TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Organizonin lojëra fati, dy të proceduar në Tiranë e Klos

Top Channel - 12.01.2019

Policia e Shtetit ka goditur edhe dy raste të tjera në vazhdën e operacioneve për ndëshkimin e personave që ushtrojnë ende aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit.

Lojrat e fatit, Policia vijon kontrollin e territorit

RTSH - 12.01.2019

Policia e Shtetit vijon kontrollin e saj në të gjithë vendin, për të identifikuar dhe ndjekur penalisht, çdo pronar subjekti, i cili në mënyrë të paligjshme vijon ushtrimin e aktivitetit të lojrave ...

Sfidojnë ligjin anti-loto, policia prangos 2 persona

Java News - 12.01.2019

Policia e Shtetit vijon operacionet në të gjithë vendin në zbatim të planit të masave që po merren për evidentimin dhe ndëshkimin e atyre personave që vijojnë të ushtrojnë aktivitetin e ...

Qeveria me gjysmëzë për mbylljen e lojërave të fatit

Koha.net - 12.01.2019

Lojërat e fatit kanë përbërë temën e parë të diskutimit në mbledhjen e parë për 2019-n të Qeverisë së Kosovës. Mbështetur në diskutimet e bëra, ekzekutivi ka hequr dorë nga një politikë që e kishte ...

Haradinaj: Unë i kisha heqë krejt lojërat e fatit

Lajmi.net - 11.01.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, lidhur me koncept dokumentin e lojërave të fatit ka deklaruar se ka marrë shumë kritika dhe se është sulmuar shumë kohëve të fundit.

Hamza: Koncept-dokumenti për lojërat e fatit, nuk synon punësim por rregullim të ligjit

Medial - 11.01.2019

Ministri Financave, Bedri Hamaza, ka dhënë informatë sa i përket koncept-dokumentit për lojërat e fatit. Në mbledhjen e kabinetit qeveritarë, Hamaza tha se ky projektligj është me direktiva të ...

Organizonin lojëra fati, dy të proceduar në Tiranë e Klos

Botasot - 12.01.2019

Policia e Shtetit ka goditur edhe dy raste të tjera në vazhdën e operacioneve për ndëshkimin e personave që ushtrojnë ende aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit.

Nuk mbyllën lojërat e fatit, 2 të proceduar në Tiranë dhe Klos

BalkanWeb - 12.01.2019

Policia e Shtetit vijon operacionet në të gjithë vendin në zbatim të planit të masave që po merren për evidentimin dhe ndëshkimin e atyre personave që vijojnë të ushtrojnë aktivitetin e ...

Haradinaj: Unë i kisha heqë krejt lojërat e fatit

Botasot - 11.01.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, lidhur me koncept dokumentin e lojërave të fatit ka deklaruar se ka marrë shumë kritika dhe se është sulmuar shumë kohëve të fundit.

Operacioni për mbylljen e lojërave të fatit, dy të proceduar në Tiranë dhe Klos

Gazeta Tema - 12.01.2019

Policia e Shtetit vijon operacionet në të gjithë vendin në zbatim të planit të masave që po merren për evidentimin dhe ndëshkimin e atyre personave që vijojnë të ushtrojnë aktivitetin e ...

Haradinaj paralajmëron luftë ndaj kumarit në Kosovë

Albeu.com - 11.01.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj , lidhur me koncept-dokumentin e lojërave të fatit ka deklaruar se ka marrë shumë kritika dhe se është sulmuar shumë kohëve të fundit.

Shqiptarëve nuk u ndahet shpirti nga lojrat e fatit, kapen mat dy shtetas

LajmiFundit - 12.01.2019

Policia e Shtetit vijon operacionet në të gjithë vendin në zbatim të planit të masave që po merren për evidentimin dhe ndëshkimin e atyre personave që vijojnë të ushtrojnë aktivitetin e ...

Haradinaj: Për mua, lojërat e fatit të ishin hequr

SOT - 11.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha sot lidhur me koncept-dokumentin e lojërave të fatit se ka marrë shumë kritika dhe se është sulmuar shumë kohëve të fundit.

Nuk mbyllën lojërat e fatit, 2 të proceduar në Tiranë dhe Klos

Mapo - 12.01.2019

Policia e Shtetit vijon operacionet në të gjithë vendin në zbatim të planit të masave që po merren për evidentimin dhe ndëshkimin e atyre personave që vijojnë të ushtrojnë aktivitetin e ...

Kishin kthyer lokalet në salla lojërash fati, e pësojnë keq 2 pronarët në Tiranë dhe Burrel

SOT - 12.01.2019

Policia e Shtetit vijon operacionet në të gjithë vendin në zbatim të planit të masave që po merren për evidentimin dhe ndëshkimin e atyre personave që vijojnë të ushtrojnë aktivitetin e ...

Lejuan vendosjen e lotove, Policia prangos pronarët e lokaleve në Tiranë e Klos

Medial - 12.01.2019

Njoftimi i policise Policia e Shtetit vijon operacionet në të gjithë vendin në zbatim të planit të masave që po merren për evidentimin dhe ndëshkimin e atyre personave që vijojnë të ushtrojnë ...

Vazhduan biznesin e lojërave të fatit, procedohen 2 persona

Durres Lajm - 12.01.2019

Dy persona janë proceduar penalisht për veprën penale “Organizimi i lotarive të palejuara” si dhe janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale një njësi kompjuterike, dy televizorë dhe pajisje ...

Nuk mbyllën lokalet e llotove, në pranga dy pronarë

Albeu.com - 12.01.2019

Vendimi për mbylljen e llotove nuk ka rënë në veshin e të gjithëve dhe dy pronarë lokalesh janë vënë në pranga. Ata kishin vazhduar normalisht aktivitetin e lojërave të fatit dhe llotove një në lokal ...

Lejuan vendosjen e basteve, policia prangos dy pronarë lokalesh

Botasot - 12.01.2019

Policia e Shtetit ka proceduar sot penalisht dy shtetas të cilët kanë vijuar aktivitetin e lojërave të fatit dhe llotove. Sipas njoftimit të Policisë na pranga janë vendosur dy shtetas, pronarë ...