TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

E prisnit mosdekretimin e Sandër Lleshit nga presidenti Meta?/ Ja si përgjigjet Rama

SOT - 08.11.2018

Në studion e Real Story, kryeministri Rama është pyetur edhe në lidhje me mosdekretimin e general Lleshit nga presidenti Meta. Rama u shpreh se nuk e priste këtë vendim të presidentit.

Fatmir Mediu: Pse iu kthye bumerang Ramës mosdrekretmi i Lleshit

LajmiFundit - 08.11.2018

Disa deputetë të Kuvendit të Shqipërisë kanë monitoruar zgjedhjet për Kongresin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të dërguar nga OSBE me mision afat-shkurtër.

Lleshi dha urdhërin e prerë, Policia e Shtetit nis aksionin menjëherë

SOT - 08.11.2018

Pas urdhërit që ministri i Brendshëm i komanduar, Sandër Lleshi dha për vënien nën kontroll të situatës me mbetjet urbane në Tiranë, kanë ardhur edhe rezultatet e para.

Shuhen zjarret në Porto Romano pas urdhrit të zv.ministrit Lleshaj

Top Channel - 08.11.2018

Urdhri i zv.ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, me sa duket dha efektet e para. Në Porto Romano, zjarrfikëset ndalën djegien e mbeturinave. Por Durrësi nuk është i vetmi qytet që ka probleme me ...

“Presidentit mund t’i kërkohet sërish dekretimi i Lleshajt”, përplasje mes deputetëve të mazhorancës dhe opozitës

Gazeta Tema - 08.11.2018

Burime nga Partia Socialiste i thanë televizionit Tema se meqënëse Presidenti Meta nuk u shpreh me dekret për Sandër Lleshajn, nuk përjashtohet mundësia për një kërkesë të dytë.

Deputeti për Sandër Lleshin:Tre lëvizje të bujshme në 3 ditë, ja çfarë pritet nesër!

SOT - 08.11.2018

Deputeti i PD, Edi Paloka komenton urdhrat e dhënë nga zv.ministri i Brendshëm Sandër Lleshi për punonjësit dhe Policinë e Shtetit ditën e djeshme. Paloka ironizon duke u shprehur se Lleshi është ...

Ndryshimet në Ministrinë e Brendshme, reagon Ambasada e SHBA për situatën: Ja çfarë presim

SOT - 08.11.2018

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një mesazh të qartë për politikën shqiptare, duke nisur nga reforma në drejtësi dhe deri tek ‘fati’ i Ministrisë së Brendshme.

Ambasada e SHBA: reagon për komandimin e Lleshit si ministër i Mbrendshëm

RTSH - 08.11.2018

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, ka reaguar këtë të enjte ndaj komandimit të Sandër Lleshit si ministër i Komanduar në Minsitrinë e Brendshme.

‘Ndalimi i kafeve dhe djegies së mbeturinave’: Sandër Lleshi shpjegon urdhrat e parë

Mapo - 08.11.2018

Sandër Lleshi e nisi ditën e parë të punës në dikasterin e Ministrisë së Brendshme duke paraqitur dy urdhra: I pari për ndalimin e kafeve në orarin e punës dhe i dyti për kapjen e personave që djegin ...

Sandër Lleshi vë në rresht drejtorët dhe shefat e komisariateve, zbardhen urdhrat e parë të zv/ministrit, gati largimi ...

SOT - 08.11.2018

Emërimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm pritet të sjellë një frymë të re në Ministrinë e Brendshme. Vetëm një ditë pasi mori detyrën, Sandër Lleshi u vu në lëvizje, duke vënë në rresht ...

“Dekretet”, si Meta i shpreh me gjuhën e fotove (dhe historiku i përplasjeve të presidentëve me kryeministrat)

Gazeta Tema - 08.11.2018

Nga Mentor Kasa Prirja e çdo Kryeministri dhe shumice parlamentare në Shqipëri ka qenë zgjerimi sa më shumë i pushtetit. Këto prirje herë kanë patur sukses, e herë kanë dështuar në betejën e ...

Anila Hoxha, paralajmëron Lleshin/ Është vrarë Harizaj, nipi Viktor Ymerit

Botasot - 08.11.2018

Gazetarja Anila Hoxha i ka bërë një apel sot zv/ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi. Me një status në Facebook, Hoxha i shkruan Lleshit se të mos firmosë urdhra, por të shikojë situatën e rendit.

Shqipëria me zëvendësministër të brendshëm me kompetenca ministri

DW - 07.11.2018

Pas refuzimit të dekretimit të Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm, Rama e emëroi atë si zëvendësministër. Të mërkurën ai nisi detyrën. Sandër Lleshi, ka nisur të mërkurën (7.11.2018) detyrën e zv.

“Ulsi Manjën e thirrën në kryeministri”/ Befason Balla, tregon rrugën që mund të ndiqet për të bërë Lleshin ministër

SOT - 07.11.2018

I ftuar në edicionin qendror të lajmeve në Vizion Plus, Balla tha se Presidenti nuk e ka thënë fjalën e fundit sa i takon dekretimit të Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm.

FOTOT/ Urdhri i Sandër Lleshit: Shuhen zjarret në Porto Romano brenda 24 orëve

Gazeta Tema - 08.11.2018

Por Durrësi nuk është i vetmi qytet që ka probleme me djegiet në vendgrumbullimet e mbetjeve dhe ndotjen e ajrit nga tymërat toksikë. Sipas Ministrisë së Brendshme, e cila sqaroi urdhrin, probleme ...

Paloka:Tre ditët e Lleshit në Ministri: Dy urdhra e një sqarim....

Botasot - 08.11.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar në një shenim në faqen e tij në facebook pas urdherit të dytë të zëvendës ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi.

“Duhet një Ministri e Brendshme funksionale”: SHBA, thirrje Metës për dekretimin e Sandër Lleshit?

Gazeta Tema - 08.11.2018

Ambasada amerikanë në Tiranë ka reaguar pas ndryshimeve të fundit në Ministrinë e Brendshme. Në një njoftim në faqen e saj zyrtare, Ambasada bën me dije se duhet një Ministri e Brendshme funksionale, ...

Reagon Ministria e Brendshme, jep sqarimin për 2 urdhrat e Sandër Lleshit

SOT - 08.11.2018

Ministria e Brendshme ka sqaruar dy urdhrat e parë të firmosur nga zv.ministri i komanduar Sandër Lleshi Ajo tregon se urdhri i Zv.Ministrit të Brendshëm për Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së ...

“Armët” e presidentëve, historiku i përplasjeve mes krerëve të shtetit

Java News - 08.11.2018

Nga Mentor Kasa Prirja e çdo Kryeministri dhe shumice parlamentare në Shqipëri ka qenë zgjerimi sa më shumë i pushtetit. Këto prirje herë kanë patur sukses, e herë kanë dështuar në betejën e ...

Gazetarja “gozhdon” Sandër Lleshin: Para tymit te plehrave po na vret zhurma e kallashit

LajmiFundit - 08.11.2018

Vetëm një ditë pas marrjes zyrtarisht të detyrës si zv.ministër i Brendshëm por me përgjegjësi ministri, Sandër Lleshi dha dy urdhra. Por, gazetarja Anila Hoxha i ka bërë një apel ironizues lidhur me ...

Urdhri i Sandër Lleshit, reagon ashpër LSI

SOT - 07.11.2018

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili përmes një reagimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka ironizuar urdhrin e zëvendësministrit të Brendshëm Sandër Lleshi që i bëri Policisë së Shtetit për ...

Vasili: Jo rastësisht Lleshaj e fillon me një sorrosizëm të tillë dhe jo me krimin

Botasot - 07.11.2018

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili e konsideroi porosi të kryeministrit Rama, urdhrin e ministrit de facto të Brendshëm, Sandër Lleshi mbi angazhimin e policisë kundër djegies së ...

Urdhri për parandalimin e djegieve të plehrave/ PD kritikon Lleshin

LajmiFundit - 07.11.2018

Numri dy i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka komentuar urdhrin e zëvendës Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi, i cili nëpërmjet një letre drejtuar drejtorëve të policisë ka dhënë urdhër, për t’u ...

Deputeti i opozitës thërret në interpelancë Sandër Lleshin, zbulon arsyen

SOT - 07.11.2018

Deputeti Nard Ndoka ka njoftuar se ka depozituar në Kuvend kërkesën për një interpelancë me Sandër Lleshin, drejtuesin e ministrisë së brendshme. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Ndoka ...

Dha urdhër për mbetjet, Paloka ironizon Sandër Lleshin: Aq e ka…

Mapo - 07.11.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka komentuar urdhrin e dhënë sot nga zëvendësministri i Brendshëm Sandër Lleshi për mbetjet në 4 rrethe të vendit, drejtuar Policisë së Shtetit.

Deputeti i PD me deklaratë të fortë, zbulon arsyen pse Rama zgjodhi Lleshin në krye të Ministrisë së Brendshme

SOT - 07.11.2018

Nën kryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka është shprehur se Sandër Lleshi do të jetë vartës i kryeministrit Edi Rama. Në një intervistë në rubrikën “Opinion” në News 24 Paloka tha se kryeministri ...

