TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Brovina pasi publikoi dy fotografi të viktimave: Le të traumatizohet kush të dojë, e vërteta të mbërrijë atje ku duhet

Koha.net - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina, e ka tronditur Kosovën këtë të enjte, kur është ngjitur te lozha e gazetarëve në Kuvend, për të prezantuar fakte për krimet e luftës.

Flora Brovina rrëfen për publikimin e fotografive tronditëse: Ta dëshmosh gjenocidin duhet të kesh fakte

Botasot - 16.05.2019

Flora Brovina, deputete e PDK-së, ka publikuar sot në Kuvend dhe para mediave dy fotografi tronditëse: në njërën shihet një grua shqiptare që përdhunohet nga tre serbë, kurse në tjetrën një vajzë ...

Pas publikimit të Brovinës, Komisioni Qeveritar garanton se privatësia e atyre që raportojnë dhunimin nuk do të cenohet

Koha.net - 16.05.2019

Komisioni Qeveritar për Njohjen dhe Verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë luftës, ka reaguar pas publikimit të fotografisë së përdhunimit që deputetja e PDK-së Flora Brovina e bëri ...

Brovina: Kam edhe dëshmi tjera – hartën me vendet ku në mënyrë sistematike janë kryer dhunimet gjatë luftës

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së Flora Brovina, ka deklaruar se ka edhe shumë më shumë fakte dhe dëshmi të ngjashme me fotografinë e përdhunimit të një gruaje nga ushtarët serbë të cilën e publikoi sot, dhe se ...

Brovina: Deputetët s’kanë të drejtë të më sulmojnë, s’do të ndalem deri në vdekje

Zeri - 16.05.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina ka folur sërish pas reagimeve që u bënë ndaj saj pas publikimit të fotografisë së një gruaje kosovare që po dhunohej nga kriminelët serbë.

Brovina: Jam konsultuar me familjarët për publikimin e fotografisë së gruas së dhunuar nga forcat serbe

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetja Flora Brovina ka thënë se për publikimin e fotografisë së gruas së dhunuar është konsultuar me familjarët e saj. “Kam profesionin e etikës mjekësore që nuk më lejon të keqpërdori.

Lutje mediave të Kosovës: Largojeni fotografinë e tmerrit, mos na torturoni

Tetova Sot - 16.05.2019

Shoqata “Familja dhe Shpresa” proteston ndaj deputetes Flora Brovina dhe ndaj krejt mediave të cilat sot kanë publikuar në faqet e tyre të internetit dhe të Facebookut fotografitë e krimit të rëndë ...

Berisha: Fotografia që publikoi deputetja Brovina paraqet barbarinë serbe ndaj shqiptarëve të Kosovës

Telegrafi - 16.05.2019

Pas publikimit të fotografisë ku shihet se si ushtarët serb e përdhunojnë një grua shqiptare gjatë luftës në Kosovë, ka pasur reagime të ndryshme. Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka ...

Publikimin e fotos nga përdhunimi, Surroi e quan pornografi politike

Koha.net - 16.05.2019

Shkrimtari e publicisti Veton Surroi me një postim në Facebook ka reaguar ndaj publikimit të fotografisë së përdhunimit që deputetja e PDK-së Flora Brovina e bëri sot gjatë punimeve të seancës së ...

Djali i Smajl Hajdarajt reagon pas publikimit të fotos nga Brovina

Botasot - 16.05.2019

Edhe Shpëtim Hajdaraj, djali i deputetit të vrarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës Smajl Hajdaraj, ka reaguar pas publikimit të fotografive nga Flora Brovina, ku shihen femra shqiptare të dhunuara ...

Edhe Historianët e kritikojnë Brovinën: Publikimi i fotos me gruan e dhunuar për poena politik

Botasot - 16.05.2019

Edhe Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, është shprehur e shqetësuar me publikimin e fotografisë nga deputetja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Flora Brovina, me aktin e ...

Brovina: Në Hagë më kanë thënë se kanë dëshmi sa një dhomë për gratë e dhunuara në Kosovë

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputetja e Kuvendit nga rradhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina ka marrë shumë kritika pas publikimit të një fotografie ku shihen tre ushtarë serbë derisa po e dhunonin një grua ...

