TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lukaku vrapon drejt Interit, me… 36 kilometra/orë

Durres Lajm - 12.07.2019

Po pret me padurim dhe ngulm t’i bash kohet Antonio Kontes dhe të veshë fanellën zikaltër. Ole Gunar Solskjaer i ka bërë të kuptojë se te Junajtid qëndron prapa Markus Rashfordit dhe pavarësisht se e ...

Lukaku, Inter ndryshon strategji, ofertë edhe për yllin brazilian

BalkanWeb - 12.07.2019

Nuk ishte një mision që i dha një zgjidhje përfundimtare çështjes Lukaku por sigurisht ishte një takim në nivele të larta për të kuptuar nëse ekziston ndonjë mundësi për të transferuar belgun në ...

Ausilio flet pas takimit me Man Utd për Romelu Lukakun

Lajmi.net - 12.07.2019

Skuadra italiane po tenton që të nënshkruajë me yllin belg të futbollit, Romelu Lukaku, larg Manchester United. Drejtori sportiv i Inter, Piero Ausilio ka konfirmuar se skuadra nga Serie A ka pasur ...

Inter/ Sot është dita e Barella, Dzeko e Lukaku mbeten larg, nisin kontaktet për Alves

SuperSport - 12.07.2019

Dita e djeshme ishte shumë e rëndësishme sa i përket merkatos së Interit, me klubin zikaltër që arriti të konkretizojë me sukses transferimin e mesfushorit Nicolo Barrela në Milano.

Nëse s’arrin ta marrë Lukakun, Interi e do Rebicin

Gazeta Express - 12.07.2019

Mediat italiane raportojnë se Interi do të tentojë ta transferojë Ante Rebicin e Eintracht Frankfurtit, nëse tentimi për të blerë Romelu Lukakun nga Manchester Unitedi i dështon.

Lukaku, Icardi, Dzeko: Telashet e Inter për fazën e sulmit

Botasot - 11.07.2019

Skuadra e Inter ka hasur në telashe në tentimet e saj për të rregulluar problemet me fazën e sulmit. Gjatë merkatos së verës, synimi kryesor i Inter ka qenë dhe mbetet riparimi i fazës ofensive të ...

Drejtori sportiv i Interit kthehet nga Anglia: “U takuam me Unitedin për Lukakun”

Gazeta Express - 11.07.2019

Interi tashmë ka është takuar me Manchester Unitedin për Romelu Lukakun. Lajmin e ka konfirmuar drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio. Ai është kthyer nga Anglia në mbrëmjen e së enjtes pas ...

Interi pranë blerjes më të shtrenjtë në histori, 70 milionë euro për bomberin belg

Albeu.com - 11.07.2019

Sot është mbajtur takimi ndërmjet Interit dhe Manchester United për të vendosur të ardhmen e Romelu Lukakut. Djajtë e kuq nuk duan ta humbasin sulmuesin belg dhe këtë do të ishin të gatshëm ta bënin ...

Inter pranë Lukakut

ABC News - 11.07.2019

Skuadra e Interit është gati të ofrojë 70 milionë euro për shërbimet e sulmuesit të Manchester United, Lukaku. Futbollisti belg ka kërkuar largimin nga skuadra angleze.

Interi s?heq dorë, zikaltërit tentojnë bomberin e Serisë A

Albeu.com - 11.07.2019

Kjo merkato po vijon të jetë shumë aktive për Interin. Mes të tjerash, zikaltërit kanë në tavolinë edhe dy emra të mëdhenj për të sjellë në San Siro. Bëhet fjalë për Romelu Lukakun dhe Edin Dzekon.

Solskjaer: Pogba është djalosh, nuk i vendos interesat e veta para të Unitedit

Telegrafi - 11.07.2019

Alexis Sanchez, Paul Pogba e Romelu Lukaku ka kohë që po flitet se do të largohen nga skuadra e Manchester Unitedit. Megjithatë, sipas trajnerit Ole Gunnar Solskjaer në klub nuk ka mbërritur ende ...

Lukaku mungon në stërvitje, shkak Interi

VeqSport - 11.07.2019

Romelu Lukaku raportohet se sot nuk është stërvitur plotësisht me pjesën tjetër të skuadrës. Kjo pasi e ardhmja e sulmuesit belg mbetet ende e paqartë me drejtuesit e Interit që janë duke zhvilluar ...

Lukaku nuk stërvitet me Man Unitedin

Gazeta Express - 11.07.2019

Romelu Lukaku ka munguar në seancën e tretë stërvitore të turneut parasezonal të Manchester Unitedit në Perth të Australisë, duke nxitur spekulimet për një largim të mundshëm të tij nga “Djajtë e ...

