TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosovës i avancohet statusi në Frankofoni, bëhet anëtare e asociuar

Telegrafi - 11.10.2018

Në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që po i zhvillon punimet në Jerevan të Armenisë, shtetet anëtare të Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë kanë votuar unanimisht që Republikës së Kosovës t’i ...

Kosova pranohet si anëtar asocicues në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë

Lajmi.net - 11.10.2018

Republika e Kosovës ka bërë një hap tjetër të rëndësishëm brenda Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, duke e ngritur statusin nga anëtari vëzhgues në atë të asocuar.

Thaçi: U jemi mirënjohës shteteve për afirmimin e Kosovës në familjen frankofone

Botasot - 11.10.2018

Presidenti Thaçi përmes një statusi në facebook ka shprehur mirënjohje shteteve anëtare për afirmimin e Kosovës në familjen frankofone. Më poshte mund të lexoni statusin e plotë: “Lajmi i mirë i ...

Pacolli: Jemi në lobim intenziv

Zeri - 11.10.2018

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli ka thënë se është duke punuar që të përmirësohet shërbimin diplomatik dhe të bërit diplomaci.

Kosova zyrtarisht anëtare e Frankofonisë

Koha.net - 11.10.2018

Kosova zyrtarisht është pranuar në organizatën ndërkombëtare të Frankofonisë. Shteti është pranuar me statusin e anëtarit të asocuar në këtë organizatë.

Behgjet Pacolli nga Armenia: Kosova pranohet në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë

Botasot - 11.10.2018

Kosova është pranuar në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë. Lajmin e ka dhënë ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli. “Sukses i madh i diplomacisë tonë në Organizatën Ndërkombëtare të ...

Thaçi merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë

Evropaelire - 11.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë pjesë të enjten në ceremoninë solemne të hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, në kryeqytetin e Armenisë, Jerevan.

“Kosova ndan dhe promovon vlerat frankofone”

Lajmi.net - 11.10.2018

Presidenti i vendit Hashim Thaçi po merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë që po mbahet në Armeni. Në një postim në Facebook ai ka thënë se Kosova po i promovon vlerat humaniste dhe universale ...

Thaçi mori pjesë në hapjen e Samitit të 17-të të Frankofonisë

Botasot - 11.10.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në ceremoninë solemne të hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, në Jerevan të Armenisë.

Liderët frankofonë dalin në “Family Picture”

Lajmi.net - 11.10.2018

Afër 80 përfaqësues shtetesh, presidentë, kryeministra dhe kryediplomatë të vendeve që promovojnë gjuhën frënge dhe frankofoninë, janë mbledhur këto ditë në Jerevan të Armenisë dhe sot në mëngjes e ...

Rama në rolin e përkthyesit, Macron i jep disa mesazhe Thaçit në Armeni

Botasot - 11.10.2018

Në Jerevan të Armenisë po mbahet Samiti i Frankofonisë në të cilin po merr pjesë edhe presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Pak ditë para se të nisej për në këtë Samit, Thaçi kishte thënë ...

Rama dhe Thaçi takohen me Macron

ABC News - 11.10.2018

Kryeministri Edi Rama është takuar të enjten me Presidentin e Francës, Manuel Macron. Në një video të publikuar në rrjetet sociale sëbashku me ta duke biseduar është edhe Presidenti i Kosovës, Hashim ...

Thaçi e Rama bisedojnë me Macronin në Samitin e Frankofonisë

Lajmi.net - 11.10.2018

Presidenti i Kosovës Hahsim Thaçi së bashku me kryeministrin shqiptar Edi Rama janë parë duke biseduar me presidentin e Francës Emmanuel Macron në Samitin e Frankofonisë në Jerevan të Armenisë.

Pacolli nga Armenia: Sot pritet konfirmimi për avancimin e statusit të Kosovës

Lajmi.net - 11.10.2018

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli bashkë me presidentin i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi po qëndrojnë në Jerevan të Armenisë të cilët po marrin pjesë ...

Rama në rolin e përkthyesit, Macron i jep disa mesazhe Thaçit në Armeni

Gazeta Express - 11.10.2018

Në Jerevan të Armenisë po mbahet Samiti i Frankofonisë në të cilin po merr pjesë edhe presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, shkruan Gazeta ...

Thaçi pritet nga kryeministri i Armenisë

Koha.net - 11.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë.

