TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

UEFA ia mori licencën, FFK heq dorë nga stadiumi i Kosovës

Zeri - 09.10.2019

Stadiumi “Adem Jashari” në Mitrovicë ka mbetur nën mëshirën e fatit. Edhe pse ishin paralajmëruar investime për rinovimin e impiantit ato nuk kanë ndodhur dhe situata është përkeqësuar edhe më shumë, ...

Irani lejon gratë në stadium për ndeshjen kualifikuese

Koha.net - 10.10.2019

Në ditët e ndeshjeve të përfaqësueses, gratë iraniane kanë qëndruar në shtëpi ose ndeshjen e kanë shikuar nëpër kafene e qendra tregtare, por kjo gjë pritet të ndryshojë nga ndeshja e ...

Irani thyen tabunë/ Femrat në stadium për të ndjekur Kombëtaren

Top Channel - 09.10.2019

Irani thyen tabunë dhe lejon femrat të shkojnë në stadium për herë të parë në 4 dekada, por kjo vetëm për ndeshjen që kjo kombëtare do të luajë në 10 tetor ndaj Kamboxhas.

Irani lejon gratë të shikojnë ndeshje futbolli në stadium

Gazeta Express - 09.10.2019

Gratë iraniane do të kenë mundësi të hyjnë në një stadium futbolli të enjten për herë të parë në disa dekada, pasi FIFA e kërcënoi republikën islamike me përjashtim nga kjo organizatë për shkak të ...

VIDEO/ Stadiumi drejt përfundimit, gati për Francën

Top Channel - 08.10.2019

Stadiumi i ri Kombëtar është thuajse drejt përfundimit, teksa kryeministri Edi Rama ka premtuar se ndeshja me Francën do të luhet pikërisht në ish stadiumin Qemal Stafa, që momentalisht nuk ka një ...

Dalin pamje të reja nga “Arena Kombëtare”, gjithçka drejt përfundimit!

Gazeta Express - 08.10.2019

Stadiumi i ri ‘Arena Kombëtare’ duket se është thuajse drejt përfundimit. Top Channel ka siguruar një video të stadiumit të rikonstruktuar, nga ku pritet që më 17 nëntor të luhet kundër Francës.

Stadiumi i ri gati për të pritur Francën më 17 nëntor

Java News - 08.10.2019

Stadiumi i ri Kombëtar është thuajse drejt përfundimit, teksa kryeministri Edi Rama ka premtuar se ndeshja me Francën do të luhet pikërisht në ish stadiumin Qemal Stafa, që momentalisht nuk ka një ...

Rritja e kapaciteteve në ‘Fadil Vokrri’, gjendja e stadiumit ‘Adem Jashari’ dhe pasojat e neglizhencës së ...

Zeri - 08.10.2019

Interesimi i madh i tifozëve për t’i shikuar ndeshjet e Përfaqësueses së Kosovës ka bërë që të mendohet edhe rritja e kapaciteteve të stadiumit ‘Fadil Vokrri’.

Punë intensive në aspektin organizativ para ndeshjeve të Kosovës, Ahmeti tregon detaje

Zeri - 08.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës do t’i zhvillojë dy ndeshje ndërkombëtare këtë muaj. Fillimisht, më 10 tetor, Kosova përballet me Gjibraltarin në një ndeshje miqësore, ndërkaq, katër ditë më vonë luan me ...

VIDEO: Stadiumi “Arena Kombëtare” drejt përfundimit, gati për Francën

Gazeta Tema - 08.10.2019

Në videot e mëposhtme të siguruara nga Top Channel mund të shikoni se gjithçka është drejt përfundimit teksa mbeten vetëm detajet e vogla që ai të jetë gati.

Dalin pamje të reja nga 'Arena Kombëtare', stadiumi drejt përfundimit

Zeri - 08.10.2019

Stadiumi i ri Kombëtar është thuajse drejt përfundimit, teksa kryeministri Edi Rama ka premtuar se ndeshja me Francën do të luhet pikërisht në ish stadiumin Qemal Stafa, që momentalisht nuk ka një ...

Irani lejon gratë të shikojnë ndeshje futbolli në stadium

Botasot - 09.10.2019

Gratë iraniane do të kenë mundësi të hyjnë në një stadium futbolli të enjten për herë të parë në disa dekada, pasi FIFA e kërcënoi republikën islamike me përjashtim nga kjo organizatë për shkak të ...

Nuk ndodhte prej dekadash, gratë iraniane lejohen tashmë në stadium

Albeu.com - 09.10.2019

Gratë iraniane do të kenë mundësi të hyjnë në një stadium futbolli të enjten për herë të parë në disa dekada, pasi FIFA e kërcënoi me përjashtim Iranin, pas politikës kontroverse për lejimin vetëm të ...