Lukaku nuk stërvitet me United, kërkon transferimin tek Inter

BalkanWeb - 11.07.2019

Për Romelu Lukaku nuk kanë mjaftuar elozhet e Ole Gunnar Solskjaer. Pavarësisht vlerësimeve të teknikut të Manchester United, sulmuesi belg nuk ka ndyshuar mendje dhe kërkon vetëm të transferohet tek ...

Ausilio nis negociatat me Man. United, Lukaku “i jep asist” nga Australia

SuperSport - 11.07.2019

Piero Ausilio ka mbërritur në Londër, për t’u takuar me drejtuesit e Manchester United dhe për të diskutuar për herë të parë në tavolinë, mundësinë e transferimit të sulmuesit belg Romelu Lukaku te ...

Lukaku nuk stërvitet me bashkëlojtarët, sulmuesi drejt largimit nga United

Telegrafi - 11.07.2019

Romelu Lukaku pritet që shumë shpejt të ndërroj ambient, por edhe kampionat duke shkuar në Serie A. Sulmuesi belg raportohet se do të transferohet te skuadra italiane e Interit, dhe se Piero Ausilio, ...

Lukaku kërkon largimin nga Unitedi

Telegrafi - 11.07.2019

Sulmuesi belg, Romelu Lukaku thuhet se është i etur të largohet nga Manchester Unitedi për t’u bashkuar me Interin këtë verë. Lukaku nuk është zgjidhje e parë për sulmin e Djajve të Kuq, pasi ...

Interi gati ofertën 70 mln euroshe për Lukakun

Alsat - 11.07.2019

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio ka udhëtuar drejt Londër të mërkurën pasdite, teksa më vonë është takuar me Ed Vudvardin, presidentin e Mançester Junajtedit.

Lukaku insiston të largohet nga Man Unitedi

Gazeta Express - 11.07.2019

Qendërsulmuesi Romelu Lukaku e ka konfirmuar dëshirën e tij për t’u larguar nga Manchester Unitedi këtë verë, përkundër kërkesës së trajnerit Ole Gunnar Solskjaer që të qëndrojë dhe të luftojë për ...

Lukaku, Unitedit: Dua të largohem

Botasot - 11.07.2019

Romelu Lukaku dëshiron të largohet nga Manchester United. Sulmuesi belg i ka bërë me dije Manchester United se dëshiron të largohet, duke kërkuar t’i bashkohet Interit, pretendon ESPN.

Ausilio flet pas takimit me Man Utd për Romelu Lukakun

Botasot - 12.07.2019

Drejtori sportiv i Inter, Ausilio, ka dhënë disa komente pas takimit të tij për transferimin e Romelu Lukaku. Skuadra italiane po tenton që të nënshkruajë me yllin belg të futbollit, Romelu Lukaku, ...

Oferta e 'lodhtë' e Interit në drejtim të Manchester Unitedit për Romelu Lukakun

Zeri - 11.07.2019

Interi ka prezantuar ofertën në drejtim të Manchester Unitedit për Romelu Lukakun, që arrin shumën e 70 milionë euro dhe që do të paguhet me tre këste deri në vitin 2021.

Manchester United nuk dorëzohet: S’kemi nevojë të shesim lojtarë

Top Channel - 10.07.2019

Manchester United dhe Ole Gunnar Solskjaer janë kthyer në një mur të vështirë, për t’u thyer për Interin, Juventusin e Realit të Madridit për Lukakun dhe Paul Pogba.

Inter – Lukaku, ky është lajmi i fundit

Lajmi.net - 10.07.2019

Një udhëtim drejt Britanisë së Madhe pritej këtë javë, dhe sipas ‘Sky Sport Italia’ ai po ndodh tani. Antonio Conte e ka bërë të qartë që nga dita e parë se e konsideron Lukakun përforcim ideal për ...

Interi vijon përgatitjet në Lugano në prag të sezonit të ri

ABC News - 10.07.2019

Skuadra e Interit vijon përgatitjet në Lugano në prag të sezonit të ardhshëm. Trajneri Antonio Konte pret nga drejtuesit e klubit, finalizimin e tre objektivave të mbetura në merkato.

Drejtuesit e Interit “blitz” për Lukakun, Barrela pret vizitat mjekësore, Dzeko…

SuperSport - 10.07.2019

Interi vijon përgatitjet nën drejtimin e Antonio Contes në Luganon e qetë dhe të izoluar për publikun, ndërsa drejtuesit e skuadrës zikaltër po nxitojnë për të mbyllur disa operacione merkatoje.

