TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ambasada e SHBA-së në Beograd mohon se qëndron prapa protestave anti-qeveritare

Alsat - 12.02.2019

Shtetet e Bashkuara nuk janë organizatorë apo financues të protestave “1 nga 5 milionë” në Serbi, thonë nga Ambasada e SHBA-së në Beograd pas shkrimeve të gazetës me qendër në Beograd, Informer se ...

Protestat dobësojnë Vuçiç në raport me Prishtinën

Respublica - 12.02.2019

Protestat e dobësojnë pozitën negociuese të presidentit serb Aleksander Vuçiç. Kështu mendon Jelena Miliç, drejtuese e Qendrës për Studime Euro-Atlantike në Beograd.

Serbi, opozita bojkoton kuvendin, kërkon zgjedhje të parakohshme

SOT - 11.02.2019

Partitë opozitare të Serbisë njoftuan sot se kanë nisur bojkotimin e kuvendit në shenjë solidarizimi me vargun e protestave kundër presidentit të vendit Aleksandar Vuçiç.

Opozita në Serbi bojkoton Parlamentin

Evropaelire - 11.02.2019

Partitë opozitare në Serbi thanë se kanë nisur të bojkotojnë Parlamentin, në shenjë solidariteti me valën e protestave kundër presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Serbi, opozita bojkoton kuvendin

VOA - 11.02.2019

Partitë opozitare serbe filluan të hënën të bojkotojnë seancat parlamentare, si protestë ndaj asaj që ato e shohin si qeverisje gjithnjë e më autoritare të presidentit Aleksandar Vuçiç dhe partisë së ...

Opozita serbe bojkoton kuvendin dhe kërkon zgjedhje të parakohshme

Gazeta Express - 11.02.2019

Partitë opozitare të Serbisë kanë njoftuar se e kanë nisur bojkotimin e kuvendit kombëtar në shenjë solidarizimi me vargun e protestave kundër presidentit të vendit, Aleksandar ...

Shqipëria gati për protestë: Të gjithë në Tiranë në 16 shkurt, të protestojmë kundër

LajmiFundit - 10.02.2019

Qytetarët e Beratit protestojnë sot kundër qeverisë që po ua bën jetën gjithnjë e më të vështirë. Megjithëse, falë punës së tyre, prodhimet nuk kanë munguar, fermerët dhe jo vetëm po falimentojnë.

Kërkohet dorëheqja e Vuçiç, protestat në Serbi hyjnë në javën e 10

Top Channel - 10.02.2019

Nuk kanë të ndalur protestat kundër Aleksandar Vuçiçit në Serbi. Mijëra vetë dolën sërish mbrëmjen e së shtunës në rrugët e Beogradit dhe qyteteve të tjera serbe, duke shënuar kështu javën e dhjetë ...

Banorët e Elbasanit në protestë: Ndihemi të braktisur nga qeveria

Lajmi.net - 10.02.2019

Shumë banorë të zonave rurale të Elbasanit dhe bashkive të tjera të këtij qarku, janë ngritur në protestë këtë të diel duke bllokuar rrugën nacionale në Papër.

Vuçiq thotë se shqiptarët i gëzohen dështimit të tij

Lajmi.net - 10.02.2019

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi ‘të gjitha mediat në Kosovë si lajm kryesor dje kishin protestat kundër tij’. Vuçiq ka thënë se tani është e kuptueshme dhe shihet se kush po ...

Vuçiq flet për protestat në Kosovë: Shqiptarët i gëzohen dështimit tim

Alsat - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar sot për informacionin që të gjitha mediat shqiptare në Kosovë, si lajm kryesor kanë transmetuar protestat e serbëve kundër, duke thënë se mjafton ...

Protesta masive në Madrid kundër politikave të bisedimeve për Kataloninë

Evropaelire - 10.02.2019

Mijëra protestues u mblodhën në Madrid të dielën për të kundërshtuar planin e Qeverisë spanjolle të uljes së tensioneve në rajonin e Katalonisë. Partia Qendrore Djathtiste dhe Partia Qytetare, kanë ...

