TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Isa Mustafa: LDK është e fortë, sepse e njeh vetëveten dhe e njeh Kosovën

Botasot - 12.07.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, nëpërmjet një deklarate në Facebook, ka thënë se LDK-ja sulmohet ngaqë nuk guxojnë të sulmojnë partitë tjera, shkruan “Bota sot”.

Mbledhja e kryesisë mbahet pa LDK-në e LVV-në

Zeri - 12.07.2019

Dy partitë opozitare LDK-ja dhe LVV-ja kanë bojkotuar mbledhjen e sotme të kryesisë së Kuvendit të Kosovës raporton "Zeri.info". Ndërkohë partia tjetër opozitare, PSD po merr pjesë në këtë mbledhje ...

Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, LDK e VV e bojkotojnë

Gazeta Express - 12.07.2019

Ka nisur të mbahet Mbledhja e sotme e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Në të po marrin pjesë pos kreut te Kuvendit, Kadri Veselit edhe Xhavit Haliti nga PDK, Aida Dërguti nga PSD si dhe një ...

Haziri: LDK-ja është unike, incidentet ishin nga dashakëqijtë

Zeri - 12.07.2019

Zyrtarët e LDK-së thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejt, por ata nuk kanë pranuar të flasin për emrat e mundshëm, të cilët do të kandidojnë për pozitën e të parit të kësaj partie.

LDK-ja zgjedh së shpejti kryetarin, kandidatët mbeten sekretë

Zeri - 12.07.2019

Zyrtarët e LDK-së thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejt, por ata nuk kanë pranuar të flasin për emrat e mundshëm, të cilët do të kandidojnë për pozitën e të parit të kësaj partie.

Abdixhiku: Zaevi vërtetoi skenarin e zi ku është përfshirë Thaçi me Vuçiqin, Erdoganin e Putinin

Gazeta Express - 11.07.2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku i ftuar mbrëmë në emisionin DPT te Fidani në T7 ka folur për telefonatën që kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pati me dy ...

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Telegrafi - 11.07.2019

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda ka thënë se është e nevojshme që opozita të shkojë në zgjedhje parlamentare me një listë të përbashkët që do t’i printe partia më e madhe.

A po vonohen LDK-ja dhe VV-ja me mocionin për rrëzimin e Qeverisë?

Botasot - 11.07.2019

Se a po vonohet mocioni për rrëzimin e Qeverisë dhe sa janë të gatshëm LDK-ja dhe VV-ja të rrëzojnë këtë Qeveri apo këto deklarata janë boshe para mediave, publicisti Faton Abdullahu ka thënë për ...

Zogaj: Ja qëllimi i LDK-së për të arritur fitore absolute

Botasot - 11.07.2019

Preokupim i përhershëm dhe qëllim kryesor i opozitës, në çdo vend e në çdo kohë është mposhtja e pozitës. Kjo për faktin se për realizimin e këtij qëllimi, opozitat janë të pamëshirshme, dhe i ...

Mustafa: Askush s’guxon t’i godasë kriminelët që kanë kapur shtetin prandaj po sulmojnë LDK-në

Koha.net - 12.07.2019

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka komentuar sulmet e fundit që kohëve të fundit po i bëhen kësaj partie, duke ndërlidhur me rrahjet që po bëhen në struktura në degë e nëndegë nëpër komuna.

Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, LDK e VV e bojkotojnë

Medial - 12.07.2019

11:42, 12 Korrik 2019 Ka nisur të mbahet Mbledhja e sotme e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Në të po marrin pjesë pos kreut te Kuvendit, Kadri Veselit edhe Xhavit Haliti nga PDK, Aida Dërguti nga ...

Lutfi Haziri flet për rrahjet në LDK: Erdhën prej atyre që nuk ia duan të mirën partisë

Gazeta Express - 12.07.2019

Zyrtarët e LDK-së thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejt, por ata nuk kanë pranuar të flasin për emrat e mundshëm, të cilët do të kandidojnë për pozitën e të parit të kësaj partie.

