TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Reperi shqiptar: Ka dhez Albin Kurti, a thua ma këndon një refren?

Zeri - 10.10.2019

Reperi i njohur shqiptar ka befasuar me deklaratën e fundit. Lumi B përmes një postimi në InstaStory e ka etiketuar kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shkruan lajmi.net.

Armand Shkullaku shpjegon pse Edi Rama ka ‘frikë’ Albin Kurtin

Gazeta Express - 10.10.2019

Të dy e kanë pranuar se marrëdhëniet mes tyre nuk janë të mira. Por si Edi Rama dhe Albin Kurti janë zotuar se do të kenë marrëdhenie të mirë, pasi nuk përfaqësojnë veten e tyre por dy shtete ...

Vuçiq foli për raportet me Albin Kurtin

Portalb - 10.10.2019

Presidenti Serb, Aleksandar Vuçiq , në një intervistë ekskluzive për Klan Kosova e ka pranuar që momentalisht raportet mes shtetit të tij dhe Kosovës nuk janë në pikën më të mirë dhe ka folur në ...

“Albin Kurti një abazhur që ndriçoi rraqet e politikës shqiptare… edhe 5 ditë po të rrijë mirë është për ne”

Gazeta Express - 10.10.2019

Me tone pozitive e ka përshkruar figurën e Albin Kurtit dhe zgjedhjen e tij si kryeministër gazetari Andi Bejtja, i cili e krahasoi me një ‘abazhur’ që e ngriti nivelin e politikës shqiptare.

Vuçiq nuk pranon të komentoj reciprocitetin: Kurti nuk është Hegeli që t’i komentoj fjalët e tij

Lajmi.net - 10.10.2019

Madje, Vuçiq tha se nuk e sheh të rëndësishme t’i komentoj shpesh deklaratat e Albin Kurtit, duke thënë se Kurti nuk është dikush aq i rëndësishëm sa filozofi gjerman, Hegel që të meritonte një ...

Sherr mes analistëve shqiptar për Kurtin, Shkullaku- Preç Zogajt: Ti po thua se Albini nuk ka t*pe?!

Gazeta Express - 10.10.2019

Këtë të enjte, analistët kanë komentuar deklaratat e Albin Kurtit dhënë për emisionin Opinion, në lidhje me dialogun me Serbinë si dhe bashkimin kombëtar.

Rrëfimi i Albin Kurtit, portierit të FC Vushtrrisë – si erdhi emri i tij

Telegrafi - 10.10.2019

Nuk është politikan e as nuk është kryeministri i ardhshëm, nuk e kemi parë shpesh në media e as në protesta, Albin Kurti është portier i skuadrës së Vushtrrisë që garon në Superligën e Futbollit të ...

Kryeministri Rama nuk i kursen kritikat ndaj Albin Kurtit: Unë nuk merrem me marrëdhëniet personale

SOT - 10.10.2019

Kryeministri Rama nuk i ka kursyer kritikat ndaj Albin Kurtit që pritet të marrë drejtimin e qeverisë së Kosovës. I pyetur për raportet mes tyre në një intervistë për TV Klan, kreu i qeverisë ...

Albin Kurti s’mund ta mënjanojë Listën Serbe, kushtetuta e obligon të konsultohet me ta

Lajmi.net - 10.10.2019

Duke iu referuar fituesit të zgjedhjeve, Albin Kurtit i cili tha se në qeverinë e tij nuk do të ketë ministër nga Lista Serbe, nga kjo parti thanë se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa ta.

Kurti: Dialogun do ta udhëheq unë, jo presidenti

Evropaelire - 10.10.2019

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë se ardhja e tij në postin e kryeministrit, do të thotë fillimi i qeverisjes së mirë me një njeri, i ...

E pranon Kurti, posti nuk e pajton me Thaçin (VIDEO)

Medial - 10.10.2019

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga VV-ja mbrëmë në një intervistë në emisionin Opinion ka thënë se raportet e tij me Hashim Thaçin, Presidentin e Kosovës janë të mira sepse nuk ekzistojnë ...

Rrëfimi i gjykatëses famëkeqe serbe Danica Marinkoviq që e dënoi Albin Kurtin me 15 vjet burg

Gazeta Express - 10.10.2019

Gjyqtarja serbe e masave të dhunshme e instaluar në Prishtinë, Danica Marinkoviq e cila gjatë viteve 90’të pothuajse ka dënuar të gjithë shqiptarët që kanë refuzuar në ndonjë mënyrë regjimin serb, ka ...

Dështimi i atentatit mediatik kundër Albin Kurtit

Botasot - 10.10.2019

Cili ishte apeli i fotografisë së Blendi Fevziut mbrëmë? A kishte qëllime paraqitja vizuale e Albin Kurtit nga Blendi Fevziu? Mbrëmë Albin Kurtit i ishte organizuar atentat retorik.

Çfarë porosie po i dërgon Brukseli Albin Kurtit rreth Listës Srpska?

Gazeta Express - 10.10.2019

Në prag të diskutimeve që po bëhen për formimin e Qeverisë së re që me shumë gjasë do të përbëhet nga VV e LDK, Albin Kurti që ka dalë më i votuari nga zgjedhjet, tha së në legjislaturën e tij nuk do ...

Albin Kurti hosted Swiss Ambassador Jean-Hubert Lebet

Gazeta Express - 10.10.2019

Vetevendosje leader, Albin Kurti, has on Thursday hosted Swiss Ambassador to Kosovo, Jean-Hubert Lebet. The Vetevendosje issued a perss statement after the meeting reading that Swiss Ambassador ...

Kurti e njofton ambasadorin zviceran se prioritet e ka luftimin e korrupsionit

Koha.net - 10.10.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, priti sot në takim ambasadorin zviceran, Jean-Hubert Lebet. Përmes një kumtese për media VV bën të ditur se Jean Hubert Lebet, e uroi Kurtin për ...

Albin Kurti takohet me ambasadorin zviceran në Kosovë

Gazeta Express - 10.10.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pritur sot në takim ambasadorin zviceran, Jean-Hubert Lebet Sipas komunikatës së Lëvizjes Vetëvendosje, ambasadori zviceran, e ka uruar Kurtin për ...

Nën udhëheqjen e kryeministrit të ri, Albin Kurti, dialogu me Serbinë do të përfundon me sukses

Botasot - 10.10.2019

Nuk ka asnjë dyshim, se me fitoren e LVV-je në zgjedhjet e 6 tetorit 2019 si dhe me ardhjen e Albin Kurtit në postin e kryeministrit të Republikës së Kosovës, jo vetëm se do fillon ndryshimi ...

Kurti: Jo marrëveshje pa dialog, jo dialog me harta; jo presidentë shtetesh mbi harta

Koha.net - 10.10.2019

Takim me Ambasadoren e Finlandës në Kosovë, znj. Pia Stjernvall dhe tri parimet për të shëruar pasojat e qasjes së gabuar paraprake: jo marrëveshje pa dialog; jo dialog me harta; dhe jo presidentët e ...

Albin Kurti dhe këshilltarët politik

Botasot - 10.10.2019

Ky trajtim erdhi si shkas, pas paraqitjes së Albin Kurtit në disa televizione, në intervista brenda kësaj jave dhe nga të cilat, për të mos i përmendur se çfarë u tha dhe ku doli më mirë e ku më keq, ...

Vazhdojnë sulmet e orkestruara në mediat serbe ndaj Kurtit e Rashiçit: Kurti e Rashiç krijojnë “Shqipërinë e Madhe“

Botasot - 10.10.2019

Kurti dëshiron që të ndaj funksione serbëve që Kosovën e konsiderojnë shtet, ndërkohë që në takime me diplomatë qartë ka dëshmuar se nuk ka hequr dorë nga “Shqipëria e Madhe” , shkruan “Novosti” ...

Albin Kurti në Shqipëri: Në Evropian të gjithë ishim me Kombëtaren, pse sot të mos e mbështetim Kosovën në suksesin e ...

Zeri - 10.10.2019

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe njëherësh ai që pritet të jetë Kryeministri i ri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka qenë i ftuar mbrëmë në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut në Klan TV të ...

Për thagmat e Fevziut dhe Albin Kurtit: Shqipëria s’kishte bukë të hante dhe ishte anijeve për Itali, si mund të ...

Gazeta Tema - 10.10.2019

Albin Kurti ka dhënë një intervistë për Blendi Fevziun mbrëmjen e djeshme, e cila ka shkaktuar debat. Sidomos për disa deklaratat të Kurtit, por dhe vetë Fevziut.

Kurti: Do të bashkëpunoj me partitë shqiptare dhe kryeministrin Zaev

Ina - 10.10.2019

Kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë në TV Klan në emisionin Opinion ndër të tjera ka thënë se do të ketë një bashkëpunim të mirë me partitë shqiptare në Maqedoninë e ...

Bekë Berisha: Jo me vo, por me koçana të laknave do ta gjuajm Albinin

Ina - 10.10.2019

Anëtari i AAK-së, Bekë Berisha, i cili ka marrë një numër të madh të votave në rrafshin e Dugagjinit ka thënë se Albin Kurti do të përballet me politikën e vërtetë.

Albin Kurti ishte dhe është me popullin, me Amerikën, me NATO-n dhe me BE-në

Botasot - 10.10.2019

*** Këtë e dëshmoi para gjithë botës vota demokratike dhe e lirë e të gjithë qytetarëve të Kosovës, të cilët votuan në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të Kosovës, më 6 tetor 2019 : -JEMI me ...

Kurti: Nuk mendoj që VV dhe LDK do të kenë një “martesë” të vështirë | VIDEO

Flaka - 10.10.2019

Kurti i pyetur për koalicionin e mundshëm me LDK’në, tha se ‘’nuk mendoj që VV dhe LDK do të kenë një martesë të vështirë’’ Blendi Fevziu: Në përgjithesi martesat janë të vështira Albin Kurti: Unë ...

Kurti: Do të takohemi shpejt me Ramën | VIDEO

Flaka - 10.10.2019

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka treguar se çka i ka prishur raportet e tij me kryeministrin shqiptar Edi Ramën, transmeton Periskopi. ‘’Do të takohemi shpejt me Ramën’’, shtoi ...

Këshilltari i Kadri Veseli jep lavdata të mëdha për Albin Kurtin

Botasot - 10.10.2019

I ftuar në “Arena” në RTV Ora, këshilltari i Kadri Veselit, kryetarit të PDK në Kosovë, Adri Nurellari, ka çuditur me deklaratat e tij, teksa ka “shpërthyer” në vlerësime për kreun e Vetëvendosjes ...

Albin Kurti i përgjigjet Vuçiç pas deklaratave për krushqinë

Albeu.com - 09.10.2019

Albin Kurti i është përgjigur edhe për deklaratën e krushqisë midis vajzë s së presidentit Aleksandar Vuçiç dhe djalit të Hashim Thaçit “Na kanë kthyer në mesjetë, në periudhën e feudalizmit, ku ...

Albin Kurti: U prisha me Edi Ramën për shkak të Hashim Thaçit

Gazeta Express - 09.10.2019

Raportet mes Albin Kurtit dhe kryeministrit të Shqipërisë janë “ftohur” kohët e fundit. Rama pas fitores së Albin Kurtit e uroi atë, por dhe Vjosa Osmanin e LDK-së.

Albin Kurti flet për bashkëshorten

Tetova Sot - 10.10.2019

Veç politikës së brendshme, dialogut, marrëdhëniet me Shqipërinë, kreu i Vetëvendosjes këtë të mërkurë është pyetur edhe për jetën familjare. Albin Kurti në emisionin Opinion ka folur për ...

Bekë Berisha tregon se me çka do ta gjuajë Albin Kurtin në Kuvend

Gazeta Express - 09.10.2019

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e koalicionit mes AAK’së, thotë se Albin Kurti tani do të përballet me politikën e ...

Albin Kurti akuzon fort: Presidenti Thaçi mund të shkarkohet si tradhtar

Botasot - 09.10.2019

Dy partitë politike në Kosovë, Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë dhënë sinjalet e para për tu bashkuar në koalicion. Detajet do të mësohen në ditët në vazhdim, ndërsa këtë të mërkurë ...

Pse keni prishur marrëdhënien me kryeministrin Rama? Përgjigjet Albin Kurti

Albeu.com - 09.10.2019

Kandidati kryesor për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti foli dhe për marrëdhënien me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Kreu i Vetëvendosjes ka treguar në emisionin Opinion pse është “ftohur” ...

A do ta shkarkoni Hashim Thaçin si president? Flet për herë të parë Albin Kurti si kryeminstri i Kosovës

SOT - 09.10.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, tha mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion” se Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar në parim të hyjë në ...

