TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Holanda sqaron votën “jo” për Shqipërinë: Duam rezultate në luftën ndaj krimit dhe korrupsionit

Top Channel - 12.06.2019

Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin.

Holanda “jo” Shqipërisë për negociatat, reagon ambasada në Tiranë

Medial - 12.06.2019

Ambasada e Holandës ka reaguar ndaj vendimit të parlamentit holandez për që votoi kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë. Përmes një njoftimi të shpërndarë për mendiat ambasada thekson se është ...

Votimi në parlament, reagon ambasada holandeze

ABC News - 12.06.2019

Ambasada e Mbretërisë së Holandës në Tiranë ka konfirmuar votimin e mbajtur pasditen e së mërkurës në Parlamentin holandez, që i kërkonte qeverisë të mos pranonte hapjen e negociatave të anëtarësimit ...

Ambasada e Holandës shpjegon votën kundër Shqipërisë në BE

LajmiFundit - 12.06.2019

Ambasada e Holandës në Tiranë ka reaguar pas votimit të parlamentit të këtij vendi kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE-në. Në deklaratë theksohet se Hollanda mbetet e vendosur për ...

Vota kundër negociatave, reagon ambasada e Holandës në Tiranë

Mapo - 12.06.2019

Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për mos-hapje të negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë. Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e ...

Parlamenti holandez i thotë “jo” hapjes së negociatave me Shqipërinë

ABC News - 12.06.2019

Parlamenti holandez ka votuar pasditen e së mërkurës kundër hapjes së negociatave të anëtarësimit mes BE-së dhe Shqipërisë. Mocioni i propozuar nga tre ligjvënës ka kaluar me 105 vota kundër nga 150 ...

Holanda i thotë ‘Jo’ negociatave me Shqipërinë

Zhurnal - 12.06.2019

Pas votimit të parlamentit holandez, i cili votoi kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe pro atyre me Maqedoninë e Veriut, vjen edhe reagimi i kryetarit të FRPD, Belind Këlliçi.

Holanda “jo” Shqipërisë për në BE, reagon ambasada në Tiranë

BalkanWeb - 12.06.2019

Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë. Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për ...

Ambasada e Holandës: Procesi i Vetting-ut në Shqipëri, mjaft unik për rajonin

Java News - 12.06.2019

Ambasada e Holandes eshte shprehur per vendimin e parlamentit te vendit te vet, por edhe per hapat e fundit te Shqiperise. Disa hapa te merren para Hapjes se negociatave, ka thene ajo.

Parlamenti i Holandës: 100 vota kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë

LajmiFundit - 12.06.2019

Parlamenti holandez ka vendosur me 100 vota të refuzojë hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE sipas rekomandimit të Komisionit të publikuar pak ditë më parë.

Ish deputeti i PD harron zjarrin dhe molotovin para Kryeministrisë, shpërthen ndaj vendimit të Holandës për negociatat

SOT - 12.06.2019

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu e ndërsa ka komentuar vendimin e parlamentit holandez që ishin pro shtyrjes së negociatave për Shqipërinë, sipas tij, kjo erdhi për shkak të lidhjes së Ramës me ...

Sekretari i PD Bardhi: Kryeministri i Avdyklajve t’u shpjegojë shqiptarëve pse Holanda i thotë jo negociatave

Gazeta Express - 12.06.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi i ka bërë thirrje kryeministrit Rama që të dalë publikisht dhe t’u shpjegojë shqiptarëve se përse Parlamenti i Holandës këtë të mërkurë i ka thënë JO ...

Ministri i Jashtëm i Holandës: Shqipëria nuk ka plotësuar asnjë kusht për luftën ndaj krimit e korrupsionit

Gazeta Express - 12.06.2019

Holanda ka dhënë sot një vendim të fortë për Jo për hapjen e negociatave me Shqipërinë duke arguamentuar se vendi ynë nuk ka plotësuar asnjë kusht për krimin dhe drogën.

Parlamenti i Holandës, "dritë të kuqe" për negociatat e Shqipërisë dhe "jeshile" për Maqedoninë

Albeu.com - 12.06.2019

Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapjene e negociatave , ndërsa vendimi për Maqedoninë e Veriut është pozitiv. Mjafton që vetëm një nga 28 vendet anëtare të BE-së të ...

Holanda: Jo negociata me Shqipërinë, pro Maqedonisë së Veriut

Medial - 12.06.2019

Parlamenti hollandez ka vendosur që të mos hapen negociatat me Shqipërinë, ndërsa ka rënë dakord që negociatat të çelen me Maqedoninë e Veriut. Mocioni i propozuar nga 3 parti të koalicionit ...

Parlamenti i Holandës i thotë “JO” integrimit të Shqipërisë, Maqedonia e Veriut merr dritën jeshile

Gazeta Express - 12.06.2019

Parlamenti i Holandës ka vendosur që t’i thotë JO hapjes së negociatave mes Shqipërisë dhe BE-së me argumentin se vendi nuk ka arritur rezultate të dukshme në luftën kundër korrupsionit dhe krimit.

Parlamenti holandez: Jo negociata me Shqipërinë, Po Maqedonisë V.

Mapo - 12.06.2019

Parlamenti i holandez ka vendosur t’i thotë “JO” Shqipërisë për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian. Ndërsa për Maqedoninë e Veriut, Holanda është shprehur në mbështje të nisjes së bisedimeve.

Negociatat/ Holanda: “Jo” Shqipërisë, “po” Maqedonisë së Veriut

BalkanWeb - 12.06.2019

Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapje negociatash, ndërsa i ka thënë “Po” Maqedonisë së Veriut. Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i rekomandohet ...

Holanda sqaron votën “jo” për Shqipërinë: Duam rezultate në luftën ndaj krimit dhe korrupsionit

Botasot - 12.06.2019

Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin.

Parlamenti i tha ‘JO’ negociatave me Shqipërinë, Ambasada e Holandës shpjegon vendimin

Gazeta Express - 12.06.2019

Ambasada e Holandës në Tiranë ka reaguar në lidhje me mocionin e votuar në parlament ku i thuhej JO hapjes së negociatave mes Shqipërisë e BE-së për këtë qershor.

Vendimi i parlamentit holandez për negociatat e Shqipërisë, ambasada në Tiranë bën reagimin e papritur

SOT - 12.06.2019

Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë.Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për ...

Holanda kundër negociatave/ Bardhi: Shqipëria në rrezik nga Rama

Mapo - 12.06.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pasi Holanda votoi kundër hapjes së negociatave për Shqiprinë dhe pro për Maqedoninë e Veriut.

Ministri i Jashtëm i Holandës: Shqipiëria nuk ka plotësuar asnjë kusht për të hyrë në Europë

Albeu.com - 12.06.2019

Holanda ka dhënë sot një vendim të fortë për Jo për hapjen e negociatave me Shqipërinë duke arguamentuar se vendi ynë nuk ka plotësuar asnjë kusht për krimin dhe drogën.

Parlamenti i Holandës “dritë të kuqe” për negociatat e Shqipërisë, votë ndryshe për Maqedoninë

Botasot - 12.06.2019

Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapjene e negociatave, ndërsa vendimi për Maqedoninë e Veriut është pozitiv. Mjafton që vetëm një nga 28 vendet anëtare të BE-së të ...

Negociatat/ Vjen lajmi i papritur nga Holanda, zbardhet vendimi për Shqipërinë

SOT - 12.06.2019

Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapje negociatash, ndërsa i ka thënë “Po” Maqedonisë së Veriut. Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i rekomandohet ...

Holanda sqaron votën “jo” për Shqipërinë: Duam rezultate në luftën ndaj krimit dhe korrupsionit

Koha.net - 12.06.2019

Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin.

Votimi për negociatat me Shqipërinë në Parlamentin holandez, reagon ambasada në Tiranë

Medial - 12.06.2019

TIRANË, 12 qershor /MEDIAL/ Ambasada e Holandës në Tiranë me anë të një njoftimi pas votimit në parlamentin holandez për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë, tha se Holanda mbetet e vendosur për ...

Vendimi i parlamentit holandez për negociatat e Shqipërisë, ambasada në Tiranë bën reagimin e papritur

Ina - 13.06.2019

Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë.Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për ...

Negociatat/Bardhi:Rama të thotë pse Holanda i tha “jo” Shqipërisë

BalkanWeb - 12.06.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi ka reaguar, pasi parlamenti i Holandës vendosi t’i thotë “Jo” hapjes së negociatave me Shqipërinë. Duke e cilësuar si kryeministrin e Avdylajve, Bardhi ...

Holanda: ‘Jo’ hapjes së negociatave me Shqipërinë, Maqedonia e Veriut e mirëpritur

LajmiFundit - 12.06.2019

Parlamenti i Holandës ka vendosur për që të mos hapen negociatat për Shqipërinë, ndërsa ka rënë dakord që negociatat të çelen me Maqedoninë e Veriut. Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i ...

Negociatat/ "Drita e kuqe" nga Parlamenti i Holandës, reagon Ambasada Holandeze

Albeu.com - 12.06.2019

Ka reaguar mbrëmjen e sotme Ambasada Holandeze lidhur me vendimin që u mor ditën e sotme pë të mos çelur negociatat në muajin qershor . Në reagim shkruhet se Shqipëria ka bërë përparime të mëdha por ...

Holanda kundër negociatave/ PD: Shqipëria në rrezik nga Rama

LajmiFundit - 12.06.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pasi Holanda votoi kundër hapjes së negociatave për Shqiprinë dhe pro për Maqedoninë e Veriut.

Holanda: JO hapjes së negociatave me Shqipërinë, Maqedonia e Veriut PO

Shqipmedia - 12.06.2019

Parlamenti i Holandës ka vendosur për që të mos hapen negociatat për Shqipërinë, ndërsa ka rënë dakord që negociatat të çelen me Maqedoninë e Veriut. Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i ...

Ambasada e Holandës: Hapja e negociatave do ishte vendim i parakohshëm

Botasot - 13.06.2019

Pas vendimit të Parlamentit të Holandës për të mos hapur negociatat me Shqipërinë, ka reaguar edhe ambasada holandeze, e cila thotë se shteti holandez mbetet i angazhuar për perspektivën evropiane të ...

‘Pse Holanda i tha jo negociatave?’, vjen reagimi i PD duke i bërë kërkesën e pazakontë Ramës

SOT - 12.06.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi shkruan se kryeministri Edi Rama duhet të sqarojë shqiptarët se pse Holanda vendosi kundër hapjes së negociatave.Në një reagim, numri dy ...

Sekretari i PD Bardhi: Kryeministri i Avdyklajve t’u shpjegojë shqiptarëve pse Holanda i thotë jo negociatave

Botasot - 12.06.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi i ka bërë thirrje kryeministrit Rama që të dalë publikisht dhe t’u shpjegojë shqiptarëve se përse Parlamenti i Holandës këtë të mërkurë i ka thënë JO ...

Negociatat/ Sekretari Bardhi i kërkon llogari Ramës për Holandën

Java News - 12.06.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi ka reaguar, pasi parlamenti i Holandës vendosi t’i thotë “Jo” hapjes së negociatave me Shqipërinë. Duke e cilësuar si kryeministrin e Avdylajve, Bardhi ...