TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Skandali/ Publikimi i testit të matematikës, MAS kërkon hetim për Luçiano Boçin

LajmiFundit - 13.06.2018

Ministria e Arsimit e ka pranuar skandalin e publikimit të testit të provimit të Matematikës para se të përfundonte. Me një njoftim për mediat Ministria e Arsimit thotë se, ka marrë çdo masë për të ...

Provimi i matematikës, maturantët kaluan testin më të vështirë

Mapo - 13.06.2018

Rregullorja e Maturës Shtetërore parashikon paraqitjen e nxënësve në ambientet ku mbahet provimi, 1 orë e gjysmë përpara, por për testimin e matematikës, nxënësit ishin në shkollë shumë më herët.

Publikimi i testit të Matematikës, ministria e Arsimit: Prokuroria të zbulojë autorët

Gazeta Express - 13.06.2018

Pas deputeti i PD-së, Luçiano Boçi publikoi në rrjetet sociale testin e provimit të matematikës që u mbajt sot në maturë, reagon edhe ministria e ...

(Foto) Skandali vazhdon/ Maturantët në gjithë vendin në provim, del testi i Matematikës

SOT - 13.06.2018

Premtohen masa te rrepta per siguri, por edhe ne kete provim te radhes te Matures Shteterore, perseritet situata. Del teza e plote e testit te Matematikes.

Provimi i Maturës: Teza e Matematikës del dy orë para mbarimit të testit

Mapo - 13.06.2018

Rreth 37 mijë maturantë në të gjithë vendin kanë zhvilluar sot provimin e tretë të Maturës Shtetërore atë të Matematikës. Por teza e Maturës më herët është shpërndarë në rrjetet sociale sesa ka ...

Deputeti i PD publikon tezën e Matematikës, thumbon Nikollën: Më mirë të heshtë!

BalkanWeb - 13.06.2018

TIRANE- Deputeti i Partisë Demokratike Lucjano Boçi ka publikuar në profilin e tij në Facebook tezën e provimit të Matematikës së Maturës Shtetërore dhe pretendon se ashtu si në rastin e provimit të ...

Skandal, teza e provimit të Matematikës u zbulua para orarit zyrtar

Gazeta Express - 13.06.2018

Teksa sot pritje të mbahej testi i matematikës për maturantët, teza e provimit ka dalë në ...

Matura/ 37 mijë nxënës testohen sot në Matematikë

Java News - 13.06.2018

Maturantët në të gjithë vendin do të zhvillojnë sot provimin e tretë. Rreth 37 mijë nxënës do të testojnë ditën e sotme njohuritë e tyre në lëndën e Matematikës.

Publikoi tezën e matematikës, MAS kërkon hetim për deputetin e PD

Java News - 13.06.2018

Ministria e Arsimit i kërkon prokurorisë të nisë hetimet lidhur me publikimin në rrjetet sociale të testit të matematikës. MAS deklaron se testi u publikua në facebook nga një deputet dhe një qytetar ...

Provimi i matematikës, maturantët kaluan testin më të vështirë

Antpress - 13.06.2018

Kjo, pasi shumë prej tyre, jashtë kamerës thonë se matematika është shkencë ekzakte ku jo të gjithë ndihen të sigurt. Megjithëse, ata më sistematikët mendojnë ndryshe.

MATURA/ Skandal, deputeti i PD publikon tezën e provimit të Matematikës

Java News - 13.06.2018

Deputeti i Partisë Demokratike Lucjano Boçi ka publikuar në profilin e tij në Facebook tezën e provimit të Matematikës së Maturës Shtetërore dhe pretendon se ashtu si në rastin e provimit të ...

Publikimi i testit të maturës para provimit, reagon sërish ministrja Nikolla

LajmiFundit - 11.06.2018

Në lidhje me akuzat e PD-së se testi i parë i maturës u publikua para nisjes së provimit, reagoi sërish sot nga Tropoja, ministrja Lindita Nikolla. Ajo e quan gjithë këtë një situatë të stisur ...

Matura Shtetërore nën mbikëqyrje të dy mijë arsimtarëve

Zhurnal - 11.06.2018

Nga Qendra Shtetërore e Provimeve bëjnë të ditur se mbi 2000 arsimtarë, anëtarë të komisioneve shkollore e ndjekin ecurinë e provimeve. Krahas tyre janë edhe 180 mbikëqyrës të autorizuar, të cilët ...

Matura Shtetërore nën mbikëqyrje të dy mijë arsimtarëve

Tetova Sot - 11.06.2018

Nga Qendra Shtetërore e Provimeve bëjnë të ditur se mbi 2000 arsimtarë, anëtarë të komisioneve shkollore e ndjekin ecurinë e provimeve. Krahas tyre janë edhe 180 mbikëqyrës të autorizuar, të cilët ...

Publikohet testi i Matematikës/ MAS kërkon hetim për Luçiano Boçin

SOT - 13.06.2018

Ministria e Arsimit e ka pranuar skandalin e publikimit të testit të provimit të Matematikës para se të përfundonte. Me një njoftim për mediat Ministria e Arsimit thotë se, ka marrë çdo masë për të ...

Skandali i provimit të matematikës, reagon LIndita Nikolla: Ka ikur koha e kopjeve!

SOT - 13.06.2018

Pas akuzave të opozitës për daljen e kopjeve, ka reaguar edhe ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Ministrja nuk e ka pranuar asnjëherë daljen e testeve sekrete të Maturës Shtetërore.

Matura Shtetërore nën mbikëqyrje të dy mijë arsimtarëve

Flaka - 11.06.2018

Rreth 15 mijë maturantë iu nënshtruar të shtunën provimeve të gjuhës amtare, respektivisht lëndëve nga gjuha dhe letërsia maqedonase, gjuha dhe letërsia shqipe dhe gjuha dhe letërsia turke varësisht ...

Teza e provimit të Matematikës del sheshit ne rrjetet sociale, Nikolla e pranon: Ftoj prokurorinë të nisi hetimet

Mapo - 13.06.2018

Ditën e sotme në rrjetet sociale u publikuan disa foto nga Testi i Matematikes që u zhvillua në të gjithë vendin, dy orë para se të mbaronte provimi. Ministria e Arsimit ka reaguar në lidhje këtë ...

Dalja e testit të Matematikës, ministrja Nikolla: Rastin ta hetojë Prokuroria. Reagon Luçiano Boçi

BalkanWeb - 13.06.2018

TIRANE – Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë ka reaguar pas pretendimeve se testi i Matematikës për maturantët ka dalë para se të publikohej nga ky institucion.