TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Publikohet biseda e Haradinajt me komikët rusë që u prezantuan si Poroshenko

Gazeta Express - 12.07.2019

Dy komikët rusë, Vladimir Kuznetsov (Vovan) dhe Alexei Stoljarov(Leksus), kanë vënë në lajthitje edhe kryeministrin e Republikës së Kosovës. Njëri nga ta i është paraqitur kryeministrit Ramush ...

Kryeministri Haradinaj tregon se çfarë kishte biseduar me komedianët rusë

Zhurnal - 11.07.2019

Prishtinë, 11 korrik – Zhurnal.mk – Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka treguar se çfarë kishte biseduar në telefon me komedianët rusë, pre e tyre që së fundi ra edhe kryeministri i ...

Haradinaj: Edhe unë kam biseduar me komedianët rus (VIDEO)

Ina - 11.07.2019

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar me dy komedianët rusë, por siç tha ai biseda e tyre nuk kishte diçka specifike.

Detajet pikante të telefonatës së rëndë mes Thaçit dhe Zaevit, pas skandalit me komedianët rusë

Medial - 11.07.2019

Një telefonatë e pakëndshme i kishte ardhur kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbrëmjen e së mërkurës. Telefonues kishte qenë një mik i tij i vjetër dhe një përkrahës i Maqedonisë së ...

Analizë: Zaevi i mashtruar- lajme me qafë të shkurtë, por me pasoja të mundshme për kryeministrin dhe shtetin

Portalb - 11.07.2019

Lajmi i javës – thirrjet mashtruese telefonike të kryeministrit Zoran Zaev me dy, kinse, majtapxhi rus – s’ka kapacitet për të qëndruar më gjatë në mediat në vend dhe në botë, por mund të ketë ...

Haradinaj: Marrëdhëniet me Nismën nuk e rrezikojnë këtë Qeveri

Botasot - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar se ka diskutuar në biseda telefonike me dy komikët rusë që i kanë telefonuar liderëve të rajonit, duke paraqitur në emër të ish presidentit të ...

Tallja, Zaevi i kërkon falje Hashim Thaçit

Alsat - 11.07.2019

Parodia e dy shtetasve rusë me kryeministrin Zoran Zaev nuk ndikon në marrëdhëniet mes Maqedonisë së Veriut dhe Rusisë. I pari i Qeverisë takoi sot ambasadorin rus në Shkup, Sergej Bazdnikin i cili i ...

Haradinaj tregon çfarë foli me grupin që futi në kurth Zaevin

Albeu.com - 11.07.2019

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka treguar për herë të parë se çfarë kishte folur me komikët rus, të cilët para disa ditësh ia publikuan një audio-bisedë kryeministrit të Maqedonisë ...

Kosova nuk i dorëzohet Serbisë, Haradinaj: Dialog pa ndryshim kufijsh – vetëm njohje reciproke

Lajmi.net - 11.07.2019

Haradinaj ka folu për përplasjet mes partisë së tij, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismën Socialdemokratike. “Kam respekt për Nismën dhe për zotin Limaj, sikur edhe ata që e kanë.

Kush janë dy ‘humoristët’ rus, Vovan dhe Leksus, që publikuan përgjimet e Zaevit dhe cila ishte biseda e tyre me ...

Botasot - 11.07.2019

Dy humoristët nga Rusia, Vovan dhe Leksus, tani më kanë radhitur një koleksion talljesh me politikanë të ndryshëm botërorë, shkruan "Bota sot". Ata njihen si personat më të çuditshëm në Rusi, ndërsa ...

Haradinaj: Kam biseduar me komedianët rusë, nuk kam folur asgjë jashtë qëndrimeve të mija publike (Video)

Telegrafi - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar edhe me dy komedianët rusë, por siç tha ai biseda e tyre nuk kishte diçka specifike pasi ...

Haradinaj flet për bisedën telefonike me komikët rusë

Botasot - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar se ka diskutuar në biseda telefonike me dy komikët rusë, por theksoi se diskutimi i tyre nuk ka pasur diçka të veçantë dhe se për këtë arsye nuk ...

Thaçi: Zaev mu paraqit që ta sqarojë deklaratën që ua ka dhënë mashtruesve rusë

Medial - 11.07.2019

Prishtinë, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot deklaroi se kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev i ka telefonuar mbrëmë, me qëllim që t’i sqarojë deklaratat që ua ka dhënë ...

Hashim Thaçi: Komikët rus kanë tentuar të më mashtrojnë edhe mua (VIDEO)

Alsat - 11.07.2019

Pas skandalit të publikimit të bisedave telefonike midis kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe komikëve rus, sot Presidenti i Kosovës ka dhënë deklaratë për mediet lidhur me bisedat ...

Zaev: Biseda me komikët rusë është punë private, e jo akt i Federatës ruse

Medial - 11.07.2019

Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev bisedoi me ambasadorin rus, Sergej Bazdnikin, ndërsa sot pas hapjes së stacionit të 31-të të kompanisë Lukoil në shtet do të ketë edhe takim ...

