. Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të pranojë ofertën e kompanisë ajrore, e cila ka fituar ...

Stadiumi kombëtar e ka një emër, bëhen të ditura detajet e marrëveshjes

Albeu.com - 09.11.2019

“ Arena Kombëtare”, e njohur me këtë emër deri më tani, tashmë ka një tjetër emër: “Air Albania Arena ”. Kompania ajrore ka bërë ofertën më të mirë dhe ka fituar të drejtën për t’i vënë emrin e ri ...

Zbulohet kompania fituese, ja cili do jetë emri i ri i Arenës Kombëtare!

SuperSport - 09.11.2019

Duhet edhe vetëm 1 javë nga inagurimi i madh i Arenës Kombëtare që tashmë nuk do të quhet më e tillë pasi ka një emër. Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur marrëveshjen me kompaninë e parë ...

650 mijë euro në vit, zbulohet emri i ri i Arenës Kombëtare

Gazeta Express - 09.11.2019

Arrihet marrveshja! “Arena Kombëtare” tashmë do të quhet “Air Albania Stadium”. Lajmi është bërë publik nga “Procesi Sportiv”, teksa mësohet se kompania ajrore do të paguajë plot 650 mijë euro në ...

"Arena Kombëtare" thuajse gati, kalon edhe testin e shiut (VIDEO)

Albeu.com - 09.11.2019

Nuk ka dyshime, sfida mes Shqipërisë dhe Francës do të zhvillohet në impiantin modern “Arena Kombëtare”. Kanë mbetur edhe detajet e fundit tek sheshi jashtë stadiumit , ndërkohë që ditën e nesërme do ...

Stadiumi do quhet “Air Albania”. Arrihet marrëveshja me kompaninë ajrore per 650.000 euro në vit

Gazeta Tema - 09.11.2019

Ndeshja e 17 nëntorit mes Shqipërisë dhe Francës do të inagurojë stadiumin e ri kombëtar “Air Albania Stadium”. Ky do të jetë emri që do të mbajë impianti më i madh dhe më modern sportiv i ndërtuar ...

“Arena Kombëtare” ndryshon emrin në “Air Albania Stadium”

Tetova Sot - 09.11.2019

Takimi i 17 nëntorit mes Shqipërisë dhe Francës, përveç inaugurimit të tij të shpalli edhe emrin e ri. Stadiumi më i rëndësishëm në vend, deri tani i njohur me emrin “Arena Kombëtare” do të quhet ...

“Goli” i Edi Ramës

Gazeta Tema - 08.11.2019

Nga Fatjon Baze Data 17 nëntor do të jetë një datë shumë e veçantë dhe e rëndësishme në Shqipëri, veçanarisht për komunitetin e futbollit. Një impiant modern, “Arena Kombëtare”, i ndërtuar sipas ...

Stadiumi i ri modern shqiptar

Botasot - 08.11.2019

Shqipëria do të presë Francën kampione të botës në stadiumin e ri kombëtar, në një ditë ku të pranishëm në impiant do të jenë të pranishëm përfaqësues të rëndësishëm të politikës në vend, por edhe të ...

A do të luhet Shqipëri-Francë në stadiumin e ri? UEFA jep përgjigjen që nuk pritej

SOT - 07.11.2019

Shumë zhurmë rreth ndeshjes Shqipëri-Francë. Biletat ishin një nga çështjet e diskutuara më së shumti, ndërkohë që nuk ngelen pas problematikat që "Arena Kombëtare" , kryesisht me pozicionin e ...

"Arena Kombëtare" gati për Francën, sistemohet edhe hyrja e stadiumit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.11.2019

Ndeshja me Francën është pranë dhe njëkohësisht edhe faza përfundimtare e "Arenës Kombëtare". Stadiumi i ndërtuar në gërmadhat e mitikut të vjetër "Qemal Stafa" ka marrë formën finale dhe tashmë ...

UEFA: Po monitorojmë “Arenën Kombëtare”

Gazeta Tema - 07.11.2019

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, e programuar për t’u zhvilluar në datën 17 nëntor nuk e ka ende një stadium të përcaktuar nga UEFA. Ekskluzivisht për Euronews Albania, UEFA në përgjigjen e dhënë ...

