TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Real Madridi i ka shpenzuar deri tani në këtë afat kalimtar 300 milionë euro, rekord historik për klubin

Telegrafi - 13.06.2019

Ardhja e Ferland Mendy në Estadio Santiago Bernabeu i ka plotësuar shpenzimet e Real Madridit për këtë verën në 300 milionë euro. Francezi vjen nga Lyon për 48 milionë euro, plus 5 milionë euro ...

Real Madrid nënshkruan me Luka Joviç

ABC News - 12.06.2019

Luca Joviç është përforcimi më i ri i skuadrës së Real Madrid. Sulmuesi serb u transferua te gjigandi spanjoll për shifrën e 60 milionë eurove. Luka Joviç është përforcimi më i ri i skuadrës së Real ...

Zyrtare/ Real Madrid nënshkruan me mbrojtësin Ferland Mendy

BalkanWeb - 12.06.2019

Zinedine Zidane e donte në Real Madrid, mbrojtësin Ferland Mendy dhe klubi spanjoll ia ka plotësuar dëshirën francezit. Galaktikët i kanë paguar Lyonit 48 milionë euro me një bonus prej 5 milion ...

Historia e Mendy, që dikur kishte probleme në të ecur, dhe tani prezantohet te Reali

Lajmi.net - 12.06.2019

‘Los Blancos’ kanë arritur marrëveshje me Lyon, për transferimin në ‘Santiago Bernabeu’ të mbrojtësit të majtë, që do të sfidojë Marcelon. Historia e Mendy është histori e veçantë, një rrëfim mos ...

Zyrtare: Real Madridi e blen yllin francez Ferland Mendy

Zeri - 12.06.2019

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy. Mendy ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 ...

Reali zyrtarizon Mendyn

Koha.net - 12.06.2019

Real Madridi ka zyrtarizuar transferimin e Ferland Mendy nga Lyoni. Mbrojtësi i majtë ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me klubin. Raportohet se transferimi i 24-vjeçarit, Realit i ka kushtuar ...

ZYRTARE: Mendy lojtar i Real Madridit

Lajmi.net - 12.06.2019

Real Madrid dhe Lyon kanë arritur marrëveshje transferimi për mbrojtësin e majtë, Ferland Mendy. Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të Real Madridit.

Reali nuk ndalet në merkato, transferon edhe mbrojtësin francez

Mapo - 12.06.2019

Reali i Madridit nuk di të ndalet në merkaton e kësaj vere. Skuadra spanjolle kërkon që të harrojë sa më shpejt ecurinë negative në sezonin e fundit dhe për këtë fakt duket se janë futur fuqishëm në ...

Zyrtare: Ferland Mendy lojtar i Real Madridit

Telegrafi - 12.06.2019

Real Madrid dhe Olympique Lyon kanë arritur marrëveshje për transferimin e Ferland Mendy. Klubi mbretëror ka treguar se lojtari ka nënshkruar për ta deri më 30 qershor 2025.

Real prezanton serbin Jovic, dita e parë si “Blancos”

Top Channel - 12.06.2019

Luka Joviç u prezantua këtë mesjavë si futbollisti më i ri i Realit të Madridit, një futbollist për të cilin skuadra galaktike shpenzoi 60 milionë Euro duke bindur Ajntrahjtin e Frankfurti që ta ...

Zyrtare: Real Madridi e blen yllin francez Ferland Mendy

Gazeta Express - 12.06.2019

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy. Mendy ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 ...

“Iu bashkova Real Madridit, jam njeriu më i lumtur në botë”

Gazeta Express - 12.06.2019

Juka Jovic thotë se është njeriu më i lumtur pasi iu bashkua Real Madridit nga Frankfurti gjatë afatit kalimtar veror. Ai u prezantua sot si lojtari më i ri i gjigantit spanjoll.

Real Madrid nuk ndalet, zyrtarizon blerjen e radhës. Marcelo drejt bashkimit me Ronaldon

Gazeta Tema - 12.06.2019

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon, Ferland Mendy. Në një komunikatë për shtyp, klubi madrilen ka bërë të ditur se: “Real Madrid ka arritur marrëveshjen me ...