Beograd/ Vuçiç: Pas protestuesve qëndron Kosova

Ina - 10.02.2019

Protestat në Serbi vazhdojnë tashme prej 10 javësh. Qytetarët kërkojnë dorëheqjen e presidentit Vuçiç. Së fundmi janë bashkuar edhe studentët që kërkojnë dorëheqjen e ministrit të arsimit.

Pas protestës para Ministrisë së Arsimit, kush është grupimi tjetër që doli sot në rrugë dhe kërkesat e tyre

SOT - 10.02.2019

Nisur nga ngjarjet e fundit në Shqipëri, banorët e Elbasanit janë ngritur në protestë në Papër. Mësohet se kjo protestë është organizuar nga Partia Demokratike.

Opozita ngrihet në protestë, fermerët dhe qytetarët e Elbasanit e Beratit dalin në rrugë

Botasot - 10.02.2019

Dy protesta po zhvillohen këtë të dielë në Berat e Elbasan nga ana e fermerëve, të cilët i janë bashkuar thirrjes së opozitës për të dalë në rrugë kundër qeverisë.

Protestat e opozitës vijojnë në Berat, Durrës dhe Elbasan

ABC News - 10.02.2019

Protestat e organizuara nga opozita në qytete të ndryshme të Shqipërisë kanë vijuar në Berat ku fermerët kanë hedhur në rrugë prodhimet e tyre, si dhe në Elbasan ku qytetarët bllokuan rrugën ...

Serbi, protesta masive kundër Presidentit Vuçiç

RTSH - 10.02.2019

Mijëra serbë parakaluan të shtunën në Beograd, duke sfiduar edhe temperaturat polare për të manifestuar kundër presidentit, Aleksandar Vuçiç, i kritikuar për autoritarizëm.Manifestuesit u mblodhën ...

Vuçiq thotë se prapa protestave kundër tij në Beograd qëndron dikush nga Kosova

Botasot - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, pretendon se organizatorët e protestave kundër tij në Beograd gjenden në Kosovë. “Mjafton t’i shohësh raportimet e mediave në Kosovës, dhe është e mjaftueshme ...

“Kosova prapa protestave në Beograd”, Vuçiç akuzon mediat shqiptare

ABC News - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se organizatorët e protestave të mbajtura kundër tij në Beograd ndodhen në Kosovë. “Mjafton të shohësh raportimet e mediave kosovare dhe e zbulon ...

Protesta e 16 shkurtit, një ditë më pas!

Gazeta Tema - 10.02.2019

Nga Alfred Peza Ajo e 16 shkurtit, është thjeshtë dhe vetëm një protestë e radhës, e organizuar nga disa parti politike opozitare, kundër qeverisë. Por liderët e opozitës sonë çuditërisht, po e ...

‘Kemi falimentuar’, fermerët në Berat ngrihen në protestë

BalkanWeb - 10.02.2019

Në një kohë që na ndajnë pak ditë nga protesta e paralajmëruar e 16 shkurtit, opozita e bashkuar ka organizuar një tjetër protestë në Urën Vajgurore, Berat.

Elbasan/ “Po varfërohemi”, banorët protestojnë dhe bllokojnë rrugën

Mapo - 10.02.2019

Opozita e bashkuar ka organizuar një tjetër protestë në Elbasan. Kësaj protestë i janë bashkuar banorë të zonave urale dhe bashkive të tjera të këtij qarku.

Opozita ngrihet në protestë, fermerët dhe qytetarët e Elbasanit e Beratit dalin në rrugë

Gazeta Express - 10.02.2019

Dy protesta po zhvillohen këtë të dielë në Berat e Elbasan nga ana e fermerëve, të cilët i janë bashkuar thirrjes së opozitës për të dalë në rrugë kundër ...

Vuçiq thotë se prapa protestave kundër tij në Beograd qëndron dikush nga Kosova

Gazeta Express - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, pretendon se organizatorët e protestave kundër tij në Beograd gjenden në ...

