TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsungu po punon në bateritë me grafen për mbushje tejet të shpejtë

Koha.net - 13.08.2019

Sipas raportimit të “evLeaks”, bateritë me grafen, shtresë e grafitit, janë në horizont. Raportohet se Samsungu është duke punuar në bateritë alternativë të litium-jonit, dhe kompania po shpreson që ...

Samsung lanson një telefon që ka bateri me material special, që mbushet shumë shpejtë

Telegrafi - 13.08.2019

Inxhinierët në Samsung, për një kohë të gjatë janë duke punuar në baterinë e telefonit të zgjuar, që mbushet për një kohë shumë të shpejtë, që mund të lansohet gjatë vitit që vjen.

Samsungu po punon në bateritë me grafen për mbushje tejet të shpejtë

Zhurnal - 14.08.2019

Sipas raportimit të “evLeaks”, bateritë me grafen, shtresë e grafitit, janë në horizont. Raportohet se Samsungu është duke punuar në bateritë alternativë të litium-jonit, dhe kompania po shpreson që ...