TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Palmer: Kosovës i nevojitet stabilitet energjetik

Telegrafi - 12.06.2019

Gjatë fjalimit të tij në sheshin e qytetit të Prishtinës me rastin e 20 vjetorit të përfundimit të luftës, zëvendëssekretari i SHBA-ve, Matthew Palmer, thekson se një ndër sfidat kryesore të shtetit ...

Palmer kërkon paqe me Serbinë në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës

Lajmi.net - 12.06.2019

Zëvendës-ndihmësi i sekretarit të Shtetit të Amerikës, Matthew Palmer, në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, ka thënë se vendimi i NATO-s ishte i drejtë.

Palmer: SHBA është në anën tuaj, koha për marrëveshjen Kosovë-Serbi

ABC News - 12.06.2019

Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të Amerikës, Matthiew Palmer, ka thënë se NATO ka intervenuar 20 vjet më parë ushtarakisht pas shterimit të përpjekjeve diplomatike.

Kosova dhe Serbia ta vazhdojnë dialogun deri në njohjen e njëra-tjetrës

Gazeta Express - 12.06.2019

Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer në ceremoninë e 20-vjetorit të hyrjes së Nato-s, po qëndron në Kosovë, ku iu drejtua qytetarëve me një fjalë rasti.

Zyrtari i lartë i DASH-it: SHBA do të jetë në anën tuaj, Kosova dhe Serbia duhet të arrijnë marrëveshje

Telegrafi - 12.06.2019

Në ceremoninë për shënimin e 20 vjetorit të ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ka folur edhe zyrtari i lartë i Departamentit të Shtetit, Matthew Palmer.

Palmer: ShBA do të jetë përkrah jush

Botasot - 12.06.2019

Zëvendësndihmës-sekretari amerikan i Shtetit, Mathew Palmer, ka deklaruar është i nderuar që gjendet në Kosovë. “Është nder të jem në Kosovë 20 vite pas ndërhyrjes së NATO-s.

Palmer: Është koha që Kosova dhe Serbia të vazhdojnë dialogun deri në njohjen reciproke

Gazeta Tema - 12.06.2019

“Nuk ka kohë më të mirë se tani për të bërë marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë”. Ky ka qenë mesazhi që ka përcjellë zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA, Matthew Palmer, në 20 vjetorin e lirisë ...

FotoLajm/Mbështetje publiçitare

Respublica - 12.06.2019

Pjesëmarrja e presidentit Meta dhe kryeministrit Rama në ceremoninë e 20-vjetorit të festimeve për ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë fitoi edhe një tjetër kontekst që lidhet me krizën politike në ...

Domethënia e fotove nga ceremonia e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës: Burri i Kryemadhit fillikat i vetëm, Rama krah ...

Gazeta Tema - 12.06.2019

Diten e sotme me rastin e 20 vjetorit te çlirimit te Kosoves, institucionet atje kane organizuar nje ceremoni ku prezente jane ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, zëvendësndihmësi i sekretarit ...

Diplomatë të huaj: ShBA po merr primatin rreth çështjes së Kosovës

Botasot - 11.06.2019

Porosia e zyrtarëve të Departamentit të Shtetit Mathew Palmer se “ShBA duan që Kosova të heq taksën dhe të vazhdoj dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit regojnë se Amerika po merr primatin nga BE në ...

Palmer: SHBA do dialog e marrëveshje të qëndrueshme midis Serbisë e Kosovës

Koha.net - 11.06.2019

Beograd, 11 qershor - Nuk janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës ato që do të përcaktojnë parametrat e bisedimeve në lidhje me marrëveshjen gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve, por janë ...

Arrin në Kosovë edhe një politikan i rëndësishëm nga Amerika

Botasot - 11.06.2019

Zëvendës ndihmës Sekretari i Shtetit Amerikan, Matthew Palmer ka arritur sot në Kosovë. Pas vizitës që kishte dje në Beograd, Palmer sot ka arritur në Prishtinë ku pritet të takohet me liderë ...

