TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

20 vjetori i çlirimit përmes 20 fotografive

Koha.net - 13.06.2019

Mijëra qytetarë kanë pritur si heronj të martën më 12 qershor ish-presidentin e Amerikës, Bill Clinton, ish-sekretarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright, ish-komandantit të NATO-s, Wesley Clark, ...

Përvjetori i 20-të i çlirimit të Kosovës në fokus të mediave ndërkombëtare

Lajmi.net - 12.06.2019

Për të festuar 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës dhe njëherit intervenimin e NATO-s, në Kosovë kanë ardhur ish-presidenti i asaj kohe i SHBA-së, Bill Clinton, ish-sekretarja e shtetit Madeleine ...

Clinton: E dua Kosovën!

Zeri - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton gjatë një fjalimi dje në Prishtinë ka thënë se e do shumë Kosovën dhe se do të jetë nder i madh në jetën e tij që ka qëndruar bashkë me qytetarët e këtij vendi ...

Pacolli: Clinton, Albright dhe Clark festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit

Botasot - 12.06.2019

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka theksuar se sot Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark në Kosovë, festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit të tonë.

Festa e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës – gjithçka që ndodhi dhe u tha sot

Lajmi.net - 12.06.2019

Dita nisi me takimet e liderëve të vendit me sekretaren e shtetit, Albright. Kryeparlamentari Veseli e priti në takim sekretaren amerikane të cilën e falënderoi për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për ...

Fjalitë më të fuqishme me të cilat heronjtë e Kosovës iu drejtuan sot qytetarëve të vendit tonë!

Botasot - 12.06.2019

Fjalitë më të fuqishme me të cilat heronjtë e Kosovës iu drejtuan sot qytetarëve të vendit tonë! 20 vjetori i çlirimit të Kosovës këtë vit iu dedikua personaliteteve të cilat ndikuan dhe ia sollën ...

Thaçi nuk e ftoi Isa Mustafën dhe Albin Kurtin në ceremoninë e Çlirimit

Gazeta Express - 12.06.2019

Në LDK thonë se Presidenti Hashim Thaçi nuk e ka ftuar kryetarin e LDK’së, Isa Mustafën në ceremoninë e çlirimit, ku morën pjesë Bill Clinton, Madeleine Albright e Wesley Clark.

Në njoftimin e Ambasadës amerikane për qëndrimin e Clinton dhe Albright ka diçka shumë interesante

Zeri - 12.06.2019

Kosova sot shënoi 20 vjetorin e ndërhyrjes së forcave të NATO’s në Kosovë dhe ditën e çlirimit të vendit. Mysafirë special të ftuar ishin Bill Clinton, ish-president i SHBA’ve, Madeleine Albright, ...

Shqiptarët e Kosovës kanë çfarë reflektojnë

Botasot - 12.06.2019

I gjithë kombi shqiptar gëzoi sot jubileun e lirisë të pjesës tonë më të vuajtur dhe më të përgjakur për më shumë se një shekull. Shteti më i ri i shqiptarëve mbushi sot 20 vjet liri, dhe në një kohë ...

Dita e lirisë së Kosovës/ Klinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë

Top Channel - 12.06.2019

Kosova si asnjëherë më parë ka festuar çlirimin nga okupatori serb. Mijëra njerëz qysh në orët e hershme kishin marrë rrugën drejt sheshit “Skënderbeu” me qëllimin e vetëm për të shprehur ...

Njëzetvjetori i lirisë së Kosovës: Të gjitha detajet nga qëndrimi i Clinton, Albright dhe Clark në Prishtinë

Telegrafi - 12.06.2019

Me aktivitete të shumta është shënuar 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë dhe çlirimin e vendit. Në shënimin e kësaj ngjarje të rëndësishme në Kosovë kanë qëndruar personalitete të ...

