TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nuk u ndërpre një ëndërr, por një biznes i pistë!

Gazeta Tema - 12.07.2019

Nga Fatjon Baze CAS, i ka dhënë këtë të premte goditjen fatale klubit të Skënderbeut, duke i dhënë të drejt UEFA-s për dënimin 10 vjeçar që i përjashton korçarët nga të gjitha kompeticionet europiane.

E FUNDIT/ Takaj tregon çfarë ndodh tani pas "bombës" së KAS ndaj "Skënderbeut"

Albeu.com - 12.07.2019

Gjatë ditës së sotme skuadra e " Skënderbeut " mori një goditje të forta pasi KAS la në fuqi vendimin e UEFA-s për të pezulluar me 10 vite pjesëmarrjen e korçarëve në kupat e Europës.

A do e braktisë “Skënderbeun” pas vendimit të KAS, flet Presidenti Takaj

Gazeta Express - 12.07.2019

Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar betejën.

CAS merr vendimin: Skënderbeu 10 vjet jashtë Evropës! Por ka ende shpresë!

RTSH - 12.07.2019

Ekipi i futbollit i Skënderbeut të Korçës ka marrë të premten një lajm shumë të keq. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë vendosi të lërë në fuqi vendimin e Apelit në çështjen e klubit të ...

Pritja mbaron bashkë me shpresën, KAS-i merr vendimin final për Skënderbeun

Top Channel - 12.07.2019

Nëpërmjet një relacioni zyrtar, KAS ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s i marrë në 29 mars, që bën fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të trukuara në Kupat e Europës, duke e ...

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv lë në fuqi dënimin e UEFA-s për Skënderbeun

ABC News - 12.07.2019

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka lënë në fuqi vendimin e UEFA-s, për dënimin e Skënderbeut me 10 vite jashtë kupave të Europës dhe gjobë 1 mln euro. KAS bën të ditur se Skënderbeu është përgjegjës ...

Shansi i fundit: Kjo është e vetmja mënyrë që klubit të Skënderbeut t' i hiqet dënimi

Albeu.com - 12.07.2019

Skënderbeu pam minuta më parë mori një goditje të madhe me vendimin e KAS-it, i cili la në fuqi dënimin e UEFA-s me 10 vite pezullim nga kompeticionet europiane si dhe një gjobë prej 1 milionë euro.

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv konfirmoi dënimin e Skëndërbeut

Alsat - 12.07.2019

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka vendosur që të lë në fuqi dënimin për të përjashtuar Skënderbeun për 10 vite nga kompeticionet Europiane, dënim ky i dhënë pak kohë më parë nga UEFA.

CAS merr vendimin drastik: Përjashton Skënderbeun për 10 vite nga Europiani (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.07.2019

Pritjes i vjen fundi. Futbolli shqiptar ka marrë një goditje të rëndë dhe një njollë të zezë për opinionin sportiv . CAS ka marrë një vendim ekstrem për skuadrën e Skënderbeut, e cila ishte në një ...

Shuhet shpresa për Skënderbeun, KAS i jep të drejtë UEFA-s, 10 vjet pezullim

LajmiFundit - 12.07.2019

Klubi Korçarë, shpresonte që të merrte një lajm të mirë nga Luzana. Por kjo gjë nuk ka ndodhur, shpresat e klubit janë shuar përfundimisht. Ditën e sotme CAS, ka marrë vendimin përfundimtarë mbi ...

Pritja mbaron bashkë me shpresën, KAS-i merr vendimin final për Skënderbeun

SuperSport - 12.07.2019

Pritja e gjatë dhe shpresat për një vendim pozitiv nga CAS-i i Lozanës kanë marrë fund mesditën e sotme, pasi gjykata më e lartë sportive ka hedhur poshtë apelimin e Skënderbeut, duke lënë në fuqi ...

KAS “fundos” Skënderbeun, lihet në fuqi vendimi i UEFA-s me 10 vite pezullim

Gazeta Express - 12.07.2019

Gjykata e Arbitrazhit për Sport (CAS) ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga klubi shqiptar i futbollit Klubi Sportiv Skënderbeu kundër vendimit të lëshuar nga e UEFA.

Në pritje te vendimit/ CAS jep sot verdiktin për “Skënderbeun”

Top Channel - 12.07.2019

Sot skuadra e Skënderbeut pret vendimin e gjykatës së arbitrazhit sportiv të Lozanës në lidhje me dënimin prej 10 vitesh mospjesëmarrje në kupat e Europës.

Skënderbeu 10 vjet jashtë Evropës, CAS merr vendimin

RTSH - 12.07.2019

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Zvicër ka rrëzuar Apelin duke lënë në fuqi dënimin me 10 vjet përjashtim nga Evropa dhe një gjobë 1 milionë euro për Skënderbeun.

Tronditet Skënderbeu, KAS i jep të drejtë UEFA-s, 10 vjet pezullim

BalkanWeb - 12.07.2019

Shuhen përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Europë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit korçar.

CAS lë në fuqi dënimin për KF Skënderbeun, 10 vite jashtë Europës

Mapo - 12.07.2019

CAS (Gjykata e Arbitrazhit Sportiv) ka lënë në fuqi vendimin e mëparshëm të UEFA-s, për skuadrën e Skënderbeut, me 10 vite jashtë kupave të Europës. Dënimi për Skënderbeun u dha më 29 mars 2019.

