TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Arrest shtëpiak për Jasna Mandiq Ercegoviq, zëvendësen e Bokit 13

Portalb - 09.10.2019

Gjykatësi Nenad Saveski caktoi arrest shtëpiak për Jasna Mandiq Ercegoviq. Paraburgimi kërkohet në bazë të tre kushteve: për rrezikun e arratisjes, ndikimin tek dëshmitarët dhe mundësinë për të ...

Sigurohen dëshmi kyçe për “Reket”: Pasojnë aktakuza për larje parashë!

Flaka - 09.10.2019

Gjatë ditës së nesërme do të ngrihet aktakuzë për pjesën e parë nga hetimi për rastin “reket”. Pas ekspertizës nga lëndët e marra, janë siguruar dëshmi të shumta të rëndësishme, përcjell FLAKA.

Ruskovska: Kërkova te tre persona të kryhet kontrollë

Flaka - 09.10.2019

“Kam lëshuar urdhër në tre lokacione për të konrolluar tre persona. Unë i kam kërkuar për të dyshuarën Jasna Mandiq gjykatësit në procedurë paraprake për të urdhëruar ndalimin e saj”, tha prokurorja ...

Burg shtëpiak për Mandiq

Flaka - 09.10.2019

Nënkryetares së Lidhjes Ndërkombëtare Jasna Mandiq i është caktuar arrest shtëpiak nga gjykata, tha avokati i saj Dushko Jankoviq, përcjell FLAKA. Ajo u mor në pyetje nga gjyqtar i procedurës ...

Ruskovska: Duhet të përcaktohet paraburgimi i Jasna Mandiq

Flaka - 09.10.2019

Prokurorja Vilma Ruskovska tha gjykatësi i procedurës paraprake duhet të vendosur për kërkesën e paraburgimit për Zëvendës Presidenten e Lidhjes Ndërkombëtar të Boki 13, Jasna Mandiq, përcjell FLAKA.

Prokuroria kërkon paraburgim për Jasna Mandiq, masa të posaçme për Frosina Remenskin dhe 4 persona të tjerë

Tetova Sot - 09.10.2019

Ruskoska kërkon paraburgim për zëvendës kryetarin e Lidhjes Ndërkombëtare, Jasna Mandiq, ndërsa për asistenten e saj, Frosina Remenski dhe për babain e Bojan Jovanovskit kërkohen masa të posaçme ...

Prokurorja Ruskoska ka arritur në Gjykatën Penale, është arrestuar edhe Jasna Mandiq

Medial - 09.10.2019

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokurorja Vilma Ruskovska sonte ka arritur në Gjykatën Penale, ndërsa pas saj në Gjykatë është sjellë edhe Jasna Mandiq, zëvendëskryetare e organizatës humanitare ...

E dyshuara në rastin “Reket”, mediat: Remenski nuk del nga kabineti

Flaka - 09.10.2019

Nënkryetarja e Parlamentit Frosina Remenski Tashevska ishte në kabinet, por ajo nuk ka pranuar takim me ekipin e Tv Telma. Fillimisht ka pasur takim, dhe pastaj koordinatori i saj i grupit ...

Sela: Zaev do ta largojë Remenskin, kurse Osmanin e ka zv.kryeministër

Flaka - 09.10.2019

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në intervistën e sontme në TV 24 thotë se kryeministri Zoran Zaev është kontradiktor me njoftimin e sotëm se e largon Frosina Remenskin për shkak të ...

“Reket”, hetimi zgjerohet edhe për 4 persona të tjerë

Alsat - 09.10.2019

Vilma Ruskoska ka zgjeruar hetimin për rastin “Reket”. Katër të dyshuar tjerë së bashku me Boki 13 janë cak i hetimit për mashtrim dhe larje parash përmes Organizatës humanitare “Lidhja ...

Arrestohet babai i Boki 13

Flaka - 09.10.2019

Në këto momente po zhvillohet aksioni policor për arrestimin e Mile Jovanovskit, babait të Bojan Jovanovskit, i cili poashtu është i dyshuar si i përfshirë në organizatën e djalit të tij “Bashkimi ...

Ruskoska konfirmon se Jasna Mandiq do të sillet në gjykatë

Telegrafi - 09.10.2019

Prokurorija për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit Vilma Ruskoska, për “Sitel” konfirmoi se sonte një nga të dyshuarit e rinj në çështjen “Haraçi” do të sillet para gjykatësi të ...