FOTOT: Rama publikon pamje të reja nga hyrja e “Arenës Kombëtare”

Gazeta Tema - 07.11.2019

Hyrja para stadiumit të ri “Arenës Kombëtare” po shkon drejt fundit dhe gjithçka duket gati për sfidën ndaj kampionëve të botës, Francës më datë 17 nëntor.

FOTOLAJM / Rama publikon pamjet e fundit nga “Arena Kombëtare”

Java News - 07.11.2019

Kryeministri Edi Rama po i kushton një rëndësi të veçantë përgatitjeve për inaugurimin e stadiumit “Arena Kombëtare”. Pasi kanë përfunduar punimet brenda impiantit modern, me kapacitet mbi 22 mijë ...

Pak ditë para 17 nëntorit, UEFA ende s?e ka zyrtarizuar ku do luhet Shqipëri-Francë

Albeu.com - 07.11.2019

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, e programuar për t’u zhvilluar në datën 17 nëntor, nuk e ka ende një stadium të përcaktuar nga UEFA. Për “Euronews Albania”, UEFA në përgjigjen e dhënë konfirmon ...

UEFA vjen në Tiranë për stadiumin, kërkohet perfeksioni për ndeshjen e Kategorisë A

Durres Lajm - 08.11.2019

Shqipëria do të presë Francën kampione të botës në stadiumin e ri kombëtar, në një ditë ku të pranishëm në impiant do të jenë të pranishëm përfaqësues të rëndësishëm të politikës në vend, por edhe të ...

UEFA mbërrin në Tiranë për Arenën Kombëtare

Albeu.com - 08.11.2019

Shqipëria do të presë Francën kampione të botës në stadiumin e ri kombëtar , në një ditë ku të pranishëm në impiant do të jenë të pranishëm përfaqësues të rëndësishëm të politikës në vend, por edhe ...

“Goli” i Edi Ramës

Java News - 08.11.2019

Nga Fatjon Baze Data 17 nëntor do të jetë një datë shumë e veçantë dhe e rëndësishme në Shqipëri, veçanarisht për komunitetin e futbollit. Një impiant modern, “Arena Kombëtare”, i ndërtuar sipas ...

UEFA, në Tiranë shkaku i Arenës Kombëtare

Gazeta Express - 09.11.2019

Shqipëria do të presë Francën kampione të botës në stadiumin e ri kombëtar, në një ditë ku të pranishëm në impiant do të jenë të pranishëm përfaqësues të rëndësishëm të politikës në vend, por edhe të ...

Ekskluzive/ Stadiumi do quhet “Air Albania”. Arrihet marrëveshja me kompaninë ajrore shqiptare

Top Channel - 09.11.2019

Ndeshja e 17 nëntorit mes Shqipërisë dhe Francës do të inagurojë stadiumin e ri kombëtar “Air Albania Stadium”. Ky do të jetë emri që do të mbajë impianti më i madh dhe më modern sportiv i ndërtuar ...

Emri i stadiumit të ri kombëtar në Tiranë do të jetë “Air Albania”, ja pse

Shqipmedia - 09.11.2019

Ndeshja e 17 nëntorit mes Shqipërisë dhe Francës do të inagurojë stadiumin e ri kombëtar “Air Albania Stadium”. Ky do të jetë emri që do të mbajë impianti më i madh dhe më modern sportiv i ndërtuar ...

Mësohet emri i stadiumit të ri në Tiranë

Alsat - 09.11.2019

Ndeshja e 17 nëntorit mes Shqipërisë dhe Francës do të inagurojë stadiumin e ri kombëtar “Air Albania Stadium”. Ky do të jetë emri që do të mbajë impianti më i madh dhe më modern sportiv i ndërtuar ...

Zbulohet emri i stadiumit kombëtar në Shqipëri

Lajmi.net - 09.11.2019

Ky do të jetë emri që do të mbajë impianti më i madh dhe më modern sportiv i ndërtuar në vendin tonë. Kompania ajrore shqiptare është përzgjedhur si fituesja e tenderit për të blerë emrin e stadiumit ...