CAS i jep goditjen fatale Skënderbeut, lë në fuqi dënimin me 10 vite përjashtim nga Kupat e Europës

Gazeta Tema - 12.07.2019

CAS i ka dhene goditjen fatale skuadres se Skenderbeut, te cilet kishin apeluar vendimin e UEFA-s qe i kishte denuar me 10 vite pas trukimeve qe kishin kryer ne Kupat e Europes.

Sot dita e të vërtetës, Skënderbeu “kryqëzon gishtat” për një vendim pozitiv të CAS-it

SuperSport - 12.07.2019

Ishte 29 marsi i vitit 2018, kur Komisioni i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës në UEFA dënoi Skënderbeun me 10 vite pezullim nga aktivitetet europiane dhe një milionë euro gjobë, pas akuzave të ...

Ditë historike për Skënderbeun, CAS sot jep vendimin final

Albeu.com - 12.07.2019

E premte, 12 korrik 2019. Ditë historike për Skënderbeun dhe futbollin shqiptar. Skuadra korçare është njoftuar nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS se sot do të ketë një vendim për dënimin e ...

Futbolli shqiptar në ethe, CAS merr vendimin për Skënderbeun

Botasot - 12.07.2019

Pritjes i ka ardhur fundi dhe sot do të mësohet vendimi përfundimtar për ekipin e Skënderbeut. Vendimi i CAS-it për korçarët ishte shtyrë shumë, ndërsa sipas asaj që ka publikuar vetë klubi bëhet me ...

12 korriku, dita e së vërtetës, Skënderbeu do të mësojë të ardhmen

RTSH - 11.07.2019

Merkatoja e Skënderbeut, e ardhmja e klubit dhe skuadrës, fizionomia e Superiores, por ndoshta edhe fati i skuadrave të tjera të futbollit shqiptar është i lidhur në mënyrë të drejtpërdrejtë me datën ...

A do të shkrihet Skënderbeu? Flet Takaj

LajmiFundit - 12.07.2019

Ardjan Takaj është i vendosur të vazhdojë në krye të Skënderbeut. Në një reagim për ‘Panorama Sport’, presidenti i klubit korçar tha se vendimi i CAS-it ka shokuar të gjithë.

Vendimi i CAS-it: Konfirmohet dënimi i UEFA-s, Skënderbeu mbetet jashtë Evropës për 10 vjet

Telegrafi - 12.07.2019

Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s i marrë në 29 mars, që bën fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të ...

Ja çfarë mund të bëj klubi i Skënderbeut

Botasot - 12.07.2019

Skënderbeu u njoh pak minuta më parë me vendimin e KAS-it, i cili la në fuqi dënimin e UEFA-s me 10 vite pezullim nga kompeticionet europiane si dhe një gjobë prej 1 milionë euro.

“KAS” sot jep vendimin për Skenderbeun

InfoSport - 12.07.2019

Sot skuadra e Skënderbeut pret vendimin e gjykatës së arbitrazhit sportiv të Lozanës në lidhje me dënimin prej 10 vitesh mospjesëmarrje në kupat e Europës.

KAS i jep të drejtë UEFA-s, publikon vendimin tronditës për Skënderbeun (DOKUMENTI)

SOT - 12.07.2019

Shuhen përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Europë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit korçar.

Zyrtare: CAS merr vendim për Skënderbeun

Zeri - 12.07.2019

Njëra nga skuadrat më të suksesshme në futbollin shqiptar, Skënderbeu sot ka marr një goditje të madhe nga CAS aty ku e kishte bërë apelin për t’ja hequr dënimin për 10 vjet të dhënë nga FIFA për ...

Zyrtare: Skënderbeu dënohet me 10 vjet jashtë Evropës dhe 1 mln euro për kurdisje të ndeshjeve

Gazeta Express - 12.07.2019

Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s, të marrë në 29 mars, që e shpalli fajtor Skënderbeun për disa ndeshje ...

CAS-i i jep të drejtë UEFA-s, 10 vjet pezullim për Skëndërbeun

Koha.net - 12.07.2019

CAS-i ka shtyer vendimin për Skëndërbeun. Janë shuar përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Evropë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke ...

Zbulohet arsyeja pse CAS rrëzoi sot kërkesën e Skënderbeut

Albeu.com - 12.07.2019

Vendimi për të rrëzuar apelimin e Skënderbeut në lidhje me dënimin 10-vjeçar nga Kupat e Europës si dhe gjobën prej 1 milionë eurosh, ka shtangur gjithë futbolldashësit shqiptar.

ZYRTARE: CAS vendos për Skënderbeun

Lajmi.net - 12.07.2019

Një vit më parë Skënderbeu kërkoi nga KAS që të hiqej ky dënim duke u mbrojtur me faktin se nuk kishte prova te mjaftueshme për të vërtetuar këtë gjë.

Zbardhet vendimi i KAS për Skënderbeun

InfoSport - 12.07.2019

Pritja e gjatë e Skënderbeut, ka marrë fund ditën e sotme duke qenë se nga Lozana ka ardhur vendimi përfundimtar që KAS-i ka marrë në lidhje me dënimin 10-vjeçar që UEFA kishte dhënë.

Zyrtare: Skënderbeu dënohet me 10 vjet jashtë Evropës dhe 1 mln euro për kurdisje të ndeshjeve

Zhurnal - 12.07.2019

Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s, të marrë në 29 mars, që e shpalli fajtor Skënderbeun për disa ndeshje ...

CAS merr vendim për Skënderbeun

Botasot - 12.07.2019

Njëra nga skuadrat më të suksesshme në futbollin shqiptar, Skënderbeu sot ka marr një goditje të madhe nga CAS aty ku e kishte bërë apelin për t’ja hequr dënimin për 10 vjet të dhënë nga FIFA për ...