Zgjerimi i hetimeve për rastin “Zhvatja”, Zaev: Para ligjit, të gjithë janë të barabartë

Flaka - 09.10.2019

Kryeministri Zaev ende pret që të vërtetohet nëse personi zyrtar, që sipas Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, është i përfshirë në rastin “Zhvatja”, është person i ...

Zgjerohen hetimet për rastin “Reketi”, katër të dyshuar të tjerë

Evropaelire - 09.10.2019

Nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Frosina Remenski është e dyshuara e re në skandalin e njohur “Reketi”. Ajo dhe katër persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar dyshohen ...

Zaev për Remenskën: Nëse dyshohet në “Reket”, largohet nga partia

Alsat - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende nuk ka informacione të sakta në lidhje me hetimin e ri të paralajmëruar nga Prokuroria Publike, ku thuhet se rastit “Reketi” i shtohen edhe katër të ...

Zaev paralajmëron masa për funksionarët e LSDM-së që janë të përfshirë në rastin “Haraçi”

Telegrafi - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev ka refuzuar të komentojë njoftimin e sotëm të Prokurorisë Publike, prej ku informuan se është zgjeruar hetimi për rastin “Haraçi” dhe në mesin e të dyshuarve të rinj është ...

Remenski dhe Mandiç të dyshuar në hetimin e ri për “Reketin”?!

Alsat - 09.10.2019

Nënkryetarja e Kuvendit, njëherë edhe kryetare nderi e Aleancës Ndërkombëtare, Frosina Remenski është një nga të dyshuarit në hetimin e ri mbi “Reketin”.

Frosina Remenski e dyshuar në rastin ‘Haraçi’

Telegrafi - 09.10.2019

Siç njofton ‘ A1on ‘, nënkryetarja e Kuvendit, Frosina Remenski është njëra e të të dyshuarve të rinj në hetimin që sot e nisi Prokuroria. Prokuroria për Remenski kërkon masën e kujdesit, ...

Joveski: Hetimi për rastin “Reket” përhapet për edhe për katër persona

Medial - 09.10.2019

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit nesër do të parashtrojë aktakuzë për rastin “Reket”, konfirmon prokurori publik Lubomir Joveski.

“Reketi” është zgjeruar me 4 persona fizikë dhe një juridik, e përfshirë edhe deputetja Remenski

Portalb - 09.10.2019

Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit sot ka nisur procedurë hetimore kundër pesë personave fizikë dhe një juridik për mashtrim që lidhet me rastin “Reket” ...

Hetim i ri për “Reketin”, dyshohen edhe katër persona

Alsat - 09.10.2019

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on . Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e ...

Prokuroria nesër do të ngrit padi për rastin “Reket”

Medial - 09.10.2019

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit nesër do të ngrit padi për rastin “Reket”, konfirmoi prokurori publik shtetëror, Lubomir Jovevski.

Ish prokurorja speciale Janeva vendosi të mos jap dëshmi për rastin “Reket”

Gazeta Express - 09.10.2019

E dyshuara e tretë për rastin “Reket” ish-kryeprokurorja e Speciale Katica Janeva, vendos të mos jap dëshmi te Ruskoska për rastin e zhvatjes. Pas kërkesës për kontroll të dëshmive, e dyshuara kishte ...

Prokuroria kërkon masë kujdesi për Frosina Remenski

Flaka - 09.10.2019

Prokuroria kërkon masa kujdesi për deputeten Frosina Remenski sepse gjoja së bashku me të dyshuarin e parë (Bojan Jovanovski) kanë marrë pjesë në takimet e organizuara nga i dyshuari i parë, duke ...

Kostov: Boki 13 nuk ka probleme serioze shëndetësore

Flaka - 08.10.2019

Hristijan Kostov, drejtori i Spitalit të Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori”, thotë se Bojan Jovanovski nuk ka probleme serioze shëndetësore pasi i dyshuari i parë në “Reket” u dërgua përsëri në ...

U dënua polici i cili e provokoi Boki 13

Portalb - 08.10.2019

Rojtari i burgut është pezulluar nga puna pasi është sjellë në mënyrë jo të hijshme gjatë nxjerrjes së Bojan Jovanovskit – Boki 13 , si i dyshuari i rastit “Reket”, transmeton Portalb.mk .

“Reket”, Boki 13 nga prokuroria përfundon në spital

Alsat - 08.10.2019

Në mesditë, policia e burgut e solli Boki 13 nga paraburgimi për të dëshmuar para Villma Ruskoskës. Furgoni i burgut e solli përmes derës së pasme. I prangosur dhe me një shishe ujë, u ngjit në ...

