TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alternativa fajëson Komunën për vërshimet në Gjakovë

Botasot - 15.05.2019

Reshjet e ditës së djeshme kanë bërë që dy lokacione të rëndësishme në qytetin e Gjakovës të vërshohen nga ujërat e zeza: Blloku i Ri dhe pjesa te segmenti i ndertuar i lumit Krena.

Gjakovë, 18 vjet burgim për vrasjen e Arlind Hanës

Botasot - 15.05.2019

I akuzuari Esat Bajrami është shpallur fajtor për dy veprat penale – atë të vrasjes dhe për armëmbajtje pa leje. Gjykata e Gjakovës e ka dënuar Bajramin me 18 vjet burgim.

Grabiten 2500 euro në Gjakovë, T7 sjell detaje

Gazeta Express - 15.05.2019

Tre persona nën kërcënimin e armës kanë marrë 2500 euro nga një qytetar i Gjakovës, ata janë kapur nga Policia dy orë më vonë. Gjithçka duket normale në rrugën e quajtur “Washngton” në periferi të ...

18 vjet burgim për vrasjen e 2017-s në një qebaptore në Gjakovë

Koha.net - 15.05.2019

Gjykata Themelore në Gjakovë ka dënuar me 18 vjet burgim të akuzuarin E.B. për vrasjen e kryer më 1 nëntor të vitit 2017 në një qebaptore në Gjakovë. E.B.

Dënohet me 18 vjet burg për vrasje dhe armëbajtje pa leje

Telegrafi - 15.05.2019

Gjykata Themelore në Gjakovë ka dënuar me 18 vjet heqje lirie të akuzuarin E.B. për veprën penale vrasje dhe mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve.

Ministria e Sportit investon 1,3 milion euro për stadiumin e futbollit

Gazeta Express - 15.05.2019

Ministri i Sportit, Kujtim Gashi ka nënshkruar memorandume bashkëpunimi me komunën e Gjakovës, me ç’rast do të investohet në renovimin e stadiumit të futbollit dhe në ndërtimin e kompleksit të ...

Komuna e Gjakovës do të bëhet me stadium

Botasot - 15.05.2019

Në Komunën e Gjakovës do të ndërtohet stadiumi i qytetit dhe këtë e bëri të ditur kryetari i kësaj komune Ardian Gjini përmes një postimi në Facebook, duke shkruar se së bashku me ministrin Kujtim ...

Publikohen pamjet, aksident i tmerrshëm në Gjakovë

Botasot - 15.05.2019

Një aksident i tmerrshëm komunikacioni ka ndodhur sot në Gjakovë. Aksidenti ka ndodhur mes një motoristi dhe një minikombi ngjyrë të bardhë. Sipas pamjeve të siguruara nga “Bota sot”, shihet që ...

Aksident i tmerrshëm në Gjakovë, kamera kap gjithë ngjarjen

Gazeta Express - 15.05.2019

Në Gjakovë, në një prej rrugëve të qendrës së këtij qyteti, sapo ka ndodhur një aksident i tmerrshëm komunikacioni mes një motoristi dhe një automjeti tjetër.

Grabitën 2500 euro, arrestohen tre persona në Gjakovë

Zeri - 15.05.2019

Policia në Gjakovë ka arrestuar tre persona të dyshuar për grabitje të armatosur. Të martën në ora 19:30, në stacionin policor të Gjakovës është raportuar një rast “Grabitje me armë zjarri” ku nga ...

Hajnat vjedhin 2500 euro në Gjakovë, arrestohen dy orë më vonë

Gazeta Express - 15.05.2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar në Gjakovë tre persona, të dyshuar për grabitje të armatosur, raporton Gazeta Express. Me datë 14.05.2019 në ora 19:30, në stacionin policor Gjakovë ...

Gjakovë, kreu vrasjen në qebaptore, dënohet me 18 vjet burgim

Gazeta Express - 15.05.2019

Gjykata Themelore në Gjakovë ka dënuar me 18 vjet heqje lirie të akuzuarin E.B. për veprën penale vrasje dhe mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve Në dënim do të ...

Gashi nënshkruan memorandume bashkëpunimi me komunën e Gjakovës

Botasot - 15.05.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, priti sot në takim Kryetarin e Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini. Në këtë takim, ministri Gashi e kryetari Gjini kanë nënshkruar dy memorandum ...

Nënshkruhet marëveshja për ndërtimin e stadiumit në Gjakovë

Zeri - 15.05.2019

Sot Kryetari i Gjakovës Ardian Gjini de ministri i Kulturës Kujtim Gashi kanë nëshkruar marrëveshjen për ndërtimin e stadiumit në qytetin e Gjakovës, shkruan Zëri.info.

