TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosova bëri 31 shkelje ligjesh e konventash kur dëboi 6 shtetas turq

Koha.net - 15.05.2019

Kushtetuta e vendit, ligje e konventa të të drejtave të njeriut, por edhe një varg shkeljesh procedurale ishin bërë për një qëllim: dëbimin e 6 shtetasve turq ngaqë i kërkonte shteti i Turqisë.

Detaje të padëgjuara: Si e kishin organizuar dhe ekzekutuar AKI dhe Policia planin për dëbimin e gylenistëve

Gazeta Express - 15.05.2019

Gjashtë shtetas turq të Kosovës që u rrëmbyen e u deportuan ditën e 29 marsit, provuan në çdo mënyrë që t’i kundërshtonin autoritetet e vendit. Disa kishin provuan të iknin nga polica, disa ...

“Gylenistët i dorëzoi Thaci”/ Raporti hetimor: Presidenti dha urdhër

Top Channel - 15.05.2019

Komisioni hetimor parlamentar i kuvendit të Kosovës, i ngritur për të hedhur dritë mbi dëbimin e gjashtë shtetasve turq, bëri përgjegjës presidentin e vendit Hashim Thaçi për këtë episod.

Komisioni parlamentar miraton raportin për dëbimin e shtetasve turq

ABC News - 15.05.2019

Pas dhjetë muajsh punë, komisioni parlamentar për dëbimin e shtetasve turq nga Kosova ka miratuar raportin ku saktësohen 31 shkelje. Ndërsa përmendet fakti se Presidenti Hashim Thaçi nuk ka dhënë ...

Ekskluzive: Ky është raporti përfundimtar për gylenistët – Komisioni kërkon të hetohet Presidenti

Gazeta Express - 15.05.2019

Pas 10 muajsh, është finalizuar raporti i Komisionit Hetimor Parlamentar për ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq. Dokumenti që ka më shumë se 80 faqe, i siguruar nga Gazeta ...

Kosovë, komisioni hetimor për dëbimin e shtetasve turq përfundoi raportin

VOA - 15.05.2019

Komisioni parlamentar që po heton operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, miratoi të mërkurën projekt raportin mbi operacionin dhe bëri thirrje që çështja të trajtohet nga ...

Komisioni i Kuvendit fton Prokurorinë Speciale të hetojë rastin e dëbimit të shtetasve turq

Evropaelire - 15.05.2019

Komisioni Hetimor Parlamentar i Kuvendit të Kosovës, për rastin e dëbimit të shtetasve turq, ka miratuar të mërkurën draft raportin e tij. Komisioni i cili ishte funksionalizuar në korrik të vitit të ...

Komisioni hetimor e bën përgjegjës presidentin për dëbimin e ‘gylenistëve’

Tetova Sot - 15.05.2019

Komisioni hetimor lidhur me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq e bënë përgjegjës presidentin e vendit, Hashim Thaçin, për dëbimin e shtetasve turq.

Raporti i Komisionit për dëbimin e turqve i shkon Kuvendit

Botasot - 15.05.2019

Pasi miratuan raportin e Komisionit hetimor parlamentar për ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, deputetët dhe anëtarët e këtij komisioni, Xhelal Sveçla dhe Driton Selmanaj, ...

Komisioni hetimor për dëbimin e shtetasve turq miraton draft-raportin

Koha.net - 15.05.2019

Komisioni hetimor parlamentar që po merret me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq ka miratuar draft-raportin e tij. “Me 7 vota pro të anëtarëve të Komisionit me vota unanime ...

Dalin detajet e hollësishme, si u rrëmbyen shtetasit turq

Albeu.com - 15.05.2019

Gjashtë shtetas turq të Kosovës që u rrëmbyen e u deportuan ditën e 29 marsit, provuan në çdo mënyrë që t’i kundërshtonin autoritetet e vendit. Disa kishin provuan të iknin nga polica, disa ...

Gashi: Dihen fajtorët e rastit të gylenistëve

Zeri - 14.05.2019

Komisionit Hetimor Parlamentar për Dëbimin e Gjashtë Gylenistëve nesër i përfundon mandati shtesë, të cilin e ka marrë nga Kuvendi i Kosovës për zbardhjen e këtij rasti.

Nuk paraqisnin asnjë rrezik! Raporti i komisionit për turqit e rrëmbyer që nxin Hashim Thaçin

Albeu.com - 15.05.2019

Pas 10 muajsh, është finalizuar raporti i Komisionit Hetimor Parlamentar për ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq. Dokumenti që ka më shumë se 80 faqe, i publikur nga Gazeta ...

Komisioni për Gylenistët nesër del me raportin përfundimtar

Zeri - 14.05.2019

Komisionit Hetimor Parlamentar për Dëbimin e Gjashtë Gylenistëve nesër i përfundon mandati shtesë, të cilin e ka marrë nga Kuvendi i Kosovës për zbardhjen e këtij rasti.

Kosovë, del raporti: Thaçi urdhëroi dorëzimin e gylenistëve tek Turqia

LajmiFundit - 15.05.2019

Komisioni parlamentar që po heton operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, miratoi të mërkurën projekt raportin mbi operacionin dhe bëri thirrje që çështja të trajtohet nga ...

Raporti i Komisionit për gylenistët i shkon Kuvendit

Gazeta Express - 15.05.2019

Pasi miratuan raportin e Komisionit hetimor parlamentar për ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, deputetët dhe anëtarët e këtij komisioni, Xhelal Sveçla dhe Driton Selmanaj, ...

Komisioni hetimor për dëbimin e shtetasve turq miraton draft-raportin

Botasot - 15.05.2019

Komisioni hetimor parlamentar për me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq ka miratuar draft-raportin e tij. “Me 7 vota pro të anëtarëve të Komisionit me vota unanime votohet ...

Detaje të padëgjuara: Si e kishin organizuar dhe ekzekutuar AKI dhe Policia planin për dëbimin e turqve

Zeri - 15.05.2019

Gjashtë shtetas turq të Kosovës që u rrëmbyen e u deportuan ditën e 29 marsit, provuan në çdo mënyrë që t’i kundërshtonin autoritetet e vendit. Disa kishin provuan të iknin nga polica, disa ...

Nesër del me raport Komisioni për gylenistët

Gazeta Express - 14.05.2019

Komisioni për gylenistët nesër del me raportin përfundimtar. Komisionit Hetimor Parlamentar për Dëbimin e Gjashtë Gylenistëve nesër i përfundon mandati shtesë, të cilin e ka marrë nga Kuvendi i ...

Raporti i Komisionit për dëbimin e turqve dërgohet në Kuvend

Telegrafi - 15.05.2019

Pas miratimit të raportit të Komisionit hetimor parlamentar për ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, deputetët dhe anëtarët e këtij komisioni, Xhelal Sveçla dhe Driton Selmanaj ...

Komisioni hetimor për gylenistët miraton draft-raportin

Gazeta Express - 15.05.2019

Komisioni hetimor parlamentar për me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq ka miratuar draft-raportin e tij. “Me 7 vota pro të anëtarëve të Komisionit me vota unanime votohet ...

Komisioni hetimor për gylenistët miraton draft-raportin

Zeri - 15.05.2019

Komisioni hetimor parlamentar për me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq ka miratuar draft-raportin e tij. “Me 7 vota pro të anëtarëve të Komisionit me vota unanime votohet ...

Komisioni hetimor për dëbimin e shtetasve turq miraton draft-raportin

Telegrafi - 15.05.2019

Komisioni hetimor parlamentar për me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq ka miratuar draft-raportin e tij. “Me 7 vota pro të anëtarëve të Komisionit me vota unanime votohet ...