TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zjarret shkrumbojnë Kaliforninë, evakuohet një qytet i tërë

Top Channel - 12.10.2017

Autoritetet kaliforniane urdhëruan evakuimin e një qyteti të tërë, për shkak të përkeqësimit të situatës së zjarreve, që i kanë marrë jetën të paktën 26 personave.

Shokuese! Zjarret bëjnë shkrumb e hi Kaliforninë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.10.2017

Zjarret e rënë natën e së dielës në Kaliforninë Veriore kanë djegur më shumë se 170,000 hektarë tokë. Fotot tregojnë tymin i cili akoma nuk është larguar dhe pas ndërhyrjes së zjarrfiksëve, përcjell ...

Kaliforni: 23 të vdekur nga zjarret, 550 të zhdukur

Lajmi.net - 12.10.2017

Pamje apokaliptike në Kaliforni Si pasojë e zjarreve, të cilat kanë kapluar Kaliforninë, deri me tani kanë vdekur 23 persona, ndërsa 550 të tjerë konsiderohen të zhdukur, kanë njoftuar sot ...

Zjarret në Kaliforni, rëndohet bilanci i viktimave

Top Channel - 12.10.2017

Pamjet e realizuara nga ajri me dronë tregojnë përmasat e valës së shkatërrimeve që kanë lënë pas zjarret e këtyre ditëve në Kaliforni. Në filmime shihet sesi janë shkrumbuar lagje të tëra të kontesë ...

Zjarret në Kaliforni, shkon në 23 numri i të vdekurve (Video)

BalkanWeb - 12.10.2017

SHBA – Pas uraganave që shkaktuan viktima dhe përmbytje masive, Shtetet e Bashkuara të Amerikes tani po përballen me zjarret, që po shkrumbojnë zona të tëra në Kaliforni duke shkaktuar të pakten 23 ...

Vijojnë zjarret në Kaliforni

RTSH - 12.10.2017

Erërat e forta po shpërndajnë flakët katastrofike të zjarrit që kanë shkaktuar të paktën 23 viktima në Kaliforninë veriore. Sipas shërbimit zjarrëfikës të shtetit amerikan, mijëra persona kanë mbetur ...

Zjarret në Kaliforni

ABC News - 12.10.2017

Përkeqësohet dhe më shumë situata në Kaliforni nga zjarret ku më shumë se 600 persona rezultojnë të zhdukur, numri zyrtar i viktimave ka shkuar në 23 dhe me mijëra banesa janë shkrumbruar.

Të paktën 17 viktima dhe 150 të zhdukur nga zjarret në Kaliforni

Idividi - 12.10.2017

Santa Rosa, 11 tetor 2017 (MIA) - Në zjarret në Kaliforni të cilat janë duke u përhapur me shpejtësi të madhe, deri më tani jetën e humbën 17 persona, 150 rezultojnë të zhdukur dhe janë shkatërruar ...

Të paktën 21 viktima në zjarret në Kaliforninë Veriore

Portalb - 12.10.2017

Të paktën 21 persona kanë humbur jetën në zjarret pyjore që digjen në Kaliforninë Veriore, kumtoi shërbimi amerikan për mbrojtje zjarrfikëse. Tre persona kanë humbur jetën në rajonin Mendosino dhe ...

Kaliforni: Nga zjarret “katastrofale” kanë vdekur dhjetëra vetë

Evropaelire - 12.10.2017

Ekipe të shumta të zjarrfikësve me qindra makina, po përpiqen t’i ndalin zjarret në Kaliforni (SHBA), nga të cilat janë vrarë së paku 23 vetë, qindra të tjerë konsiderohen të zhdukur, ndërsa mijëra ...

Zjarret shkrumbojnë Kaliforninë, evakuohet një qytet i tërë

Lajmi.net - 13.10.2017

Autoritetet kaliforniane urdhëruan evakuimin e një qyteti të tërë, për shkak të përkeqësimit të situatës së zjarreve, që i kanë marrë jetën të paktën 26 personave.

23 të vdekur nga zjarret, 550 të zhdukur

Zhurnal - 12.10.2017

23 të vdekur nga zjarret, 550 të zhdukur Pamje apokaliptike në Kaliforni Si pasojë e zjarreve, të cilat kanë kapluar Kaliforninë, deri me tani kanë vdekur 23 persona, ndërsa 550 të tjerë konsiderohen ...

