TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Në Prishtinë u mbajt Forumi më i madh ekonomik në mes të Kosovës dhe Sllovenisë

Telegrafi - 13.03.2018

Sot në Prishtinë u mbajt Forumi më i madh ekonomik në mes të Kosovës dhe Sllovenisë. Drejtori ekzekutiv i Klubit Slloven të Bizneseve, Bajram Fusha tregoi se Forumi i Bizneseve Slloveno-Kosovare, ka ...

Haradinaj: Kosova ruan miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo duhet të vazhdojë

Lajmi.net - 13.03.2018

Kryeministri Haradinaj tha se “ekziston një klimë e mirë mes Kosovës dhe Sllovenisë për bashkëpunim në shumë fusha. Sllovenia është një ndër investitorët më të mëdhenj në vend dhe Kosova është e ...

Sllovenia jep lajmin e keq, nuk ndërhyjmë në shtetet e BE-së që nuk e njohin Kosovën

Zhurnal - 13.03.2018

Sllovenia jep lajmin e keq, nuk ndërhyjmë në shtetet e BE-së që nuk e njohin Kosovën Prishtinë, 13 mars - Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec tha se Sllovenia është e interesuar të investojë në ...

Ministri slloven: S’mund të ndërhyjmë te pesë vendet që se kanë njohur Kosovën

Lajmi.net - 13.03.2018

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec tha se Sllovenia është e interesuar të investojë në Kosovë. Por kur u pyet specifikisht për anëtarësimin e Kosovës në Bashkimin Evropian, ai tha se Sllovenia ...

Sllovenia premton mbështetje për Kosovën

Telegrafi - 13.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë.

Sllovenia, partner i fuqishëm ekonomik i Kosovës

Koha.net - 13.03.2018

Sllovenia është një partner strategjik i Kosovës në dimensione dhe në forcimin e partneritetit ekonomik me këtë vend do të ndikojë në qëndrueshmërinë ekonomike për Kosovën, përshpejtim të proceseve ...

Ministri slloven: S’mund të ndërhyjmë të pesë vendet që nuk e kanë njohur Kosovën

Gazeta Express - 13.03.2018

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec tha se Sllovenia është e interesuar të investojë në Kosovë. Por kur u pyet specifikisht për anëtarësimin e Kosovës në Bashkimin Evropian, ai tha se Sllovenia ...

Mbahet forumi ekonomik Kosovë-Slloveni

Kosova Live - 13.03.2018

Në praninë e zëvendëskryeministrit të parë dhe ministrit të punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, dhe homologut të tij slloven, zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme, Karl Erjavec, ...

Pacolli: Sllovenia do të na mbështesë në Interpol dhe UNESCO

Koha.net - 13.03.2018

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, deklaroi sot se Sllovenia mbetet partner i rëndësishëm dhe i fuqishëm i Kosovës, dhe se ky vend do të ndihmojë në anëtarësimin e Kosovës në organizatat ...

Nënshkruhet protokolli i sesionit të parë të komisionit për bashkëpunim ekonomik Kosovë–Slloveni

Kosova Live - 13.03.2018

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka takuar zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Sllovenisë, ...

Kryediplomati slloven viziton Kosovën

Zhurnal - 13.03.2018

Kryediplomati slloven viziton Kosovën Prishtinë, 13 mars - Ministri i Jashtëm i Sllovenisë, Karl Erjavec do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë. Gjatë kësaj vizite, kryediplomati slloven do të ...

Mbahet Forumi Ekonomik Kosovë-Slloveni, marrin pjesë 40 kompani sllovene

Lajmi.net - 13.03.2018

Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) me rastin e vizitës se ministrit të Punëve të Jashtme të Sllovenisë Karl Erjavec i cili do të pritet nga zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme ...

Ministri i Jashtëm slloven viziton Kosovën - mbahet panairi Ekonomik Kosovë-Slloveni

Koha.net - 13.03.2018

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës në Prishtinë, Erjavec do të pritet nga kryeministri Ramush Haradinaj si dhe nga homologu i tij, ...

Ministri i Jashtëm i Sllovenisë viziton Kosovën

Almakos - 13.03.2018

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës në Prishtinë, Erjavec do të pritet nga kryeministri Ramush Haradinaj si dhe nga homologu i tij, ...

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë nuk e ndryshon balancën e sigurisë në rajon

Evropaelire - 13.03.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti të martën në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovenisë, Karl Erjavec. Sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës, ...

Haradinaj: Kosova ruan miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo duhet të vazhdojë

Telegrafi - 13.03.2018

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdoj. Kështu tha kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit dhe ...

Sllovenia vazhdon mbështetjen ekonomike e euro-integruese për Kosovën

Koha.net - 13.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë.

