TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeka: VV përqafoheshin me Listën Serbe, neve nuk na këqyrëshin në sy – Sali Zyba ishte më ekstremi

Lajmi.net - 09.10.2019

Zeka tregon se si deputetët e VV’së në Kuvend janë përqafuar me Listën Serbe, e nuk ia kanë zgjatur dorën kolegëve shqiptarë. ‘’95 për qind me sy kur na kanë kqyr, u kapshin për qafe edhe me të ...

Shpend Ahmeti i përgjigjet kërcënimit të Sali Zybës: Nuk kërkoj azil në asnjë shtet tjetër

Gazeta Express - 09.10.2019

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i është përgjigjur kërcënimeve të djeshme që ia ka bërë zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, menjëherë pasi i fitoi zgjedhjet.

Ahmeti i përgjigjet Zybës

Botasot - 09.10.2019

Kryetari i Prishtinës dhe i PSD-së, Shpend Ahmeti i është përgjigjur ish-deputetit të Vetëvendosjes Salih Zyba që të martën kërcënoi Ahmetin me rrëzim nga posti i kryetarit të kryeqytetit dhe tha se ...

Demi kritikon 'ashpër' Lëvizjen Vetëvendosje

Zeri - 09.10.2019

Përfaqësuesi i shoqërisë civile, Agron Demi ka kritikuar mënyrën se si njëri nga zyrtarët e VV-së e ka kërcënuar me azil politik, kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Krasniqi: Aktivistët e VV-së me gjuhën e tyre, arsyeja pse kam me vazhdu me u marrë me politikë

Zeri - 09.10.2019

Një luftë virtuale ka nisur në mes kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të PSD-së, veçmas pas natës së kaluar, ku Salih Zyba nga VV në llogarinë e tij Facebook ironizoi me ...

Në Prishtinë dhe në Kamenicë duhet të ketë zgjedhje

Zeri - 09.10.2019

Pas zgjedhjeve parlamentare të së dielës do duhej shpallur zgjedhje edhe në komunat e Prishtinës dhe Kamenicës. Duhet legjitimitet i ri. Jo akrobacione të së kaluarës.

'Të uroj azil të qetë në Amerikë', Vetëvendosje s’i ndal sulmet ndaj Shpend Ahmetit

Zeri - 09.10.2019

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba dy ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme që e nxorën partinë e tij si të parën, kërcënoi ish-partiakun e tij, e kreun e PSD-së, Shpend Ahmetin duke e ...

Zyrtari i VV’së i uron Shpend Ahmetit azil në Amerikë, thotë se shpejt Prishtina shkon në zgjedhje

Gazeta Express - 09.10.2019

Një ditë pasi që zyrtari i VV-së, Salih Zyba e kërcënoi kreun e PSD-së Shpend Ahmetin, njejtë ka vepruar edhe një zyrtar tjetër i Vetëvendsojes, raporton Gazeta Express.

Fisnik Ismaili lë PSD-në dhe politikën, nuk i fiton as votat për deputet

Lajmi.net - 09.10.2019

Fisnik Ismaili, ish-deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate edhe zyrtarisht është larguar nga politika. Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net vet Ismaili.

Fisnik Ismaili largohet përfundimisht nga politika, braktis edhe PSD-në

Zeri - 09.10.2019

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit AAK-PSD Fisnik Ismaili në një prononcim për “Gazeta Blic” ka konfirmuar largimin nga PSD-ja dhe politika në tërësi.

Reagon personazhi i zgjedhjeve: Unë e Sali Zyba jemi njerëz të lapsit

Lajmi.net - 09.10.2019

Ai ka thënë, ndër të tjera, se Shpend Ahmeti nuk do të jetë më kryetar i Prishtinës dhe ka lënë të nënkuptohet se ai duhet të largohet nga Kosova. Reagimet ndaj deklaratave të Zybës ishin të shumta.

Fisnik Ismaili pranon mesazhe nga aktivistët e VV-së, ja çfarë i shkruajnë

Botasot - 09.10.2019

Ish-deputeti i PSD-së Fisnik Ismaili, ka reaguar sërish për deklaratën e anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje Salih Zyba, ndaj kryetarit të PSD-së Shpend Ahmeti.

Fisnik ismaili e konfirmon që nuk është më pjesë e PSD’së: Unë s’i përkas asnji grupacioni politik ma

Gazeta Express - 09.10.2019

Anëtari i PSD’së , Fisnik Ismaili, ka dhënë indikacione të qarta që po largohet nga ky subjekt politik. Para dy ditëve Ismaili duke i kthyer përgjigjen një komentuesi kishte thënë se pas largimit nga ...