“Boki 13” është rikthyer në paraburgim

Telegrafi - 08.10.2019

Bojan Jovanovski (Boki 13) është kthyer në paraburgim në burgun e Shuto Orizares, pasi sot i ra të fikët gjatë dhënies së dëshmisë në Prokurorinë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit ...

Boki 13 nuk arriti të realizojë mbrojtjen para Ruskoskës, pati të vjella

Portalb - 08.10.2019

I dyshuari i parë në rastin “Reket” , Bojan Jovanovski i njohur me nofkën Boki 13 , nuk arriti të realizojë mbrojtjen para prokurores së Prokurorisë Themelore Publike për ndjekjen e krimit të ...

Boki 13 me automjet të ndihmës së shpejtë është nxjerrë nga Prokuroria

Medial - 08.10.2019

Shkup, 8 tetor 2019 (MEDIAL) – Bojan Jovanovski, sot pasdite është nxjerrë me mbajtëse dhe me automjet të ndihmës së shpejtë dhe me shoqërim të policisë u largua nga Prokuroria për ndjekje të krimit ...

Boki 13 me ambulancë transportohet në klinikë

Alsat - 08.10.2019

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të ...

Alivanoset ‘Boki 13’, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

Telegrafi - 08.10.2019

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital.

Thirret ndihma e shpejtë në Prokurori pas ardhjes së Boki 13

Medial - 08.10.2019

Rreth 20 minuta pas arritjes së Bojan Jovanovskit në Prokurorinë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, ku duhet të japë dëshmi për rastin “Reket”, në ndërtesën e Prokurorisë ka ...

Bojan Jovanovski merret në pyetje në Prokurori

Telegrafi - 08.10.2019

I dyshuari për rastin ‘Haraçi”, Bojan Jovanovski i njohur si Boki 13 sot por merret në pyetje nga Prokuroria për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit.

bojan Jovanovski do të japë deklaratë për rastin “Reket”

Medial - 08.10.2019

Shkup, 8 tetor 2019 (MEDIAL) – Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori.

Boki 13 sërish në Prokurori për rastin “Reket”

Ina - 08.10.2019

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ...

“Boki 13” do të japë deklaratë për aferën “Haraçi”

Botasot - 08.10.2019

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Haraçi”, sot pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ...

“Boki 13” do të japë deklaratë për aferën “Haraçi”

Telegrafi - 08.10.2019

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Haraçi”, sot pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ...

Boki 13 do të japë deklaratë për rastin “Reket”

Tetova Sot - 08.10.2019

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ...

Boki 13 pritet të jep deklaratë në Prokurori

Gazeta Express - 08.10.2019

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ...

Boki 13 mbërrin në Prokurori

Alsat - 08.10.2019

Bojan Jovanovski- Boki 13 ka arritur në Prokurorinë kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku do të duhet të dëshmoj për rastin “Reketi”. Jovanovski tash e disa muaj është në paraburgim në ...

Thirret ndihma e shpejtë pas arritjes së Boki 13 në Prokurori

Alsat - 08.10.2019

Njëzet minuta pasi Bojan Jovanovski-Boki 13 arriti në Prokurorinë për ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku duhet të dëshmoj për rasti “Reketi”, një ambulancë me ekuipazh mjekësorë ka ...

Thirret ndihma e shpejtë pas arritjes së Boki 13 në Prokurori

Flaka - 08.10.2019

Njëzet minuta pasi Bojan Jovanovski-Boki 13 arriti në Prokurorinë për ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku duhet të dëshmoj për rasti “Reketi”, një ambulancë me ekuipazh mjekësorë ka ...

Rëndohet gjendja shëndetësore e Boki 13, me urgjencë dërgohet në spital

Gazeta Express - 08.10.2019

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të ...

Alivanoset ‘Boki 13’, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

Botasot - 08.10.2019

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital.

Dyshohet se i zhvati 1 mln euro biznesmenit në M.Veriut, “Boki 13” transportohet me urgjencë në spital

BalkanWeb - 08.10.2019

Bojan Jovanovski, i njohur ndryshe si “Boki 13”, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore teksa po dëshmonte për rastin “Reketi” në ...

Boki 13 bartet me karrocë nga Prokuroria, transportohet në klinikë

Alsat - 08.10.2019

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në Klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të ...

Boki 13 bartet me karrocë nga Prokuroria, transportohet në klinikë

Flaka - 08.10.2019

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në Klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të ...

‘Boki 13’ i bie të fikët, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

Top Channel - 08.10.2019

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital.

Alivanoset ‘Boki 13’, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

Ina - 08.10.2019

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital.