TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gashi: Tre deputetët e “Lëvizjes Besa” janë për ndryshimet kushtetuese

Lajm - 11.01.2019

Lëvizja Besa krahu i Afrim Gashit, është për ndryshimet kushtetuese. Nga atje thonë se kërkojnë nga mediat që dy deputetët nga krahu i tjetër i Besës, t’i shënojnë me emra.

Lëvizja BESA është PËR ndryshimet kushtuese dhe anëtarësimin në NATO

Almakos - 11.01.2019

Tash kur është aktual roli i deputetëve për ndryshimet e pritura kushtetuese, ndërsa dy deputetë, të ardhur dikur nga një parti tjetër në Lëvizjen BESA e kundërshtojnë këtë proces, kërkojmë nga ...

Ky është kushti i Lëvizjes Besa, nëse nuk pranohet nuk do të votojnë për ndryshimet kushtetuese

Portalb - 10.01.2019

Shtyrja e seancës plenare për ndryshmet kushtetuese bëhet për shkak kushteve t’i cilat Lëvizja Besa me krzetar Bilall Kasami kërkon të plotësohen. Sipas infomatave të TV 21 , Zaevit i mungon edhe një ...

Maqedoni, Georgievski: VMRO të bëhet parti shtetformuese

ABC News - 10.01.2019

Bisedimet për ndryshimet kushtetuese janë kushtëzuar nga “Besa” e Bilall Kasamit, i cili ka thënë që nuk pranon marrëveshje nëse cënohen të drejtat e shqiptarëve.

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese

Alsat - 10.01.2019

Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e gjuhës shqipe në ...

Labënishti: për president do të përkrahim një figurë me vizion

Tetova Sot - 10.01.2019

Një kandidat i pranueshëm për president për Lëvizjen Besa, do të ishte një person i cili do të zhvishej nga ngarkesa politike dhe nacionale, që do të kishte vizion për të ardhmen dhe për raportet me ...

Kasami nuk lëshon pe, seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për nesër

Lajm - 10.01.2019

As sot nuk ka nisur seanca për ndryshimet kushtetuese për ndryshimin e emrit të Maqedonisë. Seanca është caktuar të mbahet nesër në ora 12:00, njofton Gazeta Lajm.

Rrezikohet marrëveshja historike, Kasami nuk e jep votën pro

Albeu.com - 10.01.2019

Seanca plenare për ndryshimet kushtetuese që u paralajmërua për sot, do të vazhdojë nesër, me fillim prej ora 12:00, pasi që ende nuk është arritur marrëveshje ndërmjet kryeministrit të Maqedonisë, ...

Kasami nuk lëshon pe, shtyhet për nesër seanca për ndryshimet kushtetuese

Ina - 10.01.2019

Seanca për ndryshimet kushtetuese për emrin edhe pas shumë tentimeve nuk do të mbahet sot dhe se është vendosur që të vazhdojë ditën e nesërme. Lajmi është konfirmuar edhe nga kryeparlamentari Talat ...

Zaev dhe Kasami akoma pa marrëveshje, fillimi i seancës ende i paqartë

Telegrafi - 10.01.2019

Seanca për ndryshimet kushtetuese e cila fillimisht u caktua për në orën 13:00, e më pas u shty për në orën 15:00, ekziston mundësia që sot të mos mbahet fare.

Gashi: Tre deputetët e “Lëvizjes Besa” janë për ndryshimet kushtetuese

Botasot - 11.01.2019

Lëvizja Besa krahu i Afrim Gashit, është për ndryshimet kushtetuese. Nga atje thonë se kërkojnë nga mediat që dy deputetët nga krahu i tjetër i Besës, t’i shënojnë me emra.

Lëvizja BESA e Gashit është PËR ndryshimet kushtuese dhe anëtarësimin në NATO

Tetova Sot - 11.01.2019

Tash kur është aktual roli i deputetëve për ndryshimet e pritura kushtetuese, ndërsa dy deputetë, të ardhur dikur nga një parti tjetër në Lëvizjen BESA e kundërshtojnë këtë proces, kërkojmë nga ...