Kërcënimi i Salih Zybës ndaj Shpend Ahmetit: Reagon ashpër PSD-ja, aktivizohet shoqëria civile

Lajmi.net - 08.10.2019

Zyba në një status të tijin në Facebook ka kërcënuar Shpend Ahmetin se do të ketë të drejtë të zgjedhë si Xhabir Zharku vendin se ku do të jetojë. Kujtojmë se Zharku është dënuar nga Gjykata ...

Krasniqi për Kurtin: Ka mendësi të njejtë me Salih Zybën

Medial - 08.10.2019

Kandidati për deputet nga Partia Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka reaguar pas ofendimit të bërë nga kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba në drejtim të kryetarit ...

Fisnik Ismaili e ofendon rëndë Sali Zybën

Zeri - 08.10.2019

Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe së fundmi i Partisë Socialdemokrate, Fisnik Ismaili, me ofendime i është kundërpërgjigjur Sali Zybës së VV’së, i cili e paralajmëroi Shpend Ahmetin se do të ...

Kelmendi reagon ndaj deklaratës së Zybës: Shpend Ahmetin vetë e kanë kandidu, vetë e kanë votu

Lajmi.net - 08.10.2019

Kelmendi tha se ishte vetë VV-ja e cila vetë e kishte kandidu Shpend Ahmetin për kryetar, dhe se tash nga pozita e të fortit është e lehtë të sulmohet.

Fisnik Ismaili për Sali Zybën: Ky stokë është njëra prej arsyeve pse kemi dal prej VV-së

Lajmi.net - 08.10.2019

Në një shkrim të gjatë ku përdorë edhe shprehje banale, ismaili ndër të tjera tha se Sali Zyba ka qenë njëra ndër arsyet kryesore për ndarjen e Vetëvendosjes.

“Liri e shprehjes”, kështu e komenton Albin Kurti kërcënimin e Sali Zybës ndaj Shpend Ahmetit

Gazeta Express - 08.10.2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje që është kandidat për kryeministër ka folur rreth një kërcënimi që Sali Zyba i partisë së tij ia ka bërë kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit.

“Ke ardhë tu qajtë për me ta punësu motrën”, Krasniqi i përgjigjet ashpër zyrtarit të VV-së

Lajmi.net - 08.10.2019

Përmes një postimi në Facebook, Krasniqi ka pretenduar se Zyba shkonte duke qajtur në zyrët e komunës për t’ia punësuar motrën, shkruan lajmi.net. Lexo edhe: “Shpendi s’do të jetë as deputet”, ...

Demi për Salih Zybën: Shpresoj që injoranta si ky nuk ka me pasë në Kuvend

Lajmi.net - 08.10.2019

Demi shpreson që injoranta si ky nuk ka me pas në Kuvend. ‘’Qe një shembull qysh nuk duhet me u sjell një përfaqësues i pushtetit. Po shpresoj që injoranta si ky nuk ka me pas në Kuvend, as nga ...

Ministri ‘i brendshëm’ i LVV’së kërcënon Shpend Ahmetin ende pa e marrë pushtetin

Gazeta Express - 08.10.2019

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba, me anë të një shkrimi në Facebook ka kërcënuar kryetarin e komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin. Zyba ka thënë se prej që ka fituar Lëvizja Vetëvendosje, ...

Ministri ‘i brendshëm’ i LVV-së kërcënon Shpend Ahmetin ende pa e marrë pushtetin

Botasot - 08.10.2019

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba, me anë të një shkrimi në Facebook ka kërcënuar kryetarin e komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin. Zyba ka thënë se prej që ka fituar Lëvizja Vetëvendosje, ...

“Shpendi s’do të jetë as deputet”, ish-deputeti i VV-së tallet me votat e PSD-së

Lajmi.net - 08.10.2019

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se Ahmeti sipas tij nuk do të jetë as deputet, por as kryetar komune, shkruan lajmi.net. Ka ironizuar duke thënë se vendin ku do të jetojë ka të drejtë ta ...

Zyrtari i Vetëvendosjes: Shpend Ahmeti nuk do të jetë as deputet e as kryetar i Prishtinës

Zeri - 08.10.2019

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba, me anë të një shkrimi në Facebook ka kërcënuar kryetarin e komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin. Zyba ka thënë se prej që ka fituar Lëvizja Vetëvendosje, ...