Sali Berisha: Fotografia e dhunimit akuzë edhe ndaj shqiptarëve që heshtën ndaj krimeve serbe

Gazeta Express - 16.05.2019

Vendimi i deputetes së PDK’së, Flora Brovina, për të publikuar një fotografi ku shihen disa kriminelë serbë teksa dhunojnë një grua shqiptare nga Kosova, përveç në Kosovë, ka nxitur reagime edhe në ...

Çfarë dëmi ka bërë Flora Brovina me publikimin e fotografisë, sipas Jahjagës

Gazeta Express - 16.05.2019

Ish-presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, e ka cilësuar si të gërditshëm veprimin e deputetes së PDK’së, Flora Brovina, e cila ka publikuar një fotografi ku shihen veprimet morbide të ...

Reagon Veton Surroi: Flora Brovina bëri pornografi politike

Gazeta Express - 16.05.2019

Publicisti Veton Surroi ka reaguar pas publikimit të fotografisë tronditëse së gruas kosovare e cila dhunohej nga tre serbë. Kjo fotografi u publikua sot nga deputetja e PDK-së Flora Brovina.

RrGK: Publikimi i fotografive të dhunimit, shkelje e rëndë dhe dëmton gjendjen emocionale të të mbijetuarave

Gazeta Express - 16.05.2019

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK), ka reaguar pas publikimit të fotografisë e cila shfaq mënyrën se si serbët i dhunonin seksualisht gratë kosovare, në prani të familjarëve.

Identifikohen kriminelët, janë zyrtarë shtetërorë të Kosovës!

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina, ka shpalosur disa fotografi të grave të dhunuara gjatë luftës nga forcat paralimitare serbe. Kosova Post, mëson se personat të cilët janë të shfaqur në ...

PDK s’kishte votuar për të kompensuar gratë e dhunuara, Flora Brovina u kërkonte dëshmi

Gazeta Express - 16.05.2019

Opinioni u tmerrua nga dy fotografi që deputetja e PDK-së, Flora Brovina vendosi të shpalosë para mediave. Për terrorin serb gjatë luftës, tregon më së miri ajo pamje ku shihet një e re kosovare që ...

Jahjaga kritikon ashpër deputeten Brovina

Koha.net - 16.05.2019

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka kritikuar ashpër deputeten Flora Brovina për publikimin e një fotografie që tregonte dhunimin e një gruaje nga forcat ushtarake serbe gjatë luftës në ...

Prokuroria Speciale hap hetime për fotografinë e publikuar nga deputetja Brovina

Koha.net - 16.05.2019

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka njoftuar se do të hap hetime për dhunimin e një 35 vjeçare nga forcat serbe, për të cilin e dëshmoi sot në seancën e Kuvendit, deputetja Flora Brovina.

Debate në kuvendin e Kosovës, deputetja publikon foto shokuese

ABC News - 16.05.2019

Deputetja Flora Brovina, posedon një dëshmi që do ta paraqesë për krimet serbe në Kosovë, e ku shihet një grua duke u dhunuar nga serbët, ndërsa prapa janë familjarët e saj.

Profesori i Parisit: Flora Brovina është Enver Hoxhaj femër

Botasot - 16.05.2019

Profesori dhe ligjëruesi në Universitetit e Parisit, Nezir Kraki, ka reaguar ashpër ndaj deputetes të Partisë Demokratike të Kosovës, pas publikimit të një fotoje në të cilën shihet një grua ...

Analisti sulmon Flora Brovinën: Turp, je mashë e pushtetit

BalkanWeb - 16.05.2019

Analisti politik Haki Abazi ka reaguar ashpër, pas publikimit të një fotografie, ku shihen disa ushtarë serbë duke dhunuar seksualisht një grua shqiptare gjatë luftës.

Flora Brovina publikon fotografinë e 7 vjeçares: Vdiq pasi u dhunua nga ushtarët serbë

Ina - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina ka shpalosur fakte të tjera nga gjenocidi serb i kryer në Kosovë. Ajo në seancën e Kuvendit të Kosovës ka treguar fotografi tronditëse nga dhunimi që forcat serbe i ...

Deputetja Brovina shfaq fotografinë e një vajze 7 vjeçare: Ka vdekur gjatë dhunimit nga forcat serbe

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetja FLora Brovina ka thënë gjenocidi nuk ka ndodhur vetëm gjatë luftës së fundit për herë të parë ndaj popullit të Kosovës. Ajo në seancën e Kuvendit ka përmendur edhe gjenocidin në regjionin e ...

