TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Muller: Një penallti si ajo do e humbisja qëllimisht

Mapo - 15.04.2019

Bayern fitoi lehtësisht 4-1 të dielën në Dusseldorf, duke ruajtur kreun e renditjes në Bundesligë, por pas ndeshjes ngjalli debate vendimi i arbitrit Felix Zwayer për të dhënë një penallti kundër ...

Dëmtimet nuk i ndahen Bayernit këtë sezon, në infermieri dy titullarë

Albeu.com - 15.04.2019

Manuel Neuer dhe Mats Hummels kanë dalë të dëmtuar nga fitorja e fundit e bavarezëve me rezultatin 4-1 kundër Fortuna Dusseldorf. Portieri është zëvëndësuar në minutën e 34 nga portieri i dytë ...

Neuer mungon në dy javët e ardhshme, humb sfidat me Werderin e Rashicës

Telegrafi - 15.04.2019

Portieri i Bayern Munichut, Manuel Neuer, ka pësuar edhe një lëndim që do ta mbaj për rreth dy javë jashtë fushave të blerta. Gjermani u lëndua në ndeshjen e djeshme kundër Dusseldorfit, të cilën si ...

Fitorja që i kushtoi rëndë Bayernit, dëmtohen 2 titullarë!

SuperSport - 15.04.2019

Fitorja ndaj Fortuna Dusseldorf ishte si një “thikë” me dy presa për Bayern Munich. Me suksesin 1-4 në këtë transfertë skuadra e Niko Kovac u rikthye në krye të renditjes duke parakaluar sërish ...

Muller: Do ta humbja qëllimisht penalltinë nëse kontakti nuk do të ekzistonte

Lajmi.net - 15.04.2019

Ylli i Bayern Munich, Thomas Muller, ka mbetur i pakënaqur me ndodhitë gjatë ndeshjes kundër Fortuna Dusseldorf. Një moment i cili e ka nervozuar shumë lojtarin e Bayern, ishte momenti kur u akordua ...

Bayern-Borussia, gara për titullin ngrihet në një tjetër nivel

BalkanWeb - 15.04.2019

Borussia Dortmund godet, ndërsa Bayern Munich përgjigjet. Gara e fortë për titullin kampion në Bundesligë është pasuruar me një tjetër episod, pas fitores së dy favoritëve dhe rivalëve të përjetshëm.

Lëndohet Neuer, zbulohet se sa do të mungojë

Zeri - 15.04.2019

Portieri i Bayern Munichut, Manuel Neuer pritet të mungojë dy javë ditë pas lëndimit që e pësoi në pulpën e këmbës në fitoren 3:1 të ekipit të tij ndaj Fortuna Dusseldorfit, transmeton zeri.info ...

Telashe për Bayern, lëndohet Manuel Neuer

Almakos - 15.04.2019

Lideri i Bundesligas, Bayern Munich, ka humbur kapitenin e skuadrës, Manuel Neuer, si pasojë e një lëndimi. Fitorja kundër Fortuna Dusseldord pati edhe një dozë ‚hidhërimi‘ për skuadrën e Bayern, ...

Bundesliga/ Bayern “poker” golash për të ruajtur kryesimin

Mapo - 14.04.2019

Vijon të jetë e nxehtë gara në Bundesligën gjermane mes Bayern Munchen dhe Borussia Dortmund. Skuadra e Niko Kovaç ka fituar 1-4 në transfertë kundër Dusseldorf.

Dusseldorf 1-4 Bayern: Notat e lojtarëve,  Coman më i miri

Telegrafi - 14.04.2019

Bayern Munich fitoi ndaj Dusseldorfit me rezultat 1-4 në Bundesliga. Golat për skuadrën mysafire i shënuan Kingsley Coman (15′, 42), Serge Gnabry (55′) dhe Leon Goretzka (90+2′), ndërsa golin e vetëm ...

Bavarezët rimarrin vendin e parë me "poker" ndaj Dusseldorf-it (VIDEO)

Albeu.com - 14.04.2019

Bayern Munich i është kundërpërgjigjur Borussia Dortmund-it me një fitore 4-1 në fushën e Dusseldorf-it. Verdhezinjtë kishin marrë përkohësisht kreun e Bundesliga-s pas fitores së djeshme kundër ...

Bayern Munich e shkatërron Dusseldorfin

Lajmi.net - 14.04.2019

Bayern Munich e ka demoluar Dusseldorfin në javën e 29-të në Bundesligë. Bayern Munich ka fituar 4 me 1 në udhëtim te Dusseldorfi. Kingsley Coman realizoi dy golat e para për bavarezët (15’ dhe 41’), ...

