TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Prishtinë: Përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit

Portalb - 11.09.2019

Haradinaj tha se Kosova bashkëndjenë me SHBA-në dhe kujtimin për të rënët e kësaj dite do ta kthejë në traditë institucionale për çdo vit, transmeton REL .

Kosovë, zbulohet pllaka memoriale e 11 shtatorit

RTSH - 11.09.2019

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Viktimat e 11 shtatorit nderohen me pllakë memoriale, Haradinaj thotë Kosova e përjetoi rëndë

Koha.net - 11.09.2019

“Sot 18 vjet më parë edhe Kosova e përjetoi rëndë sulmin mbi institucionet, mbi popullin, mbi miqtë tanë, mbi njerëzit e Amerikës. Kosova kujton çdo vit në këtë datë të rënët, martirët e kësaj dite ...

Haradinaj: Kosova e përjetoi rëndë 11 shtatorin, sulmin mbi miqtë tanë amerikanë

Lajmi.net - 11.09.2019

Para figurave të shumta të rëndësishme si vendore por edhe të huaja, kryeministri në detyrë, Haradinaj, duke kujtuar këtë tragjedi ndaj miqve tanë amerikanë, tha se kjo ditë në Kosovë do të kthehet ...

Prishtinë: Përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit

Evropaelire - 11.09.2019

Në Prishtinë janë përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën me 11 shtator të vitit 2001 në SHBA. Në kujtim të viktimave në oborrin e Qeverisë së Kosovës është inauguruar Memoriali “Kosova ...

Prishtinë, zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Alsat - 11.09.2019

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të ...

Belegu, Haradinaj dhe Kosnett zbulojnë memorialin e viktimave të 11 Shtatorit

Zhurnal - 11.09.2019

Sot, bashkë me Kryeministrin Haradinaj dhe ambasadorin amerikan Kosnett ishim prezent në zbulimin e memorialit në nderim të viktimave të 11 shtatorit, të sulmit të tmerrshëm terrorist ndaj SHBA-së në ...

Prishtinë, zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Tetova Sot - 11.09.2019

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kosova nderon viktimat e sulmit të 11 shtatorit në SHBA

Lajmi.net - 11.09.2019

Fillimisht në oborrin e ndërtesës së Qeverisë, Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj bën homazhe dhe merr pjesë në zbulimin e obeliskut kushtuar viktimave të 11 shtatorit.

Kosova nderon viktimat e sulmit të 11 shtatorit në SHBA

Zeri - 11.09.2019

Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Zbulohet pllaka memoriale e viktimave të 11 Shtatorit

Gazeta Express - 11.09.2019

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Zbulohet obelisku kushtuar viktimave të 11 shtatorit në Amerikë

Telegrafi - 11.09.2019

Në 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit ndaj kullave binjake në New York, sot në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar edhe obelisku në nderim të rreth 3 mijë viktimave të ati ...

Zbulohet pllaka memoriale në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Kosova Live - 11.09.2019

Kryeministri në detyrë, i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri homazhe dhe mori pjesë në zbulimin e obeliskut në oborrin e Qeverisë së Kosovës, kushtuar viktimave të 11 shtatorit 2001, në ...

Zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Botasot - 11.09.2019

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ngjarjet e datës 11 shtator

Botasot - 11.09.2019

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj bën homazhe dhe merr pjesë në zbulimin e obeliskut kushtuar viktimave të 11 shtatorit 2001 në SHBA. (Oborri i ndërtesës së Qeverisë, ora 08:00) Shoqata “Miqtë ...

Kosova nderon viktimat e 11 Shtatorit

Gazeta Express - 11.09.2019

Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Kosovo Remember”, obelisku në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Botasot - 11.09.2019

Prej sot në oborrin e Qeverisë së Kosovës do të jetë edhe obelisku në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2011 në SHBA.

Prishtinë: Përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit

Flaka - 11.09.2019

Në Prishtinë janë përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën me 11 shtator të vitit 2001 në SHBA. Në kujtim të viktimave në oborrin e Qeverisë së Kosovës është inauguruar Memoriali “Kosova ...

Zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Zeri - 11.09.2019

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kosova përkujton viktimat e SHBA-së nga sulmi i 11 shtatorit

Ina - 11.09.2019

Sot bëhen 18 vjet nga kryerja e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Më 11 shtator të vitit 2001, u kryen sulmet më të tmerrshme terroriste në Shteteve e Bashkuara ...

Pllakë përkujtimore në oborrin e Qeverisë së Kosovës në nderim të viktimave të 11 shtatorit në SHBA

Koha.net - 11.09.2019

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Kosovo Remember”, obelisku në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Telegrafi - 11.09.2019

Prej sot në oborrin e Qeverisë së Kosovës do të jetë edhe obelisku në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2011 në SHBA.