Zaev ka biseduar me Thaçin: Nuk e kam pasur për qëllim t’i lëndoj qytetarët e Kosovës

Medial - 11.07.2019

Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur ...

Zaev: Biseda me komikët rusë është çështje private, nuk është akt i Rusisë

Telegrafi - 11.07.2019

Kyeministri Zoran Zaev ka biseduar me ambasadorin rus në vend Sergei Bazdnikin, ndërsa pas disa aktiviteteve sot do të ketë edhe takim me të. Por ai tha se takimi me ambasadorin rus është caktuar ...

Gecaj: Kryeministri Haradinaj të tërhiqet i turpëruar për shkak të injorancës

Botasot - 11.07.2019

Ish-zëvendësministri Bajram Gecaj, ka deklaruar se kur komikët rus e futën në kurth kryeministri Haradinaj, ky i fundit, paturpësisht tentoj me e tejkalu situatën, shkruan ‘’Bota sot’’.

Publikohet biseda e Haradinajt me komikët rus që u prezantuan si Poroshenko

Zeri - 12.07.2019

Dy komikët rusë, Vladimir Kuznetsov (Vovan) dhe Alexei Stoljarov(Leksus), kanë vënë në lajthitje edhe kryeministrin e Republikës së Kosovës. Njëri nga ta i është paraqitur kryeministrit Ramush ...

Zaev sot do të takohet me ambasadorin rus, pas skandalit me bisedat telefonike

Alsat - 11.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev so do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me ...

„Komikët“ që mashtruan Zaevin nuk e kanë problem të jenë “armë të Kremlinit”

Portalb - 10.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev dha deklaratë të cilën e vlerësojmë si të vërtetë: Pretendimi i kryeministrit Zoran Zaev e bisedat telefonike të paligjshme me të janë kryer nga strukturat mirë të ...

Jo kryeministri, por protokoli dhe sigurimi prap ranë nga provimi

Zhurnal - 10.07.2019

Shkup, 10 korrik, zhurnal.mk – Opinioni maqedonas këto ditë është dëshmitarë e një situate komprometuese politike, e shkaktuar nga (jo)profesionaliteti i protokolit në qeverinë maqedonase dhe nga ...

Tallja, Zaevi nesër takon ambasadorin rus në Shkup

Alsat - 10.07.2019

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus.

Deklaratat e Zaev dëshmojnë për kundërshtimin dhe frikën ndaj ndryshimit të kufijve

Gazeta Express - 10.07.2019

Deklarata e Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev për ndryshimin e kufijve të Kosovës, zbardhi planin sekret që tregon se prapa këtyre qëllimeve qëndrojnë interesat e Rusisë e Turqisë e ...

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Botasot - 10.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev e ai i Kosovës, Ramush Haradinaj, të dy ranë pre e dy komedianëve rus, Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov, që duke përdorur identitete të rreme ...

Haradinaj reagon pas publikimit të përgjimeve ku përmendej plani për ndryshimin e kufijve

Zhurnal - 10.07.2019

Prishtinë, 10 korrik, zhurnal.mk – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas publikimit të përgjimeve, ku dy komedianë rusë zhvilluan me të një bisedë telefonike duke u prezantuar si ...

Komunikimi me komikët rus, Zaev flet për informacionet që i ka biseduar për ndërrimin e kufijve të Kosovës

Ina - 10.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev theksoi se asnjë palë nuk ia ka dhënë informacionet që i ka shprehur për ndërrimin e kufijve gjatë bisedës mashtruese me komikët rus.

Biseda e Zaevit me humoristët ku përmendet edhe Kosova - ja çka tha ai në konferencë për medie

Zeri - 10.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev ka mbajtur sot një konferencë për media lidhur me përgjigjimet e publikuara gjatë ditës së djeshme, ku dëgjohet kinse Zaev flet me Petro Poroshenko dhe ...

‘Babëzi ballkanike Rama-Thaçi-Vuçiç’

Mapo - 10.07.2019

Prej gati dy ditësh, një nga lajmet që po dominon në portalet e rajonit janë bisedat e kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev me dy komedianë rusë, të cilët hiqen sikur janë presidenti ukrainas, Petro ...

Mësoni detaje interesante nga biseda e kryeministrit Zaev me liderët e rremë

Telegrafi - 10.07.2019

Kryeministri, Zoran Zaev sot vërtetoi se edhe ai i ka telefonuar komikët rusë, për arsye se ai ka menduar se ka komunikuar me kryetarin, Petro Poroshenko.

Zaev nesër do të takohet me ambasadorin rus Bazdnikin

Telegrafi - 10.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev nesër do të takohet me ambasadorin e Rusisë në Maqedoninë e Veriut, Sergei Bazdnikin, përcjell “Tv24”, duke u thirrur në burimet e larta të funksionarëve qeveritar.

Zaev tregon kur e ka kuptuar se është mashtruar nga komikët rus - video

Botasot - 10.07.2019

Në deklaratë për media, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke. I pyetur se kur e ka kuptuar se bëhet fjalë për ...