Formacionet zyrtare: Fortuna Dusseldorf – Bayern Munich

Lajmi.net - 14.04.2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Fortuna Dusseldorf – Bayern Munich. Kampionët e Bundesligës do të udhëtojnë në Dusseldorf për ndeshjen e xhiros së 29-të në kampionatin gjerman.

Dusseldorf 1:4 Bayern Munich, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 14.04.2019

Bayern Munich ka fituar 4 me 1 ndaj Dusseldorfit në kuadër të Bundesligës. Bayern Munich e mposhti Dusseldorfin në javën e 29-të në Bundesligë. Lojtari më paraqitjen më të mirë në këtë ndeshje ishte, ...

Dusseldorf-Bayern, kampionët kërkojnë të rimarin kreun

Albeu.com - 14.04.2019

Bayern Munich do të luajë në transfertë pas pak ndaj Fortuna Dusseldorf . Kampionët synon triumfin për të rimarë kreun në Bundesligë teksa për momentin janë 2 pikë pas Dortmundit kryesues.

Thomas Muller përshëndet rrjetën (VIDEO)

Albeu.com - 14.04.2019

Bayern Munich ka kaluar në avantazh në minutën e 15 në transfertën ndaj Dusseldorf. Ishte Thomas Muller ai që përshëndeti rrjetën duke shfrytëzuar mjaft mirë në top të ardhur nga Gnabry në krahun e ...

S’ndalet Bayerni, rrëmben kreun në Bundesligë

Gazeta Express - 14.04.2019

Bayerni ka shënuar tjetër fitore, për të rrëmbyer kreun në Bundesliga. Bayern Munich ka vazhduar me formën e mirë në Gjermani. Skuadra e Niko Kovac, mori pikët e plota duke triumfuar 4-1 në udhëtim ...

Bayerni fiton pa problem në udhëtim te Dusseldorfi

Telegrafi - 14.04.2019

Ashtu edhe siç pritej, Bauern Munich fitoi lehtësisht si mysafirë i Fortuna Dusseldorfit me rezultat 1-4 në kuadër të xhiros së 29-të në Bundesliga. Skuadra bavareze ishte më e mirë dhe në fund mori ...

Bayerni s’njeh bolf, fiton në Dusseldorf dhe i merr kreun Dortmundit

SuperSport - 14.04.2019

Bayerni i Mynihut i rimerr vendin e parë Borussias së Dortmundit, pasi mori pikët e plotë në transfertë me Fortuna Dusseldorfin, duke fituar thellë 1-4.

Dusseldorf – Bayern Munich, formacionet zyrtare: Kampioni në fuqi për hakmarrje

Telegrafi - 14.04.2019

Kampioni në fuqi i Gjermanisë, Bayern Munich është nikoqir i Fortuna Dusseldorfit. Bavarezët kanë udhëtuar drejt Dusseldorfit për hakmarrje, pasi në ndeshjen e parë në nëntor barazuan 3-3 në Allianz ...

Bayern Munich synon t’ia rrëmbejë sërish kreun Dortmundit

Gazeta Express - 14.04.2019

Bayern Munich do të kërkojë të rikthehet në krye të Bundesligës, pas një vizite që do t’ia bëjë Dusseldorfit sot në Esprit Arena. Bayerni vjen nga një fitore madheshtore ndaj rivalit të drejtpërdrejt ...

Dusseldorf, 'viktima' e radhës për Bayern Munich, bavarezët sërish lider

Zeri - 14.04.2019

Në kuadër të javës së 29-të, Bayern Munich e ka regjistruar fitoren e radhës në Bundesliga. Skuadra e Niko Kovac ka triumfuar si mysafir i Dusseldorf në ndeshjen e zhvilluar në "Espirit Arena" me ...

Bayerni marshon sigurt drejt titullit

Koha.net - 14.04.2019

Bayerni ka mposhtur Dusseldorfin si mysafir në xhiron e 29-të të Bundesligës për të vazhduar me formën stabile drejt titullit kampion. Ekipi i Niko Kovaçit fitoi 1 me 4.

Fortuna Dusseldorf – Bayern Munich, formacionet zyrtare

Zeri - 14.04.2019

Bayern Munichu do të kërkojë vetëm fitoren sy mysafir i Fortuna Dusseldorfit për të rifituar kreun e tabelës së Bundesligës, transmeton zeri.info Momentalisht Borussia Dortmundi zë vendin e parë me ...