23 të vdekur dhe 550 të zhdukur nga zjarret në Kaliforni

Albeu.com - 12.10.2017

Si pasojë e zjarreve që kanë pushtuar Kaliforninë, deri me tani kanë humbur jetën 23 persona, ndërsa 550 të tjerë konsiderohen të zhdukur. Janë shkatërruar 3600 objekte, me mijëra banorë janë ...

Zjarret në Kaliforni, rritet në 21 bilanci i viktimave

Ora news - 12.10.2017

Një çift që kohët e fundit festoi përvjetorin e 75-të të martesës janë mes 21 të vdekurve nga zjarret që kanë përfshirë Kaliforninë. Charles Rippey 100 vjeç dhe gruaja e tij Sara, 98 vjeç, u dogjën ...

Zjarri në Kaliforni vret 21 persona përfshirë edhe një çift të moshuar

Lajmi.net - 11.10.2017

Një çift që kohët e fundit festoi përvjetorin e tyre të 75-të të martesës, janë mes 21 të vdekurve nga zjarret në Kaliforni. Charles Rippey, 100-vjeçar dhe gruaja e tij 98-vjeçare, u dogjën nga ...

Kaliforni, sikur ka rënë bombë bërthamore

Ora news - 11.10.2017

Zjarret masive që kalojnë përmes Kalifornisë kanë të vrarë të paktën 21 persona dhe kanë dëmtuar mijëra shtëpi, biznese dhe ndërtesa të tjera, thanë autoritetet.

Të paktën 21 viktima në zjarret në Kaliforninë Veriore

Idividi - 12.10.2017

Los Anxhelos, 12 tetor 2017 (MIA) - Të paktën 21 persona kanë humbur jetën në zjarret pyjore që digjen në Kaliforninë Veriore, kumtoi shërbimi amerikan për mbrojtje zjarrfikëse.

Kaliforni, 180 të zhdukur e 17 të vdekur nga zjarret

Top Channel - 11.10.2017

Më shumë se 180 persona rezultojnë të zhdukur pas ferrit të zjarreve që ka shkrumbuar pjesë të mëdha të rajonit verior të prodhimit të verës në Kaliforni.

Kaliforni: Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë

Lajmi.net - 11.10.2017

Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës.

Zjarret në Kaliforni, shumë viktima, të zhdukur dhe dëme

Lajmi.net - 11.10.2017

. Flakët që po përhapen me shpejtësi në rajonin e njohur për prodhimin e verës në Kaliforni, i kanë marrë jetën të paktën 15 personave, dhe kanë shkatërruar më shumë se 2000 struktura.

Zjarret në Kaliforni, 15 viktima dhe më shumë se 200 të zhdukur

ABC News - 11.10.2017

Janë 15 viktimat dhe më shumë se 200 të zhdukurit nga zjarret në Kaliforni, në një situatë që është cilësuar si më e rënda në historinë e shtetit. Guvernatori demokrat Xherri Braun shpalli gjendjen e ...

Zjarret në Kaliforni, shkon në 15 bilanci i viktimave, 150 janë të humbur

Ora news - 11.10.2017

Rreth 150 persona konsiderohen të humbur dhe të paktën 15 kanë humbur jetën si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë veriun e Kalifornisë. Autoritetet paralajmërojnë se bilanci i viktimave mund të ...

Rritet numri i viktimave nga zjarret në Kaliforni

RTSH - 11.10.2017

Ka shkuar në 17 numri i viktimave që kanë humbur jetën si pasojë e zjarreve të rëna në Kaliforninë veriore. Rreth 100 persona vijojnë të jenë të humbur, dhe 1500 banesa janë shkatërruar totalisht nga ...

Shkon në 17 numri i viktimave nga zjarret në Kaliforni

Koha.net - 11.10.2017

Numri i personave të vdekur si pasojë e një seri zjarresh që kanë prekur veriun e Kalifornisë, është rritur në 17 , njoftuan dje autoritetet, duke shtuar se shumë persona të tjerë kanë mbetur ende të ...