Ura Vajgurore/ “Fermerët e PD-së” flakin prodhimet në rrugë: Falimentuam

Java News - 10.02.2019

Një grup përkrahësish të opozitës, banorë dhe fermerë kanë protestuar sot në zonën e Urës Vajgurore, në Berat në vijim të mobilizimit të mbështetësve në çdo qytet të vendit, për protestën e 16 ...

Protestat në Serbi hyjnë në javën e dhjetë, kërkohet dorëheqja e Vuçiqit

Tetova Sot - 10.02.2019

Mijëra njerëz kanë protestuar në Beograd dhe qytete të tjera të Serbisë të shtunën në mbrëmje, duke shënuar kështu dhjetë javë të presionit ndaj presidentit Aleksandar Vuçiq, me kërkesën për ...

Opozita në Serbi bojkoton Parlamentin

Lajmi.net - 11.02.2019

Partitë opozitare në Serbi thanë se kanë nisur të bojkotojnë Parlamentin, në shenjë solidariteti me valën e protestave kundër presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Serbi, opozita bojkoton kuvendin

Alsat - 11.02.2019

Partitë opozitare serbe filluan të hënën të bojkotojnë seancat parlamentare, si protestë ndaj asaj që ato e shohin si qeverisje gjithnjë e më autoritare të presidentit Aleksandar Vuçiç dhe partisë së ...

Qytetarët e Beratit: Të gjithë në Tiranë në 16 shkurt të protestojmë

Botasot - 10.02.2019

Megjithëse, falë punës së tyre, prodhimet nuk kanë munguar, fermerët dhe jo vetëm po falimentojnë. Kjo pasi sipas tyre nga ana e shtetit nuk është krijuar asnjë infrastrukturë për tregtimin e tyre ...

Elbasan/ Mbyllet protesta, rikthehet qarkullimi në Elbasan -Peqin

BalkanWeb - 10.02.2019

Është mbyllur protesta një orëshe e organizuar nga opozita në Elbasan, duke rikthyer në këtë mënyrë normalitetin në aksin e rrugës kombëtare Elbasan -Peqin pas bllokimit që ju bë rrugës në Papërr.

Vuçiq thotë se shqiptarët i gëzohen dështimit të tij

Botasot - 10.02.2019

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi ‘të gjitha mediat në Kosovë si lajm kryesor dje kishin protestat kundër tij’. Vuçiq ka thënë se tani është e kuptueshme dhe shihet se kush po ...

Vuçiqi thotë se shqiptarët po duan dështimin e tij

Koha.net - 10.02.2019

Protestën e serbëve në Kosovë, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka provuar ta kthejë në kundër-argument për serbët në Serbia. Duke marrë për bazë raportimin e mediave në Kosovë për protestën ...

Vuçiçi le nam me këtë gënjeshtër, protestat në Beograd organizohen nga Kosova

Albeu.com - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, pretendon se organizatorët e protestave kundër tij në Beograd gjenden në Kosovë. “Mjafton t’i shohësh raportimet e mediave në Kosovës, dhe është e mjaftueshme ...

Opozita në Serbi bojkoton Parlamentin

Portalb - 11.02.2019

Partitë opozitare në Serbi thanë se kanë nisur të bojkotojnë Parlamentin, në shenjë solidariteti me valën e protestave kundër presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, transmeton REL.

Opozita në Serbi bojkoton Kuvendin

Koha.net - 12.02.2019

Partitë opozitare serbe filluan të hënën të bojkotojnë seancat parlamentare, si protestë ndaj asaj që ato e shohin si qeverisje gjithnjë e më autoritare të presidentit Aleksandar Vuçiq dhe partisë së ...

Elbasan/ Protestë e opozitës bllokon rrugën: Jemi të varfër

Java News - 10.02.2019

Opozita e bashkuar ka organizuar një tjetër protestë në Elbasan. Kësaj protestë i janë bashkuar banorë të zonave urale dhe bashkive të tjera të këtij qarku.

Vuçiq thotë se shqiptarët i gëzohen dështimit të tij

Zeri - 10.02.2019

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi ‘të gjitha mediat në Kosovë si lajm kryesor dje kishin protestat kundër tij’. Vuçiq ka thënë se tani është e kuptueshme dhe shihet se kush po ...