Ky do të jetë emri i stadiumit të ri në Tiranë

Botasot - 09.11.2019

Ndeshja e 17 nëntorit mes Shqipërisë dhe Francës do të inagurojë stadiumin e ri kombëtar “Air Albania Stadium”. Ky do të jetë emri që do të mbajë impianti më i madh dhe më modern sportiv i ndërtuar ...

Air Albania vulos emrin në stadiumin e ri kombëtar, ja sa do paguajë

Mapo - 09.11.2019

Kur u prezantua si projekt Rama tha se do ta quajë “Arena Kombëtare”, por tashmë stadiumi i ri do të ketë edhe një emer të ri: “Air Albania Stadium”. Kompania ajrore shqiptare është përzgjedhur si ...

Nuk do të quhet më “Arena Kombëtare”, kompania e fluturimeve blen emrin e stadiumit

Gazeta Express - 09.11.2019

Ndeshja e 17 nëntorit mes Shqipërisë dhe Francës do të inaugurojë stadiumin e ri kombëtar “Air Albania Stadium”. Ky do të jetë emri që do të mbajë impianti më i madh dhe më modern sportiv i ndërtuar ...

Zbulohet shuma për sa u shit emri i stadiumit “Arena Kombëtare”

Zeri - 09.11.2019

Ndeshja e 17 nëntorit mes Shqipërisë dhe Francës do të inagurojë stadiumin e ri kombëtar “Air Albania Stadium”. Ky do të jetë emri që do të mbajë impianti më i madh dhe më modern sportiv i ndërtuar ...

Stadiumi i ri do quhet “Air Albania”, ndeshja me Francën do bëjë edhe inaugurimin (Foto)

Java News - 09.11.2019

Ndeshja e 17 nëntorit mes Shqipërisë dhe Francës do të inagurojë stadiumin e ri kombëtar “Air Albania Stadium”. Ky do të jetë emri që do të mbajë impianti më i madh dhe më modern sportiv i ndërtuar ...

Arrihet më në fund marrëveshja! Zbulohet emri i ri i Arenës Kombëtare, ja cila është kompania që do të paguajë 650 mijë ...

SOT - 09.11.2019

Më në fund është arritur marrëveshja për emrin e stadiumit të ri Kombëtar. “Arena Kombëtare” tashmë do të quhet “Air Albania Stadium”. Lajmi është bërë publik nga “Procesi Sportiv”, teksa mësohet se ...

Reagon FSHF-ja për emërimin e Arenës Kombëtare: S’ka asgjë zyrtare

Gazeta Express - 09.11.2019

“Air Albania Stadium” pritet të jetë emri i ri i “Arenës Kombëtare”, impianti më i ri sportiv në vend. Kompania ajrore e fluturimeve thuhet se e ka blerë të drejtën e emrit që ishte nxjerrë në shitje ...

Vendoset përfundimisht emri i stadiumit Kombëtar në Tiranë

Telegrafi - 09.11.2019

Ndeshja e 17 nëntorit mes Shqipërisë dhe Francës do të inagurojë stadiumin e ri kombëtar “Air Albania Stadium”. Ky do të jetë emri që do të mbajë impianti më i madh dhe më modern sportiv i ndërtuar ...

Reagon FSHF-ja për emërimin e Arenës Kombëtare: S’ka asgjë zyrtare

Alb Portali - 09.11.2019

“Air Albania Stadium” pritet të jetë emri i ri i “Arenës Kombëtare”, impianti më i ri sportiv në vend. Kompania ajrore e fluturimeve thuhet se e ka blerë të drejtën e emrit që ishte nxjerrë në shitje ...

Zbulohet kompania fituese, ja cili do jetë emri i ri i Arenës Kombëtare!

Durres Lajm - 09.11.2019

Duhet edhe vetëm 1 javë nga inagurimi i madh i Arenës Kombëtare që tashmë nuk do të quhet më e tillë pasi ka një emër. Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur marrëveshjen me kompaninë e parë ...