Palmer: SHBA-ja nuk mund ta detyrojë Kosovën të heq taksat

Zeri - 11.06.2019

“Qartë ia kemi bërë të ditur autoriteteve të Kosovës se taksat për mallrat nga Serbia duhet të hiqen ose të pezullohen, por unë mendoj se ideja që shumë njerëz e kanë në Beograd, që SHBA-të mund ta ...

Palmer pas vizitës në Beograd: Prishtina është autonome në marrjen e vendimeve

ABC News - 11.06.2019

Në një deklaratë për mediat serbe menjëherë pas përfundimit të vizitës së tij në Beograd, zv.ndihmësi Sekretar Amerikan i shtetit Metju Palmer u shpreh se Prishtina është autonome në marrjen e ...

Palmer kërkon paqe me Serbinë në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës

Zeri - 12.06.2019

Zëvendës-ndihmësi i sekretarit të Shtetit të Amerikës, Matthew Palmer, në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, ka kërkuar që të arrihet marrëveshja përfundimtare me Serbinë.

Palmer: SHBA është në anën tuaj, por ka kaluar koha kur ata dhe BE do të futen nën krahun tuaj

Medial - 12.06.2019

Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të Amerikës, Matthiew Palmer, ka thënë se NATO ka intervenuar 20 vjet më parë ushtarakisht pas shterimit të përpjekjeve diplomatike.

Mesazhi i Palmer për Kosovën: S’ka kohë më të mirë se tani për të bërë marrëveshje me Serbinë

Java News - 12.06.2019

“Nuk ka kohë më të mirë se tani për të bërë marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë”. Ky ka qenë mesazhi që ka përcjellë zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA, Matthew Palmer, në 20 vjetorin e lirisë ...

FOTO/ Prishtinë, Rama i kthen kurrizin Metës dhe qëndron me Mathew Palmer

Java News - 12.06.2019

Diten e sotme me rastin e 20 vjetorit te çlirimit te Kosoves, institucionet atje kane organizuar nje ceremoni ku prezente jane ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, zëvendësndihmësi i sekretarit ...

Palmer: SHBA mbështet dialogun, Ksova të heq taksën për mallrat serbe

Zhurnal - 10.06.2019

Këtë e deklaroi zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, Mathew Palmer, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Beograd. Sa i përket taksës për mallrat serbe Palmer, tha ...

SHBA e mbështet aksionin e Policisë së Kosovës në veri

Lajmi.net - 10.06.2019

Palmer tha se SHBA e mbështet veprimin e Policisë së Kosovës në veri kundër krimit dhe korrupsionit. Po ashtu, ai shprehu keqardhje se gjatë këtij aksioni ka pasur bllokada dhe të shtëna, raporton ...

Palmer thekson mbështetjen e SHBA për dialogun Prishtinë-Beograd

ABC News - 10.06.2019

Zëvendës sekretari amerikan i Shtetit Matthew Palmer, gjatë qëndrimit të tij në Beograd theksoi mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për vazhdimin e dialogut.

Haradinaj i përgjigjet kërkesës së re të SHBA-ve për heqjen e taksës

Botasot - 10.06.2019

Pas takimit që u mbajt sot mes zëvendësndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit, Mathew Palmer dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, në një konferencë për media, Palmer tha se e mbështet ...

Palmer: Tarifat duhet të pezullohen që të vazhdojnë të bisedimet

VOA - 10.06.2019

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Mathew Palmer, tha sot në Beograd se Shtetet e Bashkuara mbështesin bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Beogradit e Prishtinës, ndërsa ...

'Goditje' Serbisë: SHBA mbështet aksionin e Policisë së Kosovës në veri

Botasot - 10.06.2019

Ambasadori i SHBA në OKB, Jonathan Palmer, tha se përvjetori i njëzetë i miratimit të Rezolutës 1244 është një shenjë se është koha për të ecur përpara.