VIDEO/ Samiti i Frankofonisë, Rama shfaqet përkrah presidentit francez Macron

Java News - 11.10.2018

Kryeministri i Edi Rama nuk do marrë pjesë sot në punimet e Kuvendit, pasi po merr pjesë në punimet e Samitit të Frankofonisë nga data 8 deri 12 tetor, që zhvillohet në kryeqytetin e këtij shteti, ...

Pacolli: Kosova konfirmon sot ngritjen e statusit në Organizatën e Frankofonisë

Telegrafi - 11.10.2018

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se Kosova sot do ta konfirmojë ngritjen e statusit si vend anëtar i asocuar në organizatën e Frankofonisë.

Thaçi pritet zyrtarisht nga Kryeministri i Armenisë në hapjen e Samitit të Frankofonisë (Foto)

Telegrafi - 11.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur zyrtarisht në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë.

Pacolli kërkon mbështetje për anëtarësimin e Kosovës në Interpol

Botasot - 10.10.2018

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli, në adresimin e tij para ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë ka kërkuar mbështetjen e kandidaturës së ...

Kërkohet ndihma nga vendet frankofone për anëtarësimin e Kosovës në Interpol

Koha.net - 10.10.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, në adresimin e tij para ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë u ka kërkuar homologëve të tij mbështetjen ...

Aprovohet kërkesa e Kosovës për avancim të statusit në Frankofoni

Lajmi.net - 10.10.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behxhet Pacolli, ka konfirmuar se Këshilli i Ministrave të Jashtëm ka aprovuar kërkesën e Kosovës për avancim të statusit të vendit të asociuar ...

Kosova bëhet anëtare asocicuese në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë

Evropaelire - 11.10.2018

Republika e Kosovës, ka ndryshuar statusin në Organizatën Botërore të Frankofonisë, nga anëtar vëzhgues në anëtar të asocuar. Ndryshimi i statusit të Kosovës është miratuar nga krerët e shteteve dhe ...

Kosova, anëtare e asociuar e Organizatës së Frankofonisë

Top Channel - 11.10.2018

Republika e Kosovës ka bërë një hap tjetër të rëndësishëm brenda Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, me kalimin e statusit të saj nga vëzhgues, në anëtar të asociuar.

Thaçi shpreh mirënjohje për afirmimin e Kosovës në familjen frankofone

Lajmi.net - 11.10.2018

Presidenti Thaçi e ka dhënë lajmin për avancimin e statusit të Kosovës në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar për avancimin e statusit në ...

Kosova zyrtarisht anëtare e Frankofonisë

Zeri - 11.10.2018

Republika e Kosovës zyrtarisht është pranuar në organizatën ndërkombëtare të Frankofonisë. Kosova është pranuar me statusin e anëtarit të asocuar në këtë organizatë.

Thaçi mori pjesë në hapjen e Samitit të 17-të të Frankofonisë

Telegrafi - 11.10.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në ceremoninë solemne të hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, në Jerevan të Armenisë.

Liderët frankofonë dalin në 'Family Picture' (Foto)

Zeri - 11.10.2018

Afër 80 përfaqësues shtetesh, presidentë, kryeministra dhe kryediplomatë të vendeve që promovojnë gjuhën frënge dhe frankofoninë, janë mbledhur këto ditë në Jerevan të Armenisë dhe sot në mëngjes e ...

Thaçi e Rama bisedojnë me Macronin në Samitin e Frankofonisë

Zeri - 11.10.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi së bashku me kryeministrin shqiptar Edi Rama janë parë duke biseduar me presidentin e Francës Emmanuel Macron në Samitin e Frankofonisë në Jerevan të Armenisë.

Pacolli nga Armenia: Sot pritet konfirmimi për avancimin e statusit të Kosovës

Zeri - 11.10.2018

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli bashkë me presidentin i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi po qëndrojnë në Jerevan të Armenisë të cilët po marrin pjesë ...

Rama mungon sot në Kuvend/ Poston videon dhe zbulon arsyen, ja në krah të kujt shfaqet

SOT - 11.10.2018

Kryeministri i Edi Rama nuk do marrë pjesë sot në punimet e Kuvendit, pasi po merr pjesë në punimet e Samitit të Frankofonisë nga data 8 deri 12 tetor, që zhvillohet në kryeqytetin e këtij shteti, ...

Pacolli: Kosova konfirmon sot ngritjen e statusit në Organizatën e Frankofonisë

Botasot - 11.10.2018

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se Kosova sot do ta konfirmojë ngritjen e statusit si vend anëtar i asocuar në organizatën e Frankofonisë.

