TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Në vitin 2019 artistët në Kosovë do të kenë ligjin e tyre

Botasot - 08.11.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi ka dhënë një premtim publik. Para komunitetit të artistëve, sot ai është zotuar se në vitin 2019 për herë të parë në Kosovë artistët do të kenë ...

Artistët bashkë me ministrin Gashi festojnë rritjen e pagave

Koha.net - 08.11.2018

Ministri i Kulturës, Kujtim Gashi dhe disa artistë të institucioneve të kulturës kanë nisur të festojnë rritjen e pagave. Artistët dhe MKRS-ja kanë organizuar një koktej në një hotel luksoz në ...

Veseli takon artistët: Rritja e pagave një premtim i mbajtur

Lajmi.net - 07.11.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka takuar sot punonjësit e institucioneve kulturore, të cilëve u janë rritur pagat për 50 %. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se ...

Veseli-punonjësve të institucioneve të kulturës : Ua mbajta premtimin për rritjen e pagave

Zeri - 07.11.2018

Kryeparlamentari Kadri Veseli i ka pritur sot në një takim një pjesë të artistëve, punonjësve të institucioneve të kulturës dhe atyre të trashëgimisë kulturore, ka bërë të ditur ai përmes një ...

Veseli takon artistët: Rritja e pagave një premtim i mbajtur

Botasot - 07.11.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka takuar sot punonjësit e institucioneve kulturore, të cilëve u janë rritur pagat për 50 %. Ai ka thënë se rritja e pagave është një premtim i mbajtur ...