Ahmeti i përgjigjet Zybës: Nuk e kam synim azilin në asnjë shtet, nuk ua kam pasur frikën kërcënuesve në asnjë rrethanë

Telegrafi - 08.10.2019

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti ka thënë se nuk e ka ndërmend të largohet nga Kosova. Përmes një shkrimi në Facebook, ai ka pohuar se nuk ua ka pasur frikën kërcënuesve në asnjë ...

Frashër Krasniqi i reagon Zybës: PDK 2.0 nisi me hakmarrje për “varje në shesh” e kërcënime për ekzil

Gazeta Express - 08.10.2019

Kandidati për deputet, Frashër Krasniqi, i ka reaguar Sali Zybës së Vetëvendosjes, i cili përmes një statusi e paralajmëroi Shpend Ahmetin se s’do të jetë më kryetar e i duhet të ikë jashtë vendit si ...

Frashër Krasniqi i reagon Sali Zybës

Zeri - 08.10.2019

Kandidati për deputet, Frashër Krasniqi, i ka reaguar Sali Zybës së Vetëvendosjes, i cili përmes një statusi e paralajmëroi Shpend Ahmetin se s’do të jetë më kryetar e i duhet të ikë jashtë vendit si ...

Frashër Krasniqi i reagon Zybës: PDK 2.0 nisi me hakmarrje për “varje në shesh” e kërcënime për ekzil

Botasot - 08.10.2019

Kandidati për deputet, Frashër Krasniqi, i ka reaguar Sali Zybës së Vetëvendosjes, i cili përmes një statusi e paralajmëroi Shpend Ahmetin se s’do të jetë më kryetar e i duhet të ikë jashtë vendit si ...

Zyba për Ahmetin: Vendin ku do të jetojë ka të drejtë ta zgjedhë si Xhabir Zharku

Koha.net - 08.10.2019

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Sali Zyba i ka dërguar një mesazh ish-kryetarit të LVV-së dhe kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ai, për të ka thënë se “veç që nuk do të jetë deputet, nuk do ...

Kurti s’e përkrah reagimin e Zybës ndaj Ahmetit

Botasot - 08.10.2019

Albin Kurti, kryetar i Vetëvendosjes, ka thënë se nuk e përkrah reagimin e ish-deputetit të VV-së, Sali Zyba që më herët në një postim në Facebook tha se kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti “s’do të ...

Frashër Krasniqi i reagon Zybës: PDK 2.0 nisi me hakmarrje për “varje në shesh” e kërcënime për ekzil

Tetova Sot - 08.10.2019

Kandidati për deputet, Frashër Krasniqi, i ka reaguar Sali Zybës së Vetëvendosjes, i cili përmes një statusi e paralajmëroi Shpend Ahmetin se s’do të jetë më kryetar e i duhet të ikë jashtë vendit si ...

“Liri e shprehjes”, Albin Kurti komenton kërcënimin e Sali Zybës ndaj Shpend Ahmetit

BalkanWeb - 08.10.2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kandidat për kryeministër ka folur rreth një kërcënimi që Sali Zyba i partisë së tij i ka bërë kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit.

Krasniqi për Kurtin: Ka mendësi të njëjtë me Salih Zybën

Zeri - 08.10.2019

Kandidati për deputet nga Partia Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka reaguar pas ofendimit të bërë nga kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba në drejtim të kryetarit ...

Krasniqi për Kurtin: Ka mendësi të njëjtë me Salih Zybën

Lajmi.net - 08.10.2019

Krasniqi ka thënë se lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka mendësi të njejtë me Salih Zybën. “Ndër të tjera, Kurti paska thënë “S’jam për atë qasje të Salih Zybës, por liria e shprehjes ...

E konfirmon Fisnik ismaili: Unë s’i përkas asnji grupacioni politik ma

Zeri - 09.10.2019

Anëtari i PSD’së , Fisnik Ismaili, ka dhënë indikacione që po largohet nga ky subjekt politik. Para dy ditëve Ismaili duke i kthyer përgjigjen një komentuesi kishte thënë se pas largimit nga Lëvizja ...

Kërcënimi i Sali Zybës ndaj Shpend Ahmetit, Albin Kurti del me deklaratën e fortë: S’kam për të humbur kohë e nerva me ...

SOT - 09.10.2019

Sali Zyba, anëtar i Lëvizjes Vetëvendosja paralajmëroi Shpend Ahmetin se nuk do të jetë më kryetar i Prishtinës dhe se i duhet ta gjejë një vend për të ikur, siç kishte bërë ish-kryetari i Kaçanikut, ...