Thaçi pritet zyrtarisht nga Kryeministri i Armenisë në hapjen e Samitit të Frankofonisë (Foto)

Zeri - 11.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur zyrtarisht në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë.

EBA mbështet anëtarësimin e Kosovës në Organizata Ndërkombëtare

Telegrafi - 10.10.2018

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, po vazhdon lobimin sistematik me homologë të tij në kuadër të Samitit të Frankofonisë, i cili po mbahet në ...

Pacolli: Kosova ngrihet në status në Organizatën ndërkombëtare e Frankofonisë

Koha.net - 10.10.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka bërë me dije se në sesionin ministror të 84 vendeve anëtare të kësaj organizate, u konfirmua kërkesa e Kosovës për avancimin e statusit të Kosovës, ...

Ky është postimi i ri i Thaçit, pasi Haradinaj për herë të dytë tha se “ka vdekur çështja e kufijve”

Medial - 10.10.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, po vazhdon të flasë për idenë e tij personale për ndryshim të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, si pjesë e marrëveshjes përfundimtare të ...

Pacolli tregon se kush është prioritet kryesor i Kosovës

Botasot - 10.10.2018

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh shefi i diplomacisë kosovare Behgjet Pacolli është takuar me ministrin e Shtetit të Emirateve të Bashkuara Arabe, Zaki Anawar Nusseibeh, me të cilin diskutoi ...

Pacolli kërkon mbështetje për anëtarësimin e Kosovës në Interpol

Flaka - 10.10.2018

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli, në adresimin e tij para ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë ka kërkuar mbështetjen e kandidaturës së ...

Pacolli u kërkon vendeve anëtare të Frankofonisë mbështetje për anëtarësim në INTERPOL

Telegrafi - 10.10.2018

Shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli, në adresimin e tij para ministrave të jashtëm të vendeve anëtare të Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, ka kërkuar nga homologët e tij ...

Thaçi udhëtoi për në Armeni, merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë

Lajmi.net - 09.10.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Jerevan të Armenisë, ku do të marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që mbahet më 11 dhe 12 tetor 2018.

Kosova, anëtare e asociuar e Organizatës së Frankofonisë

Java News - 11.10.2018

Republika e Kosovës ka bërë një hap tjetër të rëndësishëm brenda Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, me kalimin e statusit të saj nga vëzhgues, në anëtar të asociuar.

Thaçi e Rama bisedojnë me Macronin në Samitin e Frankofonisë

Alsat - 11.10.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi së bashku me kryeministrin shqiptar Edi Rama janë parë duke biseduar me presidentin e Francës Emmanuel Macron në Samitin e Frankofonisë në Jerevan të Armenisë.

Thaçi pritet zyrtarisht nga kryeministri i Armenisë në hapjen e Samitit të Frankofonisë

Lajmi.net - 11.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur zyrtarisht në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë.

“EBA mbështet anëtarësimin e Kosovës në Organizata Ndërkombëtare”

Koha.net - 10.10.2018

MPJ njofton se Zëvendëskryeministri i Parë, njëherësh Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, po vazhdon lobimin sistematik me homologë të tij në kuadër të Samitit të Frankofonisë, i cili po ...

Pacolli: Kosova me status të lartë në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë

Botasot - 10.10.2018

Ministri i Jashtëm kosovar, Behgjet Pacolli, ka vlerësuar se ngritja e statusit të Republikës së Kosovës nga ai i tanishëm si vëzhgues në atë të asocuar do të jetë një lajm i mirë për vendin, ...

Presidenti Thaçi udhëtoi për në Armeni, merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë

Botasot - 09.10.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Jerevan të Armenisë, ku do të marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që mbahet më 11 dhe 12 tetor 2018.

Thaçi e Rama bisedojnë me Macronin në Samitin e Frankofonisë

Tetova Sot - 11.10.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi së bashku me kryeministrin shqiptar Edi Rama janë parë duke biseduar me presidentin e Francës Emmanuel Macron në Samitin e Frankofonisë në Jerevan të Armenisë.

Thaçi pritet zyrtarisht nga Kryeministri i Armenisë në hapjen e Samitit të Frankofonisë

Botasot - 11.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur zyrtarisht në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë.

Pacolli kërkon mbështetje për Kosovën nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Lajmi.net - 10.10.2018

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli është duke marrë pjesë në Samitin e Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë.

Thaçi merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë në Armeni

Telegrafi - 09.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Jerevan të Armenisë, ku do të marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që mbahet më 11 dhe 12 tetor 2018.