TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Martin Henze i CDU: Djegia e mandateve nga opozita, e kuptueshme

Albeu.com - 15.03.2019

Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara kanë kritikuar ndjeshëm vendimin e opozitës për të djegur mandatet, por jo të gjithë mendojnë njësoj. Të paktën këtë gjë ka deklaruar ditën e sotme ...

Martin Henze nga CDU: Zgjedhje të reja për krizën në Shqipëri

BalkanWeb - 15.03.2019

Ndërkohë që Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara kanë kritikuar vendimin e opozitës për djegian e mandateve, një zë pro këtij akti vjen nga Gjermania.

Këshilltari i CDU-së: Djegia e mandateve, demokratike

ABC News - 15.03.2019

Këshilltari ekonomik i CDU-së gjermane Martin Henze i ka quajtur kritikat e ndërkombëtarëve për vendimin e djegies së mandateve të opozitës si rezultat i informacionit të filtruar.

SHBA dhe BE shuplakë opozitës, vjen një tjetër reagim nga kryekëshilltari i CDU

SOT - 15.03.2019

Në një prononcim për mediat, Henze tha se jo çdo deklaratë e përcjellë nga ndërkombëtarët mund të jetë vërtetë, pasi informacionet sipas tij vijnë të pjesshme dhe të filtruara nga Shqipëria.

Zyrtari gjerman në mbështetje të PD-së: Djegia e mandateve, vendim demokratik

Botasot - 15.03.2019

Martin Henze, përfaqësues i partisë CDU në Gjermani në një deklaratë të dhënë për mediat është shprehur se korrupsioni i lartë në vendin tonë është penges serioze për investimet e huaja.

Këshilltari i CDU-së: Korrupsioni në Shqipëri në nivele të larta

Mapo - 15.03.2019

Martin Henze, këshilltar i CDU-së ka qënë i pranishëm në Tiranë, ku është takuar me zyrtarë të Partisë Demokratike. Në një deklaratë për media Henze është shprehur se korrupsioni në Shqipëri është në ...