Nuk ndalet Sandër Lleshi/ Del me një urdhër të dytë për Policinë e Shtetit: Të merren masa urgjente!

SOT - 07.11.2018

Sandër Lleshi në ditën e tij të dytë të punës ka dalë me një urdhër tjetër për Policinë e Shtetit. Lleshi ka urdhëruar që të merren masa urgjente për djegjen e mbeturinave dhe të mbahet nën kontroll ...

“Lleshi”, qetësi pas stuhisë

Flaka - 07.11.2018

Stuhia politike e krijuar pas refuzimit te presidentit per te dekretuar Sander Lleshin, ne pamje te pare duket se u qetësua. Kryeministri Edi Rama ka ndjekur rutinën e çdo jave duke marre pjese ne ...

Zbardhet urdhri i Lleshit për policinë: T’i jepet fund urgjent….

Java News - 07.11.2018

Zëvendës ministri i Brendshëm Sandër Lleshi duket se ka ardhur me një plan të qartë për të drejtuar institucionin me kompetencat e një ministri. Brenda pak orësh ai ka nxjerrë një tjetër urdhër për ...

Sandër Lleshi e nis me “dorë të hekurt”, urdhri që nxori sot për punonjësit

Gazeta Express - 07.11.2018

Vetëm një ditë pasi ka marrë detyrën e zëvendës ministrit të Brendshëm me kompetencat e titullarit Gjeneral Sandër Lleshi ka zbuluar karakterin e tij prej ushtaraku me urdhrin e parë për të gjithë ...

Meta ka vetëm një “fakt” kundër Lleshit…e propozoi Edi Rama!

Java News - 07.11.2018

Nga Skënder Minxhozi/ Dikur thuhej jo pa qesëndi se presidenti Bamir Topi “flet me heshtje”. Merrej për bazë fakti që kreu i shtetit asokohe e përmendte shpesh këtë frazë për veten e tij, në mesin e ...

Sandër Lleshi përvesh mëngët, ja vendimi i parë në krye të Ministrisë së Brendshme

Gazeta Tema - 07.11.2018

Gjeneral Sandër Lleshi ka zbuluar karakterin e tij prej ushtaraku vetëm një ditë pasi ka marrë detyrën e zëvendës ministrit të Brendshëm me kompetencat e titullarit.

E emëroi si zv.ministër të Brendshëm, ja ku e vendos kryeministri Sandër Lleshin

SOT - 07.11.2018

Një ditë pasi kryeministri Edi Rama e emëroi zyrtarisht më vendim qeverie si zv.ministër të Punëve të Brendshme, Sandër Lleshajn, emri i këtij të fundit është vendosur përkrah kolegëve të kabinetit ...

Xhafaj zëvëndësohet nga Sandër Lleshaj… edhe në faqen e kryeministrisë

Top Channel - 07.11.2018

Një ditë pasi Sandër Lleshaj u emërua zv/ministër i Brendshëm, ka zëvendësuar Fatmir Xhafajn në faqen zyrtare të qeverisë në internet. Ai prezantohet si numri dy i dikasterit të rendit, përkrah ...

Emërimi i Sandër Lleshit, reagon Dritan Zagani

SOT - 07.11.2018

Kuvendi votoi dje shkarkimin e ish-ministrit Fatmir Xhafaj, ndërkohë që kryeministri Rama prezantoi si zëvendësministër Sandër Lleshin. Pas vendimit ka reaguar edhe ish-shefi antidrogës Dritan Zagani.

Rama, sfidë Metës: E rreshton Sandër Lleshin me ministrat

Mapo - 07.11.2018

Ne faqen zyrtare te kryeministrise, krahas ministrave, eshte reshtuar si pjese e kabinetit qeveritar edhe zv-ministri i Brendshem, Sander Lleshi. Kjo eshte hera e pare qe nje zv-minister rreshtohet ...

FOTO/ Sandër Lleshi, krah ministrave në faqen zyrtare të qeverisë

Java News - 07.11.2018

Pas votimit në seancën e jashtëzakonshme të së martës në Kuvend për shkarkimin nga detyra të Fatmir Xhafajt nga post i ministrit të Brendshëm, në faqen online të kryeministrisë janë bërë edhe ...

Në mungesë të arbitrit kushtetues dhe atij ndërkombëtar, secili në rrugën e tij

Mapo - 07.11.2018

Nga Ervis Iljazaj Pas mosdekretimit shumë të diskutuar dhe të debatuar të Sandër Lleshit nga ana e Presidentit, Edi Rama e emëroi atë si zv.ministër, duke vazhduar t’i besojë drejtimin e Ministrisë ...