LDK-ja zgjedh së shpejti kryetarin, kandidatët mbeten sekretë

Lajmi.net - 12.07.2019

Pas pak ditësh pritet të përfundojnë zgjedhjet në të gjitha degët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Aktualisht kanë mbetur vetëm edhe katër degë të këtij subjekti, Ferizaj, Vushtrria, Mitrovica ...

Selmanaj, i bindur se në vjeshtë do të ketë zgjedhje

Koha.net - 10.07.2019

23:50 Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj beson se sikur të vazhdonte të ishte LDK-ja në krye të Qeverisë atëherë projekti i Thaçit për shkëmbim territoresh me Serbinë s’do të lindte fare.

Posti i kryeministrit “mollë sherri” për LDK-në dhe VV-në

Botasot - 10.07.2019

“Këto janë spekulime mediale, nuk është diskutuar asnjëherë kjo temë në forumet e partisë, vlerësoj se si partia më e madhe kryeministri duhet dhe do të jetë nga LDK-ja”, është shprehur Naser Rugova ...

Opozita po ia zgjatë jetën PANhajnisë, pa koordinim për ngritjen e mocionit

Botasot - 10.07.2019

Ditëve të fundit janë duke u dhënë ide të ndryshme për dërgimin e vendit në zgjedhje të jashtëzakonshme. Ka kaluar një kohë mjaft e gjatë, që kur opozita ka paralajmëruar ngritjen e mocionit për ...

Mitrovicë, procesi zgjedhor i LDK-së vazhdon me dyer të mbyllura

Lajmi.net - 10.07.2019

Ajo që njihet si një nga degët e tensionuara të LDK-së po synohet të udhëhiqet nga dy rivalë njerëzit e të cilëve më 19 maj, kur po mbaheshin zgjedhjet në një nëndegë të kësaj partie kishin eskaluar ...

Haxhi Avdyli: Isa Mustafa nuk mund ta rrisë më LDK-në

Telegrafi - 10.07.2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haxhi Avdyli, ka thënë se në LDK duhet të ketë një lidership të ri, por nuk bën t’i mohohet kandidatura as Isa Mustafës.

Rugova: Jemi në pritje të tri votave për ta rrëzuar Qeverinë

Telegrafi - 10.07.2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova ka thënë se opozita është në kërkim edhe të tri votave për rrëzimin e kësaj qeverie. Rugova, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...

“Për kryetar të LDK-së do të ketë më shumë se 1 kandidat”

Botasot - 11.07.2019

Deputeti Driton Selmanaj në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se zgjedhjet për kryetar të LDK-së mund të mbahen pas 3 javësh, por thotë se ende nuk e di se kush do të jetë kandidat.

Avdyli: Gabimi kryesor i LDK-së ka qenë që ka hyrë në koalicion me PDK-në

Telegrafi - 10.07.2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti ka bërë gabime gjatë viteve të kaluara. Avdyli në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, thotë se LDK në ...

Rrahjet në LDK, Donika Gërvalla e bën për pesë pare Isa Mustafën

Botasot - 10.07.2019

Aktivistja e LDK-së, Donika Gërvalla, Isa Mustafën e quan njëri pa parime, pa guxim, pa vizion politik dhe pa integritet personal. Gërvalla ka postuar një foto në llogarinë e saj në Facebook ku ...

Donika Gërvalla me akuza të rënda për LDK-në

Botasot - 10.07.2019

Ish-anëtarja e LDK-së, Donika Gërvalla, në një publikim në rrjetin social “Facebook” ka reaguar për rrahjet e fundit në këtë parti. Ajo ka shkruar se këto shpërthime nuk habisin aspak kur në krye të ...

Deputeti i LDK-së: Me Isa Mustafën nuk rritet partia!

Zeri - 10.07.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli me pesimizëm është shprehur se mund të shenojë rritje partija e tij në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, në rast se në krye të saj ...

Deputeti i LDK’së i arsyeton rrahjet në parti

Gazeta Express - 10.07.2019

Deputeti i LDK’së, Naser Rugova ka komentuar incidentet në zgjedhjet e brendshme të kësaj partie, të cilat kanë përfunduar me rrahje – raporton Periskopi.

