TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protesta e dhunshme e opozitës/ Prokuroria kërkon ‘arrest me burg’ për 16 qytetarë të arrestuar

SOT - 16.04.2019

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sot ‘arrest me burg’ për 16 qytetarë të arrestuar në protestën e 13 prillit. Këta persona janë arrestuar gjatë dhe pas protestës së thirrur nga opozita.

Deputetët e rinj nisin të bëjnë më shumë opozitë se PD e LSI, thërrasin Lleshajn në interpelancë për grabitjen e ...

SOT - 16.04.2019

Deputetët e rinj që kanë hyrë në Parlament po japin çdo ditë sinjale të qarta se janë duke krijuar një opozitë të re. Përveçse pranuan mandatet edhe veprimet e tyre ditët e fundit po tregojnë se kanë ...

Grabitja në Rinas, opozita kërkon interpelancë me Sandër Lleshajn

Lajmi.net - 15.04.2019

Pas grabitjes së bujshme në aeroportin e Rinasit të sasisë së konsiderueshme të 8 milionë eurove të martën e kaluar, një grup prej deputetëve që i janë bashkuar Kuvendit pas djegies së mandateve nga ...

Grabitja spektakolare në Rinas, zbulohet lëvizja urgjente e “opozitës së re”

SOT - 15.04.2019

Deputetët e “opozitës së re” në Parlament kanë kërkuar zhvillimin e një seance urgjente me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, lidhur grabitjen spektakolare në aeroportin e Rinasit.

Lleshaj, në interpelancë nga “opozita e re”: Të flasë për grabitjen në Rinas

Top Channel - 15.04.2019

Deputetët e opozitës së re kërkojnë interpelancën e parë me një anëtar të qeverisë. Ralf Gjoni, nga lista e LSI-së, dhe Myslim Murrizi, nga lista e PD-së, do t’i kërkojnë ministrit të Brendshëm ...

Grabitja në Rinas, 11 deputetët e rinj kërkojnë interpelancë urgjente me Sandër Lleshaj

Botasot - 15.04.2019

Deputetët e rinj të opozitës por edhe ata që nuk pranuan të lanë mandatet kërkojnë interpelancë urgjente me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj. Dokumenti drejtuar kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi ...

Grabitja në Rinas, kërkohet interpelancë me Lleshajn në Kuvend

BalkanWeb - 15.04.2019

Pas supergrabitjes së 9 prillit të 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit, një grup deputetësh të rinj i janë drejtuar sot me një letër kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, teksa kërkojnë interpelancë ...

SHENIM: Pse i ka tërbuar Sandër Lleshaj, ata që flasin ditë e natë për përmbysje e tërheqjen zvarrë të Edi Ramës?

Gazeta Tema - 15.04.2019

Pas protestës së të shtunës, gazetarët e oborrit personal të Lulzim Bashës e çiftit Meta-Kryemadhi, kanë nisur një sulm të koordinuar ndaj ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Zemërim dhe përplasje, kriza futet në një fazë të re

Mapo - 15.04.2019

Mediat më të mëdha europiane e theksojnë se zemërimi po bën që në shesh të zbresin mijëra njerëz. Ky zemërim po përballet me reagimin e qeverisë që vazhdon të derdhë me shumicë gaz lotsjellës ndaj ...

Nikoll Lesi, letër Sandër Lleshajt: Thirri mendjes se je dhe katolik dhe shkon edhe në kishë. Pse nuk më more në ...

Gazeta Tema - 15.04.2019

Nga Nikoll Lesi Sandër Lleshi është një ish-gjeneral ushtarak, mirditor nga origjina. Ata që e njohin, flasin për një njeri korrekt, i pakorruptuar dhe besimtar në Kishë.

Artur Zheji: Sandër Lleshaj, një nga ish-rekrut i thjesht që zgjohej nga boria e kapanonit, sot na bën si ylli ...

Gazeta Tema - 15.04.2019

Artur Zheji akuzon ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, se po helmon popullin e tij. Duke komentuar protestën e 13 prillit, Zheji shkruan se Lleshaj urdhëroi përdorimin e gazit për të tortuar ...

“Keqpërdorin himnin ata që nuk i dinë as fjalët”, shpërthen Lleshaj: Dy ishin elementët që inspiruan dhunë!

SOT - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj në një konferencë për mediat ka ironizuar kreu e PD, Lulzim Basha teksa dje këndoi himnin kombëtar. Sipas Lleshajt, po keqpërdoret himni nga ata që nuk dinë të ...

Shqipëri, Lleshaj: Protesta e dhunshme dhe e rrezikshme

VOA - 14.04.2019

Në Shqipëri, një ditë pas protestës së mbrëmshme qeveria dhe opozita shkëmbyen replika mes tyre. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, foli për një manifestim të dhunshëm e të rrezikshëm duke ...

I bën pyetjen që nuk e priste, gazetari vë në siklet Sandër Lleshajn (REPLIKAT)

SOT - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj doli sot në një konferencë për mediat, duke e komentuar protestën e djeshme të opozitës me elementë të shtuar të akteve të dhunës.

Arrestimi i 37 personave pas protestës së opozitës, reagon Edi Rama

SOT - 14.04.2019

Një ditë pas protestës së opozitës, e cila u mbajt prej orës 18:00 deri rreth orës 22:00 të së shtunës, policia e shtetit ka bërë me dije se janë arrestuar 37 persona, ndërsa në gjendje të lirë janë ...

Protesta e opozitës/ Lleshaj flet për dhunën ndaj Policisë: Pjesëmarrësit mund të përballen...

SOT - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur mbi dhunën e mirëorganizuar nga opozita një ditë pas protestës ku mbetën të plagosur 5 efektivë policie.

Sandër Lleshaj del me deklaratë: Lajm i mirë nga protesta e opozitës

LajmiFundit - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një deklaratë për median ditën e dielë duke thënë se nga protesta e fundit e opozitës ka pasur një lajm të mirë.

LLeshaj: Përshkallëzimi i protestës, problem i rendit kushtetues

ABC News - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, e ka konsideruar më të dhunshme protestën e opozitës mbrëmjen e kaluar. Lleshaj akuzoi organizatorët për skenarë, që e kthyen protestën në një cënim të rendit ...

“Keqpërdorën himnin ata që nuk i dinë fjalët”, Lleshaj: Protesta e dhunshme, plan sulmi ndaj institucioneve

Gazeta Express - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas protestës së djeshme të organizuar nga opozita, ku nuk munguan edhe përplasjet mes policisë dhe protestuesve.

Lleshaj: Protesta ishte e dhunshme, e rrezikshme dhe e paligjshme

Top Channel - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u shpreh të dielën në një deklaratë për mediat se protesta e djeshme e opozitës ishte “e dhunshme, e rrezikshme dhe e paligjshme”.

Braimllari: Rama dhe Lleshaj dhunojnë qytetarët protestues

BalkanWeb - 14.04.2019

Pa shoqërimit dhe arrestimet të disa protestuesve nga Policia e Shtetit, partitë opozitare kanë reaguar duke sulmuar ministrin e brendshëm dhe kryeministrin e vendit.

Lleshaj: Nga organizatorët e protestës u përdor arsenal lëndësh shpërthyese

Botasot - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj në një deklaratë për mediat tha se për të 9 herë Tirana po përballet me protesta të dhunshme dhe nga organizatorët e protestës u përdor arsenal lëndësh ...

Protesta/ Lleshaj: Më tepër dhunë, plan sulmi ndaj institucioneve

BalkanWeb - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë sot para mediave ku tha se protesta e djeshme pati më tepër dhunë, çka tregon sipas tij dëshpërimin e organizatorëve, të cilët i akuzoi dhe për një plan ...

Lleshaj: Protesta e dhunshme, organizatorët do të përballen me ligjin!

RTSH - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka lëshuar deklarata të forta gjatë prononcimit të tij para mediave pas protestës së opozitës. Ai tha se protesta e djeshme u zhvendos në mënyrë tinëzare nga ...

Tensionet në protestë/ Rama: Policia dha një shembull dinjiteti

BalkanWeb - 14.04.2019

Kryeministri Edi Rama pas ironisë së djeshme ndaj protestës së opozitës së bashkuar, ka reaguar edhe sot, teksa lartësoi veprimet e Policisë së Shtetit.

“Eh mor Ministër Leshi” Ish deputeti i PD sulmon ashpër Lleshajn: Ta mori burrninë Rama

Gazeta Express - 14.04.2019

Ish deputeti i PD-së Oerd Bylyknashi ka hedhur një sërë akuzash të forta në drejtim të Minsitrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Një ditë pas protestës dhe arrestimeve të shumë prej qytetarëve të ...

Protesta, Sandër Lleshaj: Një grup i mirëorganizuar sulmoi Policinë

Mapo - 14.04.2019

Pas protestës së opozitës, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka dalë në një konferenc për mediat. Lleshaj akuzoi opozitën për dhunën ndaj policisë në protestë. “Në protestë u dhunuan policët.

Salianji: Lleshaj dje helmoi popullin me gaz, sot i shkriu gazit

BalkanWeb - 14.04.2019

TIRANË Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji e shikon komike deklaratën e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj të bërë sot, një ditë pas protestës së opozitës.

Sandër Lleshaj: Protesta ishte e dhunshme dhe e rrezikshme, tregon dëshpërimin e organizatorëve të saj

Gazeta Tema - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj thotë se protesta e djeshme ishte më e dhunshme dhe e rrezikshme se 8 protestat e tjera. Në një deklaratë për median Lleshaj tha se organizatorët e protestës i ...

Salianji: Lleshaj dje helmoi popullin me gaz, sot i shkriu gazit

Durres Lajm - 14.04.2019

Protesta, Lleshaj: Nga organizatorët u përdor arsenal lëndësh shpërthyese Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar pas deklaratës së ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj , i ...

Protesta e opozitës, Lleshaj: Pak njerëz por më shumë dhunë dhe maska

Java News - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar pas protestës së opozitës. Sipas tij, mbrëm Shqipëria përjetoi një protest të rezikshme pasi dje protesta kishte më pak njerëz por më shumë dhunë dhe ...

Grabitja e Rinasit, deputetët e rinj kërkojnë interpelancë me Lleshajn

Java News - 15.04.2019

Deputetët e opozitës së re kërkojnë interpelancën e parë me një anëtar të qeverisë. Ralf Gjoni, nga lista e LSI-së, dhe Myslim Murrizi, nga lista e PD-së, do t’i kërkojnë ministrit të Brendshëm ...

Nikollë Lesi letër Lleshajt: Do braktisesh nga kryeministri

BalkanWeb - 15.04.2019

TIRANË Gazetari dhe botuesi i gazetës “Koha Jonë” Nikollë Lesi i ka shkruar një letër ministrit të Brendshëm Sandër Lleshajt. Lesi shkruan se Lleshaj përpara se të bëhej ministër njihej si gjeneral ...

Lleshaj: Protesta e dhunshme dhe e rrezikshme

Lajmi.net - 14.04.2019

Në Shqipëri, një ditë pas protestës së mbrëmshme qeveria dhe opozita shkëmbyen replika mes tyre. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, foli për një manifestim të dhunshëm e të rrezikshëm duke ...

Ish deputeti i LSI ‘kërcënon’ Lleshajn dhe Ramën: Keni hesape për të larë

SOT - 14.04.2019

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari, ka reaguar për dhunën që u ushtrua dje në protestën e opozitës.Ai është shprehur nëpërmjet një statusi në Facebook se përdorimi i gazit lotsjellës nga ana e ...

Protesta, Lleshaj: Nga organizatorët u përdor arsenal lëndësh shpërthyese

Durres Lajm - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj në një deklaratë për mediat tha se për të 9 herë Tirana po përballet me protesta të dhunshme dhe nga organizatorët e protestës u përdor arsenal lëndësh ...

“Njerëz që kanë vrarë”, Lleshaj në konferencë të jashtëzakonshme për protestën e opozitës, nxjerr prapaskenat e rënda: ...

SOT - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë sot para mediave ku tha se protesta e djeshme pati më tepër dhunë, çka tregon sipas tij dëshpërimin e organizatorëve, të cilët i akuzoi dhe për një plan ...

37 protestues të arrestuar, Rama për Policinë e Shtetit: Dinjitet në krye të detyrës

Durres Lajm - 14.04.2019

Protesta e opozitës/ Policia: 37 të arrestuar e 61 të proceduar, mes tyre edhe Gazment Bardhi Pasi Policia e Shtetit njoftoi se janë arrestuar 37 persona dhe proceduar 61 të tjerë për protestën e ...