Brovina e publikon një fotografi të 7-vjeçares që ka vdekur si pasojë e dhunimit

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina, gjatë seancës së Kuvendit ka treguar një fotografi të një vajze 7-vjeçare, për të cilën ka thënë se ka vdekur pas dhunimit nga forcat serbe gjatë luftës në Kosovë ...

Brovina nuk ndalet, publikon fotografi të një vajze 7 vjeçare që ka vdekur gjatë dhunës seksuale nga serbet

Tetova Sot - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina, që sot ka publikuar një fotografi tronditëse të një gruaje duke u dhunuar para familjarëve të saj nga 3 ushtarë serbë, ka vazhduar me publikimin e dëshmive nga ...

Brovina ekspozon edhe një tjetër fotografi të një viktime të dhunës seksuale

Medial - 16.05.2019

Flora Brovina, në seancën ku po flitet për gjenocidin serb në Kosovë, tha se argumenti më i mirë për këtë ditë është rezoluta. “Gjenocidi nuk ka ndodhur për herë të parë ndaj popullit tonë.

Publikohet fotoja e tmerrshme/ Ja si ushtarët serbë përdhunonin gratë kosovare

Top Channel - 16.05.2019

E mbajtur fortë tek duart dhe këmbët nga dy ushtar gjersa i treti kryente aktin e përdhunimit. Derisa me pushkë mbi kokë tre familjarë ende të gjallë qëndronin para saj, të detyruar të shohin tmerrin ...

Brovina paraqet edhe një fotografi të një vajze 7 vjeçare të dhunuar gjatë luftës

Zeri - 16.05.2019

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës , Flora Brovina para deputetëve të Kuvendit të Kosovës dhe familjarëve të viktimave në luftën e fundit të Kosovës, ka treguar një fotografi të ...

Brovina paraqet dëshmi se si ishte dhunuar një grua gjatë luftës në sy të familjes

Alsat - 16.05.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina sot ka paraqitur një fotografi që dëshmon dhunimin e një gruaje 35 vjeçare nga ushtarët serb gjatë luftës në Kosovë.

Bogujevci kërkon që fotografia e gruas duke u dhunuar nga serbët të largohet

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e Vetëvendosjes, Saranda Bogujevci, ka kërkuar që fotografia që është bërë publike sot nga deputetja e PDK-së Flora Brovina, që dëshmon se si një grua ishte dhunuar nga serbët në sy të ...

Historia e gruas në foton që tronditi Kosovën: Ushtarët serb e përdhunuan para familjarëve (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.05.2019

Serb ët kryen genocid gjatë luftës së Kosovës duke vrarë mijëra shqiptarë, ndërkohë që u shpërngulën prej shtëpive gati një milion prej tyre. Një tjetër formë e dhunës se kriminelëve serb në Kosovë ...

We are not problematic guys

Gazeta Express - 16.05.2019

Në samitin në Alpbach të Austrisë ishte Presidenti Thaçi që deklaroi që ai dhe Vuçiq nuk ishin djem problematik. Në kohën kur ka ndodhur ky dhunim Vuçiqi ishte jashtëzakonisht problematik.

Haki Abazi e quan Flora Brovinën mashë të mbeturinave të qelbura

Botasot - 16.05.2019

Njohësi i çështjeve politike Haki Abazi, i ka reaguar ashpër deputetes së Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina e cila e publikojë sot në hollin e Kuvendit një fotografi e cila ishte shkrepur ...

Të mbijetuarit e dhunës seksuale: Publikimi i pamjeve pa cenzurë, i ka rikthyer kujtimet e tmerrshme të luftës për ...

Telegrafi - 16.05.2019

Pas publikimit në media dhe rrjetet sociale të fotografisë, e cila paraqet kryerjen e dhunimeve gjatë luftës në Kosovë, QKRMT ka pranuar shumë telefonata dhe reagime nga të mbijetuarit e dhunës ...

Familjarët të shqetësuar pasi Brovina publikon fotografinë, kërkohet heqja e saj ngaqë viktima është ende gjallë

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda-Bogujevci- Rama, në fjalën e saj në seancën e Kuvendi të Republikës së Kosovës, ku pritet që të krijohet një Tribunal që do të gjykojë krimet serbe në ...

“Makabre, e tmerrshme, e trishtuese fotoja e publikur nga Flora Brovina”

Botasot - 16.05.2019

Gazetarja Erëza Vela, fotografinë e publikuar nga Flora Brvina, e quan makabre, të tmerrshme dhe trishtuese. Ajo thotë se Flora dhe kolegët e saj është dashur me i ditë këto fakte hiq pa ba spektakël.

Bogujevci: Familjarët kërkuan largimin e fotografisë ku shihet një grua duke u dhunuar nga forcat serbe

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetja e LVV-së, Saranda Bogujevci në vazhdimin e seancës së Kuvendit të Kosovës për Tribunalin e krimeve serbe, ka bërë apel për mediat që të largojnë fotografinë e publikuar sot gjatë ditës të ...

Ky është njëri nga serbët e dyshuar për dhunimin e tmerrshëm të gruas

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina ka publikuar fakte tronditëse të dhunimit të një femre kosovare në prani të familjarëve të saj nga ushtarët serbë. Një nga serbët e dyshuar për këtë krim makabër ...

Bogujevci e quan të padrejtë publikimin e fotografisë të gruas që u dhunua, thotë se shqetësoi familjarët

Koha.net - 16.05.2019

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci, ka thënë se është i padrejtë publikimi i fotografisë nga Flora Brovina. “Kisha kërkuar që të hiqet fotografia e familjarëve, janë të shqetësuar, ...

Publikoi një fotografi të dhunimit të një gruaje nga ushtarët serbë, Flora Brovina ka edhe dy dëshmi tjera

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Flora Brovina, ka paralajmëruar se do të bëjë publikimin edhe të dy dëshmive tjera për krimet që serbët i kanë kryer në Kosovë.

Familjarët e viktimave të shqetësuar pas publikimit të fotos së përdhunimit të një gruaje

Zeri - 16.05.2019

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës që po mbahet tani ka kërkuar nga mediat që të largojnë foton që është bërë publike nga ...

Edhe Arta Krasniqi reagon për fotografinë e publikuar nga Flora Brovina

Botasot - 16.05.2019

Arta Krasniqi, familjare e kolonel Ahmeti Krasniqit, ka reaguar ashpër, ndaj fotografisë së publikuar sot nga Flora Brovina. Krasniqi thotë se, të kenë turp pasi plotë 20 vite i kanë mbajtur të ...

Luzha për publikimin e fotos nga Brovina: Shumë vonë mund të jetë si kurrë

Botasot - 16.05.2019

Sot deputetja e PDK-së, Flora Brovina e ka publikuar një foto që tregon se si një grua shqiptare dhunohet nga serbët. Kjo foto ka ngjallur reagime të shumta.

Foto+18/Përdhunimet e serbëve, denoncimi në kuvendin e Kosovës

BalkanWeb - 16.05.2019

Teksa në Kuvendin e Kosovës zhvillohej seanca plenare për votimin e rezolutës për gjenocidin serb, deputetja Flora Brovina ka paraqitur para mediave një dëshmi tepër tronditëse.

Vasfije Krasniqi reagon pas fotos së publikuar nga Flora Brovina

Botasot - 16.05.2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina tronditi sot opinionin me një foto që vendosi ta publikojë, e që ishte një grua që përdhunohej nga tre ushtarë kriminelë serb, para syve të familjarëve të viktimës.

Zyrtari i VV-së: Brovina dhe Veseli i përdorin dëshmitë e krimeve monstruoze të Serbisë për ditë të vështira të tyre ...

Botasot - 16.05.2019

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, ka reaguar pasi deputetja nga radhët e PDK-së, Flora Brovina ka publikuar fotografi teksa një grua shqiptare dhunohej nga serbët.

Kërkohet largimi i menjëhershëm i fotografisë së viktimës të dhunës seksuale

Tetova Sot - 16.05.2019

Deputetja e Vetëvendosjes, Saranda Bogujevci ka kërkuar nga mediat që të largohet fotografia e viktimës së dhunës seksuale. Gjatë seancës së Kuvendit, Bogujevci ka thënë se këtë kërkesë e kanë bërë ...