TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trump tregon pa qëllim disa detaje të marrëveshjes me Meksikën

Evropaelire - 12.06.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka treguar pa qëllim disa detaje të marrëveshjes të tij për imigrim me Meksikën. Ai ka refuzuar të diskutojë planet me gazetarët, duke thënë se ato janë “sekrete”.

Trump zbulon aksidentalisht hollësi të marrëveshjes me Meksikën

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka zbuluar pa qëllim disa hollësi të marrëveshjes së tij me Meksikën lidhur me menaxhimin e numrit të madh të imigrantëve që po ...

Trump zbulon aksidentalisht planin e emigracionit me Meksikën duke valuar dokumentin

Lajmi.net - 12.06.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka zbuluar pa dashje disa detaje të marrëveshjes së tij të emigracionit me Meksikën. Ai nuk pranoi të diskutonte planet me gazetarët, duke thënë se ata ishin ...

Meksika dërgon trupa në kufi me SHBA

Botasot - 11.06.2019

Zyrtarët meksikanë kanë konfirmuar sot se kanë nisur të vendosin 6,000 anëtarë të Gardës Kombëtare për Kontrollin e Imigracionit të Zgjeruar, një angazhim i marrë nën marrëveshjen me SHBA javën e ...

Pompeo mbron marrëveshjen SHBA-Meksikë për të shmangur tarifat

VOA - 11.06.2019

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo po mbron marrëveshjen e administratës Trump me Meksikën për të frenuar rrjedhën e emigrantëve të Amerikës Qendrore në kufirin SHBA-Meksikë dhe për të shmangur tarifat ...

Meksika kërkon zgjidhje për të frenuar rrjedhën e emigrantëve në SHBA

Lajmi.net - 11.06.2019

Ministri i jashtëm i Meksikës ka thënë se ata janë të gatshëm të punojnë me vendet e tjera të Amerikës Latine për të ndalur rrjedhën e emigrantëve, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Trump tregon pa qëllim disa detaje të marrëveshjes me Meksikën

Koha.net - 12.06.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka treguar pa qëllim disa detaje të marrëveshjes të tij për imigrim me Meksikën. Ai ka refuzuar të diskutojë planet me gazetarët, duke thënë se ato janë “sekrete”.

Trump zbulon aksidentalisht hollësi të marrëveshjes me Meksikën

Botasot - 12.06.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka zbuluar pa qëllim disa hollësi të marrëveshjes së tij me Meksikën lidhur me menaxhimin e numrit të madh të imigrantëve që po ...

Trump e bën gafën e radhës, zbulon sekrete shtetëtore për shkak të lëvizjeve të duarve

Gazeta Express - 12.06.2019

Donald Trump ka zbuluar pa dashje disa detaje të marrëveshjes së tij të emigracionit me Meksikën. Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka zbuluar pa dashje disa detaje të marrëveshjes së tij të ...

Presidentët e Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës, vlerësojnë marrëveshjen

VOA - 10.06.2019

Presidenti amerikan Donald Trump dhe ai meksikan Andres Manuel Lopez Obrador, po ngrenë lart një marrëveshje për të pakësuar fluksin e imigrantëve të Amerikës Qendrore në kufirin mes Shteteve të ...

Donald Trump: Marrëveshja me Meksikën, e rëndësishme për sigurinë

BalkanWeb - 10.06.2019

Presidenti Donald Trump thotë se Shtetet e Bashkuara kanë nënshkruar atë që ai e quajti “një pjesë tjetër shumë e rëndësishme e Marrëveshjes së Imigracionit dhe Sigurisë me Meksikën”, pa zbuluar ...

Meksika dërgon trupa në kufi me SHBA

Telegrafi - 11.06.2019

Zyrtarët meksikanë kanë konfirmuar sot se kanë nisur të vendosin 6,000 anëtarë të Gardës Kombëtare për Kontrollin e Imigracionit të Zgjeruar, një angazhim i marrë nën marrëveshjen me SHBA javën e ...

Trump tregon padashje ‘planin sekret’ të marrëveshjes me Meksikën

BalkanWeb - 12.06.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka treguar pa qëllim disa detaje të marrëveshjes të tij për imigrim me Meksikën. Ai ka refuzuar të diskutojë planet me gazetarët, duke thënë se ato janë “sekrete”.

Gafa trashanike e Trump: Nuk tregoj detaje të marrëveshjes me Meksikën

LajmiFundit - 12.06.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka zbuluar pa qëllim disa hollësi të marrëveshjes së tij me Meksikën lidhur me menaxhimin e numrit të madh të imigrantëve që po ...

Trump: Marrëveshja me Meksikën, e rëndësishme për sigurinë

Zhurnal - 10.06.2019

Presidenti Donald Trump thotë se Shtetet e Bashkuara kanë nënshkruar atë që ai e quajti “një pjesë tjetër shumë e rëndësishme e Marrëveshjes së Imigracionit dhe Sigurisë me Meksikën”, pa zbuluar ...

Marrëveshja me Meksikën, Trump tregon padashje ‘planin sekret’

Java News - 12.06.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka treguar pa qëllim disa detaje të marrëveshjes të tij për imigrim me Meksikën. Ai ka refuzuar të diskutojë planet me gazetarët, duke thënë se ato janë “sekrete”.

Trump-it i zbulohet "plani sekret" i marrëveshjes me Meksikën

Durres Lajm - 12.06.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka treguar pa qëllim disa detaje të marrëveshjes të tij për imigrim me Meksikën për të cilat refuzoi t'i diskutonte me gazetarët, duke thënë se janë “sekrete”.