TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj: Ata që janë kundër taksës, mund të largohen nga Qeveria

Zeri - 15.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se taksa është produkt i koalicionit qeveritar dhe vazhdon të mbetet e tillë. Haradinaj, në RTV Dukagjini, ka thënë se taksa ekziston sepse ka dakordim mes ...

Haradinaj: SHBA është shumë këmbëngulëse për heqjen e taksës

Alsat - 14.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka treguar sonte se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vendet evropiane, janë shumë këmbëngulëse për heqjen e taksës dhe vazhdimin e dialogut.

Thaçi për taksën: Pak është kjo çka meriton Serbia

Botasot - 14.03.2019

Presidenti Hashim Thaçi duke folur për propozimet e Kadri Veselit dhe Enver Hoxhajt për fuqizimin e taksës ndaj Serbisë, ka thënë se ka dëgjuar me vëmendje argumentet e tyre dhe e ka konsideruar si ...

Thaçi: Taksa nuk e prish miqësinë time me Ramush Haradinajn e Kadri Veselin

Zeri - 14.03.2019

Presidenti Hashim Thaçi i pyetur nga analisti Ilir Mirena për raporteve të tij me kryeministrin Ramush Haradinaj rreth taksës ka thënë se kjo gjë nuk i prish raportet mes tyre.

Haradinaj thotë se taksa ishte propozuar edhe nga ish-ministri Bajram Hasani

Botasot - 14.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur sërish për vendimin e Qeverisë së Kosovës për taksën 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë, dhe qëndrimin e tij për këtë vendim se njëherë duhet të ndodh një ...

Haradinaj: Nëse do të na ftonte Trump në takim, menjëherë do ta suspendonim taksën

Lajmi.net - 14.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se taksa do të pezullohej menjëherë nëse do të kishte një kontratë që Serbia në fund të dialogut do të njihte Kosovën.

Ahmeti thotë se në Bruksel folën edhe për taksën: Iu ankuam pse Vuçiqi na quajti ‘banditë’

Botasot - 14.03.2019

Kryesuesi i delegacionit për bisedime me Serbinë, Shpend Ahmeti sonte në Rubikon ka folur rreth vizitës së fundit të tij dhe Fatmir Limajt në Bruksel, e cila u pa si e fshehur pasi nuk pati asnjë ...

Ahmeti thotë se Ekipi negociator nuk shkoi tinëz në Bruksel

Koha.net - 14.03.2019

20:32 Shpend Ahmeti, bashkëkryesues i Ekipit negociator për dialogun me Serbinë, ka thënë se gjatë të gjitha takimeve që kishin me përfaqësues të huaj, zyrtarë të lartë të BE-së dhe Shteteve të ...

Haradinaj: Do ta pezulloja taksën për hatër të miqve tonë, por kam një kusht

Botasot - 14.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se ai nuk është kundër pezullimit të taksës, por thotë se kërkon një garancion të shkruar se Kosova do ta marrë njohjen.

Qytetarët flasin për taksën, nëse duhet të mbetet apo të largohet nga Qeveria (Video)

Almakos - 14.03.2019

Vendosja e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe dhe boshnjake nga Qeveria e Kosovës, po diskutohet tash e disa muaj nëse taksa duhet të mbetet ende apo të hiqet, kërkesë kjo e vende mike si ...

Vizitat e tri delegacioneve të superfuqive në Kosovë: Haradinaj lëshon 'pe' për taksën

Zeri - 14.03.2019

Vetëm për pak ditë, zyrtarë të tri superfuqive botërore vizituan Kosovën. Arsyeja e këtyre vizitave, natyrisht se mbetet taksa 100% ndaj produkteve serbe dhe atyre boshnjake.

Shala: E mbështesim Kryeministrin Haradinaj – taksa 100% ia ka çelë sytë Serbisë

Alsat - 14.03.2019

Deputeti nga partia Nisma Socialdemokrate, Haxhi Shala, ka thënë se e mbështetë Kryeministrin Ramush Haradinaj për taksën prej 100 për qind, sepse kjo gjë ia ka çelë sytë Serbisë.

Tri top-delegacione shkuan, taksa mbeti

Zeri - 14.03.2019

Brenda pesë ditëve Kosovën e kanë vizituar zyrtarë të lartë nga SHBA-ja, nga Gjermania dhe nga Britania e Madhe, të cilët ishin të njëzëshëm për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe e boshnjake.

Beqa: Rrëzimi i Qeverisë nuk do të ndodhë shkaku i taksës

Koha.net - 13.03.2019

Deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa në Interaktiv të KTV-së ka thënë se PDK-ja nuk është e interesuar që ta prishë koalicionin qeverisës për shkak të taksës.

"Çmimi" i lartë i taksës

Evropaelire - 13.03.2019

Kosova po humb në rrafshin politik ndërkombëtar si pasojë e refuzimit të kërkesave të shtuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vendeve më të fuqishme evropiane për pezullimin e taksës ...

Haradinaj: Nuk pranoj kushtet e Serbisë

Mapo - 13.03.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kritikoi bashkësinë ndërkombëtare për presionin që po i bëhet Prishtinës zyrtare për ta hequr taksën ndaj prodhimeve të Serbisë në mënyrë që t’i hapet rruga ...

Qëndrimi i zorshëm në fuqi i taksës, flasin analistët!

Medial - 13.03.2019

Më 21 nëntor të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës mori vendim për vendosjen e taksës 100% për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

Haradinaj pandeh Perëndimin për presion si në mesjetë

Medial - 13.03.2019

Mesjetare i ka kualifikuar kryeministri Ramush Haradinaj format e presionit që partnerët strategjikë të Kosovës janë duke i bërë, me synimin që Qeveria ta pezullojë taksën ndaj importeve të Serbisë.

Haradinaj: Ata që janë kundër taksës, mund të largohen nga qeveria

BalkanWeb - 15.03.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se taksa është produkt i koalicionit qeveritar dhe vazhdon të mbetet e tillë. Haradinaj, në RTV Dukagjini, ka thënë se taksa ekziston sepse ka ...

Haradinaj: SHBA është shumë këmbëngulëse për heqjen e taksës

Tetova Sot - 14.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka treguar sonte se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vendet evropiane, janë shumë këmbëngulëse për heqjen e taksës dhe vazhdimin e dialogut.

Thaçi: Taksa nuk e prish miqësinë time me Ramush Haradinajn e Kadri Veselin

Lajmi.net - 14.03.2019

Presidenti Hashim Thaçi i pyetur nga analisti Ilir Mirena për raporteve të tij me kryeministrin Ramush Haradinaj rreth taksës ka thënë se kjo gjë nuk i prish raportet mes tyre.

Haradinaj: Taksa ishte propozuar edhe nga ish-ministri Bajram Hasani

Zeri - 14.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur sërish për vendimin e Qeverisë së Kosovës për taksën 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë, dhe qëndrimin e tij për këtë vendim se njëherë duhet të ndodh një ...

Haradinaj: Nëse do të na ftonte Trump në takim, menjëherë do ta suspendonim taksën

Zeri - 14.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se taksa do të pezullohej menjëherë nëse do të kishte një kontratë që Serbia në fund të dialogut do të njihte Kosovën.

Ahmeti: Nuk e pranojmë njohjen nga Serbia nëse na kërkohet kompromis i dhimbshëm

Medial - 14.03.2019

Bashkëdrejtuesi i Ekipit negociator ka thënë se në dialog nuk do të pranojnë me çdo kusht marrëveshjen me Serbinë.“Nuk është e thënë që do ta pranojmë njohjen nga Serbia në rast se për këtë na ...

Shala: E mbështesim Kryeministrin Haradinaj

Lajmi.net - 14.03.2019

Deputeti nga partia Nisma Socialdemokrate, Haxhi Shala, ka thënë se e mbështetë Kryeministrin Ramush Haradinaj për taksën prej 100 për qind, sepse kjo gjë ia ka çelë sytë Serbisë.

Tri top-delegacione vizituan Kosovën, taksa mbetet

Lajmi.net - 14.03.2019

Brenda pesë ditëve Kosovën e kanë vizituar zyrtarë të lartë nga SHBA-ja, nga Gjermania dhe nga Britania e Madhe, të cilët ishin të njëzëshëm për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe e boshnjake.

Taksa nuk do ta rrëzojë Qeverinë, thotë deputeti i PDK-së

Botasot - 14.03.2019

Deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa, ka thënë se partia e tij nuk është e interesuar që ta prishë koalicionin qeverisës për shkak të taksës. Sipas tij ky është momenti i fundit për të harmonizuar raportet ...

“Çmimi” i lartë i taksës

Koha.net - 13.03.2019

Kosova po humb në rrafshin politik ndërkombëtar si pasojë e refuzimit të kërkesave të shtuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vendeve më të fuqishme evropiane për pezullimin e taksës ...

Ndërkombëtarët shkojnë e vijnë, Haradinaj mbetet bashkë me taksën

Alsat - 13.03.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kritikoi bashkësinë ndërkombëtare për presionin që po i bëhet Prishtinës zyrtare për ta hequr taksën ndaj prodhimeve të Serbisë në mënyrë që t’i hapet rruga ...