Ka prishur marrëdhëniet me kryeministrin? Albin Kurti tregon se çfarë do të ndodhë së shpejti me Ramën

SOT - 09.10.2019

Kandidati kryesor për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti foli dhe për marrëdhënien me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Sipas tij së shpejti do të zhvillohet edhe një takim me kryeministrin Rama.

A do të kërkojë Kurti shkarkimin e Hashim Thaçit?

Botasot - 09.10.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, u pyet nga gazetari Blendi Fevziu nëse do të kërkojë shkarkimin e Presidentit Hashim Thaçi.

Albin Kurti: Kur ishte koha për bashkim, 3 personalitete e kishin në dorë

Medial - 09.10.2019

23:25 | 9 Tetor 2019 “Tani kam më shumë mundësi dhe më shumë përgjegjësi dhe me qeverinë e Shqipërisë unë do filloj të bëjë vlerësimin e marrëveshjeve, sa i përket zbatimit të tyre.

“Do takohem shpejt me Ramën”, Albin Kurti: Ja marrëdhëniet e mia me Presidentin Meta

BalkanWeb - 09.10.2019

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti në një intervistë për “Opinion” u pyet edhe për raportet që ka me kryeministrin Edi Rama dhe me presidentin e Republikës së Shqipërisë.

Bekë Berisha: Jo me vo, po me koqan të laknave do ta gjujmë Albin Kurtin

Botasot - 09.10.2019

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e koalicionit mes AAK’së, thotë se Albin Kurti tani do të përballet me politikën e ...

Phillips: Qëndrimi amerikan të mbështetet tek realiteti i ri në Kosovë

VOA - 09.10.2019

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof.

Kelmendi: Kurti nuk mund t’i realizoj premtimet e fushatës

Gazeta Express - 09.10.2019

Kreu i partisë Fjala, parti kjo e cila nuk e kaloi pragun zgjedhor në zgjedhjet e 6 tetorit, Gëzim Kelmendi, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se Albin Kurti si kryeministër i vendit e ka ...

Hoxha: Albin Kurti, politikani më i madh në trojet shqiptare

Botasot - 09.10.2019

I ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila, filozofi dhe anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Elvis Hoxha, ka thënë se forma që Albin Kurti ka si politikan është forma më e madhe që ka një ...

Kurti: Dialogun do të udhëheq unë jo Thaçi, por në fund Serbia do ta pranojë Pavarësinë e Kosovës

Java News - 09.10.2019

Albin Kurti la të kuptohet në emisionin Opinion, se ënse do të kishte votat do ta shkarkonte Hashim Thaçin si president. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, tani ta shohim pas vendosjes sonë ...

Zaev premton se do ta mbështesë idenë e Kurtit për rrugën Tetovë – Prizren

Flaka - 09.10.2019

Qeveria e Maqedonisë së Veriut është e gatshme që të bashkëpunojë me Republikën e Kosovës për ndërtimin e rrugës Tetovë-Prizren, ashtu siç është e gatshme të bashkëpunojë me të për çfarëdoqoftë teme ...

Albin Kurti brend politik autokton

Ina - 09.10.2019

Shpëtim Pollozhani Kosova e krijoi Albinin brenda një çerek shekulli. Ai është prodhim autentik dhe autokton. Albini me shokë nuk janë prodhim i fenotipit, dukuri që zhvillohen nën ndikimin e të ...

Albin Kurti ‘thyen rekord’ me votat e marra në Gjilan!

Zeri - 09.10.2019

Po vazhdojnë të numërohen votat e kandidateve për kryeministër të Kosovës, si dhe kandidatëve për deputet në Kuvendin e Kosovës pas zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovës.

Jovanoviç: Albin Kurti nuk është kërcënim për Serbinë, është një mundësi e re

Gazeta Tema - 09.10.2019

Lideri i liberaldemokratëve në Serbi, Çedomir Jovanoviç, thotë se me zgjedhjet e 6 tetorit, Kosova ka treguar një shkallë të lartë të kulturës demokratike dhe tani është koha për ta përdorur këtë ...

Kurtit s’i ngutet dialogu, Washingtoni kërkon të nisë menjëherë

Gazeta Express - 09.10.2019

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti që doli i pari në zgjedhjet e gjashtë tetorit, si duket nuk do të pajtohet me Washingonin sa i përket rëndësisë që duhet t’i jepet zhbllokimit të dialogut ...