Palmer: Të arrihet marrëveshje e drejtë, që mund të shitet edhe në Kosovë edhe në Serbi

Gazeta Express - 11.06.2019

Zëvendës ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Mathew Palmer, ka thënë se SHBA’të dëshirojnë që Kosova dhe Serbia të arrijnë një marrëveshje sa më parë që të jetë e mundur, por thotë se një gjë e tillë ...

E thotë Palmer: SHBA-ja nuk mund ta detyrojë Kosovën të heq taksat

Gazeta Express - 11.06.2019

“Qartë ia kemi bërë të ditur autoriteteve të Kosovës se taksat për mallrat nga Serbia duhet të hiqen ose të pezullohen, por unë mendoj se idetë që shumë njerëz i kanë në Beograd, që SHBA-të mund ta ...

Palmer kërkon paqe me Serbinë në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës

Portalb - 12.06.2019

Zëvendës-ndihmësi i sekretarit të Shtetit të Amerikës, Matthew Palmer, në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, ka kërkuar që të arrihet marrëveshja përfundimtare me Serbinë, shkruan Lajmi.net.

Kosovë-Serbi/ Palmer: SHBA mbështet dialogun, duam që taksa të hiqet

Mapo - 10.06.2019

Shtetet e Bashkuara e mbështesin dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian midis Serbisë dhe Kosovës, tha zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, Mathew Palmer, pas një takimi me ...

SHBA mbështet aksionin e Policisë së Kosovës në veri

Alsat - 10.06.2019

Gjatë fjalimit në seancën e KS të OKB-së mbi raportin e rregullt tremujor të UNMIK-ut për punën e këtij misioni në Kosovë, ambasadori i SHBA në OKB, Jonathan Palmer, tha se përvjetori i njëzetë i ...

E thotë Palmer: SHBA-ja nuk mund ta detyrojë Kosovën të heq taksat

Botasot - 11.06.2019

“Qartë ia kemi bërë të ditur autoriteteve të Kosovës se taksat për mallrat nga Serbia duhet të hiqen ose të pezullohen, por unë mendoj se idetë që shumë njerëz i kanë në Beograd, që SHBA-të mund ta ...

SHBA: Taksa ndaj Serbisë të hiqet

LajmiFundit - 10.06.2019

Shtetet e Bashkuara e mbështesin dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian midis Serbisë dhe Kosovës, tha zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, Mathew Palmer, pas një takimi me ...

SHBA mbështet aksionin e Policisë së Kosovës në veri

SOT - 10.06.2019

Ambasadori i SHBA në OKB, Jonathan Palmer, tha se përvjetori i njëzetë i miratimit të Rezolutës 1244 është një shenjë se është koha për të ecur përpara.

Palmer: SHBA-ja nuk mund ta detyrojë Kosovën të heq taksën

Lajmi.net - 11.06.2019

“Qartë ia kemi bërë të ditur autoriteteve të Kosovës se taksat për mallrat nga Serbia duhet të hiqen ose të pezullohen, por unë mendoj se idetë që shumë njerëz i kanë në Beograd, që SHBA-të mund ta ...

SHBA mbështet aksionin e Policisë së Kosovës në veri

Flaka - 10.06.2019

Ambasadori i SHBA në OKB, Jonathan Palmer, tha se përvjetori i njëzetë i miratimit të Rezolutës 1244 është një shenjë se është koha për të ecur përpara.

Palmer: SHBA nuk mund të detyrojë Kosovën të heqë taksat

SOT - 11.06.2019

Zëvendësndihmës-sekretari i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Matthew Palmer ka thënë sot në lidhje me taksën tregtare të Kosovës ndaj Serbisë se masa duhet hequr por SHBA nuk mund të ...

Palmer: SHBA-ja nuk mund ta detyrojë Kosovën të heq taksën

Albeu.com - 11.06.2019

“Qartë ia kemi bërë të ditur autoriteteve të Kosovës se taksat për mallrat nga Serbia duhet të hiqen ose të pezullohen, por unë mendoj se idetë që shumë njerëz i kanë në Beograd, që SHBA-të mund ta ...