TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Venezuelasit rikthehen në punë pas rikthimit të energjisë elektrike

Botasot - 15.03.2019

Shumica e banorëve në Venezuelë janë kthyer nëpër vendet e tyre të punës, pasi furnizimi me energji elektrike u rikthye pas një ndërprerjeje masive nga 7 marsi.

Avioni i CIA bën vizitë të shkurtër në Venezuelë, në kohën e evakuimit të diplomatëve

SOT - 15.03.2019

Një avion transporti Lockheed L-100-30 që zakonisht i përkasin Agjencisë Qendrore të Inteligjencës së SHBA është ulur sot në kryeqytetin e Venezuelës Caracas mes krizës së rëndë politike dhe ...

​​”American Airlines” pezullon fluturimet drejt Venezuelës

Lajmi.net - 15.03.2019

“American Airlines” pezulloi përkohësisht fluturimet e saj me destinacion Venezuelën dhe anasjelltas, për shkak të problemeve të sigurisë, njoftoi sot kompania ajrore amerikane.

Guaido thotë se Rusia dhe Kina nuk mbështesin Maduron

VOA - 15.03.2019

Udhëheqësi i opozitës në Venezuelë u tha mbështetësve të tij të enjten në kryeqytetin Karakas se Rusia dhe Kina nuk po e mbështesin Presidentin Nicolas Maduro.

Pompeo: Kemi larguar të gjithë diplomatët nga Venezuela

Top Channel - 15.03.2019

Të gjithë diplomatët amerikanë që kishin mbetur në Venezuelë, u larguan nga vendi të enjten, në mes të një krize politike mbi legjitimitetin e rizgjedhjes së presidentit Nicolas Maduro në vitin 2018, ...

Të gjithë diplomatët amerikanë largohen nga Venezuela

Alsat - 14.03.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, konfirmoi se personeli diplomatik amerikan i mbetur në Venezuelë ishte larguar sot nga ky vend. “Diplomatët amerikanë tani do të vazhdojnë misionin e tyre ...

Venezuelë, është përmirësuar furnizimi me energji elektrike

Portalb - 14.03.2019

Krahas kryeqytetit të Venezuelës, Caracas, është përmirësuar pothuajse në të gjithë vendin energjia elektrike e ndërprerë në vend e cila ka lënë vendin në errësirë që nga 7 marsi e deri më tani, ...

Venezuelasit rikthehen në punë pas rikthimit të energjisë elektrike

Koha.net - 16.03.2019

Shumica e banorëve në Venezuelë janë kthyer nëpër vendet e tyre të punës, pasi furnizimi me energji elektrike u rikthye pas një ndërprerjeje masive nga 7 marsi.

”American Airlines” pezullon përkohësisht fluturimet drejt Venezuelës

Alsat - 15.03.2019

‘’American Airlines’’ pezulloi përkohësisht fluturimet e saj me destinacion Venezuelën dhe anasjelltas për shkak të problemeve të sigurisë, njoftoi sot për median kompania ajrore amerikane.

Qeveria e krimit- posedon edhe kartel të saj të drogës

Alsat - 14.03.2019

Amerika jugore ka qenë vazhdimisht e akuzuar për trafikimin e drogës, korrupsionit dhe represionit duke qenë se krerët më të lartë të shtetit kanë qenë të përfshirë në trafikim dhe krime të tjera në ...

Çudia në Venezuelë, në çezma pritej ujë por del naftë (VIDEO)

Ina - 14.03.2019

Në një kohë që Venezuela është duke vuajtur krizën më të madhe të historisë, pasi vendi nuk ka drita ujë dhe ushqim pas rezistencës së Nikolas Maduros ndaj Perëndimit, banorët vendas janë çuditur kur ...

Rikthehet energjia elektrike në Venezuelë

ABC News - 14.03.2019

Energjia elektrike në Venezuelë është në funksion në 100 për qind. Deklarata u bë nga ministri venezuelian i Komunikimit, Jorge Rodriguez, i cili konfirmoi se nëpunësit e sektorit publik mund të ...

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov takohet me ministrin e jashtëm të Venezuelës në Vienë

Botasot - 14.03.2019

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov po zhvillon bisedime me ministrin e jashtëm të Venezuelës në Vienë, raportoi të enjten agjencia e lajmeve RIA e Rusisë.

Guaido thotë se Rusia dhe Kina nuk mbështesin Maduron

Botasot - 15.03.2019

Udhëheqësi i opozitës në Venezuelë u tha mbështetësve të tij të enjten në kryeqytetin Karakas se Rusia dhe Kina nuk po e mbështesin Presidentin Nicolas Maduro.

Pompeo: Kemi larguar të gjithë diplomatët nga Venezuela

Ina - 15.03.2019

Të gjithë diplomatët amerikanë që kishin mbetur në Venezuelë, u larguan nga vendi të enjten, në mes të një krize politike mbi legjitimitetin e rizgjedhjes së presidentit Nicolas Maduro në vitin 2018, ...

Të gjithë diplomatët amerikanë largohen nga Venezuela

Tetova Sot - 14.03.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, konfirmoi se personeli diplomatik amerikan i mbetur në Venezuelë ishte larguar sot nga ky vend. “Diplomatët amerikanë tani do të vazhdojnë misionin e tyre ...

Çudia në Venezuelë, naftë në vend të ujit në çezma

Alsat - 14.03.2019

Në një kohë që Venezuela është duke vuajtur krizën më të madhe të historisë, pasi vendi nuk ka drita ujë dhe ushqim pas rezistencës së Nikolas Maduros ndaj Perëndimit, banorët vendas janë çuditur kur ...

Guaido thotë se Rusia dhe Kina nuk mbështesin Maduron

Tetova Sot - 15.03.2019

Udhëheqësi i opozitës në Venezuelë u tha mbështetësve të tij të enjten në kryeqytetin Karakas se Rusia dhe Kina nuk po e mbështesin Presidentin Nicolas Maduro.

Të gjithë diplomatët amerikanë largohen nga Venezuela

Botasot - 14.03.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, konfirmoi se personeli diplomatik amerikan i mbetur në Venezuelë ishte larguar sot nga ky vend. "Diplomatët amerikanë tani do të vazhdojnë misionin e tyre ...

Të gjithë diplomatët amerikanë largohen nga Venezuela

Flaka - 14.03.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, konfirmoi se personeli diplomatik amerikan i mbetur në Venezuelë ishte larguar sot nga ky vend. “Diplomatët amerikanë tani do të vazhdojnë misionin e tyre ...

Të gjithë diplomatët amerikanë largohen nga Venezuela

SOT - 15.03.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, konfirmoi se personeli diplomatik amerikan i mbetur në Venezuelë ishte larguar sot nga ky vend. "Diplomatët amerikanë tani do të vazhdojnë misionin e tyre ...