Ky është menaxheri shqiptar që e ndërmjetësoi transferimin e Jovicit në Real Madrid

Gazeta Express - 12.06.2019

Menaxheri shqiptar, Fali Ramadani ka ndërmjetësuar në transferimin e Luka Jovicit në Real Madrid. “Gazeta Express” ka siguruar fotografi ku shihet menaxheri i njohur shqiptar së bashku me ...

Perez e komenton sezonin e Real Madridit: Do të reagojmë fuqishëm

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, e shfrytëzoi prezantimin e sulmuesit të ri, Luka Jovicit, për ta zbuluar projektin e ri ambicioz që dëshiron ta vë në veprim pas dështimit në sezonin ...

Luka Joviç sot flet si anëtar i ri i madrilenëve

Alsat - 12.06.2019

Luka Joviç u prezantua si lojtari më i ri i Real Madridit, ku mijëra tifozë madrilenë ishin mbledhur në “Santiago Bernabeu”, për të ndjekur nga afër prezantimin e talentit serb.

Menaxheri shqiptar Fali Ramadani kompleton transferimin e Joviqit te Reali

InfoSport - 12.06.2019

Luka Joviq sot është prezantuar si futbollisti më i ri i Real Madridit. Sulmuesi serb ka kryer vizitat mjekësore me klubin madrilen, ndërsa më vonë është prezantuar nga presidenti Florentino Perez, ...

Jovic prezantohet te Reali: Jam njeriu më i lumtur në botë

Lajmi.net - 12.06.2019

Para prezantimit, 21-vjeçari eci nëpër dhomën e trofeve të klubit mbretëror, që mban 13 trofe të Ligës së Kampionëve, dhe më pas shkoi për të parë në fushën e Bernabeut.

Menaxheri shqiptar së bashku me Perezin, e prezanton futbollistin serb te Real Madridi

Zeri - 12.06.2019

Më 4 qershor, Real Madridi e zyrtarizoi transferimin e Luka Jovicit nga Eintracht Frankfurti, ndërsa sot e prezantoi ata para tifozëve në stadiumin “Santiago Bernabeu”, shkruan Zëri.info.

Real Madridi e prezanton Jovicin me lajmin e Gazetës Express

Gazeta Express - 12.06.2019

Gjatë prezantimit të Luka Jovicit si sulmuesin më të mirë të skuadrës, Real Madridi e postoi edhe lajmin e publikuar nga Gazeta Express në mesin e raportimeve për transferimit e këtij futbollisti nga ...

Reali prezanton Joviqin: Kam bërë zgjedhjen më të mirë

Botasot - 12.06.2019

Në Santiago Bernabeu është bërë prezantimi i sulmuesit të ri të Real Madridit. Luka Joviq që u transferua te Real Madridi para pak ditësh, sot është shfaqur për herë të parë me fanellën e Los Blancos ...

Prezantohet Jovic, tifozët e presin me entuziazëm!(Video)

SuperSport - 12.06.2019

Entuzizëm në Madrid për prezantimin e Luka Jovic. Sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro nga Los Blancos pas sezonit fantastik që zhvilloi me fanellën e Eintracht Frankfurt, është prezantuar ...

Marcelo vendos për të ardhmen

Lajmi.net - 11.06.2019

Transferimi i mundshëm i Fereland Mendy te Real Madrid, do t’ia minimizonte hapësirat për lojë mbrojtësit të majtë brazilian, i cili megjithatë dëshiron të mbetet në ‘Santiago Bernabeu’.

Reali zyrtarizoi transferimin e Mendyt

Portalb - 12.06.2019

Real Madridi ka zyrtarizuar transferimin e Ferland Mendy nga Lyoni. Mbrojtësi i majtë ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me klubin. Raportohet se transferimi i 24-vjeçarit, Realit i ka kushtuar ...

ZYRTARE: Nuk ndalet Reali, realizon blerjen e katërt (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2019

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard po ashtu dhe mbrojtësit brazilian Eder Militao që ka nënshkruar prej muajsh, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon , Ferland Mendy .