Nderohen Albrighti e Clarku, ata mezi presin ta shohin Kosovën në NATO e BE

Koha.net - 12.06.2019

Festa për Ditën e Çlirimit ka nisur me një medalje për ish-sekretaren e Shtetit, Madeleine Albright. Zonja që dha ndihmë të pakursyer për Kosovën, u dekorua me medaljen “Urdhri i Lirisë”, nga ...

Clinton dhe Albright, krenarë me vendimin për ta çliruar Kosovën nga Serbia

Koha.net - 12.06.2019

“Natën që filluan bombardimet, më thirri në mes të natës dhe më tha: Madeleine, aeroplanët janë nisur. Po bëjmë gjënë e duhur. Dhe i thashë: Po, z. President, po bëjmë gjënë e duhur”, ka thënë në ...

Kosova dhe qytetarët e saj i janë falënderues Clintonit e Albrightit, pritje madhështore në Prishtinë

Koha.net - 12.06.2019

20-vjetori i çlirimit u shënua me manifestimin kryesor në Prishtinë. Personalitete të shumta botërore iu bashkuan dekadës së dytë të lirë të Kosovës. Qytetarët i kanë quajtur engjëj shpëtimtarë ...

Ecja e Lirisë, pak edhe me makina (VIDEO)

Medial - 12.06.2019

Amerikanë e kosovarë sot bënë “Ecjen e lirisë” nëpër qendër të Prishtinës. Gjatë kësaj pjese të protokollit u zbulua busti i sekretares Madelein Albright dhe një pllakë tek shtatorja e ...

Kosovë: Manifestime në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

DW - 12.06.2019

Personalitete të shumta nga rajoni dhe bota demokratike morën pjesë në manifestimin qendror që u mbajt në qendër të Prishtinës me rastin e 20 vjetorit të futjes së trupave të NATO-s, prej nga dhe ...

Kjo është vajza nga Skenderaj që ka emrin Madeleine Albright (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Për dallim nga qytetarë të shumtë që sot po kanë mundësi të takojnë ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright meqë po qëndron në Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit, është një tjetër vajzë që mban po ...

Këto janë fjalët e Bill Clintonit për Wesley Clark

Botasot - 12.06.2019

Në shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, shumë personalitet të rëndësishme kanë vizituar Kosovën, ndër ta edhe ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ...

Albright e Clinton nëpërmjet fotografive në përvjetorin e 20 të lirisë së Kosovës

Gazeta Express - 12.06.2019

Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20 vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së Nato-s, në vizitë zyrtare kanë qëndruar ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright.

Haradinaj: Faleminderit qytetarë që festuat me dinjitet

Lajmi.net - 12.06.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka shprehur falënderime për popullin e Kosovës që festuan me dinjitet. Për të shënuar këtë përvjetor në Kosovë kanë qëndruar edhe ...

Dita e lirisë së Kosovës; Clinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë

Top Channel - 12.06.2019

Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së ...

Albright tregon se çfarë i tha Clinton ditën kur vendosën të ndërhyjnë në Kosovë

SOT - 12.06.2019

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, gjatë ceremonisë qendrore për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës, tha se vendimi për të ndërhyrë në Kosovë, “ishte i drejtë”.

Albright: Ky shtet dhe ky bust kanë shumë rëndësi për mua

Lajmi.net - 12.06.2019

Para pak çastesh në sheshin “Madeline Albright”, është zbuluar edhe busti i ish-Sekretares së Shtetit, shkruan lajmi.net. Pas zbulimit të këtij busti, ish-Sekretarja e Shtetit, Madeline Albright, u ...

Albright pas zbulimit të bustit: Dua të falënderoj atë që më ka bërë kaq të gjatë

Lajmi.net - 12.06.2019

Në Prishtinë është zbuluar busti i ish-Sekretares së Shtetit, Madeline Albright, raporton lajmi.net. Ajo tha se ky bust dhe Kosova kanë një rëndësi shumë të madhe për të, por që me shaka e falënderoi ...