Haradinaj: Ata që janë kundër taksës, mund të largohen nga Qeveria

Botasot - 15.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se taksa është produkt i koalicionit qeveritar dhe vazhdon të mbetet e tillë. Ai theksoi se taksa ekziston sepse ka dakordim mes partnerëve të koalicionit.

Haradinaj: SHBA është shumë këmbëngulëse për heqjen e taksës

Flaka - 14.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka treguar sonte se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vendet evropiane, janë shumë këmbëngulëse për heqjen e taksës dhe vazhdimin e dialogut.

Haradinaj: Nëse do të na ftonte Presidenti Trump në takim, menjëherë do ta suspendonim taksën (Video)

Almakos - 14.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se taksa do të pezullohej menjëherë nëse do të kishte një kontratë që Serbia në fund të dialogut do të njihte Kosovën.

Ahmeti: Nuk e pranojmë njohjen nga Serbia nëse na kërkohet kjo gjë

Botasot - 14.03.2019

Bashkëdrejtuesi i Ekipit negociator ka thënë se në dialog nuk do të pranojnë me çdo kusht marrëveshjen me Serbinë. “Nuk është e thënë që do ta pranojmë njohjen nga Serbia në rast se për këtë na ...

Deputeti i PDK’së tregon a do ta rrëzojnë Haradinajn?!

Ina - 14.03.2019

Deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa ka thënë se PDK-ja nuk është e interesuar që ta prishë koalicionin qeverisës për shkak të taksës. Sipas tij ky është momenti i fundit për të harmonizuar raportet me ...

“Çmimi” i lartë i taksës

Lajmi.net - 13.03.2019

Kosova po humb në rrafshin politik ndërkombëtar si pasojë e refuzimit të kërkesave të shtuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vendeve më të fuqishme evropiane për pezullimin e taksës ...

Haradinaj: Partnerët e koalicionit mund të dalin nga Qeveria nëse nuk pajtohen me taksën

Alsat - 15.03.2019

Haradinaj, ka thënë se taksa ekziston sepse ka dakordim mes partnerëve të koalicionit. “Partnerët e koalicionit kanë instrumente tjera nëse nuk janë dakord me taksën.

Haradinaj: SHBA është shumë këmbëngulëse për heqjen e taksës

Lajmi.net - 14.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka treguar sonte se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vendet evropiane, janë shumë këmbëngulëse për heqjen e taksës dhe vazhdimin e dialogut.

Haradinaj: Taksa shfuqizohet nëse Presidenti Trump na thërret në takim!

Java News - 14.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se taksa do të pezullohej menjëherë nëse do të kishte një kontratë që Serbia në fund të dialogut do të njihte Kosovën.

Beqa: Rrëzimi i Qeverisë nuk do të ndodhë shkaku i taksës

Medial - 14.03.2019

Deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa në Interaktiv të KTV-së ka thënë se PDK-ja nuk është e interesuar që ta prishë koalicionin qeverisës për shkak të taksës.Sipas tij ky është momenti i fundit për të ...

'Çmimi' i lartë që Kosova po paguan për taksën

Zeri - 13.03.2019

Kosova po humb në rrafshin politik ndërkombëtar si pasojë e refuzimit të kërkesave të shtuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vendeve më të fuqishme evropiane për pezullimin e taksës ...

Haradinaj: Kush është kundër taksës, mund të largohet nga qeveria

Mapo - 15.03.2019

Në lidhje me taksën ndaj Serbisë, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ajo është produkt i koalicionit qeveritar dhe vazhdon të mbetet e tillë.

Haradinaj: Nëse do të na ftonte Trump në takim, menjëherë do ta suspendonim taksën

Ina - 15.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se taksa do të pezullohej menjëherë nëse do të kishte një kontratë që Serbia në fund të dialogut do të njihte Kosovën.

“Çmimi” i lartë i taksës

Almakos - 13.03.2019

Kosova po humb në rrafshin politik ndërkombëtar si pasojë e refuzimit të kërkesave të shtuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vendeve më të fuqishme evropiane për pezullimin e taksës ...

“Çmimi” i lartë i taksës

Botasot - 13.03.2019

Kosova po humb në rrafshin politik ndërkombëtar si pasojë e refuzimit të kërkesave të shtuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vendeve më të fuqishme evropiane për pezullimin e taksës ...

“Çmimi” i lartë i taksës

ABC News - 14.03.2019

Kosova po humb në rrafshin politik ndërkombëtar si pasojë e refuzimit të kërkesave të shtuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vendeve më të fuqishme evropiane për pezullimin e taksës ...

“Çmimi” i lartë i taksës

Durres Lajm - 14.03.2019

Kosova po humb në rrafshin politik ndërkombëtar si pasojë e refuzimit të kërkesave të shtuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vendeve më të fuqishme evropiane për pezullimin e taksës ...