TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, vizitë në Berlin, me rastin e 30 vjetorit të rënies së Murit të Berlinit

RTSH - 08.11.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka pritur sot në Berlin Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Ndërkohë para takimit me kancelaren gjermane Angela Merkel, në Berlin, Pompeo, theksoi ...

Pompeo në Berlin: Luftë e përbashkët për lirinë

DW - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i SHBA-së Pompeo në Berlin 30 vjet pas rënies së murit bën thirrje për luftë të përbashkët për lirinë dhe kujton revolucionin paqësor para 30 vjetësh duke hequr paralele me ...

Pompeo: NATO-ja ka ndihmuar miliona të fitojnë lirinë

VOA - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thotë se NATO mbetet një ndër partneritetet më të rëndësishme strategjike në gjithë kujtesën e njerëzimit. Në komentet dje në Gjermani në 30-vjetorin e ...

Pompeo: NATO duhet të rritet e të ndryshojë

VOA - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo paralajmëron për rreziqet nga Rusia dhe Kina

Botasot - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t'i mbrojnë liritë e tyre.

Pompeo paralajmëron për rreziqet nga Rusia dhe Kina

Evropaelire - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t'i mbrojnë liritë e tyre.

Pompeo paralajmëron për rreziqet nga Rusia dhe Kina

Alsat - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t’i mbrojnë liritë e tyre.

Edhe Pompeo i shqetësuar për NATO-n: Duhet të rritet dhe të ndryshojë, përndryshe rrezikon

Java News - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo paralajmëroi për rreziqet nga Rusia dhe Kina

Portalb - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t’i mbrojnë liritë e tyre.

Pompeo paralajmëron për rreziqet nga Rusia dhe Kina

Zhurnal - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t’i mbrojnë liritë e tyre.

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

Mapo - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetrohet

Koha.net - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetrohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

Botasot - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

Top Channel - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo në Berlin: Luftë e përbashkët për lirinë

Top Channel - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i SHBA-së Pompeo në Berlin 30 vjet pas rënies së murit bën thirrje për luftë të përbashkët për lirinë dhe kujton revolucionin paqësor para 30 vjetësh duke hequr paralele me ...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

BalkanWeb - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Një ditë pas deklaratave të Macron, Pompeo kërkon që NATO të ndryshojë

SOT - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit francez ...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetrohet

Tetova Sot - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo: NATO-ja ka ndihmuar miliona të fitojnë lirinë

Botasot - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thotë se NATO mbetet një ndër partneritetet më të rëndësishme strategjike në gjithë kujtesën e njerëzimit. Në komentet dje në Gjermani në 30-vjetorin e ...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

Durres Lajm - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo në fjalimin e Berlinit: NATO duhet të rritet, rrezikon të vjetërohet

Medial - 08.11.2019

Lexime: 6 Sekretari amerikan Mike Pompeo ka paralajmëruar rreziqet e paraqitura nga Rusia dhe Kina dhe i ka bërë thirrje NATO-s që të rritet dhe të përballojë “sfidat e sotme”.

Mike Pompeo: NATO duhet të ndryshojë, rrezikon të vjetërohet

Medial - 08.11.2019

Lexime: 13 Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së ...

Pompeo reagon pas deklaratave të Macron: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

SOT - 09.11.2019

Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha dje se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet, një ditë pasi presidenti francez Emmanuel Macron tha se aleanca është ...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

Ina - 09.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...