TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Policia Shqiptare ndalon një rus anëtar të ISIS

RTSH - 12.07.2019

Policia Shqiptare ka prangosur këtë të premte një shtetas rus, i cili ishte bërë pjesë e organizatës terroriste ISIS që prej vitit 2013. Siç bën të ditur policia, në bashkëpunim dhe me agjencitë ...

Një rus arrestohet në Tiranë për terrorizëm

Botasot - 12.07.2019

Policia e Shtetit në Shqipëri në bashkëpunim me agjencitë ligjzbatuese partnere dhe ato të inteligjencës, ka vënë në pranga një 34-vjeçar rus të kërkuar për terrorizëm.

Arrestohet në Shqipëri, ish-luftëtari rus i ISIS

ABC News - 12.07.2019

Një 34-vjeçar rus i shpallur në kërkim nga Interopol Moska është arrestuar në Shqipëri, me qellim ekstradimin drejt Rusisë. I shumëkërkuari për “Pjesëmarrje në organizatë terroriste” u lokalizua dhe ...

VIDEO/ Policia: Kapet në Shqipëri terroristi rus

Mapo - 12.07.2019

Një 34 vjeçar rus që luftonte për ISIS është kapur në vendin tonë. Lajmi u bë i ditur nga Policia e Shtetit. Ai është i dënuar për “Pjesëmarrje në organizatë terroriste”.

Një rus arrestohet në Tiranë për terrorizëm

Telegrafi - 12.07.2019

Policia e Shtetit në Shqipëri në bashkëpunim me agjencitë ligjzbatuese partnere dhe ato të inteligjencës, ka vënë në pranga një 34-vjeçar rus të kërkuar për terrorizëm.

Luftoi për ISIS në Siri, arrestohet në Tiranë terroristi rus

BalkanWeb - 12.07.2019

TIRANE Policia e Shtetit bën me dije se ka arrestuar një shtetas rus, me qëllim ekstradimi drejt shtetit të Rusisë. R.M 34 vjeç është dënuar nga gjykata ruse për pjesëmarrje në organizatë kriminale, ...

Arrestohet një rus në Tiranë për terrorizëm

Koha.net - 12.07.2019

Policia e Shtetit në Shqipëri në bashkëpunim me agjencitë ligjzbatuese partnere dhe ato të inteligjencës, ka vënë në pranga një 34-vjeçar rus të kërkuar për terrorizëm.

VIDEO: Arrestohet në Tiranë 34-vjeçari rus i kërkuar për terrorizëm

Gazeta Tema - 12.07.2019

Drejtoria e Antiterrorit në policinë e shtetit ka arrestuar në Tiranë një 34-vjeçar rus i kërkuar për “Pjesëmarrje në organizatë terroriste”. Kapja e tij u bë pas një pune disamujore.

Arrestohet një rus për terrorizëm

Alsat - 12.07.2019

Policia e Shtetit në Shqipëri në bashkëpunim me agjencitë ligj zbatuese partnere dhe ato të inteligjencës, ka vënë në pranga një 34-vjeçar rus të kërkuar për terrorizëm.

Arrestohet në Shqipëri luftëtari rus i ISIS-it, erdhi si emigrant i paligjshëm

Top Channel - 12.07.2019

Policia e Shtetit ka arrestuar një shtetas rus, luftëtar i ISIS-it, që ishte fshehur në Shqipëri. Në pranga ka rënë shtetasi R. M., 34 vjeç, lindur dhe banues në Norilsk, Rusi, me qëllime ekstradimit ...

Arrestohet në Shqipëri terroristi rus (VIDEO)

Albeu.com - 12.07.2019

Policia e Shtetit shqiptar ka vënë në pranga një 34 vjeccar rus, i dyshuar si terrorist. Ky shtetas ka ardhur si emigrant i paligjshëm në Shqipëri dhe ishte shpallur në kërkim nga Interpol Moska, ...

Tiranë, arrestohet një rus për terrorizëm

Tetova Sot - 12.07.2019

Policia e Shtetit në Shqipëri në bashkëpunim me agjencitë ligj zbatuese partnere dhe ato të inteligjencës, ka vënë në pranga një 34-vjeçar rus të kërkuar për terrorizëm.

Arrestohet në Shqipëri terroristi rus, erdhi si emigrant i paligjshëm

Gazeta Express - 12.07.2019

Nje shtetas rus, ne kerkim nderkombetar per pjesemarrje ne organizate terroriste eshte arrestuar ne vendin tone. Mesohet se ne pranga eshte vene shtetasi R. M.

Arrestohet në Shqipëri luftëtari rus i ISIS-it

Botasot - 12.07.2019

Policia e Shtetit ka arrestuar një shtetas rus, luftëtar i ISIS-it, që ishte fshehur në Shqipëri. Në pranga ka rënë shtetasi R. M., 34 vjeç, lindur dhe banues në Norilsk, Rusi, me qëllime ekstradimit ...

Arrestohet në Shqipëri terroristi rus

Zeri - 12.07.2019

Një shtetas rus, i cili për një kohë të gjatë është në kërkim ndërkombëtar për pjesëmarrje në organizata terroriste është arrestuar në Shqipëri, me iniciale R. M.

U arrestua në Shqipëri luftëtari rus i ISIS-it, erdhi si emigrant i paligjshëm

Portalb - 12.07.2019

Policia e Shtetit ka arrestuar një shtetas rus, luftëtar i ISIS-it, që ishte fshehur në Shqipëri. Në pranga ka rënë shtetasi R. M., 34 vjeç, lindur dhe banues në Norilsk, Rusi, me qëllime ekstradimit ...