TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trembëdhjetë veshjet e Rita Orës përgjatë mbrëmjes së ‘MTV Europe Music Awards’ (Foto)

Telegrafi - 14.11.2017

Këngëtarja Rita Ora ka qenë nikoqire e mbrëmjes së ndarjes së çmimeve “MTV Europe Music Awards 2017”. Ylli i muzikës pop u paraqit me shumë ndryshime përgjatë mbrëmjes, ndërsa impresionio publikun me ...

Shuma marramendëse e diamanteve që kishte Rita në MTV

Lajmi.net - 14.11.2017

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora me paraqitjen e saj në MTV Europe Music Awards mori gjithë vëmendjen. Ylli shqiptar u paraqit vetëm me rroba banje dhe një peshqir në kokë.

13 veshjet e Ritës në “MTV EMA”

Gazeta Express - 14.11.2017

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të MTV Europe Music ...

Kjo është shuma marramendëse e diamanteve që kishte Rita në MTV

Gazeta Express - 14.11.2017

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora me paraqitjen e saj në MTV Europe Music Awards mori gjithë ...

Magjia Rita – performanca e plotë e Rita Orës në MTV EMA (Video)

Telegrafi - 14.11.2017

Rita Ora rrëmbeu gjithë vëmendjen e mediave botërore me paraqitjen e saj në MTV EMA. Bukuroshja shqiptare u shfaq tejet atraktive në paraqitjen e saj si nikoqire.

Publikohet performanca e “zjarrtë” e Ritës në ‘MTV EMA’

Lajmi.net - 14.11.2017

Ngjarja e cila këto ditë ka marrë tërë vëmendjen e medieve vendore dhe ndërkombëtare është "MTV Europe Music Awards". Kjo ngjarje u mbajt të dielën në Wembley Arena në Londër me nikoqire këngëtaren ...

Performanca e “Unforgettable” nga French Montana në MTV EMA (Video)

Telegrafi - 14.11.2017

Hip hop superylli, French Montana, ka shfaqur një nga performancat më të mira të viteve të fundit në ceremoninë e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards.

Performanca e Eminemit në MTV EMA, rikthimi i madh i mbretit të repit (Video)

Telegrafi - 14.11.2017

Eminemi është rikthyer fuqishëm në skenën e muzikës botërore. Ai performoi në MTV European Music Awards që u mbajt në Londër. Em performoi projektin “Walk on Water” në bashkëpunim me Skylar Grey.

Rita Ora shkëlqen në të bardhë në performancën në Mançester (Foto)

Telegrafi - 14.11.2017

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, ka nisur serinë e performancave të saj. Bukuroshja shqiptare ka performuar në Manchester Arena para publikut britanik.

Çmimi marramendës i aksesorëve të Ritës në “MTV EMA”

Lajmi.net - 14.11.2017

Të dielën u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve "MTV Europe Music Awards". Nikoqire e kësaj ceremonie ishte këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, shkruan lajmi.net.

Trembëdhjetë veshjet e Rita Orës përgjatë mbrëmjes së ‘MTV Europe Music Awards’ (Foto)

Almakos - 14.11.2017

Këngëtarja Rita Ora ka qenë nikoqire e mbrëmjes së ndarjes së çmimeve “MTV Europe Music Awards 2017”. Ylli i muzikës pop u paraqit me shumë ndryshime përgjatë mbrëmjes, ndërsa impresionio publikun me ...

Kjo është shuma marramendëse e diamanteve që kishte Rita në MTV

Ina - 14.11.2017

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora me paraqitjen e saj në MTV Europe Music Awards mori gjithë vëmendjen. Ylli shqiptar u paraqit vetëm me rroba banje dhe një peshqir në kokë.

Magjia Rita – performanca e plotë e Rita Orës në MTV EMA (Video)

Almakos - 14.11.2017

Rita Ora rrëmbeu gjithë vëmendjen e mediave botërore me paraqitjen e saj në MTV EMA. Bukuroshja shqiptare u shfaq tejet atraktive në paraqitjen e saj si nikoqire.

Performanca e “Unforgettable” nga French Montana në MTV EMA (Video)

Almakos - 14.11.2017

Hip hop superylli, French Montana, ka shfaqur një nga performancat më të mira të viteve të fundit në ceremoninë e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards.

Performanca e Eminemit në MTV EMA, rikthimi i madh i mbretit të repit (Video)

Almakos - 14.11.2017

Eminemi është rikthyer fuqishëm në skenën e muzikës botërore. Ai performoi në MTV European Music Awards që u mbajt në Londër. Em performoi projektin “Walk on Water” në bashkëpunim me Skylar Grey.

Rita Ora shkëlqen në të bardhë në performancën në Mançester (Foto)

Almakos - 14.11.2017

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, ka nisur serinë e performancave të saj. Bukuroshja shqiptare ka performuar në Manchester Arena para publikut britanik.

Çmimi marramendës i aksesorëve të Ritës në “MTV EMA”

Zhurnal - 14.11.2017

Çmimi marramendës i aksesorëve të Ritës në “MTV EMA” Loading... Të dielën u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve "MTV Europe Music Awards". Nikoqire e kësaj ceremonie ishte këngëtarja shqiptare me ...

Natë shqiptare në MTV

Shqipmedia - 13.11.2017

“MTV European Music Awards” u shndërrua këtë herë në mbrëmjen e shqiptarëve. Rita Ora pushtoi skenën si prezantuese e ceremonisë së shumëpritur, Dua Lipa fitoi çmimin e madh te “Artistes më të mirë ...

MTV EMMAs: Rita Ora - moderatore, Dua Lipa – njëra nga fitueset

Evropaelire - 13.11.2017

Shawn Mendes ishte më i suksesshëm se Taylor Swift dhe Ed Sheeran, pasi e fitoi çmimin për artistin më të mirë në ceremoninë MTV EMAs, të mbajtur mbrëmë vonë në Londër.

Berisha: Rita, Dua dhe Ermali, shqiptarët që na bëjnë krenarë

Telegrafi - 13.11.2017

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i ka uruar artistët shqiptarë për suksesin në MTV EMA. Rita Ora ishte nikoqire e evenimentit të madh muzikor në Evropë, ndërsa njëkohësisht ishte edhe e ...

Sali Berisha uron shqiptarët për suksesin në ‘MTV EMA’: Na bëjnë krenarë!

Lajmi.net - 13.11.2017

Pas suksesit të madh që këngëtarët mbrëmë treguan në "MTV Europe Music Awards", vijnë urimet edhe nga bota e politikës. Kryetari i Londrës, Sadiq Khan ishte ai i cili nga fusha politike qe i pari që ...

Rita ora lë pa fjalë shqiptarët, vishet kuq e zi në eventin MTV EMA

LajmiFundit - 13.11.2017

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, ka emocionuar shqiptarët në çdo cep të botës, teksa u shfaq mbrëmnjen e djeshme në eventin MTV EMA me veshje kuq e zi.

Rekord dhe vlerësime të pafund për Rita Orën

Koha.net - 13.11.2017

Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër. E pavarësisht se ishte një ceremoni për vlerësimin e muzikës europiane, shfaqja përfshiu gjithashtu ...

Reagimi i Dukagjin Lipës pasi e bija doli fituese nga “MTV EMA”

Lajmi.net - 13.11.2017

Në Wembley Arena të Londrës mbërmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve 'MTV EMA' . E veçanta e kësaj mbrëmje ishte pjesëmarrja e disa prej shqiptarëve të famëshëm në këtë event, shkruan lajmi.net.

Rita Ora me robdishan dhe peshqir në kokë në ceremoninë e ‘MTV EMA’

BalkanWeb - 13.11.2017

Rita Ora ka marrë pjesë ne ‘MTV Europe Music Awards’, në Wembley të Londrës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore është kujdesur që të tërheqë vëmendjen në paraqitjen e saj të parë.

“MTV EMA 2017” flet ‘shqip’

Java News - 13.11.2017

Mund të konsiderohet edhe si mbrëmje shqiptarësh ajo MTV European Music Awards 2017. Një event i zhvilluar mbrëmjen e të dielës në Londër, ku ashtu si çdo vit jepen vlerësimet për hitet më të mira të ...

Berisha ‘harron’ për pak çaste politikën, uron tre këngëtarët e njohur shqiptarë

BalkanWeb - 13.11.2017

TIRANE- Ndonëse jemi mësuar që ta shohim atë aktiv në faqen e tij të ‘Facebook’ ku publikon denoncime dhe akuza për qeverinë ‘Rama’, këtë herë ish-kryeministri Sali Berisha reagon për një çështje që ...

MTV EMA 2017, një ëndërr shqiptare që u bë realitet (VIDEO)

Portalb - 13.11.2017

Edicioni i sivjetmë i MTV European Music Awards ka sjellë në skenë tre shqiptarët më të vyeshëm të artit muzikor, Rita Orën, Dua Lipan, Erman Metan dhe Shkëlzen Kastrati-Xeni, njofton Portalb.mk .

Këto janë nominimet për MTV European Music Awards 2017’

Lajmi.net - 12.11.2017

Ka filluar të mbahet eventi më i madh i muzikës MTV Music Awards 2017. Këtë vit fatin ta udhëheq gjithë këtë organizim madhështor e ka pasur këngëtarja shqiptare me fame botërore, Rita Ora, shkruan ...

Vesa Luma krenare me Dua Lipën, kështu e përshkruan

Lajmi.net - 13.11.2017

Ngjarja që ka përfshirë gjithë titujt e mediave më prestigjioze është "MTV EMA" që u mbajt mbrëmë në Londër. Në këtë event, këtë viti shin të pranishëm emra të njohur nga bota e shoubizit, shkruan ...

Reagimi i Bebe Rexhës për veshjen e Ritës në tapetin e kuq

Lajmi.net - 13.11.2017

Mbrëmë në Wembley Arena në Londër është mbajtur eventi i ndarjes së çmimeve "MTV EMA". Ky edicion ishte më i veçantë për ne ngase u drejtua nga këngëtarja shqiptare Rita Ora, shkruan lajmi.net.

Dua Lipa urohet nga kryetari i Londrës për çmimin në ‘MTV EMA’

Lajmi.net - 13.11.2017

Suksesi i këngëtares Dua Lipa në "MTV EMA" nuk u ka ikur as krerëve politikë të Londrës. Është kryetari i Londrës, Sadiq Khan ai i cili ka uruar Dua Lipën për çmimin “Artistja më e mirë e re”, ...

Armiqësia Rita Ora – Dua Lipa: Çfarë ndodhi në spektaklin e MTV mes dy shqiptareve

Shqipmedia - 13.11.2017

Burime për “Jo vetëm modë” tregojnë se është Dua ajo që nuk do të ketë të bëjë me Ritën, sepse kur ajo i ka kërkuar një dorë që ta ngrejë në muzikë, Rita nuk ka pranuar ta ndihmojë.

13 veshjet e Rita Orës në “MTV EMA”

Lajmi.net - 13.11.2017

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të MTV Europe Music Awards. Nikoqire e eventit të sivjetmë ishte pop-ylli Rita Ora e cila u paraqit në skenën e MTV EMA me 13 veshje të ndryshme, shkruan ...

Kryebashkiaku i Londrës uron Dua Lipen për çmimin në MTV EMA!

Albeu.com - 13.11.2017

Ai është fans i madh i Dua Lipës. Javën e kaluar, ishte në audiencën e saj në një koncert, ndërsa tani, Kryebashkiaku i Londrës Sadiq Khan , ka shprehur lumturinë e tij pasi Lipa fitoi çmim në MTV ...

Këngëtarja shqiptare me robdeshambër në tapetin e kuq (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.11.2017

Natën e djeshme është mbajtur eventi muzikor më i rëndësishëm "MTV Europe Music Awards" dhe në këtë eveniment muzikor Rita Ora ka parakaluar në tapetin e kuq me robdeshambër dhe peshqir në kokë.

Dua Lipa me çmim në MTV Europe Music Awards

Ina - 13.11.2017

Dua “Artistja e re më e mirë ” në MTV EMA Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “MTV Europe Music Awards 2017 ” rrëmbeu çmimin “Artistja e re më e mirë “.

Rita habit me veshjen në MTV EMAs

Ina - 13.11.2017

Rita Ora habiti me paraqitjen e saj në tepihun e kuq të MTV EMAs 2017! Këngëtarja 26-vjeçare e cila do të drejtojë këtë shfaqje të madhe, eci në tapetin e kuq me mantel të dushit dhe një peshqir ...

Shqipet pushtojnë skenën e MTV Awards, Dua dhe Rita ndezin atmosferën

Albeu.com - 12.11.2017

Duket se shqiptaret nuk kanë ndërmend ta lënë pa i vënë zjarrin skenës sot në MTV Awards . Rita Ora, ndodhet sonte në mesin e emrave më të mëdhenj të muzikës botërore që janë mbledhur në natën e ...

Dua Lipa merr çmimin ‘Këngëtarja e re më e mirë’ në MTV EMA 2017

Lajmi.net - 12.11.2017

Këngëtarja Dula Lipa po vazhdon të ngjitet në shkallët më të larta të suksesit. Madje shënoj edhe një tjetër sukses duke e fituar çmimin ‘Këngëtarja e re më e mirë’ në eventin ‘MTV EMA2017’ që u ...

Kryetari i Londrës uron Dua Lipën për suksesin në ‘MTV EMA’

Telegrafi - 13.11.2017

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, e ka uruar këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, për çmimin e fituar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘MTV Europe Music Awards’.

Të gjithë fituesit në ‘MTV EMA’, sukses i madh për artistët shqiptarë

Telegrafi - 13.11.2017

Nën drejtimin e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është zhvilluar edicioni i sivjetmë i ‘MTV Europe Music Awards’ në Wembley të Londrës.

Dua Lipa refuzon pjesëmarrjen në MTV EMA: Do ta shikoj në televizor

Lajmi.net - 12.11.2017

Këngëtarja Dua Lipa e ka refuzuar pjesëmarrjen e saj në MTV EMA 2017. Kjo për faktin se ajo kishte një koncert në Amerikë dhe nuk mundte të merrte pjesë atje ani pse ishte e nominuar për dy kategori, ...

Shawn Mendes, artisti më i mirë i MTV EMA

Koha.net - 13.11.2017

Këngëtari kanadez Shawn Mendes u shpall artisti më i mirë gjatë ceremonisë MTV Europe Music Awards, që u mbajt të dielën në mbrëmje në Londër. Artisti i ri, 19 vjeçar që ishte në garë me Ariana ...

Dua Lipa falënderon të gjithë ata që e votuan

Lajmi.net - 12.11.2017

Këngëtarja Dua Lipa sapo shënoj edhe një sukses tjetër në karrierë. Ajo mori çmimin ‘Artistja e re më e mirë’ në MTV EMA 2017, shkruan lajmi.net E ani pse nuk ishte e pranishme ajo e ka ndjekur këtë ...

‘Ndizet’ skena! Rita Ora me performancë drithëruese në Londër

Lajmi.net - 12.11.2017

Edhe nikoqire, e edhe interpretuese në këtë mbrëmje të madhe për botën e muzikës. Rita Ora, ndodhet sonte në mesin e emrave më të mëdhenj të muzikës botërore që janë mbledhur në natën e ndarjes së ...

Dua Lipa dhe Rita Ora sonte në të njëjtën skenë

Lajmi.net - 12.11.2017

Eventi më i madh për muzikën që organizohet në Europë është MTV European Music Awards. Kjo ngjarje mbahet sonte në Wembley të Londrës ku nikoqire do të jetë këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita ...

Kryebashkiaku i Londrës me urim të veçantë për Dua Lipën

Koha.net - 13.11.2017

Dua Lipa fitoi çmimin “Best New Act” në ndarjen e çmimeve EMA të MTV, dhe për këtë ka marrë dhe një urim të veçantë. Bëhet fjalë për kryebashkiakun e Londrës, Sadiq Khan, i cili njihet si fans i ...

Eminem mposhti të gjithë hip hop artistët në MTV EMA 2017

Lajmi.net - 12.11.2017

Rap Hip Hop artisti amerikan Eminem përsëri e dëshmoi se është më i miri Këtë e bëri sonte në ceremoninë e ndarjes se çmimeve “MTV Europe Music Awards 2017 ” në Londër, duke u shpallur më i miri në ...

Rita Ora nën emocione ju fton ta ndiqni sonte në ‘MTV EMA’

Lajmi.net - 12.11.2017

Këngëtarja shqiptare me fame në botë, Rita Ora sonte u po i ndahet sukseseve. Këtë herë është ajo që do ta drejtoj sonte ( ediel) eventin ‘MTV Europe Music Awards’ duke filluar nga ora 20:00, shkruan ...