TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

TURQI – Rritet ndjeshëm numri i turistëve të huaj

Medial - 15.05.2019

ANKARA, 15 maj /MEDIAL-AA/ – Ministri turk i Kulturës dhe Turizmit, Mehmet Nuri Ersoy, bëri të ditur se numri i turistëve të huaj që kanë vizituar Turqinë është rritur me 24%.

Turqi, numri i turistëve të huaj rritet për 24 për qind

Medial - 15.05.2019

Ministri i Kulturës dhe Turizmit të Turqisë, Mehmet Nuri Ersoy, bëri të ditur se numri i turistëve të huaj që kanë vizituar Turqinë është rritur për 24 për qind, transmeton Anadolu Agency (AA).

Rritet numri i turistëve të huaj në Turqi

Gazeta Express - 15.05.2019

Ministri turk i Kulturës dhe Turizmit, Mehmet Nuri Ersoy, bëri të ditur se numri i turistëve të huaj që kanë vizituar Turqinë është rritur me 24%. Sipas njoftimit të Ministrisë së Kulturës dhe ...

Turqi, rritet ndjeshëm numri i turistëve të huaj

BalkanWeb - 16.05.2019

Ministri turk i Kulturës dhe Turizmit, Mehmet Nuri Ersoy, bëri të ditur se numri i turistëve të huaj që kanë vizituar Turqinë është rritur me 24%. Sipas njoftimit të Ministrisë së Kulturës dhe ...