TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hendboll,Kosova pëson nga Portugalia

Alsat - 14.01.2018

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll e ka humbur edhe ndeshjen e dytë në kualifikimet për botërorin e vitit 2019, që po zhvillohen në Povoa de Varzim të Portugalisë.

Maqedonia arriti ta mund Slloveninë në ndeshjen e parë të kampionatit evropian në hendboll

Telegrafi - 14.01.2018

Përfaqësuesja e Maqedonisë në hendboll e ka filluar me këmbë të mbarë kamionatin evropian të hendbollit që po mbahet në Kroaci, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Maqedonia e mundi Slloveninë

Alsat - 13.01.2018

Përfaqësuesja e Maqedonisë, në hendboll për meshkuj me fitore ka nisur kampionatin evropian të hendbollit i cili po zhvillohet në Kroaci. Këta në ndeshjen e parë të këtij evropiani me rezultatin ...

Kosova pëson nga Portugalia në hendboll

Koha.net - 13.01.2018

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll e ka humbur edhe ndeshjen e dytë në kualifikimet për botërorin e vitit 2019, që po zhvillohen në Povoa de Varzim të Portugalisë.

Maqedonia e filloi kampionatin hendbollistik me fitore

Portalb - 13.01.2018

Në Kampionatin Evropian të hendbollit që po zhvillohet në Kroaci, reprezentacioni i Maqedonisë ka marrë për herë të parë gjatë pjesëmarrjeve të saja në gara fitore në ndeshjen e parë.

Hendboll/Maqedonia shënoi fitore të madhe kundër Sllovenisë

Lajm - 13.01.2018

Përfaqësuesja e Maqedonisë në hendboll për meshkuj në një ndeshje dramatike mundi Slloveninë me rezultat 25-24, në startin e kampionatit europian në henboll që ka nisur në Kroaci.

Maqedonia arriti ta mund Slloveninë në ndeshjen e parë të kampionatit evropian në hendboll

Almakos - 14.01.2018

Përfaqësuesja e Maqedonisë në hendboll e ka filluar me këmbë të mbarë kamionatin evropian të hendbollit që po mbahet në Kroaci, përcjell Telegrafi Maqedoni.

KE në hendboll, Kroacia mposhti Serbinë, fiton edhe Franca

InfoSport - 13.01.2018

Mbrëmë edhe zyrtarisht nisi Kampionati Europian në hendboll, i cili do të mbahet në Kroaci deri më datë 28 shkurt. Dhe që në start ishim dëshmitarë të një derbi ballkanik, ku mejdanin në “Spaladium ...

Kosova humb, por merr vlerësimin nga superfuqia botërore

Koha.net - 13.01.2018

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll ka rezistuar në përballje me gjysmëfinalisten e Lojërave të fundit Olimpike, Poloninë. Ndeshjen e luajtur të premten mbrëma në Povoa de Varzim të Portugalisë, ...

Fillon EURO 2018 në hendboll, e gjithë vëmendja te përballja Kroaci-Serbi

Portalb - 12.01.2018

Kampionati Evropian në hendboll, i 13-ti me radhë, për sportdashësit nuk ka mundur të ofrojë një fillimi më të mirë. “Klasiku i Ballkanit”, mes Kroacisë dhe Serbisë ka hedhur në hije të gjitha duelet ...

Kroacia mposht Serbinë me 10 gola diferencë

LajmiFundit - 13.01.2018

Sonte ka filluar Kampionati Europian në hendboll, i cili do të mbahet në Kroaci deri më 28 shkurt. Derbi i xhiros së parë u luajt në mes Kroacisë dhe Serbisë.

Fillon Kampionati i 13-të Evropian i Hendbollit

Idividi - 12.01.2018

Zagreb, 12 janar 2018 (MIA) - Me katër ndeshje të cilat do të luhen pasdite në Split dhe Poreç, do të fillojë Kampionati i 13-të Evropian i Hendbollit.

Startoi Kampionati Europian i Hendbollit, këto janë rezultatet e para

Alb Portali - 12.01.2018

Sot në Kroaci ka startuar Kampionati i 13-të Europian i hendbollit që prej 12 deri më 28 janar do të zhvillohet në Kroaci. Nga ora 18:15 u luajtë dy ndeshjet e para në të cilat Bjellorusia mundi ...

Starton Europiani i hendbollit

Alb Portali - 12.01.2018

Sot në Kroaci ka startuar Kampionati i 13-të Europian i hendbollit që prej 12 deri më 28 janar do të zhvillohet në Kroaci. Dy ndeshjet e para dhe hapëse të garave Bjellorusi-Austri dhe Suedi-Islandë ...