Sllovenia, partner i fuqishëm ekonomik i Kosovës

Telegrafi - 13.03.2018

Sllovenia është një partner strategjik i Kosovës në dimensione dhe në forcimin e partneritetit ekonomik me këtë vend do të ndikojë në qëndrueshmërinë ekonomike për Kosovën, përshpejtim të proceseve ...

Pacolli propozon zonë të veçantë ekonomike sllovene në Kosovë

Lajmi.net - 13.03.2018

Në praninë e Zëvendëskryeministrit të Parë dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, dhe homologut të tij slloven, Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Karl Erjavec, ...

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec për vizitë në Kosovë

Idividi - 13.03.2018

Prishtinë, 13 mars 2018 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme i Sllovenisë, Karl Erjavec, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës në Prishtinë, Erjavec u prit nga nga homologu i tij, ...

Pacolli: Sllovenia do të na mbështesë në Interpol dhe UNESCO

Zhurnal - 13.03.2018

Pacolli: Sllovenia do të na mbështesë në Interpol dhe UNESCO Prishtinë, 13 mars - Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, deklaroi sot se Sllovenia mbetet partner i rëndësishëm dhe i fuqishëm i Kosovës, ...

Mbahet Forumi Ekonomik Kosovë-Slloveni

Telegrafi - 13.03.2018

Me rastin e vizitës së ministrit të Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, sot do të organizohet Forumi Ekonomik Kosovë – Slloveni, ku do të jenë të pranishme afër 40 kompani sllovene të ...

Ministri i Jashtëm i Sllovenisë viziton Kosovën

Telegrafi - 13.03.2018

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës në Prishtinë, Erjavec do të pritet nga kryeministri Ramush Haradinaj si dhe nga homologu i tij, ...

Zhvillohet sesioni i parë i komisionit të përbashkët ekonomik Kosovë – Slloveni

Kosova Live - 12.03.2018

Është zhvilluar në Prishtinë Sesioni i parë i Komisionit të Përbashkët Ekonomik Kosovë – Slloveni. Në Komisionin e bashkë udhëhequr nga përfaqësuesi i palës kosovare, Guner Ureya dhe përfaqësuesja e ...

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë nuk e ndryshon balancën e sigurisë në rajon

Gazeta Tema - 13.03.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim sot me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovenisë, Karl Erjavec. Sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës, ...

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë vetëm sa kontribuon në sigurinë në rajon

Koha.net - 13.03.2018

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdoj. Ky është mesazhi i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit dhe ...

Veseli falënderon për kontributin e vazhdueshëm të Sllovenisë në fuqizim të shtetësisë së Kosovës

Kosova Live - 13.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë.

Ministri i Jashtëm slloven viziton Kosovën

Lajmi.net - 13.03.2018

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës në Prishtinë, Erjavec do të pritet nga kryeministri Ramush Haradinaj si dhe nga homologu i tij, ...

Kosova dhe Sllovenia synojnë bashkëpunimin reciprok ekonomik

Telegrafi - 12.03.2018

Është zhvilluar në Prishtinë Sesioni i parë i Komisionit të Përbashkët Ekonomik Kosovë – Slloveni. Në Komisionin e bashkudhëhequr nga përfaqësuesi i palës kosovare, Guner Ureya dhe përfaqësuesja e ...

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë nuk e ndryshon balancën e sigurisë në rajon

Portalb - 13.03.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti të martën në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovenisë, Karl Erjavec. Sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës, ...

Haradinaj: Kosova ruan miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo duhet të vazhdojë

Almakos - 13.03.2018

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdoj. Kështu tha kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit dhe ...

Sllovenia premton mbështetje për Kosovën

Almakos - 13.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë.

Kosovë - Slloveni, synohet bashkëpunimi i gjithanshëm i të dyja shteteve

Koha.net - 12.03.2018

Është zhvilluar në Prishtinë Sesioni i parë i Komisionit të Përbashkët Ekonomik Kosovë - Slloveni. Në Komisionin e bashkëudhëhequr nga përfaqësuesi i palës kosovare, Guner Ureya dhe përfaqësuesja e ...

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë nuk e ndryshon balancën e sigurisë në rajon

Zhurnal - 13.03.2018

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë nuk e ndryshon balancën e sigurisë në rajon Prishtinë, 13 mars - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti të martën në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e ...

Erjavec: Sllovenia e gatshme për bashkëpunim bilateral dhe përkrahje Kosovës

Kosova Live - 13.03.2018

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdojë. Ky është mesazhi i Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri ...

Ministri slloven në takim me Veselin, premton mbështetje në proceset integruese për Kosovën

Lajmi.net - 13.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë.

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë së Kosovës kontribuon në sigurinë e Rajonit

Java News - 13.03.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim sot me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovenisë, Karl Erjavec. Sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës, ...

Haradinaj: Kosova ruan miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo duhet të vazhdojë

SOT - 13.03.2018

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdoj. Kështu tha kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit dhe ...

Sllovenia premton mbështetje për Kosovën

SOT - 13.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë.