TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tusk kritikon Trumpin

Evropaelire - 16.05.2018

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka kritikuar “këmbëngulësinë” e Shteteve të Bashkuara nën presidentin Donald Trump, që ka thënë se ka ia ka hequr “Evropës të gjitha iluzionet”.

Tusk në Sofje: Evropa, ose lojtar kryesor ose peng

Alsat - 16.05.2018

Sapo ka mbërritur në Sofje, ku zhvillohet samiti i rëndësishëm për Ballkanin Perëndimor, Donald Tusk ka mbajtur fjalën e tij, ku mes të tjerash foli dhe për perspektivën e rajonit.

Tusk në Sofje: Samiti riafirmim për perspektivën evropiane të Ballkanit

Lajmi.net - 16.05.2018

Samiti BE - Ballkani Perëndimor, i cili mbahet në Sofje të Bullgarisë nesër, është një mundësi për të riafirmuar perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, deklaroi sot në Sofje presidenti i ...

Nesër, takimi BE- Ballkani Perëndimor

VOA - 16.05.2018

Zyrtarët e lartë të mbi 30 vendeve evropiane, mblidhen të enjten në Sofje të Bullgarisë në takimin e lartë ndërmjet Bashkimit Evropian dhe gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Tusk: Perspektiva evropiane mbetet zgjidhja gjeostrategjike e Ballkanit Perëndimor

Portalb - 16.05.2018

Presidenti i Këshillit Evropian, Donal Tusk, ka folur një ditë para takimit që pritet të ndodh më 17 Maj në Sofje. Thotë se nesër do të takojë partnerët e Ballkanit Perëndimor për herë të parë në ...

Tusk kritikon Pres. Trump për marrëveshjen me Iranin

VOA - 16.05.2018

Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk kritikoi Presidentin amerikan Donald Trump duke thënë se Bashkimi Evropian "duhet të jetë mirënjohës" që veprimet e fundit të tij hoqën çdo "iluzion" për ...

Donald Tusk ia kthen rëndë SHBA-së në Sofie

Java News - 16.05.2018

“Me partner të tillë, kujt do t’i duheshin armiqtë”, ka thënë presidenti i BE-së, Donald Tusk, duke ia dhënë kështu goditjen më të madhe presidentit të SHBA-së, Donald Trump, dhe vendimeve të tij, me ...

Tusk para Samitit në Sofje: Perspektiva evropiane mbetet zgjidhja gjeostrategjike e Ballkanit Perëndimor

Gazeta Express - 16.05.2018

Presidenti i Këshillit Evropian, Donal Tusk, ka folur një ditë para takimit që pritet të ndodhë më 17 maj në Sofje.Ai thotë se nesër do të takojë partnerët e Ballkanit Perëndimor për herë të parë në ...

Liderët e BE-së në Sofje do të bisedojnë për Iranin, SHBA-në, Izraelin dhe digjitalizimin

Idividi - 16.05.2018

Bruksel, 15 maj 2018 (MIA) - Kryetari i Këshillit Evropian, Donalld Tusk dërgoi letër deri te shefat e shteteve ose qeverive të anëtarëve të BE-së në vigjilje të takimit të nesërm në Sofje, në të ...

Tusk kritikon Trumpin

Lajmi.net - 16.05.2018

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka kritikuar “këmbëngulësinë” e Shteteve të Bashkuara nën presidentin Donald Trump, që ka thënë se ka ia ka hequr “Evropës të gjitha iluzionet”.

Tusk në Sofje: Samiti riafirmim për perspektivën europiane të Ballkanit

Zhurnal - 16.05.2018

Tusk në Sofje: Samiti riafirmim për perspektivën europiane të Ballkanit Sofje, 16 maj - Ai shprehu bindjen se samiti i nesërm, në të cilin do të takohen krerët e BE-së me ata të Ballkanit Perëndimor, ...

Samiti i Sofies, Bashkimi Evropian dhe gjashtë vende të Ballkanit Perëndimor

RTSH - 16.05.2018

Zyrtarët e lartë të mbi 30 vendeve evropiane, mblidhen të enjten në Sofje të Bullgarisë në takimin e lartë mes Bashkimit Evropian dhe gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Bisedë telefonike Tsipras-Tusk në prag të Samitit të Sofjes

Flaka - 15.05.2018

Dallimet e Greqisë me fqinjët dhe përpjekjet për të gjetur një zgjidhje, si dhe përgatitjet për Samitin e ardhshëm BE-Ballkani Perëndimor, u diskutuan gjatë një bisede telefonike midis kryeministrit ...

Letra e Tusk/ Rama udhëton me urgjencë nga Parisi drejt Sofjes

Mapo - 15.05.2018

Samiti i BE me vendet e Ballkanit Perëndimor në Sofje do të paraprihet nga një drekë jozyrtare pune. Ftesa u është bërë pjesëmarrësve përmes një letre nga Presidenti i Këshillit të Europës, Donald ...

Letra e Tusk dhe dreka informale/ Rama udhëton nesër nga Parisi për në samitin e Sofjes

BalkanWeb - 15.05.2018

Nga: Marsela Karapanço Samiti i BE me vendet e Ballkanit Perëndimor në Sofje do të paraprihet nga një drekë jozyrtare pune. Ftesa u është bere pjesëmarrësve përmes një letre nga Presidenti i ...

Tusk kritikon Trumpin

Portalb - 16.05.2018

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka kritikuar “këmbëngulësinë” e Shteteve të Bashkuara nën presidentin Donald Trump, që ka thënë se ka ia ka hequr “Evropës të gjitha iluzionet”, ...

Samiti me Ballkanin, BE i shpall sfidë presidentit Trump

Mapo - 17.05.2018

Zyrtarët e lartë të mbi 30 vendeve evropiane, mblidhen të enjten në Sofje të Bullgarisë në takimin e lartë ndërmjet Bashkimit Evropian dhe gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Pas Bashës edhe Rama në Sofje, ja ftesa e Tusk për kryeministrin

Java News - 15.05.2018

Samiti i BE me vendet e Ballkanit Perëndimor në Sofje do të paraprihet nga një drekë jozyrtare pune. Ftesa u është bere pjesëmarrësve përmes një letre nga Presidenti i Këshillit të Europës, Donald ...

Tusk kritikon Trumpin

Zhurnal - 16.05.2018

Tusk kritikon Trumpin Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka kritikuar “këmbëngulësinë” e Shteteve të Bashkuara nën presidentin Donald Trump, që ka thënë se ka ia ka hequr “Evropës të gjitha ...

BE-ja premton ardhmëri evropiane për Ballkanin Perëndimor

VOA - 17.05.2018

Bashkimi Evropian dhe gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor, Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Serbia, Mali i Zi dhe Bosnjë e Hercegovina, pritet të miratojnë të enjten në Sofje një deklaratë për ...

Tusk kritikon “këmbëngulësinë” e Trump-it

Alsat - 16.05.2018

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka kritikuar “këmbëngulësinë” e Shteteve të Bashkuara nën presidentin Donald Trump, që ka thënë se ka ia ka hequr “Evropës të gjitha iluzionet”.

Përplasje SHBA-BE, Donald Turk kritikon Trumpin

LajmiFundit - 16.05.2018

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka kritikuar “këmbëngulësinë” e Shteteve të Bashkuara nën presidentin Donald Trump, që ka thënë se ka ia ka hequr “Evropës të gjitha iluzionet”.