Vuçiq për protestat e serbëve në Kosovë: Shqiptarët i gëzohen dështimit tim

Telegrafi - 10.02.2019

Protestën e serbëve në Kosovë, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka provuar ta kthejë në kundër-argument për serbët në Serbia. Duke marrë për bazë raportimin e mediave në Kosovë për protestën ...

Vuçiq: Prapa protestave kundër meje në Beograd qëndron dikush nga Kosova

Zeri - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, pretendon se organizatorët e protestave kundër tij në Beograd gjenden në Kosovë. “Mjafton t’i shohësh raportimet e mediave në Kosovës, dhe është e mjaftueshme ...

Serbi, opozita bojkoton Parlamentin

Alsat - 11.02.2019

Partitë opozitare në Serbi thanë se kanë nisur të bojkotojnë Parlamentin, në shenjë solidariteti me valën e protestave kundër presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Elbasan/ Protestë, banorët bllokojnë rrugën: Po varfërohemi

Medial - 10.02.2019

Opozita e bashkuar ka organizuar një tjetër protestë në Elbasan. Kësaj protestë i janë bashkuar banorë të zonave urale dhe bashkive të tjera të këtij qarku.

Vuçiq për protestat e serbëve në Kosovë: Shqiptarët i gëzohen dështimit tim

Almakos - 10.02.2019

Protestën e serbëve në Kosovë, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka provuar ta kthejë në kundër-argument për serbët në Serbia. Duke marrë për bazë raportimin e mediave në Kosovë për protestën ...

Habit Vuçiç: Protestat kundër meje i ka organizuar dikush nga Kosova

Mapo - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, pretendon se organizatorët e protestave kundër tij në Beograd gjenden në Kosovë. “ Mjafton t’i shohësh raportimet e mediave në Kosovës, dhe është e mjaftueshme ...

Opozita në Serbi bojkoton Parlamentin

Botasot - 12.02.2019

Partitë opozitare në Serbi thanë se kanë nisur të bojkotojnë Parlamentin, në shenjë solidariteti me valën e protestave kundër presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Protestat, Vuçiç: Shqiptarët gëzojnë për dështimin tim

BalkanWeb - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka reaguar për protestën e serbëve në Kosovë. Vuçiç tha se shqiptarët janë duke pritur rënien e tij. Komentet Vuçiç i bëri gjatë një vizite në Vërshac, ku u tha ...

Qytetarët i kërkojnë dorëheqjen, Vuçiç: Prapa protestave kundër meje në Beograd qëndron dikush nga Kosova

Java News - 10.02.2019

Aleksander Vuçiç, presidenti i Serbisë, pretendon se organizatorët e protestave kundër tij në Beograd gjenden në Kosovë. “Mjafton t’i shohësh raportimet e mediave në Kosovës, dhe është e mjaftueshme ...

Opozita në Serbi bojkoton Parlamentin

Medial - 12.02.2019

Partitë opozitare në Serbi thanë se kanë nisur të bojkotojnë Parlamentin, në shenjë solidariteti me valën e protestave kundër presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Protestat në Beograd, Vuçiç tregon se çfarë janë duke pritur shqiptarët

SOT - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka reaguar për protestën e serbëve në Kosovë. Vuçiç tha se shqiptarët janë duke pritur rënien e tij. Komentet Vuçiç i bëri gjatë një vizite në Vërshac, ku u tha ...

Vuçiç: Pas protestave në Beograd qëndron dikush nga Kosova

BalkanWeb - 10.02.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, pretendon se organizatorët e protestave kundër tij në Beograd gjenden në Kosovë. “Mjafton t’i shohësh raportimet e mediave në Kosovës, dhe është e mjaftueshme ...

Serbi, Opozita bojkoton Parlamentin

RTSH - 12.02.2019

Partitë opozitare në Serbi thanë se kanë nisur të bojkotojnë Parlamentin, në shenjë solidariteti me valën e protestave kundër presidentit serb, Aleksandar Vuçiç.