Capital T uron 20 vjet liri me një foto të ushtareve të UÇK-së

Lajmi.net - 12.06.2019

Kosova sot feston 20-vjetorin e çlirimit, meqë rast kanë ardhë edhe shumë personalitete të njohura nga e gjithë bota, shkruan lajmi.net. Mysafirët më special në këtë ditë ishin Bill Klinton dhe ...

Zbulohet busti i ish sekretares amerikane Madeleine Albright

VOA - 12.06.2019

Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në shenjë nderimi për rolin e zonjës Albright për çlirimin e ...

Përurohet busti i Madeleine Albraight

Lajmi.net - 12.06.2019

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga sheshi ‘Skënderbeu’, drejt sheshit ...

Zbulohet busti i Albright në Prishtinë

Zeri - 12.06.2019

Sot kur po shënohet 20 vjetori i çlirimit të Kosovës në Prishtinë është zbuluar busti i ish-sekretares së SHBA-së, Madaleine Albright, raporton zeri.info.

“Ecje për Liri” – qytetarë të shumtë presin parakalimin e personaliteteve që e mundësuan këtë ditë

Lajmi.net - 12.06.2019

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë po zhvillohet ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga sheshi ‘Skenderbeu’ deri te busti i ...

Skandaloze: Sportisti serb shpërthen me fjalë të turpshme për vizitën e Madeleine Albright në Kosovë

Zeri - 12.06.2019

Madeleine Albright, e cila në vitin 1999 ka qenë sekretare amerikane e shtetit, mendohet të jetë një prej avokatëve kryesorë të agresionit të NATO-s në ish-Jugosllavi, shkruajnë mediat serbe, ...

Humori amerikan, Albright për bustin: Ju falënderoj që më keni bërë kaq të gjatë

Gazeta Express - 12.06.2019

Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës ...

Veseli: Kosova do të jetë gjithmonë, kudo dhe kurdo me SHBA-të

Lajmi.net - 12.06.2019

“Sot, ne festojmë 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës, duke pasur në mesin tonë miqtë më të mëdhenj të lirisë sonë, të kombit tonë, të atdheut tonë: Presidentin Clinton, Zonjën Sekretare Albright, ...

Ecja nëpër shesh, Clinton nuk ia lëshon dorën Albright’it

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, dhe ish-sekretarja amerikane, Madeleine Albright, kanë filluar së bashku ecjen nëpër sheshin qendror të Prishtinës, ceremoni e quajtur kjo “Ecja e Lirisë”.

Ky është klubi në Prishtinë që e ka emrin e Madeleine Albrightit

Botasot - 12.06.2019

Ka pothuajse një vit që klubin prishtinas e mban emrin e mikeshës më të madhe të popullit shqiptar, amerikanes Madeleine Albright. Është KV “Madeleine Albright” nga Prishtina, që ka për kryetar klubi ...

Zbulohet shtatorja, nga tani Albright përjetësisht në Prishtinë

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Është zbuluar shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright në Prishtinë. Aty po marrin pjesë ish-presidenti Bill Clinton, politikanë dhe shumë qytetarë nga Kosova.

Përurohet busti i Albrightit në Prishtinë

Gazeta Express - 12.06.2019

Në këto qaste po përurohet në Prishtinë busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright, raporton Gazeta Express. Në Prishtinë, afër monumentit të NEWBORN’it, për nder të 20-vjetorit ...

Clinton dhe Albright po ecin në sheshet e Prishtinës

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, nën përcjelljen e udhëheqësve kosovarë, kanë ecur në sheshet e Prishtinës në atë që po quhet “Ecja e ...

Në pritje të Clintonit dhe Albrightit për “Ecjen e lirisë”

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Qytetarë të shumtë po presin ta shohin ish-presidentin Bill Clinton dhe ish-sekretaren e shtetit Madeline Albright, të cilët do ta bëjnë ecjen e lirisë në Prishtinë, raporton "Bota ...

