TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Negociatat/ Lleshaj e Gjonaj: Kemi mbështetje nga eurodeputetët

BalkanWeb - 12.06.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj bashkë me ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, morën pjesë në një veprimtari kushtuar integrimit europian të Shqipërisë, e cila u zhvillua në Parlamentin ...

Një përgjigje që i thotë të gjitha

Respublica - 12.06.2019

A është Edi Rama i korruptuar, a janë ministrat e tij hajdutë, a janë vjedhur votat, a janë shqetësuese përgjimet e Bild, a është qeveria e inkriminuar? Për Brukselin këto pyetje nuk kanë asnjë ...

Situata politike në Shqipëri në qendër të diskutimeve në PE

ABC News - 11.06.2019

Kriza politike në Shqipëri ishte në qendër të diskutimeve dhe në Parlamentin Europian. Sipas eurodeputetit Knut Fleckenstein vendimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta e lexon si shqetësim për ...

Bruksel: Takime të ministrave e kryeministrit të Shqipërisë

DW - 11.06.2019

Një delegacion ministrash nga Shqipëria promovojnë në Bruksel platformën shtetërore për çeljen e negociatave për anëtarësim në BE. Kryeministri i Shqipërisë ka takime me zyrtarë të BE-së.

“Situata mund të dalë jashtë kontrollit”, Fleckenstein lëshon paralajmërimin e rëndë pas ç’dekretimit të Metës: Duhet ...

SOT - 11.06.2019

“Kam lexuar që Presidenti është i shqetësuar për situatën dhe se ajo mund të dalë jashtë kontrollit. Ne duhet ta marrim këtë seriozisht edhe pse ne nuk na takon që të ndërhyjmë në politikën e ...

Reflekton dhe Fleckenstein: Shqetësimet e Metës të merren seriozisht

Mapo - 11.06.2019

Ish-eurodeputeti në PE dhe raportuesi për Shqipërisë, Knut Fleckenstain. Ka folur për situatën politike në Shqipëri. Nga një takim me temë, “Shqipëria dhe perspektiva e saj europiane”, Fleckenstein ...

Rama takon Junkerin në Bruksel, Fleckenstein flet për Shqipërinë në PE

ABC News - 11.06.2019

Kryeministri Rama ka nisur sot një vizitë zyrtare në Bruksel, në krye të një delegacioni qeveritar. Gjatë kësaj vizite priten takime të rëndësishme me zyrtarë të Bashkimit Europian.

Flackenstein përsërit thirrjen ndaj BE-së: Të hapen negociatat me Shqipërinë (dhe një koment për Metën)

Gazeta Tema - 11.06.2019

Në kuadër të një aktiviteti në Bruksel me temë: “Shqipëria dhe perspektiva e saj europiane”, raportuesi për Shqipërinë Knut Flackenstein dhe eurodeputetja Monika Makovei janë ndalur edhe te situata ...

Lleshaj dhe Gjonaj në Bruksel! Marrin mbështetje nga eurodeputetët për hapjen e negociatave

Gazeta Express - 12.06.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj morën pjesë në një veprimtari kushtuar integrimit europian të Shqipërisë, e cila u zhvillua në Parlamentin Europian, nën ...

Fleckenstein: Presidenti Meta është i shqetësuar për situatën, duhet ta marrim seriozisht

Gazeta Express - 11.06.2019

Ish-eurodeputeti në PE dhe raportuesi për Shqipërisë, Knut Fleckenstain ka folur për situatën politike në Shqipëri. Nga një takim me temë, “Shqipëria dhe perspektiva e saj europiane”, Fleckenstein ka ...

Rama vizitë në Bruksel, sot takim me Mogherinin, Juncker dhe Tusk

Mapo - 11.06.2019

Kryeministri Edi Rama ka nisur sot një vizitë zyrtare në Bruksel, në krye të një delegacioni qeveritar. Gjatë kësaj vizite priten takime të rëndësishme me zyrtarë të Bashkimit Europian.

“Duhet ta marrim seriozisht”, Fleckestein reagon për Metën dhe negociatat

Java News - 11.06.2019

Në kuadër të një aktiviteti në Bruksel me temë: “Shqipëria dhe perspektiva e saj europiane”, raportuesi për Shqipërinë Knut Flackenstein dhe eurodeputetja Monika Makovei janë ndalur edhe te situata ...

Lleshaj dhe Gjonaj në Bruksel: Mbështetje për hapjen e negociatave

ABC News - 12.06.2019

Mbështetje nga eurodeputetët për hapjen e negociatave Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj morën pjesë në një veprimtari kushtuar integrimit europian të ...

Rama takon Presidentin Juncker në Bruksel

Durres Lajm - 11.06.2019

Kryeministri Edi Rama ka nisur sot një vizitë zyrtare në Bruksel, në krye të një delegacioni qeveritar. Gjatë kësaj vizite priten takime të rëndësishme me zyrtarë të Bashkimit Europian.

Negociatat/ Sandër Lleshaj dhe Etilda Gjonaj japin lajmin e mirë

SOT - 12.06.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj bashkë me ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, morën pjesë në një veprimtari kushtuar integrimit europian të Shqipërisë, e cila u zhvillua në Parlamentin ...

Lleshaj dhe Gjonaj në Bruksel: Mbështetje për hapjen e negociatave

Java News - 12.06.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj morën pjesë në një veprimtari kushtuar integrimit europian të Shqipërisë, e cila u zhvillua në Parlamentin Europian, nën ...

Lleshaj e Gjonaj në Bruksel: Mbështetje nga eurodeputetët për hapjen e negociatave

Medial - 12.06.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj morën pjesë në një veprimtari kushtuar integrimit europian të Shqipërisë, e cila u zhvillua në Parlamentin Europian, nën ...

Ministrat Lleshaj dhe Gjonaj në Bruksel, mbështetje nga eurodeputetët për hapjen e negociatave

Durres Lajm - 12.06.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj morën pjesë në një veprimtari kushtuar integrimit europian të Shqipërisë, e cila u zhvillua në Parlamentin Europian, nën ...

Bruksel/Mbështetje nga eurodeputetët për hapjen e negociatave

Zhurnal - 12.06.2019

Tiranë, 12 qershor – Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj morën pjesë në një veprimtari kushtuar integrimit europian të Shqipërisë, e cila u zhvillua në ...

Bruksel, mbështetje nga eurodeputetët për hapjen e negociatave

RTSH - 12.06.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj morën pjesë në një veprimtari kushtuar integrimit evropian të Shqipërisë, e cila u zhvillua në Parlamentin Evropian, nën ...