Qeveria e Maqedonisë: Zaev kishte takim me Poroshenkon në Davos

Telegrafi - 10.07.2019

Nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë për AIM thanë se “kryeministri Zoran Zaev kishte takim me ish kryetarin Petro Poroshenko në në Forumin ekonomik”.

Vetëvendosje: Zaev i informuar për planet e ndarjes së Kosovës

Flaka - 10.07.2019

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar dorëheqjen e presidentit, Hashim Thaçi, dhe shkuarjen e Kosovës në zgjedhje të parakohshme, pas publikimit të bisedave të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran ...

Zoran Zaev: Me rusët thashë ç’kisha dëgjuar në media

Gazeta Tema - 10.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut thotë se nuk është në dijeni të një plani të fshehtë për ndarjen e Kosovës. Duke folur një ditë pas publikimit të regjistrimeve me dy komedianët rusë që shtireshin ...

Komikët rus i kam kërkuar edhe vetë në telefon, që është mashtrim e kam kuptuar kur janë publikuar përgjimet

Gazeta Express - 10.07.2019

Në deklaratë për mediet, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke, ai ka thënë se edhe vetë kryeministri i ka kërkuar ...

Kryeministri Haradinaj për marrëveshjen me Serbinë

RTSH - 11.07.2019

Kryeministri Kosovar Ramush Haradinaj, përsëriti këtë të enjte se zgjidhja e vetme për përmbylljen e dialogut me Serbinë, është njohja e ndërsjelltë e kufijve ekzistues.

​Haradinaj: Marrëdhëniet me Nismën nuk e rrezikojnë këtë Qeveri

Zhurnal - 11.07.2019

Prishtinë, 11 korrik – Zhurnal.mk – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar se ka diskutuar në biseda telefonike me dy komikët rusë që i kanë telefonuar liderëve të rajonit, duke ...

Edhe Haradinaj ka folur në telefon me komikët rusë: S’kam thënë asgjë pos atyre që i flas publikisht

Gazeta Express - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media deklaroi se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar me dy komikët rusë, por ai tha se biseda e tyre nuk kishte diçka ...

Hashim Thaçi: Komikët rus kanë tentuar të më mashtrojnë edhe mua (VIDEO)

Tetova Sot - 11.07.2019

Pas skandalit të publikimit të bisedave telefonike midis kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe komikëve rus, sot Presidenti i Kosovës ka dhënë deklaratë për mediet lidhur me bisedat ...

Zaev: Biseda me komikët rusë nuk është akt i Federatës ruse

Flaka - 11.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev bisedoi me ambasadorin rus, Sergej Bazdnikin, ndërsa sot pas hapjes së stacionit të 31-të të kompanisë Lukoil në shtet do të ketë edhe takim me të, i cili, siç theksoi, ishte ...

Zaev: Nuk e kam pasur për qëllim t’i lëndoj qytetarët e Kosovës, jam mik i tyre

Gazeta Express - 11.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët apo presidentin e ...

Zaev: Biseda me komikët rusë është çështje private, nuk është akt i Rusisë

Botasot - 11.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev ka biseduar me ambasadorin rus në vend Sergei Bazdnikin, ndërsa pas disa aktiviteteve sot do të ketë edhe takim me të. Por ai tha se takimi me ambasadorin rus është caktuar ...

Publikohet biseda e Haradinajt me komikët rus që u prezantuan si Poroshenko (VIDEO)

Tetova Sot - 12.07.2019

Dy komikët rusë, Vladimir Kuznetsov (Vovan) dhe Alexei Stoljarov(Leksus), kanë vënë në lajthitje edhe kryeministrin e Republikës së Kosovës. Njëri nga ta i është paraqitur kryeministrit Ramush ...

Pas publikimit të bisedave me komikët, Zaev sot në takim me ambasadorin rus

Telegrafi - 11.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me ...

„Komikët“ që mashtruan Zaevin nuk e kanë problem të jenë “armë të Kremlinit”

Flaka - 10.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev dha deklaratë të cilën e vlerësojmë si të vërtetë: [Burimi: Qeveria/Qendra për media – konferenca për shtyp e Z. Zaev (prej minutës së 19) – data: 09.07.2019 ] Pretendimi i ...

Tallja, Zaevi nesër takon ambasadorin rus

Tetova Sot - 10.07.2019

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus.

Deklaratat e Zaev dëshmojnë për kundërshtimin dhe frikën ndaj ndryshimit të kufijve

Botasot - 10.07.2019

Deklarata e Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev për ndryshimin e kufijve të Kosovës, zbardhi planin sekret që tregon se prapa këtyre qëllimeve qëndrojnë interesat e Rusisë e Turqisë e ...

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Zeri - 10.07.2019

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u ...

Qeveria e Maqedonisë: Zaev kishte takim me Poroshenkon në Davos

Botasot - 10.07.2019

Nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë për AIM thanë se “kryeministri Zoran Zaev kishte takim me ish kryetarin Petro Poroshenko në në Forumin ekonomik”.