Kushti i Kasamit, ende s’dihet a do të bëhet Maqedonia pjesë e NATO & BE ose mbetet në izolim me sy nga Rusia

Flaka - 10.01.2019

Ende nuk dihet çfarë do të ndodhë me Maqedoninë, a do të bëhet pjesë e NATO-s dhe BE-së apo do të mbetet në izolim dhe me sy nga Rusia. Ka mbetur edhe pak kohë deri në afatin e fundit që parashikoi ...

S’ka marrëveshje me BESËN, Zaevi në kërkim të një deputeti?!

Ina - 10.01.2019

Shtyrja e seancës plenare për ndryshmet kushtetuese bëhet për shkak kushteve t’i cilat Lëvizja Besa me krzetar Bilall Kasami kërkon të plotësohen. Sipas infomatave të TV 21, Zaevit i mungon edhe një ...

Ndryshimet kushtetuese, vazhdojnë koordinimet Zaev – Kasami, seanca është shtyrë për më vonë

Lajm - 10.01.2019

Edhe pse u paralajmërua të fillojë në ora 13, seanca është shtyrë për në ora 15. Ende nuk ka marrëveshje mes LSDM-së dhe krahut të BESA-s së Bilall Kasamit, njofton Portalb.mk.

Përplasje mes Aleancës dhe Besës së Kasamit

Lajm - 10.01.2019

Janë paraqitur disa përplasje në raportet mes Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes Besa të udhëhequr nga Bilall Kasami. Shkak për këto përplasje janë negociatat me kryeministrin Zoran Zaev, lidhur me ...

Seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për në orën 15:00

Telegrafi - 10.01.2019

Shërbimi për informim i Kuvendit të Maqedonisë njofton se seanca e 75, në të cilën do të diskutohet për ndryshimet kushtetuese është shtyrë për në orën 15:00.

Qeveria dhe Lëvizja Besa akoma pa marrëveshje

Alsat - 10.01.2019

Qeveria dhe 8 deputetët e përjashtuar nga VMRO-DPMNE-ja i kanë ofruar Lëvizjes Besa, krahu i Bilall Kasamit që kërkesat e tyre të artikulohen në të veçantë pas miratimit të ndryshimeve Kushtetuese.

Georgievski porosi VMRO-DPMNE: Jepni dy deputetë Zaevit, që mos të kushtëzohet nga BESA!

Ina - 10.01.2019

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i VMRO-DPMNE, Lubço Georgievski në një intervistë për TV24 ka theksuar se VMRO-DPMNE duhet tia jap dy deputetë maxhorancës së siguruar nga Zoran Zaev për të votuar ...

Sot vazhdon seanca, të gjithë sytë nga Zaevi dhe Kasami

Albeu.com - 10.01.2019

Në ora 13:00, do fillojë vazhdimi i seancës së 75-të të Kuvendit të Maqedonisë, në të cilën do të zhvillohet diskutimi për fazën e fundit të ndryshimeve kushtetuese të paraparë me Marrëveshjen e ...

Kasami decid: Pa përmbushjen e kushteve të Lëvizjes BESA, nuk votojmë ndryshimet kushtetuese

Lajm - 10.01.2019

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në emisionin e mbrëmshëm në Click Plus në Tv 21 tha se nëse nuk përmbushen kushtet e partisë së tij, ata nuk do të japin dritë jeshile për ndryshimet ...

Kasami: Nëse nuk pranohen kërkesat tona, nuk do të votojmë për ndryshimet kushtetuese

Telegrafi - 10.01.2019

Disa ditë para votimit për ndryshimet kushtetuese, akoma është e paqartë shumica absolute e deputetëve. Kushtëzim për të votuar ka vendosur Lëvizja Besa e Bilall Kasamit.

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese

Almakos - 10.01.2019

11 Janar 2019 / 7:58 Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja ...

Hajredini: Kasami duhet të qëndrojë pas kërkesave të veta

Tetova Sot - 10.01.2019

Ish ministri i finansave, Xhevdet Hajredini ka komentuar me anë një postimi në facebook kërkesat e Lëvisjes Besa të Bilall Kasamit për ndryshimet kushtetuese, përcjell Infomagazin Në vijim keni ...

Kasami nuk lëshon pe, seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për nesër

Tetova Sot - 10.01.2019

As sot nuk ka nisur seanca për ndryshimet kushtetuese për ndryshimin e emrit të Maqedonisë. Seanca është caktuar të mbahet nesër në ora 12:00, njofton Gazeta Lajm.