Muli zbulon “sekretin” e Ilir Metës: Ka një informacion të klasifikuar, ndaj s’flet dot publikisht

Gazeta Tema - 07.11.2018

Në mënyrë të paprecedentë, Ilir Meta vazhdon të mos zbardhë zyrtarisht, arsyet se përse refuzoi të mos e dekretojë ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshin.

Edi Rama kërcënon Ilir Metën, paralajmëron shkarkimin e presidentit nëse nuk dekreton Sandër Lleshin, i jep dhe disa ...

SOT - 07.11.2018

Kryeministri Edi Rama kërcënoi dje hapur Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Gjatë seancës së jashtëzakonshme të mbajtur për shkarkimin në Parlament të Fatmir Xhafajt, Rama e ndali theksin tek tema ...

Kuvendi shkarkon Fatmir Xhafajn, Rama delegon Sandër Lleshin ministër të Brendshëm, gjenerali merr të gjitha ...

SOT - 07.11.2018

Mazhoranca qeverisëse i ka dhënë dje goditjen finale Presidentit Ilir Meta sa i takon debatit për Sandër Lleshin. Ditën e djeshme u mblodh Kuvendi në seancë plenare, ku votoi me 75 vota pro dekretin ...

Mos dekretimi i Lleshit, reagon Vasilika Hysi:Presidenti shkeli Kushtetutën, nuk ka të drejtë të refuzojë

SOT - 07.11.2018

Mos dekretimi i gjeneral Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga ana e Presidentit Ilir Meta ka shkaktuar debat shumë të gjerë në radhët e politikës dhe jovetëm.

Nishani: Cfarë ndodhi me Xhafajn kur ma propozoi Rama, ka frikë të flasë për Lleshin

LajmiFundit - 06.11.2018

Në kulmin e debateve për mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga ana e Presidentit të Republikës është risjellë në kujtesë momenti kur ish-Presidenti Bujar Nishani kërkoi ...

PD: Sandër Lleshi do të jetë kukull e Ramës në krye të Ministrisë së Brendshme, nuk do të arrestojë asnjë kriminel

SOT - 07.11.2018

Partia Demokratike vendosi në shënjestër edhe ministrin e Brendshëm të komanduar, Sandër Lleshi. Deputeti i kësaj force politike, Enkelejd Alibeaj gjatë një interviste mediatike deklaroi se Sandër ...

Meta nuk dekreton Lleshin/ Alibeaj: Ja kush duhet ta sqarojë këtë situatë

SOT - 06.11.2018

Sandër Lleshi mori sot detyrën e zëvendësministrit të Ministrisë së Brendshme, por me kompetenca të Ministrit. Për deputetin demokrat, Enkelejd Alibeaj, praktikisht Ministër i Brendshëm është vetë ...

Mos-dekretimi i Lleshit, Nishani tregon arsyen numër 1 që ka Meta

SOT - 06.11.2018

Ish-presidenti Bujar Nishani deklaroi mbrëmjen e sotme se pasardhësi i tij Ilir Meta mund të ketë më shumë se një arsye që nuk dekretoi emrin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm.

Ferhati i kërkon llogari Metës: Ja detyrimet qe ke

SOT - 06.11.2018

Në kulmin e debateve që shkaktoi propozimi i Sandër Lleshit si pasardhës i Fatmir Xhafajt dhe refuzimi i dekretimit të tij nga Meta, deputetja e PS-së Klotilda Ferhati tha se situata është e ...

Kriza qeveri-president, Spiropali: Duan ta kthejnë në krizë të reformës në drejtësi

Top Channel - 06.11.2018

Mos dekretimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm, i ka trazuar sërish “ujërat” e politikës në Shqipëri. Kjo temë është trajtuar edhe në studion e “Top Show”, ku pjesë e panelit ka qenë edhe ...

Rama: Kushtetuta nuk njeh refuzimin e ministrave

Botasot - 06.11.2018

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama tha sot se kushtetuta nuk i njeh asnjë të drejtë presidentit për të refuzuar propozimet për ministra, duke theksuar se refuzimi për dekretimin e gjeneralit Sandër ...

Deputetja e PD me thirrje të fortë: Jemi në gjendje kritike

SOT - 06.11.2018

E ftuar në emisionin ‘Dritare’ me Rudinën, deputetja demokrate, Dhurata Çupi ka komentuar mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Ajo e cilësoi situatën e krijuar si një ‘lojë mes ...