Donika Gërvalla e bën për pesë pare LDK’në e Isa Mustafës

Gazeta Express - 10.07.2019

Aktivistja e LDK’së, Donika Gërvalla-Schwarz, ka postuar një foto në llogarinë e saj në Facebook ku shihet Presidenti i vendit dhe kreu i LDK’së duke i shtrënguar dorën njëri-tjetrit.

Ismet Beqiri thotë se mediat po zmadhojnë rrahjet brenda LDK-së

Botasot - 10.07.2019

Përleshjet në mes anëtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk kanë ndaluar që nga fillimi i procesit të brendshëm zgjedhor në këtë parti. Grushte e hedhje karrigesh pati edhe të dielën në ...

Shtatori koha e fundit për rrëzimin e Qeverisë

Botasot - 10.07.2019

Ndonëse mocioni për rrëzimin e Qeverisë po vonohet, deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së Imet Rrahmani ka vlerësuar se kjo gjendje, opozitës ja imponon mocionin.

Rrahjet në LDK, Ismet Beqiri akuzon mediat për zmadhim të ngjarjeve

Gazeta Express - 10.07.2019

Të dielën ka ndodhur një përleshje tjetër ndërmjet anëtarëve të LDK-së në fshatin Maxhunaj të Vushtrrisë, pas incidenteve që kishin ndodhur në Prishtinë, Ferizaj dhe Mitrovicë.

Abdixhiku: Test mocion para shtatorit, LDK-ja e VV-ja duhet ta marrin qeverinë

Zeri - 12.07.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se partia e tij duhet ta udhëheqë vendin. Ai ka thënë se pjesë e qeverisë së ardhshme të ...

Deda: Kemi mundur në qershor të rrëzojmë Qeverinë

Gazeta Express - 11.07.2019

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda ka thënë se është e nevojshme që opozita të shkojë në zgjedhje parlamentare me një listë të përbashkët që do t’i printe partia më e madhe.

Mustafa iu mëshon zyrtarëve të vet: Në LDK ka karrieristë, anarkistë e popullistë që ia mbulojnë skandalet qeverisë

Gazeta Express - 12.07.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa duke folur për kritikat dërguar partisë së tij, ka shkruar se i vjen mirë për këtë, pasi që Lidhja Demokratike e Kosovës, siç thotë ai nuk është subjekt që ka brenda ...

LDK e VV e bojkotojnë mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit

Lajmi.net - 12.07.2019

Në të po marrin pjesë pos kreut te Kuvendit, Kadri Veselit edhe Xhavit Haliti nga PDK, Aida Dërguti nga PSD si dhe një përfaqësues i komuniteteve, njofton Klan Kosova.

Lutfi Haziri flet për rrahjet në LDK: Erdhën prej atyre që nuk ia duan të mirën partisë

Botasot - 12.07.2019

Zyrtarët e LDK-së thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejt, por ata nuk kanë pranuar të flasin për emrat e mundshëm, të cilët do të kandidojnë për pozitën e të parit të kësaj partie.

Sekretet e LDK’së

Gazeta Express - 18.07.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) është në prag të përmbylljes së procesit të brendshëm zgjedhor, me ç’rast e ka caktuar edhe datën se kur do të mbahen zgjedhjet për të parin e partisë.

LDK e VV s’po merren vesh as për rrëzimin e Qeverisë, e lëre më ta formojnë atë bashkë

Botasot - 11.07.2019

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se LDK-ja dhe VV-ja dallojnë për një nuancë në aspektin e thirrjes së seancës për mocionin për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj.

Mitrovicë, procesi zgjedhor i LDK-së vazhdon me dyer të mbyllura

Zeri - 10.07.2019

Prapa dyerve të mbyllura po mbahet Kuvendi Zgjedhor i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dega në Mitrovicë. Ajo që njihet si një nga degët e tensionuara të LDK-së po synohet të udhëhiqet nga dy rivalë ...