Deklarata e ministrit Lleshaj, vjen kundërpërgjigjja e menjëhershme nga PD: Dje helmoi popullin me gaz, ndërsa sot...

SOT - 14.04.2019

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji e shikon komike deklaratën e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj të bërë sot, një ditë pas protestës së opozitës.

Lleshaj për protestën: Policia tregoi dinjitet në punën e saj

Albeu.com - 14.04.2019

Reagon ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj pas protestës së dhunshme të opozitës. "Protestë e dhunshme e paligjshme dhe e rrezikshme. Ishte një devijim i rëndë nga ligji, pati shumë më pak ...

Opozita e re kërkon interpelancë me Leshajn për grabitjen e Rinasit

Mapo - 15.04.2019

Deputetët e të ashtuquajturës “opozita e re” kërkojnë interpelancën e parë me një anëtar të qeverisë. Ralf Gjoni, nga lista e LSI-së, dhe Myslim Murrizi, nga lista e PD-së, do t’i kërkojnë ministrit ...

Nikoll Lesi letër të hapur Sandër Lleshajt: Do braktisesh nga Rama

Mapo - 15.04.2019

Drejtori i të përditshmes “Koha Jonë”, Nikollë Lesi denoncoi Policinë e Shtetit dy ditë më parë se ka ndërhyrë për ta arrestuar, ndërkohë që po shkonte në zyrat e redaksisë së medias që drejton.

“Protesta e dhunshme dhe e rrezikshme në Shqipëri”

Botasot - 14.04.2019

Në Shqipëri, një ditë pas protestës së mbrëmshme qeveria dhe opozita shkëmbyen replika mes tyre. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, foli për një manifestim të dhunshëm e të rrezikshëm duke ...

Lleshaj: Protesta ishte e dhunshme, e rrezikshme dhe e paligjshme

Portalb - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u shpreh të dielën në një deklaratë për mediat se protesta e djeshme e opozitës ishte “e dhunshme, e rrezikshme dhe e paligjshme”.

Arrestimi i protestuesve, reagon Rama: Duhet të braktisen nga…

LajmiFundit - 14.04.2019

Kryeministri Edi Rama ka reaguar edhe sot në lidhje me protestën e djeshme të opozitës, teksa shprehu dhe vlerësimet e tij ndaj Policisë së Shtetit. Kreu i qeverisë ka shpërndarë në rrjetin e tij ...

Salianji: Lleshaj dje helmoi popullin me gaz, sot i shkriu gazit

Mapo - 14.04.2019

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, një ditë pas protestës së opozitës, ka komentuar deklaratën e sotme të Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.

“Protesta”, Lleshaj: Policia reagoi me trimëri përballë atyre që kanë vrarë njerëz për mbrojtjen e gardheve

Java News - 14.04.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar pas protestës së opozitës. Sipas tij, mbrëm Shqipëria përjetoi një protest të rezikshme pasi dje protesta kishte më pak njerëz por më shumë dhunë dhe ...

Nikollë Lesi bën paralajmërimin e fortë për Lleshajn

Albeu.com - 15.04.2019

Gazetari dhe botuesi i gazetës “Koha Jonë” Nikollë Lesi i ka shkruar një letër ministrit të Brendshëm Sandër Lleshajt. Lesi e ka përshkruar Lleshajn si një njeri të respektuar dhe korrekt para se të ...

Rama: Dhunuesit e policisë, një arsye pse duhen braktisur protestat e opozitës

Java News - 14.04.2019

Krahas reagimit të djeshëm për protestën e opozitës, Kryeministri Edi Rama ka folur edhe sot, teksa lartëson veprimet e Policisë së Shtetit. Shefi i ekzekutivit publikoi komunikimin e ministrit të ...

“Mos harro Sandër Lleshaj se kur të mblidhet laku, Rama do thotë emrin tënd: Ai e bëri, arrestojeni!”

Gazeta Express - 15.04.2019

Dy ditë pas dhunës së ushtruar ndaj tij nga ana e policisë gjatë ditës së protestës, gazetari Nikoll Lesi i është drejtuar me një letër të hapur Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.