TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hendboll, kryendeshja luhet në Ferizaj

Koha.net - 08.11.2019

Në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj zhvillohet derbi i xhiros së tetë të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën (nesër) nga ora 18:00 takohen Kastrioti e Prishtina.

Vushtrria ballafaqohet me Prishtinën në takimin më rivalizues

Zeri - 08.11.2019

Vushtrria e Prishtina takohen të dielën nga ora 17:00 në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”, në takimin që pritet të sjellë rivalitetin më të madh në javën e shtatë të Superligës së hendbollisteve.

Derbi luhet në Ferizaj

Zeri - 08.11.2019

Pas derbit dramatik në mes të Prishtinës e Besa Famgas, derbi i radhës në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) luhet në Ferizaj. Të shtunën (nesër) nga ora 18:00 takohen Kastrioti e Prishtina.

Legjenda e Bosnjës po përgatitet në Kosovë për Evropianin historik

Koha.net - 08.11.2019

Pasi e udhëhoqi Bosnjë-Hercegovinën në fushatën historike, njëri prej hendbollistëve më të mirë të këtij vendi mori vendimin që karrierën ta vazhdojë në Kosovë.

KHF Ferizaj kërkon përforcime në Mal të Zi dhe në Maqedoninë e Veriut?

Botasot - 07.11.2019

Në gjashtë ndeshjet e para po aq fitore debutuesja e elitës së hendbollit të Kosovës, Ferizaj (femrat). Ferizajaset kryesojnë renditjen me 12 pikë, dy më shumë se kampionet në fuqi, Istogu.

Derbi në Vushtrri

Botasot - 09.11.2019

Vushtrria e Prishtina takohen të dielen nga ora 17:00 në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”, në takimin që pritet të sjellë rivalitetin më të madh në javën e shtatë të Superligës së hendbollisteve.

Prishtina nën presionin e Ferizajt

Botasot - 09.11.2019

Pas derbit dramatik në mes të Prishtinës e Besa Famgas, derbi i radhës në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) luhet në Ferizaj. Të shtunën (sot) nga ora 18:00 takohen Kastrioti e Prishtina.