TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nikoliq: S’ka kushte për bisedime, Prishtina nuk po i zbaton marrëveshjet

Gazeta Express - 17.02.2017

Presidenti serb Tomislav Nikoliq thotë se bisedimet me Prishtinën janë duke u zhvilluar në kushte pothuajse e pamundura. Sipas tij, Beogradi po përmbush gjithçka që kërkohet prej tij në këto ...

Nikoliqi: Prishtina po e bën dialogun pothuajse të pamundur

Telegrafi - 17.02.2017

Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliq, ka deklaruar se bisedimet me Prishtinën janë duke u zhvilluar në kushte pothuajse të pamundura, shkruan B92. Gjatë një takimi të zhvilluar në Beograd me ...

Mediat serbe nxjerrin planin: Nikoliç merr 20 milionë euro nga rusët për fushatën

Java News - 17.02.2017

Fushata zgjedhore presidenciale në Serbi po hyn në pjesën më të ashpër të saj. Mediat e kontrolluara nga Kryeministri aktual në Serbi, Aleksandar Vuçiç po bëjnë akuza nga më të rëndat për Nikoliçin.

SNS e refuzoi ofertën e Nikoliqit për kandidaturën e përsëritur për president të Serbisë

Idividi - 17.02.2017

Beograd, 17 shkurt 2017 (MIA) - Kryesia e Partisë qeveritare progresive serbe (SNS), sot e refuzoi ofertën e presidentit aktual serb Tomisllav Nikoliq "të drejtuar ndaj Aleksandar Vuçiqit", rreth ...

“Lufta”, përqafimet dhe fyerjet e Nikoliqit ndaj shqiptarëve, fushatë, urrejtje apo dashuri?

Botasot - 17.02.2017

Presidenti serb me djemtë gati të niset për luftë në Kosovë”; “Vuçiç ndalon Nikoliçin të flasë për luftë me Kosovën”;, “Presidenti serb Nikolic flet për luftë me shqiptarët e Kosovës..

Mediat serbe: Rusia i jep 20 milionë euro Nikoliçit për garën presidenciale

Albeu.com - 17.02.2017

Serbia pritet të fillojë fushatën zgjedhore presidenciale , ndërsa mediet e kontrolluara nga Kryeministri aktual në Serbi , Aleksandar Vuçiç, kanë thënë se Nikoliç ka marrë 20 milionë euro nga Rusia ...

Nikoliq: S’ka kushte për bisedime, Kosova nuk po i zbaton marrëveshjet

Botasot - 17.02.2017

Presidenti serb Tomislav Nikoliq thotë se bisedimet me Kosovën janë duke u zhvilluar në kushte pothuajse të pamundura. Sipas tij, Beogradi po përmbush gjithçka që kërkohet prej tij në këto bisedime, ...

Nikoliqi: Beogradi i përkushtuar në dialog, Prishtina po e bën të pamundur

Lajmi.net - 17.02.2017

Bisedimet me Kosovën janë duke u zhvilluar në kushte pothuajse të pamundura, ka thënë presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq. Ai sot gjatë takimit që pati me kancelarin austriak Christian Kern, ka ...

Mediat ruse: Nikoliç ka mbështetjen e Rusisë, Vuçiç pengoi planin e tij

Albeu.com - 16.02.2017

Gazeta ruse " Kommersant ", ka shkruar sot se kandidatura e Aleksandër Vuçiç it për President të Serbisë ka penguar seriozisht planet e Tomisllav Nikoliç, dhe se presidenti aktual i Serbisë ka pasur ...

Daçiq për Nikoliq: Nëse është e vërtetë – është e turpshme

Lajmi.net - 16.02.2017

Lideri i partisë serbe SLS, Ivica Daçiq ka thënë se nëse lajmet për nominimin e Nikoliqit janë të vërteta është e turpshme pasi që ai i bashkohet listës së atyre që janë kundër Aleksandër Vuçiq.

Nikoliq ka vendosur që të kandidohet në zgjedhjet presidenciale në Serbi

Portalb - 16.02.2017

Presidenti serb Tomisllav Nikoliq do të kandidohet sërish në zgjedhjet presidenciale, njofton “Sputnik”, ndërsa më vonë edhe B92 e ka konfirmuar informacionin, duke iu referuar burimeve në kabinetin ...

Mihajloviq: Nikoliq ta tregojë të vërtetën për kandidaturën

Botasot - 16.02.2017

Zëvendëskryeministrja e Serbisë, Zoran Mihajloviq ka ftuar presidentin Tomislav Nikoliq që të tregoj nëse ai do të rikandidojë edhe për një mandat. Kjo thirrje e saj vjen pas raportimeve se Nikoliq ...

Nikoliç sfidon Vuciç, planifikon të garojë për postin e Presidentit të Serbisë

BalkanWeb - 16.02.2017

SERBI -Nga e njëjta parti, me ambicie të njëjta. Nikolic dhe Vucic dëshirojnë që të kandidojnë ndaras dhe kundër njëri tjetrit për president të Serbisë.

Nikoliq: S’ka kushte për bisedime, Prishtina nuk po i zbaton marrëveshjet

Zeri - 17.02.2017

Presidenti serb Tomislav Nikoliq thotë se bisedimet me Prishtinën janë duke u zhvilluar në kushte pothuajse të pamundura. Sipas tij, Beogradi po përmbush gjithçka që kërkohet prej tij në këto ...

Daçiq: Turp për Nikoliq-in

Gazeta Express - 16.02.2017

Lideri i partisë serbe SLS, Ivica Daçiq ka thënë se nëse lajmet për nominimin e Nikoliqit janë të vërteta është e turpshme pasi që ai i bashkohet listës së atyre që janë kundër Aleksandër Vuçiq.

Nikoliq ka vendosur që të kandidohet në zgjedhjet presidenciale në Serbi

Idividi - 16.02.2017

Beograd, 16 shkurt 2017 (MIA) - Presidenti serb Tomisllav Nikoliq do të kandidohet sërish në zgjedhjet presidenciale, njofton "Sputnik", ndërsa më vonë edhe B92 e ka konfirmuar informacionin, duke iu ...

Daçiq: Turp për Nikoliqin

Botasot - 16.02.2017

Lideri i partisë serbe SLS, Ivica Daçiq ka thënë se nëse lajmet për nominimin e Nikoliqit janë të vërteta është e turpshme pasi që ai i bashkohet listës së atyre që janë kundër Aleksandër Vuçiq.

Daçiq: Turp për Nikoliq-in

Zeri - 16.02.2017

Lideri i partisë serbe SLS, Ivica Daçiq ka thënë se nëse lajmet për nominimin e Nikoliqit janë të vërteta është e turpshme pasi që ai i bashkohet listës së atyre që janë kundër Aleksandër Vuçiq.

Daçiç: Turp për Nikoliç-in që i bashkohet listës kundër Vuçiçit

Albeu.com - 16.02.2017

Kreu i partisë serbe SLS, Ivica Daçiç ka thënë se nëse lajmet për nominimin e Nikoliç it janë të vërteta, dhe është e turpshme pasi që ai i bashkohet listës së atyre që janë kundër Aleksandër Vuçiç.

Daçiq: Turp për Nikoliq-in

Almakos - 16.02.2017

Lideri i partisë serbe SLS, Ivica Daçiq ka thënë se nëse lajmet për nominimin e Nikoliqit janë të vërteta është e turpshme pasi që ai i bashkohet listës së atyre që janë kundër Aleksandër Vuçiq.