Albright përlot: Momenti kur Clinton më tha se avionët për bombardimin e serbve ishin nisur

Albeu.com - 12.06.2019

Ish-sekratarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright ka mbajtur një fjalim emocionues në shënimin e 20 vjetorit të climrimit të Kosovës duke kujtuar çastet kur nisi sulmi për parandlaimin e ...

Personalitetet e larta vendore e ndërkombëtare në ‘Ecjen për liri’ (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë zhvillohet “Ecje për liri”, ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga hoteli “Swiss Diamond” deri te busti i ...

Përurohet busti i ish-sekretares Albright në Prishtinë

Botasot - 12.06.2019

Në sheshin që mban emrin e saj, po mbahet ceremonia e përurimit te bustit të ish-sekretares se Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine ...

Lluka: Albright, gruaja më e fuqishme e botës u përjetësua në Prishtinë

Telegrafi - 12.06.2019

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Jahja Lluka, ka thënë se fjala dhe guximi i ish-sekretares amerikane, Madeline Albright, bënë që kjo zonjë e madhe të rrëmbej zemrat e gjithë popujve në ...

Përurohet busti i Albright, zbulohet pllaka ‘Bulevardi Bill Klinton

Kosova Live - 12.06.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me personalitete të larta vendore e ndërkombëtare mori pjesë në aktivitetin “Ecja për Liri”.

Këngëtarë, aktorë e futbollistë shqiptarë emocionohen nga vizita e Clinton dhe Albright në Kosovë, urojnë 20 vjet liri

Telegrafi - 12.06.2019

Me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, është organizuar ceremoni mikpritëse për ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, dhe ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline ...

Në 20-vjetorin e çlirimit të vendit, këngëtari i njohur thotë se nuk duhet harruar e kaluara

Lajmi.net - 12.06.2019

Në sheshin “Skënderbeu” po mbahet ceremonia shtetërore, ku të ftuar janë edhe miqtë e vendit, shkruan lajmi.net. Në Kosovë me këtë rast kanë ardhur edhe Bill Clinton, Madeleine Albright, e shumë ...

Ja se si e kishte humbur kontrollin Albright me serbët: “Serbë të fëlliqt. Dilni jashtë, jashtë!”

Alsat - 12.06.2019

Sekretarja amerikane e shtetit në kohën e luftës në Kosovë, Madeleine Albright, para disa vitesh kishte qenë në atdheun e saj, Çeki, në promovim të një libri të saj.

Gecaj: Madhështia e vetme e ceremonisë shtetërore ishte Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark

Botasot - 12.06.2019

Zyrtari i LDK-së, Bajram Gecaj, ka deklaruar se Madhështia e vetme e ceremonisë së stome të shënimit të njëzetvjetorit të lirisë ishin Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark dhe ...

Nitaj: Para 20 vjetëve na u pre laku nga fyti

Botasot - 12.06.2019

Deputeti I Kuvendit të Kosovës, Muharrem Nitaj përmes një postimi në Facebook ka falenderuar presidentin Clinton, zonjën Albright dhe gjeneralin Clark.

Qytetarët mezi presin të takohen me Clinton e Albright

Botasot - 12.06.2019

Derisa është mbajtur ceremonia qendrore për shënim te 20 vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë qytetarë të shumtë kanë shprehur falënderimet ndaj shtetit amerikan që e shpëtuan vendin dhe ...

Leonora publikon foto të Albright: Zot, faleminderit që po i presim këto ditë

Lajmi.net - 12.06.2019

Me rastin e 20-vjetorit të çlirimit, në Kosovë erdhën edhe Bill Clinton dhe Madeleine Albright, shkruan lajmi.net. Minuta më parë, Albright ka dhënë një fjalimme rastin e kësaj dite të shënuar, ku u ...