TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rama: Kredo e LSI për 2018 integrimi europian, reformat në drejtësi e zgjedhore

Flaka - 12.01.2018

LSI do të ketë kredo të saj politike për 2018 integrimin europian të vendit, zbatimin e reformës në drejtësi dhe reformës zgjedhore. Ka qenë nënkryetari i LSI, Luan Rama që ka bërë të ditur ato çfarë ...

Deputeti i PD sqaron arsyet: Pse duhet protestuar më 27 janar

BalkanWeb - 12.01.2018

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27 janar dhe marrëdhëniet mes PD e LSI në këtë ...

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD kundër LSI: Alternativë është kjo (me Monika Kryemadhin)?

Gazeta Tema - 12.01.2018

Demokratet nuk jane dakord qe aksioni opozitar kunder mazhorances te behet duke pasur perkrah LSI, partine e cila ka qene kater vitet e kaluar ne perberje te qeverise se Rames.

FOTO/ Zyrtarja e PD kundër LSI: A mund të jetë alternativa kjo…?!

Java News - 12.01.2018

Një pjesë e demokratëve janë kundër aleancës me LSI e madje edhe disa aleatë të PD. Argumenti kryesor i këtyre fugurave është se aksioni opozitar kundër mazhorancës nuk mund të bëhet duke pasur ...

Protesta e 27 janarit, Luan Rama: Nuk do sjellim vetëm revoltën qytetare, por…

BalkanWeb - 12.01.2018

TIRANE- Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur pas mbledhjes së grupit parlamentar të LSI për protestën e organizuar nga opozita në 27 janar. Ai tha se në 27 janar, opozita dhe LSI do sjellin jo ...

INTERVISTA/ Skënder Minxhozi: Rama pa konkurrent. Pas tij, ende asnjë lloj drite në fund të tunelit

Gazeta Tema - 12.01.2018

Në një intervistë për tesheshi.com, një ndër zërat më racionalë të opinionbërjes politike në Shqipëri, Skënder Minxhozi, ia heq të drejtën LSI-së për të qenë ajo balli i protestave të pritshme të ...

Dashuri në protestë me urrejtje për pushtet

SOT - 12.01.2018

Dashuria mes PD dhe LSI-së nuk është aspak reale. Është një dashuri me shkuesi. Një lidhje nga halli. Një bashkëjetesë konfliktuale. Më së shumti një marrëveshje mes dy “bosave” që ka synim vetëm ...

Salianji: LSI i është ngjitur PD-së për çështje që i kemi ngritur me kohë

Java News - 12.01.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27 janar dhe marrëdhëniet mes PD e LSI në këtë lëvizje ...

Pas aleatëve, edhe deputetët demokratë kundër bashkëpunimit me Kryemadhin: Nuk kemi asgjë të përbashkët me LSI, aleanca ...

SOT - 12.01.2018

Vijojnë replikat në PD sa i takon bashkëpunimit me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Pas qëndrimit të shfaqur nga ana e aleatëve disa ditë më parë, ku këta të fundit u shprehën kundër bashkëpunimit ...

Protesta e 27 janarit, Luan Rama: Reforma në drejtësi, interesi kombëtar i shqiptarëve

SOT - 12.01.2018

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur pas mbledhjes së grupit parlamentar të LSI për protestën e organizuar nga opozita në 27 janar. Ai tha se në 27 janar, opozita dhe LSI do sjellin jo vetëm ...

Armiku më i madh i Ramës është Rama

Java News - 12.01.2018

Në një intervistë për tesheshi.com, një ndër zërat më racionalë të opinionbërjes politike në Shqipëri, Skënder Minxhozi, ia heq të drejtën LSI-së për të qenë ajo balli i protestave të pritshme të ...

Vasili:Rilindja e Ramës nuk e do Reformën në Drejtësi

Zhurnal - 11.01.2018

Vasili:Rilindja e Ramës nuk e do Reformën në Drejtësi Tiranë, 11 janar - Kreu i grupit parlamentar të Lëvizje Socialiste për integrim ka mbajtur një konferencë për shtyp ku ka thënë se e vetmja forcë ...

Politika me dy standarde, një për miqtë ndryshe për armiqtë!

SOT - 11.01.2018

Sa herë në skenën tonë politike shfaqet një problematikë që ka lidhje me një veprimtari, individ nga radhët e mazhorancës, liderët opozitarë u fryjnë borive, gjëmojnë trumbetat, shpërthejnë sharjet, ...

Thellohen përplasjet në opozitë, Shehi paralajmëron disfatë nëse PD bashkohet me LSI, edhe baza demokrate del kundër ...

Zhurnal - 11.01.2018

Thellohen përplasjet në opozitë, Shehi paralajmëron disfatë nëse PD bashkohet me LSI, edhe baza demokrate del kundër aleancës me Kryemadhin Tiranë, 11 janar - Vijojnë të thellohen përplasjet në ...

Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu: Kryemadhi më e fortë se Basha

LajmiFundit - 11.01.2018

Ish-ministrja e integrimit, Majlinda Bregu e ftuar në emisionin ”Studio e Hapur” ka komentuar aktualitetin politik në vend. E pyetur sesi i sheh liderët e opozitës, ish-deputetja e PD-së ka vlerësuar ...

LSI padi ndaj Kryeministrit Edi Rama

Albeu.com - 11.01.2018

Petrit Vasili, kryetari i Grupit të LSI, deklaroi sot se e vetmja forcë politike që nuk e do drejtësinë është Rilindja e kryeministrit Edi Rama . Po ashtu, njoftoi se LSI-ja e ka depozituar sërish ...

“Policia u përdor në zgjedhje”, Petrit Vasili: Ja pse e depozitojmë sërish padinë ndaj Ramës

BalkanWeb - 11.01.2018

TIRANE – Në një deklaratë për mediat, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili tha se LSI ka ridepizutuar padinë ndaj Edi Ramës në Gjykatën e Lartë për thirrjet e tij gjatë fushatës ...

Nënkryetari i PD, Spaho: Aleanca me LSI ka krijuar xhelozi te aleatët, por s’thonim dot “Jo”!

Java News - 11.01.2018

Nënkryetari i PD, Edmond Spaho, i ftuar në studion e Report Tv, pranoi se bashkëpunimi PD-LSI ka shkaktuar edhe pakënaqësi në radhët e të djathtës. Spahoi sqaroi se demokratët nuk i thonin dot jo ...

LSI ridepoziton padinë ndaj Ramës: Prokuroria mbylli hetimet pasi kryeministri kërkoi falje në Facebook

Java News - 11.01.2018

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petri Vasili në një deklaratë për shtyp ka bërë të ditur vendimin e partisë së tij për pjesëmarrjen në punimet e Kuvendit.

Deputeti i PD: Pse duhet protestuar më 27 janar

LajmiFundit - 12.01.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27 janar dhe marrëdhëniet mes PD e LSI në këtë lëvizje ...

Pas aleatëve, edhe deputetët demokratë kundër bashkëpunimit me Kryemadhin: Nuk kemi asgjë të përbashkët me LSI, aleanca ...

Zhurnal - 12.01.2018

Pas aleatëve, edhe deputetët demokratë kundër bashkëpunimit me Kryemadhin: Nuk kemi asgjë të përbashkët me LSI, aleanca e pamundur Tiranë, 12 janar - Vijojnë replikat në PD sa i takon bashkëpunimit ...

Thellohen përplasjet në opozitë, LSI refuzon braktisjen e Parlamentit, PD paralajmëron marrëdhënie të kushtëzuar

SOT - 12.01.2018

Thellohen përplasjet në opozitë. PD dhe LSI vijojnë të jenë me qëndrime të ndara sa i takon rutinës parlamentare që duhet të ndjekin. Edhe pse ditët e fundit u pa dhe një konfirmim i aleancës mes PD ...

“Policia në fushatë”, Petrit Vasili: Prokuroria mbylli hetimet pasi Rama kërkoi falje në Facebook

Gazeta Tema - 11.01.2018

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petri Vasili tha se LSI do të marrë pjesë me sencën e rifillimt të sesonit të rri Parlamentar për vitin 2018. Në një deklaratë për shtyp Vasili tha asili tha se LSI ...

Petrit Vasili: Ja pse e depozitojmë sërish padinë ndaj Ramës

SOT - 11.01.2018

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat, tha se LSI ka ridepozituar padinë ndaj Edi Ramës në Gjykatën e Lartë për thirrjet e tij gjatë fushatës elektorale, ku i ...

Thellohen përplasjet brenda opozitës në Shqipëri

Alb Portali - 12.01.2018

Thellohen përplasjet në opozitë. PD dhe LSI vijojnë të jenë me qëndrime të ndara sa i takon rutinës parlamentare që duhet të ndjekin. Edhe pse ditët e fundit u pa dhe një konfirmim i aleancës mes PD ...

Vasili i përgjigjet Ballës: LSI nuk do bojkotojë Parlamentin

Flaka - 11.01.2018

Deputeti i LSI-së Petrit Vasili në një konferencë për mediat i ka kthyer përgjigje Taulant Ballës, teksa ky i fundit bëri thirrje opozitës të marrë pjesë në sensionin parlamentar që nis më 15 janar.

Vasili: Rama vrasës, kërkon “ndjesë pas krimit”, ja arsyetimi qesharak i Prokurorisë

LajmiFundit - 11.01.2018

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Rama se drejtësia e tij është si ajo e vrasësit që kërkon ndjesë pas krimit. Në një dalje për mediat, Vasili theksoi se prokuroria e mbylli ...

Thellohen përplasjet në opozitë, LSI refuzon braktisjen e Parlamentit, PD paralajmëron marrëdhënie të kushtëzuar

Zhurnal - 12.01.2018

Thellohen përplasjet në opozitë, LSI refuzon braktisjen e Parlamentit, PD paralajmëron marrëdhënie të kushtëzuar Tiranë, 12 janar - Thellohen përplasjet në opozitë.