Salih Zyba flet për Express pasi e kërcënoi në Facebook Shpend Ahmetin

Gazeta Express - 09.10.2019

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba dy ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme që e nxorën partinë e tij si të parën, kërcënoi ish-partiakun e tij, e kreun e PSD-së, Shpend Ahmetin duke e ...

Salih Zyba flet pasi e kërcënoi në Facebook Shpend Ahmetin

Zeri - 09.10.2019

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba dy ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme që e nxorën partinë e tij si të parën, kërcënoi ish-partiakun e tij, kreun e PSD-së, Shpend Ahmetin duke e ...

Salih Zyba flet pasi e kërcënoi në Facebook Shpend Ahmetin

Botasot - 09.10.2019

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba dy ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme që e nxorën partinë e tij si të parën, kërcënoi ish-partiakun e tij, kreun e PSD-së, Shpend Ahmetin duke e ...

“Vetëvendosje e Kurtit t’i ndalë militantët që kërcënojnë me internim njerëzish, nëse s’heq dorë nga këto metoda të ...

Gazeta Tema - 09.10.2019

Pas zgjedhjeve parlamentare të së dielës do duhej shpallur zgjedhje edhe në komunat e Prishtinës dhe Kamenicës. Duhet legjitimitet i ri. Jo akrobacione të së kaluarës.

Aktivistët e Vetëvendosjes në revansh ndaj “tradhtarëve”: Largohuni nga Kosova. Albin Kurti e justifikon si “liri e ...

Gazeta Tema - 09.10.2019

TemA Në Kosovë është ndezur një debat kundër aktivistëve të Vetwvendosjes, të cilët një ditë pas shpalljes si fitues të partisë së tyre, kanë nisur të kërcënojnë ish- pjeswtarë të partisë së tyre që ...

Krasniqi: Aktivistët e VV-së me gjuhën e tyre, arsyeja pse kam me vazhdu me u marrë me politikë

Botasot - 09.10.2019

Një luftë virtuale ka nisur në mes kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të PSD-së, veçmas pas natës së kaluar, ku Salih Zyba nga VV në llogarinë e tij Facebook ironizoi me ...

Demi: VV kritikonte dëbimin e Elezit, tash kërkon dëbimin e Shpendit

Botasot - 09.10.2019

Agron Demi nga Insitituti GAP sërish ka reaguar pas deklaratës kërcënuese të Salih Zybës të Vetëvendosjes, ku nënkupton se Shpend Ahmeti duhet të arratiset nga Kosova.

Ahmeti i përgjigjet Zybës

Koha.net - 09.10.2019

Kryetari i Prishtinës dhe i PSD-së, Shpend Ahmeti i është përgjigjur ish-deputetit të Vetëvendosjes Salih Zyba që të martën kërcënoi Ahmetin me rrëzim nga posti i kryetarit të kryeqytetit dhe tha se ...

Ahmeti i përgjigjet Sali Zybës: Jam qytetar krenar i Republikës së Kosovës

Lajmi.net - 09.10.2019

Përmes një postimi në Facebook, Ahmeti thënë se s’ka synim azil në asnjë shtet e se s’ia ka frikën “kërcënuesve në asnjë rrethanë”. “Jam qytetar krenar i Republikës së Kosovës dhe nuk e kam synim ...

Ahmeti i përgjigjet Sali Zybës: Jam qytetar krenar i Republikës së Kosovës

Zeri - 09.10.2019

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti i është përgjigjur ish-deputetit të Vetëvendosjes Salih Zyba që të martën kërcënoi Ahmetin me rrëzim nga posti i kryetarit të kryeqytetit dhe tha se “vendin ku do ...

Kjo është kundërpërgjegjia e Shpend Ahmetit ndaj kërcënimeve të Sali Zybës !

InfoKosova - 09.10.2019

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i është përgjigjur kërcënimeve të djeshme që ia ka bërë zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, menjëherë pasi i fitoi zgjedhjet.

Zeka: VV përqafoheshin me Listën Serbe, neve nuk na këqyrëshin në sy – Sali Zyba ishte më ekstremi

Zeri - 09.10.2019

Milaim Zeka, kreu i PEK-ut ka thënë se zyrtarët e Vetëvendosjes kanë urrejtje ekstreme dhe se Salih Zyba është më i çuditshmi ndër ta. Zeka tregon se si deputetët e VV’së në Kuvend janë përqafuar me ...