Nuk ndalet Bayern Munich, shënon edhe Gnabry

Gazeta Express - 14.04.2019

Bayern Munich ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Dusseldorfit, në ndeshjen që po zhvillohet në “Merkur Spiel-Arena”. Pas dy golave të Coman në pjesën e parë, mysafirët shënuan sërish në pjesën e dytë.

Coman në top formë, shënon sërish

Gazeta Express - 14.04.2019

Bayern Munich ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Dusseldorfit, në një ndeshje të Bundesligës që po zhvillohet në “Merkur Spiel-Arena”. Ishte sërish talenti, Kingsly Coman, ai që shënoi për mysafirët.

Bayern Munich në epërsi kundër Dusseldorf

Gazeta Express - 14.04.2019

Bayern Munich ka kaluar në epërsi kundër Dusseldorfit, në një ndeshje të Bundesligës që po zhvillohet momentalisht. Kingsly Coman shënoi në tentim për të harkuar në minutën e 15-të, raporton Gazeta ...

Muller: Do ta humbja qëllimisht penalltinë nëse kontakti nuk do të ekzistonte

Botasot - 15.04.2019

Ylli i Bayern Munich, Thomas Muller, ka mbetur i pakënaqur me ndodhitë gjatë ndeshjes kundër Fortuna Dusseldorf. Një moment i cili e ka nervozuar shumë lojtarin e Bayern, ishte momenti kur u akordua ...

Bayern-Borussia, gara për titullin ngrihet në një tjetër nivel

Zhurnal - 15.04.2019

Borussia Dortmund godet, ndërsa Bayern Munich përgjigjet. Gara e fortë për titullin kampion në Bundesligë është pasuruar me një tjetër episod, pas fitores së dy favoritëve dhe rivalëve të përjetshëm.

Telashe për Bayern, lëndohet Manuel Neuer

Lajmi.net - 15.04.2019

Lideri i Bundesligas, Bayern Munich, ka humbur kapitenin e skuadrës, Manuel Neuer, si pasojë e një lëndimi. Fitorja kundër Fortuna Dusseldord pati edhe një dozë ‚hidhërimi‘ për skuadrën e Bayern, ...

Bayern Munich e shkatërron Dusseldorfin

Almakos - 14.04.2019

Bayern Munich e ka demoluar Dusseldorfin në javën e 29-të në Bundesligë. Bayern Munich ka fituar 4 me 1 në udhëtim te Dusseldorfi. Kingsley Coman realizoi dy golat e para për bavarezët (15’ dhe 41’), ...

Formacionet zyrtare: Fortuna Dusseldorf – Bayern Munich

Almakos - 14.04.2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Fortuna Dusseldorf – Bayern Munich. Kampionët e Bundesligës do të udhëtojnë në Dusseldorf për ndeshjen e xhiros së 29-të në kampionatin gjerman.

Dusseldorf 1:4 Bayern Munich, notat e lojtarëve

Botasot - 14.04.2019

Bayern Munich ka fituar 4 me 1 ndaj Dusseldorfit në kuadër të Bundesligës. Bayern Munich e mposhti Dusseldorfin në javën e 29-të në Bundesligë. Lojtari më paraqitjen më të mirë në këtë ndeshje ishte, ...

Muller: Do ta humbja qëllimisht penalltinë nëse kontakti nuk do të ekzistonte

Zhurnal - 15.04.2019

Ylli i Bayern Munich, Thomas Muller, ka mbetur i pakënaqur me ndodhitë gjatë ndeshjes kundër Fortuna Dusseldorf. Një moment i cili e ka nervozuar shumë lojtarin e Bayern, ishte momenti kur u akordua ...

Bayern-Borussia, gara për titullin ngrihet në një tjetër nivel

Medial - 16.04.2019

Borussia Dortmund godet, ndërsa Bayern Munich përgjigjet. Gara e fortë për titullin kampion në Bundesligë është pasuruar me një tjetër episod, pas fitores së dy favoritëve dhe rivalëve të përjetshëm.

Telashe për Bayern, lëndohet Manuel Neuer

Botasot - 15.04.2019

Lideri i Bundesligas, Bayern Munich, ka humbur kapitenin e skuadrës, Manuel Neuer, si pasojë e një lëndimi. Fitorja kundër Fortuna Dusseldord pati edhe një dozë ‚hidhërimi‘ për skuadrën e Bayern, ...