TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj: Ka nisur fushata kundër veteranëve, po etiketohemi si “delja e zezë”

Lajmi.net - 11.09.2019

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së, Nasim Haradinaj, tha se veteranët po etiketohen dhe po tentohet të njolloset emri i tyre. Ai thotë se në këtë kohë ka nis të bëhet fushatë në kohë të zgjedhjeve duke ...

Zyra për kategoritë e dala nga lufta mohon se lëshon certifikata për statusin e veteranit

Zeri - 11.09.2019

Zyra për Kategoritë e Dala nga Lufta që funksionon në kuadër të kryeministrisë, ka reaguar ndaj deklaratës së OVL-së së UÇK-së lidhur me pretendimet e kësaj të fundit se po vazhdon lëshimi i ...

Zyra për kategoritë e dala nga lufta mohon se lëshon certifikata për statusin e veteranit

Lajmi.net - 11.09.2019

Përmes një reagimi nga drejtori i Zyrës së Kategorive të dala nga lufta, Gazmend Syla, thuhet se është mandate i Komisionit që të konstatojë statusin e dëshmorit të kombit, invalidit, veteranit dhe ...

Zyra për çështje të kategorive të dala nga lufta mohon se lëshon certifikata për statusin e veteranit

Koha.net - 11.09.2019

Drejtori i Zyrës për çështje të kategorive të dala nga lufta, Gazmend Syla, përmes një reagimi ndaj shqetësimeve të OVL të UÇK-së, për vazhdim të dhënies së certifikatave për statusin e veteranëve të ...

OVL e UÇK-së e shqetësuar se ende po lëshohen certifikata për statusin e veteranit

Portalb - 11.09.2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës shpreh shqetësimin e thellë për siç thotë kjo organizatë, keqpërdorimin e vazhdueshëm të statusit të veteranit të luftës së UÇK-së, ...

OVL e UÇK-së e shqetësuar se ende po lëshohen certifikata për statusin e veteranit

Koha.net - 11.09.2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës shpreh shqetësimin e thellë për siç thotë kjo organizatë, keqpërdorimin e vazhdueshëm të statusit të veteranit të luftës së UÇK-së.

OVL: Janë duke u lëshuar ende certifikata të veteranëve të UÇK-së

Botasot - 11.09.2019

OVL e UÇK-së ka reaguar lidhur me keqpërdorimin e vazhdueshëm të statusit të veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Përmes reagimit ata i bëjnë thirrje organeve kompetente, të reagojnë duke mos ...

OVL e UÇK-së: Mos e keqpërdorni statusin e veteranit

Zeri - 11.09.2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka shprehur shqetësimin e thellë për keqpërdorimin e vazhdueshëm të statusit të veteranit të luftës së UÇK-së.

Reagon OVL UÇK për keqpërdorimin e statusit të veteranit, kërkon nga kryeministri të parandalojë lëshimin e ...

Telegrafi - 11.09.2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL UÇK), përmes një reagimi për media ka shprehur shqetësimin për keqpërdorimin e vazhdueshëm të statusit të veteranit të luftës ...

OVL e UÇK’së: Mos e keqpërdorni statusin e veteranit

Gazeta Express - 11.09.2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës shpreh shqetësimin e thellë për keqpërdorimin e vazhdueshëm të statusit të veteranit të luftës së UÇK-së.

Mashtruesit veteranë përdoren për qëllime elektorale

Botasot - 11.09.2019

Çështja e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është njëra ndër temat më të përfolura në vend pasi tanimë edhe organet e drejtësisë do të merren me afro 20 mijë veteranë të cilët janë ...

OVL UÇK: Shqetësim për keqpërdorimin e statusit të veteranit të UÇK

Kosova Live - 11.09.2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës shpreh shqetësimin e thellë për keqpërdorimin e vazhdueshëm të statusit të veteranit të luftës së UÇK-së.