Haxhi Avdyli: Isa Mustafa nuk mund ta rrisë më LDK-në

Botasot - 10.07.2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haxhi Avdyli, ka thënë se në LDK duhet të ketë një lidership të ri, por nuk bën t’i mohohet kandidatura as Isa Mustafës.

Deputeti i LDK’së: Jemi në pritje të tri votave për ta rrëzuar Qeverinë

Gazeta Express - 10.07.2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova ka thënë se opozita është në kërkim edhe të tri votave për rrëzimin e kësaj qeverie. Rugova ka thënë se tensionet në kuvendet zgjedhore ...

Avdyli: Gabimi kryesor i LDK-së ka qenë që ka hyrë në koalicion me PDK-në

Botasot - 10.07.2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haxhi Avdyli ka thënë se kjo parti ka bërë gabime gjatë viteve të kaluara. Avdyli, thotë se LDK në dy vite të qeverisjes me ekzekutivin ka pasur ...

Donika Gërvalla sulmon ashpër kreun e LDK-së

Telegrafi - 10.07.2019

Aaktivistja e LDK-së në Gjermani, Donika Gërvalla Schwarz, ka publikuar sot një fotografi ku shihen presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, teksa ...

Deputeti i LDK-së: Me Isa Mustafën nuk rritet partia!

Botasot - 12.07.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli me pesimizëm është shprehur se mund të shenojë rritje partija e tij në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, në rast se në krye të saj ...

Kështu i arsyeton Rugova rrahjet në LDK

Botasot - 10.07.2019

Deputeti i LDK-së, Naser Rugova ka komentuar incidentet në zgjedhjet e brendshme të kësaj partie, të cilat kanë përfunduar me rrahje. Rugova mendon se me rrahje LDK-ja e merr pushtetin Ai ka thënë se ...

Rrahjet në LDK, Ismet Beqiri akuzon mediat për zmadhim të ngjarjeve

Medial - 10.07.2019

19:38, 10 Korrik 2019 Të dielën ka ndodhur një përleshje tjetër ndërmjet anëtarëve të LDK-së në fshatin Maxhunaj të Vushtrrisë, pas incidenteve që kishin ndodhur në Prishtinë, Ferizaj dhe Mitrovicë.

Abdixhiku: LDK-ja e VV-ja duhet ta marrin qeverinë, ja kur mbahet test mocioni

Botasot - 12.07.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se partia e tij duhet ta udhëheqë vendin. Ai ka thënë se pjesë e qeverisë së ardhshme të ...

Deda: Kemi mundur në qershor të rrëzojmë Qeverinë

Zeri - 11.07.2019

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda ka thënë se është e nevojshme që opozita të shkojë në zgjedhje parlamentare me një listë të përbashkët që do t’i printe partia më e madhe.

Mustafa: Ata që po e godasin LDK-në, janë individë që edhe në kohën e Rugovës e kanë braktisur partinë

Lajmi.net - 12.07.2019

Mustafa, në një postim në facebook, thotë se ndihet krenarë me partinë e vet, e thotë se askush s’guxon t’i sulmojë ata që janë në krye të shtetit, e që në partitë e veta kanë kriminelë, prandaj po e ...

Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, LDK e VV e bojkotojnë

Botasot - 12.07.2019

Ka nisur të mbahet Mbledhja e sotme e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Në të po marrin pjesë pos kreut te Kuvendit, Kadri Veselit edhe Xhavit Haliti nga PDK, Aida Dërguti nga PSD si dhe një ...

Lutfi Haziri flet për rrahjet në LDK: Erdhën prej atyre që nuk ia duan të mirën partisë

Medial - 12.07.2019

Zyrtarët e LDK-së thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejt, por ata nuk kanë pranuar të flasin për emrat e mundshëm, të cilët do të kandidojnë për pozitën e të parit të kësaj partie.

LDK-ja zgjedh së shpejti kryetarin, kandidatët mbeten sekretë

Zhurnal - 12.07.2019

Prishtinë, 12 korrik – Zhurnal.mk – Zyrtarët e LDK-së thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejt, por ata nuk kanë pranuar të flasin për emrat e mundshëm, të cilët do të kandidojnë për ...