S’ka marrëveshje Zaev-Kasami, seanca për ndryshimet kushtetuese nuk do të mbahet sot

Tetova Sot - 10.01.2019

Seanca plenare për ndryshimet kushtetuese që u paralajmërua për sot, do të vazhdojë nesër, me fillim prej ora 12:00, pasi që ende nuk është arritur marrëveshje ndërmjet kryeministrit të Maqedonisë, ...

Kasami nuk lëshon pe, shtyhet për nesër seanca për ndryshimet kushtetuese

Lajm - 10.01.2019

Seanca për ndryshimet kushtetuese për emrin edhe pas shumë tentimeve nuk do të mbahet sot dhe se është vendosur që të vazhdojë ditën e nesërme. Lajmi është konfirmuar edhe nga kryeparlamentari Talat ...

Bilall Kasami: Nuk heqim dorë nga kërkesat, janë të arsyeshme dhe besojmë se do të pranohen (VIDEO)

Portalb - 09.01.2019

Bilall Kasami, lider i njërit krah nga Lëvizja BESA, sonte në emisionin Click Plus në TV21 tha se Maqedonia duhet t’i përkasë edhe maqedonasve edhe shqiptarëve si dhe komuniteteve tjera, dhe këtë ...

Kasami: çështjen shqiptare insistojmë ta lëmë të hapur

Ina - 09.01.2019

“Një ndër shkaqet që ne jemi të bisedime që çështjen shqiptare ta lëmë të hapur, sepse vazhdon të jetë I pranishëm diskriminimi institucional i shqiptarëve dhe në sfera tjera.

Kasami: Nuk do të lejojmë që shqiptarët të quhen “maqedonas” (VIDEO)

Ina - 09.01.2019

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, ka folur në lidhje me zhvillimet e fundit politike, e në veçanti me votimin ose jo të Lëvizjes BESA, në lidhje me ...

Labënishti: Ja pse u bëmë pjesë e Qeverisë?

Ina - 09.01.2019

“Lëvizja BESA nuk është bërë pjesë e Qeverisë që nga formimi, por është bërë pjesë e Qeverisë për shkak të euro-integrimeve”, deklaroi Arben Labënishti nga fraksioni i Lëvizjes BESA të Afrim Gashit ...

Ndryshimet kushtetuese, Lëvizja BESA me kryetar Kasamin ende nuk është bindur

Portalb - 09.01.2019

“Bisedimet vazhdojnë, presim që pas mbarimit të takimeve të kemi qëndrim zyrtar nga kryeministri Zoran Zaev. Unë jam optimist se do të kemi mbi 80 vota “për”, kështu deklaroi deputeti i LSDM-së, ...

Reagon ashpër Besa

Botasot - 09.01.2019

Jemi te shtyrë, nga një njoftim i mediave se kinse FC Besa mbetet pa lojtarë, që te reagojmë me ketë komunikate. Ato media që publikojnë artikuj dhe nxjerrin konstatime tendencioze kinse klubi ...

Shtyhet për të enjten seanca për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Koha.net - 09.01.2019

Është shtyrë për të enjten seanca e Kuvendit të Maqedonisë, në të cilën duhet të votohen ndryshimet kushtetuese. Seanca u mbyll pas fjalimit të kryeministrit Zoran Zaev që kërkoi nga deputetët të ...

Bilall Kasami takohet me ambasadorin slloven, Milan Jazbec

Tetova Sot - 09.01.2019

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami së bashku me nënkryetarin e partisë, Kastriot Rexhepi, realizuan takim me ambasadorin e Sllovenisë në Shkup, Milan Jazbec.

Gashi: Tre deputetët e “Lëvizjes Besa” janë për ndryshimet kushtetuese

Telegrafi - 11.01.2019

Lëvizja Besa krahu i Afrim Gashit, është për ndryshimet kushtetuese. Nga atje thonë se kërkojnë nga mediat që dy deputetët nga krahu i tjetër i Besës, t’i shënojnë me emra.

Zaev edhe sot do të përpiqet ta bind Kasamin për të votuar “për” ndryshimet kushtetuese

Lajm - 10.01.2019

Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe finale përsëri janë përpara debuptetëve në kuadër të seancës së 75-të, pasi që dje u shty për sot në orën 12:00.

Seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për në orën 15:00

Tetova Sot - 10.01.2019

Shërbimi për informim i Kuvendit të Maqedonisë njofton se seanca e 75, në të cilën do të diskutohet për ndryshimet kushtetuese është shtyrë për në orën 15:00.

Qeveria dhe Lëvizja Besa akoma pa marrëveshje

Almakos - 10.01.2019

10 Janar 2019 / 11:09 Qeveria dhe 8 deputetët e përjashtuar nga VMRO-DPMNE-ja i kanë ofruar Lëvizjes Besa, krahu i Bilall Kasamit që kërkesat e tyre të artikulohen në të veçantë pas miratimit të ...

Georgievski porosi VMRO-DPMNE: Jepni dy deputetë Zaevit, që mos të kushtëzohet nga BESA!

Tetova Sot - 10.01.2019

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i VMRO-DPMNE, Lubço Georgievski në një intervistë për TV24 ka theksuar se VMRO-DPMNE duhet tia jap dy deputetë maxhorancës së siguruar nga Zoran Zaev për të votuar ...

Deputeti Zemon: Kërkesa e Kasamit nuk e cenon identitetin maqedonas (VIDEO)

Portalb - 10.01.2019

Deputeti nga partia koalicionuese me LSDM-në, “Aleanca e Egjiptianëve Ballkanik”, Rubin Zemon, në lidhje me kërkesën e Lëvizjes BESA tha se nuk e rrezikon në asnjë rast identitetin e popullit ...

Georgievski VMRO-DPMNE-së: Jepni dy vota që Lëvizja BESA të mos e kushtëzojë Zaevin

Portalb - 10.01.2019

Ish kryeministri dhe ish lideri i VMRO-DPMNE-së, Lubço Georgievski i ka dhënë këshillë partisë opozitare me të cilën tani udhëheq Hristijan Mickoski, duke i sugjeruar që t’i japë dy deputetë shumicës ...

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese

Antpress - 10.01.2019

11 Janar 2019 / 7:58 Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja ...

Hajredini ka një këshillë për Kasamin

Ina - 10.01.2019

Ish ministri i finansave, Xhevdet Hajredini ka komentuar me anë një postimi në facebook kërkesat e Lëvisjes Besa të Bilall Kasamit për ndryshimet kushtetuese.

Bilall Kasami: Nuk heqim dorë nga kërkesat, janë të arsyeshme dhe besojmë se do të pranohen

Lajm - 09.01.2019

Bilall Kasami, lider i njërit krah nga Lëvizja BESA, sonte në emisionin Click Plus në TV21 tha se Maqedonia duhet t’i përkasë edhe maqedonasve edhe shqiptarëve si dhe komuniteteve tjera, dhe këtë ...

Kasami: Nuk do të lejojmë që shqiptarët të quhen “maqedonas” (VIDEO)

Lajm - 09.01.2019

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, ka folur në lidhje me zhvillimet e fundit politike, e në veçanti me votimin ose jo të Lëvizjes BESA, në lidhje me ...

Labënishti: Lëvizja BESA u bë pjesë e Qeverisë për shkak të euro integrimeve

Flaka - 09.01.2019

“Lëvizja BESA nuk është bërë pjesë e Qeverisë që nga formimi, por është bërë pjesë e Qeverisë për shkak të euro-integrimeve”, deklaroi Arben Labënishti nga Lëvizja BESA në emisionin ‘Studio e Hapur’ ...

Ndryshimet kushtetuese, Lëvizja BESA me kryetar Kasamin ende nuk është bindur

Lajm - 09.01.2019

“Bisedimet vazhdojnë, presim që pas mbarimit të takimeve të kemi qëndrim zyrtar nga kryeministri Zoran Zaev. Unë jam optimist se do të kemi mbi 80 vota “për”, kështu deklaroi deputeti i LSDM-së, ...

Shtyhet për nesër seanca për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Botasot - 09.01.2019

Është shtyrë për nesër seanca e Kuvendit të Maqedonisë, në të cilën duhet të votohen ndryshimet kushtetuese. Pas fjalimit të kryeministrit, Zoran Zaev ku kërkoi nga deputetët të mbështesin ndryshimet ...