Aksident i frikshëm në Gjakovë, kamera kap të gjithë ngjarjen (VIDEO)

Albeu.com - 15.05.2019

Në Gjakovë, në një prej rrugëve të qendrës së këtij qyteti, sapo ka ndodhur një aksident i tmerrshëm komunikacioni mes një motoristi dhe një automjeti tjetër.

Arrestohen tre persona të dyshuar për grabitje të armatosur në Gjakovë

Telegrafi - 15.05.2019

Policia e Kosovës në rajonin e Gjakovës, ka bërë të ditur se më datë 14.05.2019 në ora 19:30, në stacionin policor Gjakovë është raportuar një rast ,,Grabitje me armë zjarri” ku nga viktima ishin ...

Kreu vrasjen në qebaptore, dënohet me 18 vjet burg

Botasot - 15.05.2019

Gjykata Themelore në Gjakovë ka dënuar me 18 vjet heqje lirie të akuzuarin E.B. për veprën penale vrasje dhe mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve.

1.5 milion euro për dy projekte të rëndësishme për Komunën e Gjakovës

Telegrafi - 15.05.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi dhe kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, nënshkruan sot dy memorandume bashkëpunimi për mbështetje financiare për renovimin e stadiumi ...

Pamje të rënda: Aksident i tmerrshëm në Gjakovë

Zeri - 15.05.2019

Në Gjakovë, në një prej rrugëve të qendrës së këtij qyteti, sapo ka ndodhur një aksident i tmerrshëm komunikacioni mes një motoristi dhe një automjeti tjetër.

Arrestohen tre të dyshuar për grabitje të armatosur në Gjakovë

Koha.net - 15.05.2019

Gjakovë, 15 maj - Dje, në Stacionin Policor Gjakovë është raportuar një rast ,,Grabitje me armë zjarri”, ku nga viktima ishin grabitur të holla në vlerë prej 2500 € (dy mijë e pesëqind euro).

Dënohet me 18 vjet burg një person në Gjakovë

Zeri - 15.05.2019

Departamenti për krime të rënda në Gjykatën Themelore në Gjakovë, ka shpallur vendimin për dënim ndaj të akuzuarit për vrasje, mbajtje në pronësi dhe posedim të paautorizuar të armëve, përcjell ...

Gjakova përfiton afër 1.7 milion euro investime në arena sportive

Koha.net - 15.05.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, priti sot në takim kryetarin e Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini. Përmes një komunikate për media bëhet e ditur se në këtë takim, Gashi e Gjini ...

Pamje të rënda: Aksident i tmerrshëm në Gjakovë (VIDEO)

Tetova Sot - 15.05.2019

Në Gjakovë, në një prej rrugëve të qendrës së këtij qyteti, sapo ka ndodhur një aksident i tmerrshëm komunikacioni mes një motoristi dhe një automjeti tjetër.

Arrestohen tre persona për grabitje të armatosur në Gjakovë

Botasot - 15.05.2019

Policia në Gjakovë ka arrestuar tre persona, dy shtetas nga Kosova dhe një nga Shqipëria për një grabite me armë që ka ndodhur mbrëmë në Gjakovë. Sipas Policisë viktimës i janë vjedhur të holla në ...

Hajnat vjedhin 2500 euro në Gjakovë, arrestohen dy orë më vonë

Zeri - 15.05.2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar në Gjakovë tre persona, të dyshuar për grabitje të armatosur. Me datë 14.05.2019 në ora 19:30, në stacionin policor Gjakovë është raportuar një rast ...

Tetëmbëdhjetë vite burg për vrasje dhe armbajtje pa leje

Kosova Live - 15.05.2019

Gjykata Themelore në Gjakovë – Departamenti për Krime të Rënda ka shpallur aktgjykim dënues kundër të akuzuarit E.B. për veprën penale, “Vrasja” nga neni 178 dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll ose ...

1.5 milion euro për dy projekte të rëndësishme për Komunën e Gjakovës

Botasot - 15.05.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi dhe kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, nënshkruan sot dy memorandume bashkëpunimi për mbështetje financiare për renovimin e stadiumi ...

Grabitësit vjedhin 2500 euro në Gjakovë, arrestohen 2 orë më pas

Albeu.com - 15.05.2019

Policia e Kosovws njofton se ka arrestuar nw Gjokavw tre persona tw dyshuar pwe grabitje tw armatosur. Me datë 14.05.2019 në ora 19:30, në stacionin policor Gjakovë është raportuar një rast ...

Ministri Gashi nënshkruan memorandume për investime në fushën e sportit në komunën e Gjakovës

Telegrafi - 15.05.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, e ka pritur në takim Kryetarin e Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini. Në këtë takim janë nënshkruar dy memorandume bashkëpunimi për mbështetje ...