Deschamps: Mendy do të bashkohet me Real Madridin

Telegrafi - 11.06.2019

Përzgjedhësi i Francës, Didier Deschamps, e ka zbuluar gjatë konferencës për shtypit se francezi Ferland Mendy i Lyon do të bashkohet me Real Madrid këtë verë.

Reali përgatit një tjetër goditje në mbrojtje, synon yllin e Benficas!

SuperSport - 11.06.2019

Real Madrid është duke ndërhyrë fuqishëm në merkato dhe përveç repartit të avancuar, ku deri tani ka zyrtaziuar, Luka Jovic dhe Eden Hazard, revolucion duket se do të ketë edhe në mbrojtje.

Ky është menaxheri shqiptar që e ndërmjetësoi transferimin e Jovicit në Real Madrid

Botasot - 12.06.2019

Menaxheri shqiptar, Fali Ramadani ka ndërmjetësuar në transferimin e Luka Jovicit në Real Madrid. “Gazeta Express” ka siguruar fotografi ku shihet menaxheri i njohur shqiptar së bashku me ...

Perez e komenton sezonin e Real Madridit: Do të reagojmë fuqishëm

Botasot - 12.06.2019

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, e shfrytëzoi prezantimin e sulmuesit të ri, Luka Jovicit, për ta zbuluar projektin e ri ambicioz që dëshiron ta vë në veprim pas dështimit në sezonin ...

Emocione të forta në Sofje, zv.presidenti i Federatës së Kosovës pëson arrest kardiak

Gazeta Tema - 11.06.2019

Zëvendëspresidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Predrag Jovic, është ndier keq dhe është rrëzuar në shkallët e stadiumit “Vasil Levski”, vetëm pak minuta para nisjes së ndeshjes ...

Jovic prezantohet te Reali, kështu pritet nga tifozët në Bernabeu (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2019

Entuzizëm në Madrid për prezantimin e Luka Jovic . Sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro nga Los Blancos pas sezonit fantastik që zhvilloi me fanellën e Eintracht Frankfurt, është prezantuar ...

Real Madrid nuk ndalet, zyrtarizon blerjen e radhës

Java News - 12.06.2019

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon, Ferland Mendy. Në një komunikatë për shtyp, klubi madrilen ka bërë të ditur se: “Real Madrid ka arritur marrëveshjen me ...

Reali përgatit një tjetër goditje në mbrojtje, synon yllin e Benficas!

Shqipmedia - 11.06.2019

Real Madrid është duke ndërhyrë fuqishëm në merkato dhe përveç repartit të avancuar, ku deri tani ka zyrtaziuar, Luka Jovic dhe Eden Hazard, revolucion duket se do të ketë edhe në mbrojtje.

Perez flet për një projekt ambicioz, do reagojmë fuqishëm

Albeu.com - 12.06.2019

Presidenti i Real Madridit , Florentino Perez , e shfrytëzoi prezantimin e sulmuesit të ri, Luka Jovicit, për ta zbuluar projektin e ri ambicioz që dëshiron ta vë në veprim pas dështimit në sezonin ...

Numri 2 i Federatës së Kosovës pëson atak kardiak gjatë ndeshjes

Mapo - 11.06.2019

Zëvendëspresidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Predrag Jovic, është ndier keq dhe është rrëzuar në shkallët e stadiumit “Vasil Levski”, vetëm pak minuta para nisjes së ndeshjes ...

Reali nuk ndalet, realizon blerjen e katërt

LajmiFundit - 12.06.2019

Real Madrid ka kryer një tjetër transfertë të bujshme. Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon, Ferland Mendy. Në një deklaratë për mediat, klubi madrilen ka ...

Klubi madrilen “pa frena”, zyrtarizon blerjen e radhës

Mapo - 12.06.2019

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon, Ferland Mendy. Në një deklaratë për shtyp, klubi madrilen ka bërë të ditur se: “Real Madrid ka arritur marrëveshjen me ...