Kaliforni: Nga zjarret “katastrofale” kanë vdekur dhjetëra vetë

Almakos - 12.10.2017

Ekipe të shumta të zjarrfikësve me qindra makina, po përpiqen t’i ndalin zjarret në Kaliforni (SHBA), nga të cilat janë vrarë së paku 23 vetë, qindra të tjerë konsiderohen të zhdukur, ndërsa mijëra ...

Kalifornia duket sikur është goditur nga një bombë bërthamore (FOTO)

Durres Lajm - 11.10.2017

Më shumë se 150 persona janë shpallur të humbur nga zjarret që shkrumbuan Kaliforninë veriore këtë javë. Deri më tani janë konfirmuar të paktën 17 persona të vdekur dhe rreth 2,000 ndërtesa të ...

Zjarret në Kaliforni, 15 të vdekur e mbi 150 të zhdukur

Alb Portali - 11.10.2017

Të paktën 15 persona janë konfirmuar të vdekur dhe më shumë se 150 persona janë shpallur të zhdukur nga zjarret që kanë shkatërruar rajonin e Kalifornisë veriore.

Kaliforni, 180 të zhdukur e 17 të vdekur nga zjarret

Portalb - 11.10.2017

Më shumë se 180 persona rezultojnë të zhdukur pas ferrit të zjarreve që ka shkrumbuar pjesë të mëdha të rajonit verior të prodhimit të verës në Kaliforni, njofton Top Channel.

Kaliforni: Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë

Evropaelire - 11.10.2017

Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës.

Zjarret në Kaliforni, shkon në 15 numri i viktimave, 150 të humbur

SOT - 11.10.2017

Janë tashmë 15 të vrarët si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë veriun e Kalifornisë, ndërsa rreth 150 persona konsiderohen të humbur. Autoritetet paralajmërojnë se bilanci i viktimave mund të ...

FOTOT/ Katastrofa që shkaktuan zjarret në Kaliforni, shkon në 17 numri i viktimave

Java News - 11.10.2017

Ka shkuar në 17 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e zjarreve të rëna në Kaliforninë veriore. Rreth 100 persona vijojnë të jenë të humbur, dhe 1500 banesa janë shkatërruar totalisht nga ...

Kaliforni: Nga zjarret “katastrofale” kanë vdekur dhjetëra vetë

Zhurnal - 12.10.2017

Kaliforni: Nga zjarret “katastrofale” kanë vdekur dhjetëra vetë Ekipe të shumta të zjarrfikësve me qindra makina, po përpiqen t’i ndalin zjarret në Kaliforni (SHBA), nga të cilat janë vrarë së paku ...

Zjarret në Kaliforni, 15 të vdekur e mbi 150 të zhdukur

Almakos - 11.10.2017

Të paktën 15 persona janë konfirmuar të vdekur dhe më shumë se 150 persona janë shpallur të zhdukur nga zjarret që kanë shkatërruar rajonin e Kalifornisë veriore.

Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë

Zhurnal - 11.10.2017

Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e ...

Nga zjarret në Kaliforni, 23 të vdekur

Koha.net - 12.10.2017

Ekipe të shumta të zjarrfikësve me qindra makina, po përpiqen t’i ndalin zjarret në Kaliforni (SHBA), nga të cilat janë vrarë së paku 23 vetë, qindra të tjerë konsiderohen të zhdukur, ndërsa mijëra ...

Zjarret në Kaliforni, 15 të vdekur e mbi 150 të zhdukur

Lajm - 11.10.2017

Të paktën 15 persona janë konfirmuar të vdekur dhe më shumë se 150 persona janë shpallur të zhdukur nga zjarret që kanë shkatërruar rajonin e Kalifornisë veriore.

Kaliforni: Nga zjarret kanë humbur jetën së paku 13 vetë

Portalb - 11.10.2017

Së paku 13 vetë kanë humbur jetën nga zjarret intensive, që i kanë shkatërruar disa pjesë të rajonit të Kalifornisë (SHBA), të njohura për prodhimin e verës.

13 të vdekur në Kaliforni, era e fortë favorizon përhapjen e tyre

BalkanWeb - 11.10.2017

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën nga zjarret intensive në Kaliforni, në një zonë të njohur për prodhimin e verës. Siç raportojnë mediat ndërkombëtare, zjarret po favorizohen nga erërat e ...