Ausilio ka udhëtuar në Angli, Interi nis bisedimet me Unitedin për Lukakun

Telegrafi - 10.07.2019

Drejtori i Interit, Piero Ausilio, ndodhet në Angli për të negociuar me Manchester Unitedin lidhur me sulmuesin Romelu Lukaku. Udhëtimi drejt Londrës është pritur këtë javë, ndërsa Sky Sport Italia ...

Interi i nis bisedimet për Lukakun me Manchester Unitedin

Gazeta Express - 10.07.2019

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, ndodhet në Angli këtë mbrëmje për t’i nisur bisedimet me Manchester Unitedin për sulmuesin Romelu Lukaku. Ausilio pritej të udhëtonte drejt Anglisë këtë ...

VIDEO/ Man. United ngre murin, Solskjaer flet për Pogba dhe Lukakun

BalkanWeb - 10.07.2019

Asnjë ofertë zyrtare, asgjë për momentin, thjeshtë perceptime dhe dëshira, kjo është situata nën këndvështrimin e Ole Gunnar Solskjaer, i cili flet për dy lojtarët e Man.United, Romelu Lukaku dhe ...

Lukaku i vendosur të largohet nga Unitedi, i pakënaqur me trajtimin e Solskjaer

Telegrafi - 10.07.2019

Romelu Lukaku është i vendosur të largohet nga Manchester Unitedi gjatë këtij afati kalimtar. The Sun ka raportuar se trajneri Ole Gunnar Solskjaer ka mbajtur takime me sulmuesin belg gjatë kësaj ...

Solskjaer: Asnjë ofertë nuk ka arritur për Pogban apo Lukakun

Telegrafi - 10.07.2019

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, ka zbuluar se Djajtë e Kuq ende nuk kanë pranuar asnjë ofertë për Paul Pogban dhe Romelu Lukakun.

Unitedi kërkon mbi 83 milionë euro për Lukakun

Koha.net - 10.07.2019

Drejtuesit e Interit thuhet se kanë planifikuar të nisin bisedimet me Manchester Unitedin për ta transferuar Romelu Lukakun. “Sky Sports” mëson se Manchester Unitedi kërkon 83.4 milionë euro për ta ...

Solskjaer i befason të gjithë për Lukaku dhe Pogba

Gazeta Tema - 10.07.2019

Manchester United është një “kështjellë e pamposhtur” në merkato. Juventusi e kuptoi këtë, kur u interesua përsëri për Paul Pogba. Interi, nga ana tjetër, po e kupton këtë gjë tani, teksa studion ...

Drejtuesit e Inter takohen për Lukakun

VeqSport - 10.07.2019

Drejtori i Interit, Piero Ausilio gjendet në Angli për të biseduar me drejtuesit e Manchester United për transferimin e Romelu Lukaku. Antonio Conte e ka bërë të qartë qysh në ditën e parë se e do ...

Lukaku nuk stërvitet me Man Unitedin

Zhurnal - 11.07.2019

Romelu Lukaku ka munguar në seancën e tretë stërvitore të turneut parasezonal të Manchester Unitedit në Perth të Australisë, duke nxitur spekulimet për një largim të mundshëm të tij nga “Djajtë e ...

Drejtuesit e Interit në sulm për Lukakun, mbyllet marrëveshja me talentin Barrela, zikaltërit synojnë dhe Dzekon

SOT - 11.07.2019

Interi vijon përgatitjet nën drejtimin e Antonio Contes në Luganon e qetë dhe të izoluar për publikun, ndërsa drejtuesit e skuadrës zikaltër po nxitojnë për të mbyllur disa operacione merkatoje.

Ausilio ka udhëtuar në Angli, Interi nis bisedimet me Unitedin për Lukakun

Botasot - 10.07.2019

Drejtori i Interit, Piero Ausilio, ndodhet në Angli për të negociuar me Manchester Unitedin lidhur me sulmuesin Romelu Lukaku. Udhëtimi drejt Londrës është pritur këtë javë, ndërsa Sky Sport Italia ...

Interi i nis bisedimet për Lukakun me Manchester Unitedin

Tetova Sot - 10.07.2019

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, ndodhet në Angli këtë mbrëmje për t’i nisur bisedimet me Manchester Unitedin për sulmuesin Romelu Lukaku. Ausilio pritej të udhëtonte drejt Anglisë këtë ...

Lukaku nuk stërvitet me Man Unitedin

Tetova Sot - 11.07.2019

Romelu Lukaku ka munguar në seancën e tretë stërvitore të turneut parasezonal të Manchester Unitedit në Perth të Australisë, duke nxitur spekulimet për një largim të mundshëm të tij nga “Djajtë e ...